Oferta

Wspieramy kibiców i piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej

18 listopada 2022

Wspieramy kibiców i piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej

Wraz ze startem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze przygotowaliśmy nową odsłonę akcji „Giga za gole”. Dla kibiców będzie to oznaczać więcej GB i dłuższy czas ich wykorzystania. Uruchamiamy też bezpłatnie kanał TVP 4K, transmitujący mecze i wprowadzamy korzystny pakiet roamingowy.

Nowe zasady „Giga za gole” są proste. Każdy strzelony gol naszej reprezentacji to 5 GB dla klientów Orange, a wygrany mecz dodatkowo 3 GB. To oznacza, że jak piłkarze np. wygrają z Meksykiem 2:0 bonus wyniesie 10 GB + 3 GB = 13 GB. Ponadto od teraz czas na wykorzystanie GB to 7 dni zamiast 3 jak było dotychczas. Po każdym meczu na fanpage’u Orange Polska na Facebooku będzie informacja o ilości GB i sposobie ich aktywacji.

Atrakcyjny pakiet roamingowy

Ale to nie wszystko. Dla tych, którzy wybierają się do Kataru i będą kibicować na stadionie, przygotowaliśmy specjalny pakiet roamingowy – 1 GB Internetu, niższe stawki za rozmowy i wiadomości za 59 zł. Pakiet jest ważny przez 30 dni. Więcej informacji znajdziecie na orange.pl.

Kibicowanie przed telewizorem

Dla kibiców pozostających w domu, od 20 listopada do 18 grudnia w Telewizji od Orange uruchamiamy kanał TVP 4K (na dekoderze pod pozycją 110). Dostęp będzie darmowy dla klientów posiadających światłowód. Do odbioru w jakości 4K, prócz światłowodu konieczny jest także odpowiedni telewizor i dekoder 4K. Mecze piłkarskich mistrzostw świata 2022 oprócz TVP 4K można oglądać także na kanałach TVP1, TVP2 oraz TVP Sport. Biało-Czerwoni pierwszy mecz mundialu rozegrają 22 listopada z Meksykiem. Ich rywalami w grupie C są także Arabia Saudyjska (26 listopada) i Argentyna (30 listopada).

Przy okazji podpowiem, że w ofercie Orange Love możecie mieć światłowód, TV i dekoder 4K https://www.orange.pl/pakiety/love. To dobry pomysł na prezent pod choinkę dla bliskich. Teraz w ofercie świątecznej dla klientów indywidualnych, przy zawarciu umowy na Orange Love z telewizją na 24 miesiące, dostaniecie prezent – do wyboru telewizor lub smartfon za 1 zł. Promocja dotyczy nowych klientów Orange Love Standard oraz wszystkich klientów, którzy podpiszą umowę na Orange Love Extra i Premium (również tych, którzy przedłużają swoje umowy).

Udostępnij: Wspieramy kibiców i piłkarzy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej

Oferta

Piłkarze zwyciężyli – dajemy 8 GB

17 listopada 2022

Piłkarze zwyciężyli – dajemy 8 GB

Wczoraj reprezentacja Polski w piłce nożnej zwyciężyła w meczu towarzyskim z Chile 1:0. Z tej okazji dajemy klientom darmowe 8 GB internetu.

Aby skorzystać z bonusu wystarczy wysłać SMS-a z zakładki „dla Ciebie” w aplikacji Mój Orange lub standardową wiadomość o treści ATAKAMA pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego). Taki samo kod jest dla klientów Orange Flex. Należy wpisać go w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Można jej dokonać dzisiaj do ok. godz 21.30. Pakiet jest ważny 7 dni.

Udostępnij: Piłkarze zwyciężyli – dajemy 8 GB

Bezpieczeństwo

Wojna w Ukrainie, Covid-19 i katastrofa w Smoleńsku – co je łączy?

17 marca 2022

Wojna w Ukrainie, Covid-19 i katastrofa w Smoleńsku – co je łączy?

Wojna w Ukrainie to temat, który od trzech tygodni opanował światowe media. I nie tylko je. Najpierw wzbudził zainteresowanie siejących dezinformację trolli, by następnie – gdy minął pierwszy szok – być wykorzystywanym przez internetowych przestępców i pospolitych oszustów. Jak zawsze, gdy globalnie lub lokalnie dzieje się coś spektakularnego.

Skąd akurat takie trzy przytoczone w tytule wydarzenia? Dlatego, że każde z nich wywołuje lub wywoływało ponadprzeciętne emocje. We wszystkich z tytułowych sytuacji na początku rzucaliśmy się do internetu po informacje, łaknąc ich tak bardzo, że – wybaczcie kolokwializm – łykaliśmy każdego newsa. Stąd przede wszystkim łatwość szerzenia dezinformacji. O niej jednak pisaliśmy kilkukrotnie, gdy wybuchła wojna w Ukrainie, również na blogu. Dzisiaj pora spojrzeć na problem z innej perspektywy.

„Ściągnij ten dokument”, czyli lektura z wkładką

Pliki PDF i dokumenty Office – ulubiony standard tych, którzy muszą czytać dużo dokumentacji, jak i tych, którzy potrzebują dostać się do komputerów internautów bez ich wiedzy. Dwa najczęściej łatane standardy, znane w dużej mierze z tego, że dziur, które mają, powstydziłby się nawet najlepszy szwajcarski ser. Żarty żartami, ale pliki .doc, .xls, czy .pdf to od lat najpopularniejsze nośniki złośliwego kodu. A gdzie najlepiej dokleić treść, która bez naszej wiedzy otworzy przestępcy wejście do naszego komputera, jeśli nie w raporcie, na który czekała cała Polska i nie tylko? Albo w dokumentach rzekomo opisujących działanie wirusa SARS-Cov-2 na pierwszym etapie pandemii? Wojna w Ukrainie nie przyniosła do CERT Orange Polska – jeszcze – dokumentów z niechcianą wkładką, ale mam wrażenie, że to kwestia czasu. Warto więc pamiętać, by do plików, które nieoczekiwanie dostajemy od nieznajomych podchodzić z dużą rezerwą i jeśli nie mamy absolutnej pewności co do ich poprawności – nie otwierać!

Jakie są potencjalne ryzyka? Jak zawsze w przypadku instalacji złośliwego kodu. Przede wszystkim nasz komputer przestaje być nasz. Kontrolę nad nim ma przestępca, którzy może na nim zainstalować wszystko, co mu się żywnie podoba. Podglądać nasz ruch sieciowy, wykradać dokumenty, ciasteczka sesyjne, login i hasło do banku… Full service.

(nie do końca) Zbiórka na potrzebujących

My, Polacy, lubimy pomagać. Teraz pokazuje to przede wszystkim wojna w Ukrainie, gdzie niesłychanie otworzyliśmy nasze serca na uciekających przed bombami sąsiadów. I tak, jak przez lata miliony z nas wpłacały choćby drobne pieniądze w serwisach zajmujących się zbiórkami charytatywnymi, by pomóc cierpiącym. W obecnej sytuacji – jak można się było spodziewać – zbiórki pojawiają się lawinowo. A przestępcy skwapliwie z tego korzystają!

Widzicie adres na dole? Nie ma nic wspólnego z Pomagam.pl i o ile CyberTarcza blokuje go dla klientów usług Orange Polska, to niestety w internecie wciąż jest dostępny. Jeśli zdecydujemy się zapłacić, trafiamy na stronę z wyborem kanału płatności, gdzie dostępny jest wyłącznie BLIK. Po przekierowaniu na stronę łudząco przypominającą prawdziwą, widzimy treść:

XX2531242419XX
zamowienie nr 22030053
pomagam

wybraną przez nas kwotę, miejsce na wpisanie kodu i wykonanie transakcji. Po wpisaniu numeru „od czapy” pojawił się komunikat:

„Ładowanie. Ze względu na duże obciążenie serwera autoryzacja może zająć około 1 minuty. Nie odświeżaj stronę”

a następnie, gdy oszust zorientował się, że coś jest nie tak – znów zobaczyliśmy ekran do wpisania kodu, tym razem z komunikatem:

Wystąpił błąd!
Wprowadź nowy kod flashа

Jeśli choć raz płaciliście BLIKiem, wiecie, że taka wiadomość wygląda inaczej – po prostu pokazuje informację o błędnym kodzie. Zastanawiam się, czy ten [bardzo brzydkie słowo] stoi po prostu przy bankomacie i podchodzi sprawdzić kod, zanim wygaśnie? Jeśli tak, to mam nadzieję, że ktoś się nim szybko zainteresuje…

Aha, interesujący jest też fakt, iż możemy wesprzeć oszusta wpłatami w kryptowalutach. Tego typu scamy krążyły po sieci już na początku wojny, teraz możliwość została zgrabnie wklejona w fałszywy serwis. Wygląda na to, że nikt się nie złapał, bowiem wszystkie portfele ze strony były puste.

Hejt a wojna w Ukrainie

Zacząłem od trolli i na nich skończę. W ogóle pomysł na ten tekst wziął się z wymiany zdań z Moniką Kulik, która udziela się na grupach pomocowych uchodźcom z Ukrainy.

Michał, mam wrażenie, że zaczęłam dostawać więcej phishingów! – powiedziała. – Wiem, że niektórzy ludzie z grupy też tak mają, a jakby tego było mało, niemal od razu na grupie pojawili się ludzie, siejący nienawiść. Administratorzy starają się nad tym panować, ale czasami to trochę trwa – dodała.

Celem zinstytucjonalizowanych farm trolli jest nie tylko sianie dezinformacji tzw. wysokopoziomowej, ale też sianie fermentu i budzenie niepokoju nawet na tak podstawowym poziomie jak facebookowa grupa. Informacje grające na historycznych polsko-ukraińskich resentymentach, wiadomości o uchodźcach zachowujących się źle, nie dbających o powierzone im mieszkania, czy inne mienie – to wszystko ma wywołać w Polakach poczucie, że nie warto pomagać.

Warto. Myślę, że zarówno jak, jak i Wy, nie macie wątpliwości. A wszelkie trollujące konta trzeba po prostu natychmiast zgłaszać administracji. W przypadku Twittera – trzy kropki i opcja „zgłoś tweeta”, bądź „zgłoś post”. W obecnej sytuacji moderatorzy wyjątkowo dbają o czystość dyskusji w aspekcie dezinformacji/manipulacji, reagując szybko na tego typu zgłoszenia.

Udostępnij: Wojna w Ukrainie, Covid-19 i katastrofa w Smoleńsku – co je łączy?

Mediateka

Prawie 700 salonów Orange w całej Polsce

9 listopada 2020

Prawie 700 salonów Orange w całej Polsce

Prawie 700 salonów Orange w całej Polsce działa dla klientów.

Udostępnij: Prawie 700 salonów Orange w całej Polsce

Odpowiedzialny biznes

5 sukcesów Fundacji Orange

6 grudnia 2018

5 sukcesów Fundacji Orange

Niedawno obchodziliśmy 10 urodziny naszego bloga, mnie niebawem stukną w Orange (Fundacji) 2 lata. Przez te 24 miesiące zrealizowaliśmy dziesiątki projektów, z których jesteśmy naprawdę dumni. Aby zliczyć te udane z okresu całej dekady, musiałbym sięgnąć po kalkulator. Jubilatowi nie wypada jednak zanudzać swoich czytelników.

Oto 5 rzeczy z których jako Fundacja Orange jesteśmy szczególnie dumni. Zaczynamy!

1. Największy program wolontariatu pracowniczego w Polsce

3000 pracowników rocznie angażujących się we własne lub nasze projekty społeczne, 185 tysięcy godzin spędzonych na pracy dla innych – to tylko 2 z wielu liczb, które pokazują skalę naszego wolontariatu. Więcej o nim dowiesz się tutaj.

2. 100 Pracowni Orange

W całej Polsce uruchomiliśmy łącznie 100 multimedialnych świetlic. Każda z nich działa w małych miejscowościach, do 40 tysięcy mieszkańców, gdzie takie przymioty jak stały dostęp do internetu lub nawet ogrzewanie bywają dobrami luksusowymi. W 100 miejscach odbywają się unikalne zajęcia, od gotowania kwaśnicy po programowanie robotów. Charyzmatyczni liderzy dobierają programy zajęć wychodzące naprzeciw oczekiwaniom swoich sąsiadów, my wspieramy ich i dokładamy starań, aby niczego im nie zabrakło.

Last but not least – według naszych statystyk łączny zasięg Pracowni Orange to 900 tysięcy Polaków!

3. 1410 szkół w naszych programach

Naszym wielkim powodem do dumy są programy szkolne, które pomagają nauczycielom wprowadzać dzieci w świat nowych technologii. 800 szkół uczestniczy w MegaMisji, 340 placówek w całym kraju uczy programować w ramach #SuperKoderów, kończące się Zaprogramuj Przyszłość pomogło 1200 nauczycielom z 270 szkół przeprowadzić lekcje z udziałem m.in. robotów edukacyjnych.

Budując olbrzymią skalę nie pozwalamy sobie na to, aby uronić cokolwiek z jakości. Wszyscy nasi beneficjenci są szkoleni, otrzymują grant na zakup niezbędnego sprzętu lub dostają gotowy oraz mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne przez cały rok szkolny.

4. Warszawski FabLab

We wrześniu 2017 roku na ulicy Twardej 14/16 w Warszawie uruchomiliśmy FabLab powered by Orange. Makerska przestrzeń współprowadzona przez stowarzyszenie Robisz.to pełna jest nowoczesnych narzędzi: drukarek 3d, ploterów laserowych, maszyn CNC, i nie tylko. Każdy chętny może wziąć udział w zorganizowanych zajęciach lub umówić się na spotkanie, aby rozpocząć pracę nad swoim indywidualnym projektem. Przez te kilkanaście miesięcy zorganizowaliśmy tu setki zajęć i warsztatów, zrealizowaliśmy kilka głośnych programów (np. Maker Woman – koniecznie przeczytaj więcej) i mamy olbrzymie poczucie, że dopiero się rozpędzamy!

5. Mamy wpływ

Jako partner angażujemy się w dziesiątki kampanii społecznych, współtworzymy publikacje które odbijają się szerokim echem w mediach, a w lutym 2018 wypuściliśmy pierwszą edukacyjną aplikację mobilną. Czujemy, że to co robimy ma coraz większy wpływ na to, jak postrzega się kwestię dostępu do nowych technologii i szeroko rozumianą edukację cyfrową. Dowodów nie trzeba daleko szukać – Ewa Krupa, prezeska Fundacji Orange znalazła się w zestawieniu 100 osób, które w wyraźny sposób przyczyniają się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Listę stworzyło Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

PS.
nigdy nie kończyłem tworzenia wpisu z takim bananem na twarzy 🙂

 

Udostępnij: 5 sukcesów Fundacji Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej