Informacje prasowe

Pomagamy seniorom dzięki niewykorzystanym GB

2 grudnia 2022

Pomagamy seniorom dzięki niewykorzystanym GB

Orange zaprasza do akcji  przekazywania niewykorzystanych gigabajtów, które pozostają na koncie użytkownika. Dzięki temu operator wspólnie z klientami pomoże wykluczonym cyfrowo seniorom. Do dyspozycji uczestników wybranych uniwersytetów trzeciego wieku trafi 100 tabletów wraz z  darmowym internetem na dwa lata. To już szósta edycja akcji Pomagajmy Gigabajtami. Do tej pory łącznie przekazano prawie milion GB.

Wykluczenie cyfrowe w Polsce ma twarz seniora. W 2021 roku 42% osób w wieku 65-74 lata nie miało żadnych doświadczeń związanych z korzystaniem z internetu, a kolejne 6% deklarowało, że nie korzysta z niego już od ponad roku. Seniorzy stanowią zdecydowaną większość wśród osób, które w ogóle nie korzystały z internetu (58,3%)1. Dodatkowo, 3,74 mln osób w wieku 55-74 lata nigdy nie korzystało z komputera. Stanowią oni 78,1 proc. wszystkich niekorzystających z takich urządzeń2.

Dlatego rusza kolejna edycja akcji Pomagajmy Gigabajtami. Tym razem jej celem jest zakup 100 tabletów oraz bezpłatny dostęp do internetu przez dwa lata. Będą z nich korzystać seniorzy wykluczeni cyfrowo, którzy biorą udział w zajęciach wybranych uniwersytetów trzeciego wieku. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej pomoże wybrać placówki włączane do programu.

Uniwersytety trzeciego wieku to placówki dydaktyczne dla m.in. emerytów i rencistów, którzy po zakończeniu aktywności zawodowej, korzystając z wolnego czasu chcą nadal się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. Celem uniwersytetów jest poprawa jakości życia osób starszych, w tym także walka z wykluczeniem społeczno-cyfrowym.

Orange współpracuje z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, organizując od 2020 webinary edukacyjne na platformie ABC Senior. Co tydzień trenerzy Orange bezpłatnie przeprowadzają szkolenia z podstaw obsługi smartfona, korzystania z komunikatorów internetowych czy uczą jak robić bezpieczne zakupy.

W 2022 odbyło się do tej pory 28 takich webinarów, w których wzięło udział łącznie ponad  2000 osób.

Jak dołączyć do akcji?

Najprościej wysłać darmowego SMS-a o treści ODDAJEGB pod numer 80885. Można także włączyć  usługę „Pomagajmy Gigabajtami” na swoim indywidualnym koncie klienta na orange.pl, wchodząc w zakładkę „Pakiety i Usługi”, w kategorii „Internet”, lub w aplikacji Mój Orange, wchodząc w zakładkę „Dla Ciebie”, następnie wybierając baner akcji.

Do akcji mogą dołączyć klienci indywidualni korzystający z oferty mobilnej na abonament oraz wybrani klienci biznesowi. Dołączenie do akcji nie spowoduje zmniejszenia miesięcznego pakietu danych. Akcja trwa do 28 lutego 2023 r.

https://www.orange.pl/lp/pomagajmygigabajtami.

Klienci Orange mają wielkie serce

Z roku na rok klienci Orange coraz chętniej dołączają do akcji Pomagajmy GB i podkreślają, że jest ona potrzebna i należy ją kontynuować.  Bardziej także dostrzegają to, że Orange angażuje się społecznie i dba o ekologię.

Do tej pory za pośrednictwem Orange, klienci operatora  pomogli podopiecznym Fundacji Dorastaj z Nami i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz dzieciom ze śląskich domów dziecka i rodzinnych domów dziecka. W ten sposób podopieczni zyskali możliwość korzystania z sieci, potrzebną w edukacji, rozwoju zainteresowań czy kontaktu z rówieśnikami. Dzięki przekazanym GB rośnie już 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. W trakcie zdalnej edukacji, w odpowiedzi na pandemiczne wyzwania, wspólnie pomogliśmy tysiącu rodzin z ograniczonym dostępem do sieci, by umożliwić dzieciom równy dostęp do edukacji.

W sumie we wszystkich akcjach wzięło udział ponad 93 tysiące klientów,  którzy przekazali ponad  900 tysięcy niewykorzystanych GB.

 

1GUS 2021.

2 Raport Wykluczenie cyfrowe podczas pandemii, Federacja Konsumentów, styczeń 2021.

Mediateka

Udostępnij: Pomagamy seniorom dzięki niewykorzystanym GB

Odpowiedzialny biznes

Prezent dla seniora. Czas pożegnać stereotypy

15 listopada 2022

Prezent dla seniora. Czas pożegnać stereotypy

Wielkimi krokami zbliża się gwiazdka. Zaczynamy myśleć o prezentach dla naszych bliskich. Zabawki dla dzieci, kosmetyki, książka dla dorosłych, a dla babci i dziadka … jakiś suplement diety na zdrowie, kapcie i ramka ze zdjęciami wnuków. A może wyjść ze schematu i pomyśleć o starszych osobach, które chcą być na czasie i nauczyć się korzystać z nowych rzeczy?

Oglądanie telewizji, opieka nad wnukami, ogródek i wizyty przychodni. Wielu z nas tak postrzega zajęcia dla seniorów. Przejście na emeryturę może wiązać się z obniżeniem aktywności czy samopoczucia. Jednak wiele osób postrzega zakończenie pracy jako okazję do poszerzenia swoich horyzontów, rozwijania hobby, zaangażowania się w wolontariat i działalność społeczną czy nauczenia się nowych rzeczy. Dotyczy to także nowych technologii.

Popularne szkolenia

Co tydzień spotykamy seniorów na naszych kursach „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfona i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień.” W każdy poniedziałek o godz,. 14.00 uczestniczą w webinariach, aby nauczyć się wykorzystywania telefonu do zdobywania informacji, nauki, rozrywki i oczywiście kontaktu z bliskimi. Pokazujemy, jak korzystać z internetu, komunikatorów i mediów społecznościowych, gdzie szukać interesujących aplikacji i jak zadbać o bezpieczeństwo. Co tydzień widzimy kilkadziesiąt osób, które ze swoimi smartfonami w rękach ćwiczy nowe umiejętności. Pierwsze zajęcia zorganizowaliśmy w pandemii. Do tej pory skorzystało z nich ponad 2 500 osób z całej Polski. Spotkamy się także kameralnie i stacjonarnie na warsztatach w naszych salonach. W tym roku nasi trenerzy przeszkolili w ten sposób 150 seniorów.

Jaki wybrać telefon

Na warsztaty seniorzy przynoszą swoje telefony. Czasami to „spadek” po innych członkach rodziny i trzeba go przystosować do potrzeb starszej osoby. Zdarza się też nowy smartfon zapakowany w folię i pudełko, który do leżał w szufladzie, bo posiadacz bał się go użyć i … popsuć.

Coraz częściej seniorzy sami myślą o nowym telefonie – pytają, co najlepiej wybrać. A my podpowiadamy, jak szukać. Dbamy o to, by w naszej ofercie zawsze dostępne były telefony spełniające potrzeby i oczekiwania seniorów – tych tradycyjnych i bardziej nowoczesnych.

Na co zwracają uwagę seniorzy? Dla osób starszych ważne są: duży ekran/wyświetlacz z dobrą jakością obrazu i panelem odblaskowym, możliwość dostosowania widoku na ekranie do własnych potrzeb oraz długo działająca bateria.

Wśród naszych modeli seniorom polecamy szczególnie : Alcatel 1B 2022, realme C11 2021 2/32GB, Xiaomi Redmi 9A 2/32 GB, Nokia G60 5G 6/128 GB i Samsung Galaxy S10+  

Telefon z klapką i przyciskami – to praktyczne rozwiązane, bo zajmuje mało miejsca a zabezpiecza przed przypadkowym wybraniem numeru. Tu rekomendujemy Orange Neva Link.

W ofercie mamy też coś z wyższej póki cenowej iPhone 14, który posiada wiele udogodnień w tym dodatkowo współpracuje z aparatami słuchowymi (klasa aparatów słuchowych M3, T4). Dodatkowo posiada funkcje wykrywanie wypadków (nagły upadek) i wzywa pomoc.

Telefony dostępne są w ofertę na kartę i w abonamencie. Jeśli szukacie czegoś na prezent dla babci czy dziadka, pomyślcie o smartfonie.

starsza kobieta z telefonem na kanapie, dalej starszy mężczyzna na krześle

Udostępnij: Prezent dla seniora. Czas pożegnać stereotypy

Odpowiedzialny biznes

Roślinne ryby i wsparcie dla seniorów

5 lipca 2022

Roślinne ryby i wsparcie dla seniorów

Po raz czwarty opublikowany został raport na temat startupów pozytywnego wpływu, czyli organizacji, które łączą innowacyjne podeście do biznesu z działaniami korzystnymi dla społeczeństwa i środowiska. Orange Polska jest jego partnerem.

Startupy pozytywnego wpływu (SPW) to innowacyjna forma przedsiębiorczości ukierunkowana na rozwiązywanie istotnych wyzwań społecznych i środowiskowych. Chodzi o dobrą jakość edukacji, równość płci, czystą i dostępną energię, czy zdrową żywność.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i pozytywnego wpływu opierają na innowacjach i nowoczesnej technologii. W SWP dbałość o lepszą jakość życia ludzi i ochronę środowiska idą w parze z wysokim poziomem rzetelności organizacyjnej.

Najlepsze pomysły

Wśród nagrodzonych znalazły się 24 startupy działające na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

W kategorii „produkty/usługi dobre dla świata”: Bez Ości – Vegan Fish (roślinne ryby), BreadPack (jadalne opakowania), myEgg (wegański zamiennika jajek), Outriders (grupa niezależnych reporterów), Rebread (przeciwdziałanie marnowaniu pieczywa), ZNIKA (rozkładające się opakowania).

W kategorii „pozytywne technologie”: Hydrum (zagospodarowanie wód procesowych), Lumelabel (luminescencyjne znakowanie opakowań), Orbify (dostęp do danych geoprzestrzeniach Ziemi, Plenti (użytkowanie sprzętu elektronicznego), SafeKiddo (aplikacja chroniąca dzieci w internecie), Wektoo (aplikacja do zarządzania terminami przydatności do spożycia produktów).

W kategorii „dostawcy pozytywnej zmiany”: FibriTech (biodegradowalne materiały), FoodBugs (produkty na bazie jadalnych owadów), Humati.co (nawozy organiczne), Nanoseen (oczyszczanie i odsalanie wody), Slow Media Production (zrównoważona proces produkcji w sektorze kreatywnym), Swapp! (ekosystem sprzedaży płynnych produktów).

Natomiast w kategorii „społecznie pozytywni”: Calmsie (pomoc psychologiczna dla dzieci), Co z tym seksem? (aplikacja), Her Impact (narzędzia rozwojowe dla kobiet), Legalden (doradztwo prawne dla działań społecznych), RESQL (system dla szkół do przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej), SeniorApp (system wsparcia dla seniorów).

Jak można zauważyć tematy, które podejmują są wszechstronne, a modele biznesowe i formy działania różne. Łączy je innowacyjny pomysł i pozytywny wpływ społeczny. Wyboru startupów dokonał Panel Pozytywnych Postaci składający się z 48 osób ze świata startupów, instytucji, nauki i biznesu.

Warto brać przykład

Tegoroczne 24 startupy zostały dokładnie opisane w Raporcie Startupy Pozytywnego Wpływu 2022. Ekosystem zmiany. Znajdziecie w nim też informacje o organizacjach, które zostały nagrodzone w poprzednich edycjach. Jest ich już ponad 100. Warto poznać ich działania i założycieli – ludzi myślących nieszablonowo i twórczo.

To już czwarty Raport, który przedstawia innowacyjne modele biznesowe. W publikacji również wiele ciekawych tekstów na temat innowacji, nowych trendów i zmian w kierunku zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo można korzystać z bazy ponad 1000 startupów pozytywnej zmiany.

Partnerami projektu są BNP Paribas Bank Polska, Orange Polska, Tar Heel Capital Pathfinder, Samsung i Grupa Żabka. Raport i baza do pobrania: https://kozminskihub.com/raport-startupy-pozytywnego-wplywu/

Zapraszamy do lektury.

Udostępnij: Roślinne ryby i wsparcie dla seniorów

Odpowiedzialny biznes

Nowy kurs dla seniorów

6 maja 2022

Nowy kurs dla seniorów

Seniorów, którzy chcą bardziej pewnie poruszać się w cyfrowym świecie i korzystać z nowych technologii zapraszamy na nowy cykl kursów on-line. Przed nami 9 warsztatów pt. Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfonu i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień.

Zajęcia prowadzi trener, który cierpliwie pokazuje krok po kroku jak korzystać ze smartfonu i jego funkcji, odpowiada na pytania.

Kurs rozpoczyna się w poniedziałek 9 maja. Spotykamy się w co tydzień w poniedziałki. Zajęcia trwają 1h. Szkolenie przeznaczane jest zarówno dla osób, które rozpoczynają przygodę ze smartfonem, jak również tych, którzy już go używają. Zajęcia są bezpłatne.

Kurs dostępny jest platformie ABC senior, a naszym partnerem jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Dodatkowo na stronie www.orange.pl/dlaseniora przygotowaliśmy nowe filmy edukacyjne dla seniorów na temat instalowania aplikacji, korzystania z komunikatorów czy powiększania czcionki i kontrastu w telefonie.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty on-line dla seniorów na stronie www.abcsenior.com.

Plan zajęć:

Zajęcia 1

Data: 09.05.2022, godz. 14:30
Temat: Smartfon – podstawowe ustawienia telefonu

  • Ustawienie czcionki, kontrastu, połączenie z Internetem
  • Założenie konta Google
  • Jak skorzystać z poczty e-mail
  • Jak ustawić zapisywanie kontaktów

Zajęcia 2

Data: 16.05.2022, godz.15.00
Temat: Smartfon – aplikacje – zakupy, zdrowie, rozrywka, czas wolny

  • Konfiguracja sklepu Google Play oraz pobieranie aplikacji
  • Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji

Zajęcia 3

Data: 23.05.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – przydatne funkcjonalności

  • Inteligentne wprowadzanie tekstu głosem
  • Czytnik kodów kreskowych przy zakupach, płatnościach
  • Udostępnianie internetu

Zajęcia 4

Data: 06.06.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – nawigacja

  • Jak skorzystać z nawigacji satelitarnej i usług związanych z lokalizacją telefonu
  • Wyszukiwanie trasy dojazdu, dodawanie punktów na trasie, widok ulicy, informacje o korkach, wysyłanie własnej lokalizacji
  • Jak dojadę

Zajęcia 5

Data: 13.06.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – źródło informacji, lokalizacja, Google Maps

  • Jak wyszukiwać informacje
  • Strony www, Asystent Google
  • Tłumacz Google

Zajęcia 6

Data: 20.06.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – bezpieczeństwo

  • Jak zabezpieczyć swój smartfon przed kradzieżą danych – Cybertarcza, Zabezpiecz Pesel
  • Jak bezpiecznie korzystać z internetu – bezpieczne hasło

Zajęcia 7

Data: 27.06.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – elektroniczne płatności

  • Bezpieczeństwo i wygoda płacenia przez internet

Zajęcia 8

Data: 04.07.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – zdjęcia

  • Robienie i korekcja zdjęć i filmów z pomocą smartfonu

Zajęcia 9

Data: 11.07.2022, godz. 15.00
Temat: Smartfon – komunikacja z innymi

  • Jak korzystać z komunikatorów internetowych
  • Korzystnie z aplikacji Messenger, WhatsApp
starsza kobieta z telefonem na kanapie, dalej starszy mężczyzna na krześle

Udostępnij: Nowy kurs dla seniorów

Odpowiedzialny biznes

Warsztaty dla seniorów w salonach

6 kwietnia 2022

Warsztaty dla seniorów w salonach

Od lutego do kwietnia zorganizowaliśmy cykl warsztatów on-line dla seniorów – „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfona i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień”. Kurs składał się z 9 szkoleń na platformie ABC senior, a wzięło w nim udział 356 seniorów. Poznali oni nowe funkcjonalności swoich telefonów. Nauczyli się też wiele o aplikacjach, które na co dzień mogą się przydać, aby być w kontakcie z bliskimi, zadbać o zdrowie czy zaplanować podroż. Zaznajomili się też z zasadami bezpieczeństwa w sieci.

Trwają przygotowania do nowej edycji kursów on-line, a tym czasem zaczęliśmy się spotykać także stacjonarnie w naszych salonach. Warsztaty dla seniorów odbyły się już w Łodzi, Częstochowie i Bielsku Białej. Zobaczcie, krótką relację z ostatniego szkolenia.

Udostępnij: Warsztaty dla seniorów w salonach

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej