Urządzenia

Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

4 marca 2019

Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

Pod koniec ubiegłego roku eSIM ruszył w naszej sieci. Na początku tylko w wersji „samodzielnej”, głownie na potrzeby smartfonów, choć niektórzy z powodzeniem próbowali go instalować też na zegarkach, choć na własną odpowiedzialność. Dzisiaj ruszyliśmy z także z wersją eSIM przygotowaną specjalnie na smartwatche, na początku te od Samsung.

Czym się różnią? Czy czeka nas rewolucja?

eSIM eSIMowi nie równy

„Wersje” są dwie – pierwsza to „wirtualny” SIM znajdujący się w smartfonie, laptopie czy tablecie (do transferu danych). Działa on tak samo dotychczas stosowane karty SIM, lecz nie trzeba go wkładać do urządzenia, a jedynie zainstalować, a co więcej – można nimi żonglować, szybko zmieniając numery.

Druga, którą dzisiaj udostępniliśmy, to karta eSIM, która współdzieli numer z inną kartą – innym eSIM lub tradycyjną. Nazywamy to „Ekstra kartą eSIM”, a sprawa z nią jest dużo ciekawsza. Jest ona „przypisana” do karty „głównej”, którą otrzymaliście decydując się na jeden z kilku planów komórkowych w naszej ofercie lub jeden z dwóch planów internetu mobilnego – Podstawowy lub Optymalny.

Oba urządzenia – to z kartą „główną” i „ekstra kartą eSIM” działają jednak całkowicie niezależnie, choć mają wspólny numer, ofertę i pakiety danych. Telefon z kartą główną może nie mieć zasięgu, być setki kilometrów dalej, możecie nawet wysłać go na Marsa w schowku na rękawiczki elektrycznego samochodu znanej marki. Mimo to, jeżeli ktoś zadzwoni do Was na Wasz numer, będziecie mogli odebrać rozmowę choćby na smartwatchu. Wystarczy mieć słuchawki bezprzewodowe działające po „Sinozębnym” (ang. Bluetooth), a może się okazać, że do wielu czynności smartfona już nie będziemy potrzebować.

Co bardzo ważne – Ekstra karta eSIM nie jest ograniczona wyłącznie do zegarków. Można ją zainstalować także na przykład na smartfonie, który obsługuje eSIM. Dzięki temu mamy drugi telefon z tym samym numerem, i to bez przekładania karty. Jest to rozwiązanie przydatne dla tych, których praca lub hobby narażają drogi smartfon na uszkodzenie lub utratę – w takich sytuacjach mogą używać „gorszy” telefon ze zwykłą kartą SIM (główną), a w pozostałych mogą bezpiecznie używać smartfona z Ekstra kartą eSIM.

Wystawienie (choć to nie najlepsze słowo) pierwszej karty eSIM w ramach usługi „Ekstra karta eSIM” jest darmowe. Nie trzeba też płacić dodatkowo złotówki za jej wykorzystanie przez pierwsze 3 miesiące. Aktywacja każdej kolejnej Ekstra karty eSIM w ramach usługi kosztuje 5 zł, a później 9 zł miesięcznie.

Ekstra karta eSIM – ciekawostki

W sytuacji gdy ktoś zadzwoni na Wasz numer, oba urządzenia – zarówno to z kartą główną jak i Ekstra kartą eSIM – zadzwonią jednocześnie. Rozmowę będziecie mogli odebrać na jednym z nich, a pozostałe przestaną dzwonić. Co jeszcze ciekawsze, gdy ktoś zadzwoni pod ten sam numer w tym samym czasie, drugą rozmowę będziecie mogli odebrać na drugim urządzeniu i prowadzić obie jednocześnie. Dużo większą uwagę należy jednak zwrócić na SMS – gdy będziecie aktywować usługę „Ekstra kart eSIM – rozmowy, SMSy, internet”, będziecie decydować, czy na kartę eSIM też powinny przychodzić SMS czy możliwość ta powinna być zablokowana. Wysłać SMS zawsze będziecie mogli z obu urządzeń, lecz co do zasady wysyłane wiadomości nie pojawią się na drugim urządzeniu (no chyba, że zadziała synchronizacja). A i jeszcze jedno – w przypadku pakietów danych na numerze – schodzą one oczywiście z obu kart.

Nie od razu eSIM zbudowano

eSIM to efekt długiej i wytężonej pracy. Podobnie jak w przypadku VoLTE nie można było tutaj wcisnąć „magicznego przycisku”, by  odpalić funkcję na wszystkich urządzeniach, które go „obsługują”. Każdy z producentów ma własne rozwiązanie, a czasem nawet własny pomysł na instalacje takiego eSIM. My musimy to wszystko spiąć w jeden, sprawnie działający system.

Nie obyło się zatem bez kompromisów. Z „Ekstra karty eSIM” mogą skorzystać na razie tylko klienci indywidualni korzystający z abonamentu. W przyszłości planujemy także uruchomić ją dla klientów biznesowych. Z funkcji tej nie można także korzystać jeszcze w roamingu – tu nadal będzie potrzebne sparowanie zegarka i smartfonu przy pomocy Bluetooth.  To ograniczenie to jednak nasza wredna kalkulacja, jak niektórzy mogliby pomyśleć, lecz wynik ograniczeń czasu i środków. Nie spoczniemy jednak na laurach!

Planujemy rozszerzać listę urządzeń na kolejne smartwatche oraz smartfony, czy tablety choć tutaj nie mamy zbyt wielkiego wyboru… jeszcze 😉

eSIM – mały,  a zmienia dużo

Dla producentów telefonów eSIM to duża  zmiana. Karta SIM, nawet najmniejsza zajmuje w telefonie sporo miejsca, szczególnie jeżeli dodacie do tego obsługujące ją podzespoły. Jej położenie jest także ściśle określone i wymusza budowę telefonu. Teraz będzie można ten dość duży element przenieść i zmniejszyć. Są także urządzenia, w których w ogóle tradycyjny SIM się nie zmieści – małe czujniki, czytniki, systemy monitorujące czy właśnie smartwatche.

To także zmiana dla Was – znam ludzi którzy mówią: „nie potrzebny mi smartfon”. Do czytania SMS, rozmów, słuchania muzyki czy podcastów wystarczy zegarek i słuchawki z Bluetooth. Cały zestaw zajmuje mniej miejsca, trudniej go zgubić, można zabrać na siłownię, żaglówkę, czy rower. A jeżeli będziemy potrzebować większego ekranu, by przeczytać gazetę czy obsłużyć skrzynkę mailową, możemy zawsze wyciągnąć tablet z plecaka. Na razie trudne do wyobrażenia, bo przecież wszyscy producenci stawiają na duże ekrany, ale za jakiś czas.

Konkurs – Samsung Galaxy Watch LTE do wygrania

Sasmung Galaxy Watch 46 mm LTE

Smartwatch od Samsunga już w naszej ofercie jest, jednak od dzisiaj możecie korzystać na nim z eSIM, a co za tym idzie zupełnie nowych możliwości. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie ten zegarek – Samsung Galaxy Watch LTE eSIM.

Pytanie jest bądź co bądź związane z okazją – Co możecie zrobić z eSIM, czego nie zrobicie ze zwykłym SIM?  

Na odpowiedź macie czas do 13 marca, odpowiadacie tradycyjnie w formularzu poniżej. Zgodnie z regulaminem odpowiedzi mogą mieć maksymalnie 350 znaków (ze spacjami). Każde z Was może udzielić tylko jednej odpowiedzi.

Wyniki podamy pod tym wpisem. Bawcie się dobrze i czas na kombinowanie 😉

Aktualizacja 20.03.2019 godzina 17:25

Jury po raz kolejny nie miało łatwego zadania. Było wiele świetnych odpowiedzi jednak chcieliśmy także wyróżnić nie tylko kreatywność i pomysł, lecz także możliwie dokładną odpowiedź na zadanie konkursowe –  „Co możecie zrobić z eSIM, czego nie zrobicie ze zwykłym SIM?” Ostatecznie jury uznało, że najlepszą pracą, była praca  Justyny opublikowana 6 marca. Gratulacje, a ze zwyciężczynią będziemy się kontaktować mailowo.

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Andrzej 2019-03-13 23:57:46
eSIM jest czymś magicznym. Niby jest, ale jednocześnie go nie ma-jak kot Schrödingera. Z eSIMem moje wcześniejsze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Nie byłoby problemów ze zgubionym telefonem/numerem gdzieś w przestrzeniach Warszawy. eSIM to recepta na wirtualne problemy w realnym świecie dla ciekawych życia. To chyba niezła oferta dla młodych...
komentarz
Jacek 2019-03-13 23:38:00
Posiadając eSIM byłbym jak agent 007, dlaczego? Mógłbym wykonywać misje w najtrudniejszych warunkach (telefon odporny na wstrząsy, wilgoć, a bateria pojemniejsza), gadżet w postaci smartwatcha dałby mi przewagę kiedy wróg przejąłby telefon, zresztą dzięki eSIM nie wykradłby moich danych, a za granicą? łączyłbym się z operatorem tuż po wylądowaniu
komentarz
Mateusz 2019-03-13 22:55:29
I choć łączy nas wspólny rodowód, poczciwa babuleńka SIM wraz ze swą sędziwą córką Micro i ukochaną wnusią Nano wciąż obawiają się rys, zadrapań, wody, złamań, porwania, a co najgorsze, wymiany na mniejszą i zgrabniejszą, zaś niewidzialna ja nie boję się niczego i pasuję do każdego smartwnętrza – rzekła eSIM wprost ze swej pomarańczowej rezydencji.
komentarz
Wiesław 2019-03-13 09:55:27
Budzę się rano. Imieniny żony. KATASTROFA - zapomniałem o prezencie. Hmm. Wychodzi do łazienki. Mam kilka minut: dzwonię do Orange, biorę telefon żony, instaluję e-Simkę. Uff, zdążyłem. Zafundowałem też rozmowy na najbliższe 2 lata. Ucieszyła się z nowego prezentu i z tego, że pamiętałem... 😉 . Tak, tego ranka tylko e-simka mogła mnie uratować..
komentarz
Artur 2019-03-12 22:59:22
Biegać, zjeżdżać, chodzić, pływać, Brać telefon by trenować? Bądź aktywny i bądź trendy eSIM zasięg Ci zapewni! Czy to w pracy, Czy na wczasach, Gdy smartwatcha masz na ręku Z kartą eSIM bądź w zasięgu! Na rowerze, czy na desce Mały zegar na Twej dłoni Czas treningu zmierzy jeszcze, I do znajomych też zadzwoni!
komentarz
Rafał 2019-03-12 21:23:32
Na dzień dzisiejszy możemy zainstalować w smartwachu a w przyszłości zastosowanie jest nieograniczone.
komentarz
Marian 2019-03-12 14:27:40
Co mogę zrobić z eSIM? TO PROSTE. Wreszcie koniec bólu pleców od noszenia ciężkiej dużej karty SIM. Do tego mogę używać mojej karty w wielu urządzaniach naraz. Telefon na brzegu basenu w Zakopanem, a ja czytam SMSa na smartwatchu pływając w Bałtyku 🙂 Życie jest piękne.
komentarz
Mikołaj 2019-03-12 14:12:58
Z eSIM mógłbym zapomnieć o wiecznych problemach z kartami SIM. Wystarczy tutaj podać przykład domowego systemu alarmowego i innych urządzeń łączących się z siecią telekomunikacyjną. Horrendalna ilość kart, każda z innym numerem, każdą trzeba zasilić. eSIM pozwoli na zarządzanie urządzeniami z poziomu jednej karty, a nie ich mnóstwa.
komentarz
Łukasz 2019-03-09 19:37:19
Zalety E-SIM :Mniejszy od tradycyjnych SIM rozmiar modułu,co oznacza dodatkową przestrzeń możliwą do zagospodarowania.Wygoda przy zmianie operatora brak konieczności wymiany karty w urządzeniu.Zwiększony poziom bezpieczeństwa e-SIM przypisany będzie do konkretnego sprzętu.Ściślejsze powiązanie urządzenia z konkretnym użytkownikiem.Osobiście uważam nowe rozwiązanie za genialne w swojej prostocie.
komentarz
Michał 2019-03-08 13:35:50
Pomimo wielu prób nie udało się jeszcze nikomu zgubić e-SIMa z jesteś bezpieczny , po udanej imprezie - ona zawsze "jest" przy Tobie. e-SIMem otwieramy oczy niedowiarkom i to nie jest nasze ostatnie słowo, bo SIMa ma każdy.
komentarz
Dominika 2019-03-08 12:27:54
eSim może zidentyfikować Orange Polska komórkowego abonenta czego mając zwykły Sim w swoim telefonie komórkowym zrobić się nie da!!!
komentarz
Łukasz 2019-03-08 09:29:11
Zainstalować w smartwachu i bez obaw będę mógł pójść na rower bez mojego Iphone i wreszcie nie będę się bał zjechać z każdej góry bo telefon za 5tys się rozbije jak wypadnie z kieszeni. Po prostu ulga.
komentarz
Łukasz 2019-03-08 09:29:09
Zainstalować w smartwachu i bez obaw będę mógł pójść na rower bez mojego Iphone i wreszcie nie będę się bał zjechać z każdej góry bo telefon za 5tys się rozbije jak wypadnie z kieszeni. Po prostu ulga.
komentarz
Marcin 2019-03-08 09:22:50
Kartę eSIM możemy PSTRYK ... zniknąć 🙂
komentarz
Grzegorz 2019-03-08 08:56:33
W końcu nie będzie trzeba zabierać telefonu na trening, wystarczy sam Smart Watch i żadnego dodatkowego obciążenia. Dodatkowo podczas wyjazdu za granicę nie ma konieczności szukać kiosków z kartami prepaid, wystarczyć będzie zmiana taryfy bezpośrednio z poziomu e-SIM. O nowych możliwościach w budowie telefonów nie wspominam, bo braknie miejsca 🙂
komentarz
Jarek 2019-03-08 07:59:51
To idealne rozwiązanie dla schorowanych, starszych osób z chorobą Alzheimera. Mały rozmiar idealnie pasuję do zegarka/opaski, którą łatwiej założyć osobie chorej. Odpada problem zapomnienia czy zgubienia jak w przypadku telefonu. Dodatkowo funkcje powrotu do domu, SOS do najbliższego, monitoring funkcji życiowych czy przypomnienie o wzięciu leków.
komentarz
Justyna 2019-03-06 19:18:39
eSIM da mi ten sam numer, ten sam pakiet internetowy i ten sam rachunek w smartfonie, tablecie i zegarku. Plus nie mogę go zgubić, a jak zgubię to mam jeszcze inne urządzenia. 🙂 Smartfon to daily-driver, tablet gdy chcę komfortu w internecie i oglądając wideo, a zegarek ze słuchawkami BT zabiorę na siłownię i rower. Pobij to SIM. 😉
komentarz
Jarosław 2019-03-06 18:54:06
Z esim mógłbym wyjechać na Syberię i budować iglo, a w tym czasie zwykły sim leżałby bezpieczny w domu przy kominku gdzie moja lepsza połowa zarządzała by inteligentnym domem.
komentarz
Marek 2019-03-06 10:42:40
Na esim nie wyskrobię serduszka mojej ukochanej Kobiety i nie napiszę BWM ❤️
komentarz
Adam 2019-03-05 23:25:31
Z kartą eSIM można zrobić niemalże wszystko, zabrać na wakacje, do pracy lub czas wolny od pracy, jest lepszym rozwiązaniem od standardowej karty SIM która jest tylko jedna a eSIM możemy mieć w dwóch urządzaniach jednocześnie które daję niesamowite możliwości rozrywki jak i organizacji w pracy.
komentarz
Krystian 2019-03-05 21:42:46
E-Sim mogę wyrobić sobie bez wychodzenia z domu. Przydatne to jest jak na przykład zgubię kartę sim za granicą lub ktoś ukradnie mi smartphone. Wystarczy mi dostęp do internetu , urządzenie obłsugujące e-sim i e-sim zrobiona. I kontakt z rodziną zapewniony!
komentarz
Daniel 2019-03-05 19:30:19
Mogę korzystać z tego samego numeru na paru urządzeniach jednocześnie. Ze zwykłą kartą sim tak się nie da, ponieważ może być aktywna tylko jedna taka karta jednocześnie.
komentarz
Bogumiła 2019-03-05 19:05:29
Prosta odpowiedź zawsze najlepsza. Mając eSIM mogę zawsze pobrać plan danej sieci komórkowej. Nie to co w starym typie, najpierw salon, aktywacja itd. itp.
komentarz
Adam 2019-03-05 19:00:17
Po prostu mając eSIM można być bardziej technologicznym i przyszłościowym, a tego akurat stare SIM nie daje 🙂
komentarz
Adam 2019-03-05 19:00:14
Po prostu mając eSIM można być bardziej technologicznym i przyszłościowym, a tego akurat stare SIM nie daje 🙂
komentarz
Marcin 2019-03-05 18:40:51
Delegacja, spotkanie integracyjne. Jesteś pod kontrolą „kochanej” małżonki, narzeczonej, dziewczyny. Mężczyzna na wyjeździe wyposażony w telefon z eSIM. „Opiekuńcza” partnerka w domu z drugim telefonem. Nie ma kłótni z kim rozmawiałeś, niczego nie ukryjesz przed drugą połówką. Ona w spokoju sprawdzi twoje połączenia przychodzące. Orwell w spódnicy.
komentarz
Jarosław 2019-03-05 18:36:24
Super sprawa biorę cztery. Jedna w smartfonie, do korzystania na codzień, druga do pancernego telefonu do pracy, trzecia do dumbfona z super baterią na wszelki wypadek, czwarta do zegarka na rower, basen i w góry. Tego wszystkiego nie da mi zwykły SIM.
komentarz
Marek 2019-03-05 14:45:21
No to sprawa oczywista,że z eSIM nie będę musiał mieć w zegarku,żeby zadzwonić odrębnej karty SIM a wystarczy eSIM i ten sam numer a sam smartfon będzie spokojnie leżał bezpiecznie w domku, kiedy uprawiam sport czy pracuję w ogrodzie.
komentarz
Tomasz 2019-03-05 13:42:04
Zegarek z LTE eSIM to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Wyobraźmy sobie wielbiciela widsurfingu. Pewnie mało który zabiera ze sobą telefon, bo pianka opina ciało, z pokrowcem na telefon na szyi niewygodnie. A przecież niespodziewany szkwał może wywrócić deskę, a dla zwłaszcza dla początkującego wiatr może odegnać od bezpiecznego brzegu. Taki zegarek jest szansą na ratunek. Podobnie może być w górach, na rowerze.
komentarz
Marta 2019-03-05 08:43:04
E-sim daje mi poczucie bezpieczeństwa. Kradzieże smartfonów cały czas się zdarzają, w pędzie życia można też gdzieś zwyczajnie go zgubić. Standardową sim-ke wystarczy wyrzucić, taką wbudowaną w urządzenie już nie. Więc z odblokowaniem telefonu będzie nie lada problem dla złodzieja/ewentualnie nieuczciwego znalazcy. E-sim jest super.
komentarz
Karol 2019-03-04 23:14:39
Możemy z jednego numeru korzystać na wielu urządzeniach posiadających esim.
komentarz
Kamil 2019-03-04 22:34:38
Dzięki karcie esim nie musimy się bawić w wyłamywanie odpowiedniej karty sim dopasowanej do telefonu (z czym często były problemy), tylko skanujemy kod
komentarz
Karol 2019-03-04 21:12:45
Przecież to lek na całe zło! Jestem na wakacjach i mam dwa telefony, bo bateria, bo na plaży zostawić nowy trochę szkoda no i stary ze skutera już raz spadł. Ale drugi telefon to drugi nuner co mnie strasznie ogranicza... Przelewy.. Whats up, telefony od rodziny... Wchodzę w esim!
komentarz
Tomasz 2019-03-04 19:12:46
Zapomnieć. Po prostu zapomnieć o adapterach, kieszonkach i innych gadżetach uprzykrzajacych życie
komentarz
Artur 2019-03-04 18:53:58
eSIM jest tak potrzebny jak tlen. Niewidoczny dla oczu, a jaki potrzebny. Dzięki eSIM mogę być wolny i swobodny. Z eSim mogę pływać i splywać z domu bez smartfona. Z eSim można zaoszczędzić bez duplikatu xD
komentarz
Paweł 2019-03-04 18:40:19
E-sim nigdy nie zgubimy, nie zniszczy się jak fizyczna sim, no i w zależności od telefonu nie musimy ich docinać albo wyłamywać do odpowiednich rozmiarów. 🤗
komentarz
Rafał 2019-03-04 17:17:20
Można zostawić telefon w domu z kartą SIM i wyjść pobiegać z zegarkiem Samsung Galaxy Watch LTE eSIM będąc cały czas w kontakcie ze znajomymi
komentarz
Marcin 2019-03-04 16:15:11
eSim moge wyrobić „od ręki” w każdym miejscu na świecie 🙂
komentarz
Wojciech 2019-03-04 16:12:58
Zapomnieć o telefonie...
komentarz
Mariusz 2019-03-04 16:06:45
Kartą E-sim możemy się nie martwić i o niej nie myśleć, bo nigdy jej nie zgubimy, w przeciwieństwie do zwykłej karty sim👍
komentarz
Kamil 2019-03-04 15:34:30
Jedną z najlepszych zalet kart eSim jest to, że nigdy ich nie zgubimy, w przeciwieństwie do zwykłych kart Sim 🙂
komentarz
Kamil 2019-03-04 14:41:40
Z takim zegarkiem mógłbym z czystym sumieniem pójść pobiegać nie zabierając z sobą telefonu, który najzwyczajniej w świecie jest duży i nie poręczny, zachowując w ten sposób możliwość kontaktu z rodziną, która co by nie było martwi się czy wrócę z wieczornego biegania po parku w całości 🙂
komentarz
Piotr 2019-03-04 14:38:15
Znając moje zdolności manualne esim nie wypadnie mi z ręki wyciągając ją z pudełka i nie wpadnie pod szafę jak ostatnio :/
komentarz
Paweł 2019-03-04 14:19:44
Mając e-sim mogę dobrać abonament z pozycji swojego telefonu i w przeciągu kilku minut cieszyć się usługami od Orange. Mając standardową sim muszę czekać na kuriera/ewentualnie iść do salonu.
komentarz
Kamil 2019-03-04 14:11:14
Odpowiedź jest bardzo prosta i banalna. Możemy nie zniszczyć tradycyjnej karty SIM, a przecież każdemu się to kiedyś zdarzyło choć raz. Ze względu na to jesteśmy cały czas w kontakcie z rodziną i znajomymi. Mamy też cały czas dostęp do świata na swoim nadgarstku.
komentarz
Wojciech 2019-03-04 14:04:41
Marzę o sytuacji, w której na rower zabiorę jedynie zegarek, który nie dość, że pokaże mi wszystko co powinienem wiedzieć o treningu, to jeszcze pozwoli mi na kontakt z bliskimi. Smartfony są bardzo użyteczne, ale zbyt często jesteśmy ich niewolnikami, inteligentny zegarek z kartą e-sim od orange jest obecnie jedynym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy oprócz wolności jaką daje rower - otrzymają wolność jaką da pozostawienie telefonu w domu.
komentarz
Zygmunt 2019-03-04 13:52:53
zgubić
komentarz
Jarek 2019-03-04 13:52:18
Zainstalować na kilku urządzeniach (do 4 urządzeń). Np. Telefon, zegarek.
komentarz
Patryk 2019-03-04 13:51:47
Mogę swobodnie zmieniać karty sim(eSim) za pośrednictwem panelu Mój Orange bez wizyt w salonie. Nie ważne gdzie jesteś, czy w Warszawie, czy w vegas.
komentarz
Karol 2019-03-04 13:15:11
Koniec noszenia ze sobą igły do slotu na SIM. Zarządzać swoją kartą eSIM, i dowolnie konfigurować ją ze swoimi smart urządzeniami, bez konieczności odwiedzania salonu operatora - super. Fajnie, jakby każde urządzenie miało taką możliwość, np. odkurzam i w hałasie nie słyszę telefonu, więc odbieram przez odkurzacz - surrealistyczne ale realne 🙂
komentarz
Wojciech 2019-03-04 11:38:45
Z eSim mogę zostawić telefon w domu a do komunikacji ze światem mogę zabrać zegarek z funcką eSim 😉
komentarz
Krzysiek 2019-03-04 10:52:48
Można ukryć w plecaku dziecka, torbie żony, pantoflu męża i wykorzystać to do śledzenie (czyt. oficjalnie zachowanie bezpieczeństwa) danej osoby. Firma może ukryć esim w samochodzie służbowym tak aby pracownik lub mechanik nigdy nie mogli odnaleźć karty- śledzenie gps. W małych zabawkach tak aby dziecko samo mogło sparować zabawkę z smartfonem, a rodzic np. z oświetleniem. Dziecko bawi się zabawką, po jej odłożeniu 10 min, oświetlenie się wyłącza. Wówczas dziecko usypia. Wszelkiego rodzaju rowery i hulajnogi- małe wymiary sprawiają, ze zarówno klient jak i złodziej nie wiedzą gdzie mogą szukać karty. Możliwa lokalizacja przedmiotu. Oczywiście losowe wybieranie miejsca w danym przedmiocie gdzie jets montowana karta.

Udostępnij: Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

Oferta

Samsung Galaxy A9 | SZYBKI TEST

2 marca 2019

Samsung Galaxy A9 | SZYBKI TEST

Dzisiaj mam dla Was recenzję bardzo dobrego, fotograficznego smartfona marki Samsung. Model Galaxy A9 dual SIM ma chyba najwięcej aparatów spośród popularnych, dostępnych na rynku telefonów –  jest ich aż pięć. Zastanawiacie się pewnie, czy taka ilość aparatów ma sens? Też zadawałam sobie to pytanie, kiedy zaczynałam testy Galaxy A9. Według mnie ta fotograficzna piątka się broni. Obejrzyjcie mój szybki test, żeby dowiedzieć się, dlaczego.

Samsung Galaxy A9 jest dostępny w sklepie Orange w trzech kolorach: czarnym, niebieskim, lub czerwonym. Pojemność baterii to 3720mAh. Do sklepu orange.

Samsung Galaxy A9 nadal możecie kupić w promocji w Orange Love. Klienci, którzy teraz kupią lub przedłużą umowę na dowolny pakiet Orange Love na kolejne 24 miesiące mogą do niego dobrać Samsung Galaxy A9 dual SIM za 51 zł miesięcznie (x 24 rat). To cena o połowę niższa niż w standardowej ofercie.

Galaxy A9 jest dostępny w świetnej cenie także dla klientów biznesowych. W Planie dla Firm, jego cena wynosi 53 zł + VAT miesięcznie, a w Orange Love dla Firm 41 zł + VAT miesięcznie (obniżka o 50%). Tutaj oferta Orange Love.

Jak podoba Wam się test? Co sądzicie o Samsungu Galaxy A9? Czekam też na Wasze propozycje kolejnych modeli do przetestowania.

Udostępnij: Samsung Galaxy A9 | SZYBKI TEST

Urządzenia

Czekaliście na najnowszego Samsunga Galaxy S10? Oto on!

21 lutego 2019

Czekaliście na najnowszego Samsunga Galaxy S10? Oto on!

Dzisiaj w Londynie Samsung oficjalnie zaprezentował rodzinę trzech modeli Galaxy S10. To pierwsza ważna premiera w tym roku, do której będziemy teraz porównywać nowości innych producentów. No może prócz Apple, bo tutaj zawsze działa inna „magia” i zasady.

 

Flagowiec Samsunga ma trzy wersje: S10, S10+ i S10e. Na pierwszy rzut oka od razu dostrzegamy różną wielkość modeli: od 5,8 cala w wersji S10e, przez 6,1 w S10 i 6,4 w S10+. Co łączy? Podobny design, efektowna szklana obudowa, aluminiowe krawędzie i brak bocznych ramek na wyświetlaczu. Samsung konsekwentnie unika notcha. W modelach S10 zdecydował się na jeden, a w S10+ na dwa przednie aparaty są umieszczone z boku na wspólnej „wyspie”.

Nowością S10 i S10+ jest zastosowanie ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych, umieszczonego w ekranie. Producent wyposażył je w power sharing, czyli funkcję bezprzewodowego ładowania innych urządzeń: telefonów oraz bezprzewodowych słuchawek. Oba modele mają potrójny zestaw tylnych aparatów 12, 16 i 12 Mpix w układzie poziomym. Z przodu aparat 10 Mpix w S10 i dodatkowo drugi – 8 Mpix w modelu S10+.

W Orange wszystkie modele możecie zamówić już teraz w przedsprzedaży. Klikacie tutaj www.orange.pl/lp/samsung-galaxy-s10 i możecie działać. Sprzedaż regularna ruszy 8 marca. Uwaga wyłączność – tylko u nas kupicie modele z rodziny S10 w kolorze niebieskim.

Jeśli pytacie, czy będzie test blogowy? Oczywiście, że się pojawi. Konkurs? Całkiem niewykluczone. Bądźcie czujni 😉

Udostępnij: Czekaliście na najnowszego Samsunga Galaxy S10? Oto on!

Urządzenia

Pojedynek „nadflagowców” – testujemy Samsunga Note 9 i Huawei Mate 20 Pro

11 grudnia 2018

Pojedynek „nadflagowców” – testujemy Samsunga Note 9 i Huawei Mate 20 Pro

Mam problem. Tzn. w sumie miałem, jakoś sobie poradziłem 🙂 Jak widzieliście, ostatnio nieco przycichnąłem (a może przycichłem?) z testami telefonów na blogu, aż wyrosła mi znakomita konkurencja! Ale konkurencja dobra rzecz – widząc, jakie materiały robi Marta, muszę się starać, żeby moje nie odstawały! Inna sprawa, że szykujemy z Martą pewną niespodziankę, zobaczycie ją na początku przyszłego roku.

Problem wziął się z tego, że gdy trafiły do mnie bezdyskusyjnie najmocniejsze smartfony drugiej połowy kończącego się roku, okazało się, że Marta testowała już Huaweia Mate 20 Pro, pomyślałem, że fajnie byłoby porozmawiać o nim i o Samsungu Note 9… razem! Ustawiliśmy je naprzeciw i… nie, żaden nie dał po gębie drugiemu, podczas kręcenia materiału (i wcześniejszych testów) nie ucierpiał żaden smartfon 🙂

A ja jestem bardzo ciekaw, jak podoba się Wam nowa formuła i czy chcecie więcej, czy jednak lepiej pozostać przy – może nieco odświeżonej – tradycyjnej?

Udostępnij: Pojedynek „nadflagowców” – testujemy Samsunga Note 9 i Huawei Mate 20 Pro

Inne

Samsung A7 do wygrania

7 listopada 2018

Samsung A7 do wygrania

Podziwiamy flagowce, ale większość z nas używa smartfonów ze średniej półki. Mamy więc dla Was kolejny konkurs, w którym do wygrania jest bardzo mocny średniak. Wszystko po to, by zapewnić Wam dobrą zabawę w te coraz krótsze, choć nadal słoneczne listopadowe dni. Dzięki uprzejmości Samsung Polska będziecie mogli wygrać w nim  Samsung A7, który niedawno wszedł do naszej oferty.

Zwróciłem wtedy uwagę, że to bardzo dobry telefon, z mocnymi podzespołami i aparatem, który znacznie przewyższa półkę cenową. Ma on sporo przydatnych opcji, których może i producent nie nazywa sztuczną inteligencją, lecz zapewniają one wiele dodatkowych możliwości. Wyposażony jest także w aparat szerokokątny. I to właśnie na nim chcemy się skupić w konkursie.

Galaxy A7 ma między innymi świetny szerokokątny aparat, który potrafi objąć nawet bardzo duże obiekty. Jaki jest największy obiekt, który kiedykolwiek udało Wam się ująć na zdjęciu w całości? Wrzućcie odpowiedź razem z linkiem do umieszczonego na Waszym profilu na mediach społecznościowych zdjęcia tego obiektu, który otagujecie #wygramSamsungA7 #konkursOrange.

Dokładnie tak brzmi zadanie konkursowe. Bawimy się do 16 listopada do końca dnia. Odpowiedzi dodawajcie w sekcji z odpowiedziami konkursowymi, tym razem możecie dodać tylko jedną. Idziemy w jakość, przecież to konkurs z Samsungiem!

Często pytacie także, szczególnie w weekendy: „dlaczego moja odpowiedź nie pojawiła się od razu?”. Sprawa dla stałych czytelników bloga jest dość oczywista, ale jeżeli nie zaglądacie tutaj zbyt często, to nie musicie o tym wiedzieć. Otóż blog jest moderowany. Chodzi o utrzymanie kultury wypowiedzi, upewnienie się, że nikt nie będzie spamował lub wrzucał niebezpiecznych treści. Nie używamy do tego botów, które często nie potrafią wyczuć subtelnych rozmów, miedzy chociażby krytyką z użyciem mocnych słów, a obrażaniem. Stosujemy więc „interface białkowy”, czyli człowieka, który chociażby śpi, czy też, właśnie w weekendy ma krótszy czas pracy. Jednak nie zmienia to faktu, że komentarze zapisują się w systemie i nie ma ryzyka, że gdzieś „wyparują”. Tyle tytułem ogłoszeń.

Bawcie się dobrze! Tutaj znajdziecie regulamin konkursu, który odpowie na wszystkie Wasze pytania. A jeżeli nie odpowie – pytajcie w komentarzach lub na maila. Oczywiście możecie także zadawać te pytania gdzieś indziej, choćby na Facebooku Orange Polska, ale gwarantuje Wam – one i tak wpadną na koniec do nas, a zajmie to tylko nieco więcej czasu 😉

Regulamin

Aktualizacja 17:15 22.11.2018

Konkurencja była duża, a poziom prac bardzo wyrównany. Choć nie było przełożenia jeden do jednego, między wielkością obiektu na zdjęciu a zwycięstwem to wygrała praca na której znajduje się jeden z największych obiektów, który można w całości sfotografować z naszej planety. Promień 1 737 km km, 7,347 673×1022 kg, odległość od ziemi 384 400 km czyli Księżyc. Jednak nie wielkość była brana pod uwagę, lecz kreatywność – w końcu niewielu wpadło na pomysł, by ująć na zdjęciu ciało niebieskie, a nie obiekt architektoniczny, czy cud natury Było to także bezapelacyjnie najpiękniejsze zdjęcie, które obejmowało fotografowany obiekt w całości, a jednocześnie w taki sposób, że był wyraźny, na co zwracaliśmy dużą uwagę. Gratulacje Jarosława, który opublikował swoją pracę w nocy ( w końcu Księżyc ;-)) o 22:21 7 listopada.

Aktualizacja 2 (12:20, 29.11.2018)

Otrzymaliśmy od autora pracy plik źródłowy, który wykorzystał w pracy. Faktycznie jego delikatnie obrobiona wersja jest pracą, która wygrała w tym etapie konkursu. Została wykonana aparatem DMC-FZ1000, czas ekspozycji 400s, ISO-125, 6 stycznia 2015 roku o nieco przed dwudziestą, dokładnie dzień po pełni Księżyca. Więc wszystko się zgadza. Zdjęcia, pomimo usilnych poszukiwań nie znaleźliśmy w tego samego zdjęcia w zasobach sieci, choć faktycznie podobnych zdjęć w internecie jest sporo.

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Marcin 2018-11-16 23:57:51
W Barcelonie udało mi się ująć dwa potężne obiekty https://www.facebook.com/photo.php?fbid=107502473601222&set=a.107502123601257&type=3&theater
komentarz
Katarzyna 2018-11-16 23:45:37
Turning Torso... i cóż, że ze Szwecji 🙂 Skandynawia nie słynie z najwyższych budynków, więc tego wieżowca nie można przeoczyć. https://www.instagram.com/p/BqQiAMXlliz/
komentarz
Katarzyna 2018-11-16 23:39:30
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1110341135795413&set=a.1067418723420988&type=3&theater
komentarz
Mateusz 2018-11-16 23:21:57
https://www.instagram.com/p/BqQfTj1H6CQ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1vu54kuxtmqbj
komentarz
Jacek 2018-11-16 23:09:41
Airbus A380 na jednym zdjęciu https://www.facebook.com/photo.php?fbid=116136422727890&set=a.100791560929043&type=3&theater
komentarz
Wiktoria 2018-11-16 22:47:08
Bezcenny widok dla którego warto zatrzymać tak cenny w dzisiejszym świecie czas i chodź na chwile zobaczyć tak duże rzeczy,których wcześniej nie dostrzegaliśmy. https://twitter.com/wiktori54906080/status/1063545684694114311?s=21
komentarz
Joanna 2018-11-16 22:09:46
Smerek (1222 m), uchwycony z pod jego podnóża ze wsi o tej samej nazwie. Ogromne pokłady zieleni są wręcz hipnotyzujące, przypominając mi jak malutcy jesteśmy.
komentarz
Czesław 2018-11-16 21:35:05
Prom kosmiczny w całej okazałości 🙂 https://www.instagram.com/p/BqQTGQ9glyO/
komentarz
Marek 2018-11-16 20:20:50
Na setną rocznicę odzyskania niepodległości. https://www.instagram.com/p/BqQLG0LgGd9/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=145hh8s51mm0l
komentarz
Robert 2018-11-16 20:17:55
Zamek w pełnej krasie 🙂 https://www.instagram.com/p/BqQJ-I5ghh1/
komentarz
Wojciech 2018-11-16 20:10:04
Pałac Biskupów Krakowskich - Muzeum Narodowe w Kielcach. Jeden z większych obiektów w moim mieście na jednym zdjęciu. https://www.instagram.com/p/BqQJk9zFN7S/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=h9u5xlxr83fj
komentarz
Ewa 2018-11-16 19:56:04
https://twitter.com/ewa07513283/status/1063504342202884096?s=21
komentarz
Piotr 2018-11-16 19:31:49
Najwiesza gasienica na swiecie uchwycona w obiwktywie! https://www.instagram.com/p/BqQFY6KFw90/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=18icqlep76n5b
komentarz
Karol 2018-11-16 19:00:00
Uchwycić olbrzymi obiekt jakim jest natura - bezcenne. Szlak i Świnica - nasze Polskie Tatry, olbrzymi potencjał uchwycony smartfonem 🙂 https://twitter.com/NightOfCarnival/status/1063490987098603520
komentarz
Magdalena 2018-11-16 17:20:21
Największy, najpiękniejszy, po prostu Mój https://www.instagram.com/p/BqP1z0Kg3cv/
komentarz
Dominika 2018-11-16 16:50:36
https://www.instagram.com/p/BqPzCAyFRVl/
komentarz
Wiesław 2018-11-16 11:54:10
Obiekt zainteresowań filozofów i prostaczków, obiekt pożądań królów i żebraków, obiekt tematów filmów i poezji. Większa niż najwyższe góry, dłuższa niż najdłuższe rzeki. Miłość. Bez niej nie byłoby nic. Obiekt miłości ujęty w całości: https://www.instagram.com/p/BqO2-1fHikx/
komentarz
Natalia 2018-11-16 10:43:22
Mały, ale wielki. Wielki, ale mały. A do tego, to nie poezja, tylko nauka: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=582107825543075&id=***************#!/photo.php?fbid=582106155543242&id=***************&set=a.562043650882826&source=57&refid=52&__tn__=EH-R
komentarz
Ewelina 2018-11-15 21:06:06
Zdjęcie Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne. Przy okazji ostatniego Święta Niepodległości. Wysokość około 13m. Miałam szczęście z ustawieniem się odlatujacych ptaków 🙂 https://www.instagram.com/p/BqNqrJJl32Q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=msdh0km7m1f6
komentarz
Patryk 2018-11-15 20:39:24
Manhattan, to chyba największa rzecz jaką w życiu widziałem i bezcenny widok, który każdemu życzę. https://twitter.com/patologikaa/status/1063153375565541376
komentarz
LUCY 2018-11-15 19:04:12
Mój CAŁY ŚWIAT - w moich ramionach. https://www.instagram.com/p/BqNc4Azlv6F/
komentarz
Michał 2018-11-15 14:43:59
Największym pojedynczym obiektem, który udało mi się sfotografować był największy lodowiec Europy - Vatnajökull. Jego skala jest trudna do ogarnięcia. https://www.instagram.com/p/Bp7Tf3jBFZB/
komentarz
Bartłomiej 2018-11-15 10:40:25
Słońce, jakby nie patrzeć największy obiekt w Układzie Słonecznym. Choć z Ziemi wydaje się niewielki, tak przy zabawie z perspektywą można uzyskać świetny efekt i pokazać jego ogrom https://www.instagram.com/p/BqMjZHeAWj2/
komentarz
Dawid 2018-11-15 10:36:59
To jest cudo sfotografowane w całości https://twitter.com/dawids27/status/1063002449076723713?s=20
komentarz
Mateusz 2018-11-14 23:07:06
Największy obiekt jaki sfotografowałem? To mój "dom", mój cały świat, miejsce do którego zawsze wracam - Bieszczady! https://www.instagram.com/p/BqLTwobBhXh/
komentarz
Zbigniew 2018-11-14 22:19:06
https://www.instagram.com/p/BqLOin4BR2R/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=172s9zqzuco1v&fbclid=IwAR1WTOnc-d--b_n8K7FV5EAP7lvf17Al1sPFRMjX0wuNAs3rFIcl7AGRmZ0 Żeby telewizyjną wieżę retransmisyjną w całości sfotografować musiałem się do środka schować 😉
komentarz
Daniel 2018-11-14 21:36:05
może nie największy, ale z pewnością jeden z ciekawszych , umieszczony w Bułgarskich górach na szczycie budynek partii komunistycznej https://twitter.com/DanielWencel1/status/1062805791089008650
komentarz
Mirosław 2018-11-14 19:53:06
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fmirosaw75770383%2Fstatus%2F1062776460606427136%3Fs%3D12%26fbclid%3DIwAR00RWQnOifMhIZXCgMfl5YwVsAca63JDZ3kmy6iRpkNa1SkelJ_O4NvSFM&h=AT1c5BHXLf1YUgsdv0U7GuPDNPMrE2uP5g0cs69Ri7VF5w9DR_kFNapFqfpZEp_h5QZRZaGXAvldcyOSChQycAQRHtSg0tVRmDrY6bo9NKzcnTWWQwXLLNUiYURuUVerinp5uyDKSTrBR6E
komentarz
JaNusz 2018-11-14 10:46:23
https://www.instagram.com/p/BqJ_bIYl-s-/
komentarz
Anna 2018-11-14 08:42:11
https://twitter.com/xoGerardine/status/1062611300872830976 🙂
komentarz
Kamil 2018-11-13 23:58:31
Ja i cały mój "Świat" https://www.instagram.com/p/BqI1KJOnmER/
komentarz
Piotr 2018-11-13 21:57:30
Nad Osaką góruje najwyższy w Japonii drapacz chmur: Abeno Harukas. Obfotografowałem go z każdej strony i z różnych odległości, ale na tym jednym ujęciu widać, jak budynek płynnie łączy się z niebem. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1771349202977265&set=a.682621198516743&type=3&theater
komentarz
Artur 2018-11-13 21:24:26
Rozmiar ma znaczenie 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=945310915660531&set=a.945310978993858&type=3&theater
komentarz
Katarzyna 2018-11-12 21:18:44
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=345913969299015&set=a.238940669996346&type=3&theater Płetwal błękitny - największe żyjące zwierzę na Ziemi.
komentarz
Janusz 2018-11-12 00:37:55
Pomnik Pamięci Narodowej https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1970485416367936&l=be617fb381
komentarz
Jarek 2018-11-11 22:49:21
Na początku z pewnymi obawami. Ale potem udało ją się przekonać i wyszło całkiem fajne zdjęcie. Nigdy nie widziała (nie była) w takiej wielkiej paszczy. https://www.instagram.com/p/BqDjxVkjKuy/ A kolega schował się za krzakiem i nie udało się o namówić. Czy parki dinozaurów są na pewno dla wszystkich dzieci?
komentarz
Jarosław 2018-11-10 23:50:15
https://twitter.com/bryla_jarek/status/1061389975198097408?s=19
komentarz
Marcin 2018-11-10 19:56:07
Most zwodzony w Londynie - Tower Bridge. Warunki oświetleniowe dobre. Dużo mnie kosztowało aby na moście nie było turystów i aut. Ale warto było. Efekt cudowny. https://www.instagram.com/p/BqArMNrhmDu/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1rm33nd9rzl54
komentarz
Mikołaj 2018-11-09 18:09:41
Taaaaaaaaaki wielki diabelski młyn udało mi się sfotografować 😉 I nawet się kręcił i ładnie świecił. Samsungiem udałoby się sfotografować dwa takie naraz 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=324984864951007&set=a.316652399117587&type=3&theater
komentarz
Dawid 2018-11-08 09:33:23
Symbol jedności i niezależności Katalończyków czyli cztery kolumny wywierają niesamowite wrażenie! To miejsce wieczornych spotkań turystów i mieszkańców Barcelony, bo właśnie stąd najlepiej widać i czuć klimat podczas pokazu Magic Fountain. https://twitter.com/Dawid78121594/status/1060449692599885824?s=20
komentarz
Piotrek 2018-11-07 23:10:22
Wyparują
komentarz
Jarosław 2018-11-07 22:21:19
Księżyc (Luna, Selḗnē) naturalny satelita, drugie pod względem jasności ciało niebieskie widoczne z naszych podwórek, możemy je zobaczyć w nocy, ale i w dzień, może zmieniać nie tylko kształt, ale i kolor. Promień 1737 km, masa 7,347 673×1022 kg https://www.instagram.com/p/Bp5L0B1B3i4/
komentarz
Piotr 2018-11-07 13:07:30
Kontenerowiec z lotu ptaka 🙂 To walczymy "wujek" ;p https://www.facebook.com/Piotr.Wilczynski1998/posts/1683186721785143
komentarz
Paweł 2018-11-07 12:33:42
Fotografia to moja pasja, lubię fotografować w szczególności świat z lotu ptaka. Na zdjęciu grecka wyspa Kefalonia - http://instagram.com/p/Bp4KKynFGqq/

 

Udostępnij: Samsung A7 do wygrania

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej