Pewnie już wiecie, że dopaliliśmy naszą sieć mobilną w miejscowościach, które najczęściej odwiedzacie w czasie ferii zimowych. Przekrojowy opis znajdziecie w komunikacie prasowym. Ja natomiast chcę Wam pokazać owe przygotowania z bliska. Dlatego wsiadłem razem z naszą blogową ekipą wideo w samochód i pognałem do Karpacza, jednego z dwóch miast, gdzie przed zimą zrobiliśmy refarming, dostawiliśmy mobilny BTS i doposażyliśmy stacje bazowe. Spotkałem się tam z Marcinem z NetWorkS!, który opowiedział mi trochę jak to działa. Zapraszam do oglądania!
Zimowy 4G LTE od Orange w Karpaczu
W Karpaczu nasi klienci mogą korzystać z 6 stacji bazowych oraz jednego „mobila”. Na wszystkich „stałych” działa już 2100 MHz, pojawił o się także m.in. nowe pasmo – 2600 MHz na stacji w centrum miasta. W mieście i okolicach przez sieć przechodziło w czasie przerwy świąteczno-noworocznej nawet kilka TB danych dziennie. Najwięcej SMS przeszło przez naszą sieć w tych okolicach w Wigilię – ponad 20 tys., a minut rozmów – w Sylwestra – blisko 90 tys. minut. Jeżeli ktoś chce zbudować w oparciu o te dane wnioski socjologiczne dotyczące sposobu składania życzeń – zapraszam.
Nasi klienci mogą także korzystać z pasma 800 MHz w schronisku Strzecha Akademicka. Choć Samotnia nadal lepsza ;-) Przepraszam Was, ale to super wspomnienia z dzieciństwa związane z tym miejscem.
Skoro już przy schroniskach jesteśmy, to możecie korzystać z naszej sieci także na Murowańcu oraz w Dolinie Kościeliskiej, jest tam także stacja mobilna. Często o to pytacie, temat pojawił się też w Q&A, więc od razu daję znać.
Czy w Karpaczu widać efekty? Zobaczcie sami – zrobione tuż przy oświetlonym stoku, więc w miejscu gdzie ludzi nawet o tej porze trochę było. Wiecie już także kiedy robiliśmy dla Was nagranie.
Kolejny odcinek „Jak to działa?” będzie o światłowodzie, do zobaczenia, zresztą szykujemy ich dla Was więcej. A jeżeli chcecie zobaczyć poprzednie odcinki cyklu "Jak to działa?", wejdźcie tutaj.
Komentarze
Fajnie ze się zbroicie. Czy Honor View20 będzie dostępny w Orange?
OdpowiedzA o takich promocjach ZNOWU dowiadujemy się wcześniej od innych, zamiast od was…
Odpowiedzhttps://orange.binaries.pl/bw/20155/0/30587/d3cc8c6e-2add-4644-8695-37487ffe81c9.pdf
To miła niespodzianka dla uczestników konkursu, a o konkursie pisaliśmy w komunikacie prasowym.
OdpowiedzI znowu fioletowi was przebili z całkowicie ZA DARMO 30GB na 3 miesiące!… :/
OdpowiedzI tak źle i tak nie dobrze. Cóż począć 😉
OdpowiedzPanie Piotrze rok temu myślę że też dzięki Pana konsultacjom udało się że w Zwardoniu też mam LTE
OdpowiedzW miejscowości gdzie chyba są prawdopodobnie najlepsze warunki narciarskie nie tylko w Beskidach ale i w Polskich górach
Niestety antena LTE jest tak fatalnie skierowana że z ledwoscią mozna w technologi LTE osiągnąć 15mb/s w centrum i pozostałych osiedlach
Za to dwa kilometry od nadajnika na tereny leśne bez zabudowań super zasięg i nawet 60mb/s
Nie sztuka coś dać co nie spełnia oczekiwań
Mimo że jestem w lini prostej blisko od nadajnika dalej korzystam technologi H+ bo mam 30mb/S
Proszę niech Pan to zgłosi bo niestety przez infolinie moje zgłoszenie nie przyniosło skutków
Jeszcze raz proszę
Biorąc pod uwagę, że proces inwestycyjny w stację bazową trwa w Polsce ponad 2 lata, a ja w Orange pracuję od 3,5, to szybko licząc szanse są niewielkie, by zadziałała moja magiczna moc sprawcza. Kierunek ustawienia anteny wynikać może z konieczności przestrzegania norm pola elektromagnetycznego (stukrotnie bardziej restrykcyjnych niż w Niemczech czy Francji), przez które niestety nie raz koledzy z techniki muszą robić nieco wydawałoby się irracjonalne rzeczy. Ale mogę zapytać czy to może coś innego i mogą coś z tym zrobić.
OdpowiedzByło by super jak się Pan zapytał o tym co pisałem. Może nawet nikt nie robi takich pomiarów prędkosci. Ale u nas w Zwardoniu zdecydowanie gorzej wypada prędkość LTE porównaniu z H+
OdpowiedzJak coś będzie wiadmo a Pan nie zapomni proszę dać znać
Pozdrawiam
Czy w miejscowościach w których podłączacie światłowód do szkół w ramach 2 POPC, infrastruktura jest przygotowywana, aby w pobliżu trasy przebiegu umożliwić chętnym mieszkańcom podłączenie się?
OdpowiedzZ kim można się w tej sprawie skontaktować? Kilka miesięcy temu wypełniłem też formularz na https://oferty.orange.pl/internet/
Cześć, prośba o przesłanie nazwy miejscowości. Bo szkół nieco jednak podłączamy, a sytuacji jest tyle ile lokalizacji. Pamiętaj proszę, że cały proces inwestycyjny od momentu decyzji do podłączenia światłowodu trwa często i kilka lat (o tym dlaczego pisałem tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/qa-jak-to-dziala-10/).
OdpowiedzUrle mazowieckie. Dokładny adres mogę przesłać na maila jak podasz. Drugą kwestią jest kiepski zasięg zgłaszany przez mieszkańców od lat. Czy jest planowane wybudowanie stacji?
OdpowiedzWitam, w Jarosławiu pojawił się pierwszy adres z światłowodem, chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądał dalszy rozwój bo nie ukrywam ciężko się korzysta z Neostrady niecałe 20 Mb.
OdpowiedzU Ciebie w mieście faktycznie podłączyliśmy jeden adres, jednak to dość szczególny przypadek i nie będziemy przynajmniej w tym roku rozszerzać zasięgu usługi.
Odpowiedzgdybyście dali światłowód to wziąłbym najwyższy pakiet z telewizją, a tak będę poważnie musiał się zastanowić czy nie wziąć innego dostawcy, a pomyśleć że swego czasu te 15 Mb to był jeden z najszybszych internetów w okolicy. Tak zatrzymać się w rozwoju to aż przykre 🙁
OdpowiedzCały czas inwestujemy, lecz nie możemy tego robić wszędzie, równocześnie i na terenie całego kraju.
Odpowiedz