Odpowiedzialny biznes

Książki b(v)logerów – kupić na prezent czy nie kupić ;)

21 grudnia 2015

Książki b(v)logerów – kupić na prezent czy nie kupić ;)

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na świąteczny prezent zapraszam na przegląd książek blogerów i jutuberów wydanych w tym roku. Sami autorzy tłumaczą dlaczego … nie warto kupować tych książek 😉

* kolejność przypadkowa

4e63d6c6f20bd1aac71dc1ed0826e2909d3.jpgTwórca youtubowego kanału Polimaty (czasami porównywany z Wołoszańskim), rozprawia się z popularnymi mitami w książce „Nic bardziej mylnego”. Dowiemy się m.in. czy faktycznie zjadamy pająki w czasie snu, jakiego wzrostu był Napoleon czy co się stanie gdy połkniemy gumę do żucia (rodzice i babcie już nie będą mogli straszyć 😉

Radosław Kotarski:
Mojej książki nie warto kupować, ponieważ poważnie może komuś zmienić światopogląd! Jeśli nagle dowiemy się, że najwięcej ciepła nie ucieka przez głowę lub, że możemy „zezować” oczami i nam tak nie zostanie to mogą pojawić się pretensje w stronę rodziców, dziadków czy nauczycieli. W końcu to oni najczęściej przekazywali nam taką wiedzę. Szkoda więc takich negatywnych emocji i lepiej kupić coś spokojnego, np. autobiografię Justina Biebera.

2949d432731531ada746a9c1a0c9911e766.jpgBlogerzy, którzy są za biedni na własną stronę – wykorzystują więc fejsbuka do edukowania społeczeństwa we wszystkich aspektach życia. Znajdziecie tu przemyślenia (bardzo często okraszone superprofesjonalnymi sesjami zdjęciowymi) dotyczące mody, eksperymentów kulinarnych oraz polityki. Książka Make Life Harder to rozwinięcie ich dotychczasowych dokonań.

Lucjan i Maciej:
Naszej książki nie karto kupować przede wszystkim dlatego, że jest długa, nudna, bełkotliwa i niczego się z niej nie dowiecie. Poza tym wśród osób, które ją przeczytało, wzrosło zachorowanie na boreliozę, a 45% osób obdarowanych naszą książką do dzisiaj ma problem z oddawaniem moczu.

8b807942defb58bd0f979007f5f5d6afc40.jpgRed Lipstick Monster, jedna z najbardziej popularnych jutuberek makijażowych, napisała książkę „Tajniki makijażu”. Przyznaję, że książki nie czytałem, ale jej kanał czasami oglądam, zwłaszcza gdy pokazuje jak robić sztuczne rany na Hellowen 😉 W książce dziewczyny znajdą dużo więcej wartościowych porad jak zrobić perfekcyjny makijaż.

Ewa Grzelakowska-Kostoglu:
Produkty do makijażowych eksperymentów same się nie wybiorą. Czytanie tej książki grozi poważnymi ubytkami w portfelu! Nie znajdziecie tutaj przestarzałego podziału urody na pory roku.

650f53387a07a2f6379e439c9d221a0c679.jpgDawny Kominek zmienił się w Jasona Hunta i napisał książkę nie o tym jak zostać blogerem ale powieść motywacyjną „Thorn”. Ale czy na pewno toi po prostu książka tylko o motywacji? Żeby dowiedzieć się więcej trzeba zanurzyć się w ten świat i szukać dodatkowych smaczków.

Tomek Tomczyk:
Nie ma obrazków, nie ma cycków, bloger jest głupi, łysy i ma małego, a do tego w trakcie zakupów nie działa zniżkowy kod na hasło lubiekozy.
e99cc9915aa7b3c5d8bf864ab2fdfb3ccf5.jpgFacecje to wymyślone rozmowy nieżyjących już osób doskonale znanych z kart historii czy języka polskiego. Ale jak wymyślone i dopasowane do kontekstu! Śmiech gwarantowany ale i czasami trzeba sięgnąć mocno do pamięci by niektóre żarty były zrozumiałe. Krótko, treściwie i mega zabawnie.

Patryk Bryliński, Bartłomiej Rak:
Facecji nie warto kupować, bo można się jeszcze czegoś z nich dowiedzieć a wiedza – wiadomo – trochę ciąży. Dodatkowo dobry humor. Nie daj Boże przeczytasz ją w okolicach Radomia, uśmiechniesz się i wyda się, że jesteś nietutejszy.

dc257096083c8342499306045c14edb8581.jpgStyleDigger radzi jak dobrze wyglądać i właściwie dobierać ubiór nie wydając fortuny i nie zapychając szaf niepotrzebnymi rzeczami – czyli jak żyć zgodnie ze „Slow Fashion”.

Joanna Glogaza:
Nie warto kupować Slow Fashion, bo człowiek zaczyna się robić wybredny w sklepach, przestaje akceptować bylejakość i dużo częściej wychodzi z zakupów z pustymi rękami. Jest spora szansa, że po przeczytaniu będziesz miała mniej ubrań, niż Twój chłopak.
A tak na poważnie, to Slow Fashion nie kupuj wtedy, kiedy jesteś w idealnej harmonii ze swoją garderobą, ubieranie się co rano jest dla Ciebie źródłem przyjemności, a nie stresu, a w swoich ubraniach czujesz się fantastycznie – na pewno nie jest Ci w takiej sytuacji potrzebna!
4b22460085bc87f5be902bf78f2e65437b2.jpgEksluzywny menel – w końcu książka modowa dla faceta, który nie znosi garnituru (sorry Mr. Vintage;). Książka to właściwie głównie zdjęcia doboru kompozycji (tak się pisze o modzie? czy raczej stylizacji) zwykłych dżinsów, t-shirtów, swetrów, bluz a nie tylko marynerek, koszul, krawatów czy apaszek (choć marynarki też tu występują).

Kamil Pawelski:
Myślę, że nie warto jej kupować, bo jak wiadomo szafiarki, a szafiarze szczególnie są niezbyt lotnego umysłu. A już w ogóle książka szafiarza to totalnie nieporozumienie – bo przecież facet nie może dobrze wyglądać, jak wygląda to na bank narcyz, pedał i debil jeszcze do tego wszystkiego. A kogo interesuje to, że gajerek można nosić zarówno elegencko jak i na sportowo? Chyba tylko hipsterów spod Zbawixa. Książka ma zbawiać świat a jak nie zbawia znaczy, że szkoda papieru na nią, o czytaniu nie wspominając. Do tego ten rozdział o myślach, przecież wiadomo, że szafiarz i myśli to oksymoron.

bfb2ad3556b6dfad90137f9edaa5dc24238.jpgKról biurowej klasy średniej to krótkie historyjki komiksowe opisujące pracową codzienność nie tylko w korporacji czy agencjach „kreatywnych”. Każdy pracownik odnajdzie tu siebie, swoich kolegów zza biurka a przede wszystkim szefów.

Maciej Mazurek:
Mojej książki nie warto kupować, bo nawet ja jako autor jej nie przeczytałem. Właściwie fakt, że jestem jej autorem jest jej największą, choć nie jedyna, wadą. Żeby być szczerym, to muszę napisać, że moja książka niemal całkowicie składa się z wad. Wad pracy w biurze, wad szefa, księgowej, informatyków i oczywiście wad account managerów, którzy to wad posiadaj nawet więcej niż moja książka.
6b7c351f1094ca97a753df81d193d240026.jpgJutuber Piotrek Ogiński wydał w końcu swoją książkę „Kocham gotować”. Męskie przepisy w męskiej kuchni. To lubię i szanuję bo sam w weekendy lubię poeksperymentować.

Piotrek Ogiński
W książce jest zbyt dużo dobrych przepisów i jak się wkręcimy w gotowanie to cały czas będziemy siedzieć w kuchni i z niej już się nie wyjdzie. Wtedy wasze życie się zmieni, a kobiety będą was wykorzystywać. Zamienicie się w kury domowe i stereotypy zostaną zaburzone.

Przyjemnego wybierania i lektury 😉

Ps. Również w ubiegłym roku pojawiły się książki popularnych blogerów i jutuberów, które ciągle są dostępne. Polecam Wam m.in.: „Mała wielka uczta” Pauliny i Michała Stępień z Kotlet.tv, „Nie mam się w co ubrać” Karoliny Glinieckiej czyli Charlize Mystery, „Lekko Stronniczy – jeszcze więcej” czyli pożegnanie Karola Paciorka i Włodka Markowicza ze wspólnym jutubem, „Admiralette” awanturnicza powieść przygodowa Andrzeja Tucholskiego, czy „Zorkownia” Agnieszki Kaługi.
98ca243767fe5f685bc167bcc08e44b8612.jpg

Udostępnij: Książki b(v)logerów – kupić na prezent czy nie kupić ;)

Oferta

Legalne filmy w internecie – test vlogerów

8 listopada 2013

Legalne filmy w internecie – test vlogerów

Czy szukając filmów w internecie korzystaliście już z Telewizji Tu i Tam (dostępnej zarówno na komputerze, komórce i tablecie)? W naszej bibliotece jest przeszło 1,5 tys. filmów i programów, a ciągle dochodzą nowe. Nie musicie się już obawiać filmów złej jakości ani wirusów.

Zaprosiliśmy kilku vlogerów, żeby sprawdzili jak działa nasza usługa. Testują ją dla Was: Karolina Baszak, Marco Kubiś i Andrzej Tucholski z jestkultura.pl.

f392c60d57ae3d12c99754c537f33c2a433

Nie będzie standardowych testów, gdzie trzeba kliknąć i jak zainstalować. Karolina, Andrzej i Marco sprawdzą przede ofertę filmów i przygotują specjalne tematyczne filmy. Marco zaproponował już 5 filmów mrożących krew w żyłach. Karolina 5 miejsc stworzonych do oglądania filmów. Dowiecie się jeszcze m.in. jakie filmy są idealne na romantyczne wieczory, jakie do popłakania się a jakich nigdy nie zapomnimy.
Razem powstanie 12 tematycznych odcinków, po jednym tygodniowo. Do wygrania będą również kody na filmy z naszego serwisu. Żeby ułatwić Wam obserwację akcji stworzyliśmy playlistę – tu w jednym miejscu będą wszystkie filmy vlogerów.
Pamiętajcie, że oprócz filmów można również skorzystać z pakietów telewizyjnych (w najbogatszym z nich macie darmowy dostęp do kilkudziesięciu filmów).

Jak po kilku dniach oceniają usługę vlogerzy biorący udział w akcji?

Karolina Baszak
a5fba323e77fe32734960e1f11e05365766
Serwisu VOD i Telewizji Tu i Tam ratuje mi życie podczas kilkugodzinnych podróży do rodzinnego domu, kiedy czas w pociągu mogę przeznaczyć na nadrobienie filmowych zaległości na moim tablecie. Idealne rozwiązanie dla ludzi uwielbiających podróże 😉

Marco Kubiś
8e558747b911629c205f22b16249ae43fd9
Choć o istnieniu serwisów VOD wiem już od dłuższego czasu to jakoś nigdy nie miałem czasu zainteresować się tego typu usługami. Zawsze wybierałem bardziej tradycyjne rozwiązania, raczej z przyzwyczajenia niż wygody. Może niesłusznie filmy z internetu kojarzyły mi się z pikselami na pół ekranu i chrumkaniem widowni, która przypadkowo wpadła na seans. A tu się okazuje, że VOD jest i ładne, i wygodne. To samo tyczy się samej Orange’owej Telewizji Tu i Tam. Teraz po nieprzespanej nocy będę mógł się pochwalić, że chociaż oglądałem coś w dobrej jakości. Czy są jakieś minusy tego wszystkiego? Pewnie, że tak, nic nie jest doskonałe. W przypadku VOD firmy Orange strona jest trochę skomplikowana i mam problem z orientacją co mogę obejrzeć w moim pakiecie, a co nie. Z jednej strony może to być wynik mojego nieogarnięcia, ale z drugiej wracający z pracy zmęczeni  ludzie nie mają sił na łamigłówki 😉

Andrzej Tucholski
6adafed46304143d724b6c61532449ef614
Cieszy mnie obecność Telewizji Tu i Tam na rynku. Czekam na dobre VOD odkąd pierwszy raz przeczytałem, jak wygląda oglądanie filmów przez Internet w Stanach i widzę, że ten do tej pory ślamazarny licznik wreszcie odrobinę przyspiesza. Telewizja na żądanie w wykonaniu Orange nadal ma różne ograniczenia (np. brakuje dostępu do wszystkich filmów za stałą miesięczną opłatą), które ostatecznie wypadałoby zdjąć, ale fajna biblioteka startowa pozwala mi przymknąć na to chwilowo oko. Niech rośnie, jestem dobrej myśli.”

Udostępnij: Legalne filmy w internecie – test vlogerów

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej