Odpowiedzialny biznes

Nasze wielkie serce, czyli wolontariusze

Bartłomiej Kuczyński Bartłomiej Kuczyński
24 lipca 2019
Nasze wielkie serce, czyli wolontariusze

Wolontariusze na medal

Jak wiecie, nasza Fundacja koordynuje wolontariat pracowników Orange w całej Polsce. Wolontariusze to z pewnością wielkie serce naszej działalności. W zimie zanoszą prezenty do potrzebujących dzieci i spędzają z nimi świąteczny czas; w trakcie roku szkolnego prowadzą zajęcia o bezpieczeństwie w internecie. W czasie Orange Warsaw Festival pomagają osobom z niepełnosprawnościami i tworzą ekopatrole. W tym roku w czasie Open’er Festival Powered by Orange wspierali kampanię #jestnaswiecej. Z kolei maj i czerwiec to miesiące, w których przy wsparciu fundacji prowadzą swoje autorskie projekty.

[caption id="attachment_19016" align="alignnone" width="1385"]Wolontariuszki Fundacji Orange Wolontariuszki Fundacji Orange[/caption]

Seria niezwykłych akcji za nami

Kraków. Sebastian z ekipą w ośrodku kuratorskim organizują spotkanie o niebezpiecznych kontaktach w sieci, hejcie, sekstingu itp.

Kaczorowo. Piotrek i Michał na czele 20-osobowej grupy podobnie jak w poprzednich latach prowadzą ośmiogodzinną, szaloną zabawę dla podopiecznych Domu Dziecka. Konie, walki rycerskie, wielkie puzzle i cała masa atrakcji.

Starogard Gdański. Grupa pod wodzą Ani organizuje piknik, lekcję o hejcie. Jakby tego było mało, remontuje jedno z pomieszczeń ośrodka dla dzieci "Można inaczej".

Lubawka. Ania i Mariusz koordynują akcję, w której wolontariusze biorą udział w meczu, a po nim prowadzą zajęcia na temat hejtu w związku z naszą kampanią #jestnaswiecej.

Mógłbym wymienić jeszcze ponad setkę podobnych akcji tylko z maja i czerwca. Wspomniałem zaledwie cztery - jako przykłady. Liczy się przecież każde zaangażowanie, nawiązana relacja, chęć bycia z potrzebującymi. Spotkania ludzi nie można ująć w żadne liczby.

Wolontariusze wymiatają!

Dość rzadko chwalimy się takimi lokalnymi projektami wolontariuszy. Ludzi, którzy pracują dla innych całkowicie dobrowolnie i z własnych chęci. Często angażują swoje rodziny, przyjaciół i wspólnie wspierają domy dziecka, szpitale, domy opieki i inne placówki.

Wolontariat naszych pracowników jest często cichy i bez większego rozgłosu. Jest bardzo mocno osadzony w lokalnych społecznościach - każdy najlepiej wie, czego potrzeba u niego w sąsiedztwie.

Są zespoły, które wspólnie robią duże akcje. Są też wymiatacze, którzy w pojedynkę prowadzą zajęcia w szkołach. W obu wypadkach mogę powiedzieć im jedno: chapeau bas!

[caption id="attachment_19015" align="alignnone" width="1200"] Wolontariat kompetencji - zajęcia z VR[/caption]

Wolontariat w liczbach

Wprawdzie liczby nie są najistotniejsze, ale dobrze oddają skalę pomocy. Przeczytajcie, jak to wyglądało tylko w maju i czerwcu:

  • wolontariusze przeprowadzili 115 projektów;
  • wzięły w nich udział 793 osoby;
  • 13 644 osoby uzyskały wsparcie.

Interesuje Was jak było wcześniej? Proszę bardzo:

  • od 2003 wolontariusze przepracowali 196 955 godzin
  • jeśli przeliczylibyśmy to na ośmiogodzinny dzień pracy, uzyskalibyśmy ponad 98 lat pracy jednego człowieka!
  • w każdym roku mamy około 3500 wolontariuszy,
  • to 25% wszystkich pracowników,
  • nasi wolontariusze to 1/3 wszystkich wolontariuszy w Grupie Orange na całym świecie.

Nieźle, co?

[caption id="attachment_19014" align="alignnone" width="1200"]Wolontariusz Fundacji Orange Wolontariat kompetencji. Lubimy to![/caption]

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 18:04 25-07-2019

W Waszych szeregach pracuje naprawdę wiele wspaniałych ludzi – pamiętam jak z Waszym Pracownikiem Arkiem W. organizowaliśmy mikołajki w Kieleckim Szpitalu Dziecięcym. Do końca życia będę pamiętał te akcje – w szczególności niezpaomnianą radość dzieci 🙂 Za to Was „kocham” 🙂 Za to że potraficie sprawiać radość innym, że stawiacie owszem na zysk, ale że potraficie się nim w jakiś sposób dzielić – bo jak niepatrzeć wszystko kosztuje – komputer do pracowni, farby, maskotki, mebelki, etc….jesteście mega!

Odpowiedz

Oferta

Jeździłam trzema elektrykami | Przyszłość jest dziś #11

Marta Krajewska Marta Krajewska
23 lipca 2019
Jeździłam trzema elektrykami | Przyszłość jest dziś #11

Hulajnoga, deskorolka i rower – to chyba najpopularniejsze ostatnio środki transportu na krótkich odcinkach. Zwłaszcza hulajnogi zdobyły zawrotną popularność i serca mieszkańców dużych miast. W samej Warszawie, w popularnych systemach wypożyczania w maju tego roku było ich 4000.  Wielu z nas korzysta z pojazdów elektrycznych dojeżdżając do pracy.

Sprawdziłam, jak w miejskiej dżungli radzą sobie hulajnoga, deskorolka i rower. Które urządzenie wygrało test na najlepszy miejski środek transportu? Zobaczcie video.

Aktualną ofertę pojazdów elektrycznych, także na raty, znajdziecie w sklepie Orange: pojazdy elektryczne w ofercie Orange.

Teraz wszystkie urządzenia w ofercie Orange są dostępne także na raty i to dla każdego, także dla osób, niebędących klientami Orange. Więcej informacji: Smartfony, zegarki i… elektryczna hulajnoga od Orange w ratach 0 proc. dla wszystkich

Bardzo ważne: w filmie jestem bez kasku, ale na co dzień, koniecznie pamiętajcie o bezpieczeństwie i do jazdy hulajnogą i rowerem zakładajcie kask, w przypadku deskorolki - także ochraniacze na kolana i łokcie.

Hulajnogą, ale z głową

W teście używałam elektrycznej hulajnogi Xiaomi MiJia. Przyznaję, jeździć nauczyłam się niedawno, ale moje niewielkie umiejętności wystarczyły do obsługi tego urządzenia. Hulajnoga jest stabilna, można ją złożyć i schować do bagażnika samochodu lub zabrać do metra, czy autobusu. Xiaomi MiJia przejeżdża do 30 km na jednym ładowaniu, a czas ładowania to 5 godz.

Ostatnio sporo słyszy się o wypadkach na hulajnogach, dlatego pamiętajcie, że w świetle prawa hulajnoga jest traktowana, jak pieszy. Może poruszać się po chodniku, ale już nie po ścieżce rowerowej, ani jezdni. Sprawdźcie

Deskorolka dla aktywnych

Drugim urządzeniem była elektryczna deskorolka, Kawasaki Balance Scooter KX-PRO 10.0D. Jazda tym urządzeniem wymaga nieco więcej wprawy, choć zasady działania są dosyć proste: aby ruszyć należy pochylić się w przód, tak samo przy przyspieszaniu; zwalnia się pochylając do tyłu. Aby skręcić trzeba przenieść środek ciężkości w stronę, w którą chcecie skręcić (jak na nartach). Maksymalna prędkość, jaką osiąga deskorolka Kawasaki to 20 km/h. Na jednym ładowaniu przejeżdża do 20 km. Pamiętajcie, że deskorolka najlepiej działa na równej, płaskiej powierzchni – najlepsza zabawa jest na placu, bulwarze, a nawet w biurowym open space, czyli tam, gdzie nie ma ryzyka wjechania kołem w dziurę.

Rowerem, ze wspomaganiem

Trzecim urządzeniem był elektryczny rower Kawasaki MTB klasy Premium. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnych jednosladów. Jednak ten górski rower posiada jednak zasadniczą przewagę nad tradycyjnymi modelami – siła mięśni jest tutaj wspomagana napędem elektrycznym. To pozwala na  szybsze pokonywanie o wiele większych odległości i jest nieocenione przy podjazdach w trudnych, górskich terenach. Jeśli macie pod górkę do pracy, lub szkoły, to ten elektryczny rower ułatwi wam życie ;-) Posiada on także tryb WALK, który pozwala na samodzielne poruszanie się z prędkością pieszego, do 6 km/h. Garść informacji technicznych: rozmiar ramy to 53 cm, napięcie akumulatora: 36V, moc silnika: 250W. Rowery elektryczne Kawaski występują w trzech wersjach: damskiej, męskiej i MTB (górskiej).

Jestem ciekawa, co sądzicie o elektrycznych pojazdach - korzystacie? A może wolicie tradycyjne środkach transportu?

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Inwestycje infrastrukturalne i społeczne

Monika Kulik Monika Kulik
23 lipca 2019
Inwestycje infrastrukturalne i społeczne

Ranking Indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) z 2019 r. wskazuje, że Polska zajmuje 25 miejsce na 28 państw członkowskich UE. Kraj czyni stałe postępy, jednak są one zbyt małe.

Pod względem łączności zajmujemy  24. miejsce. Największy postęp został odnotowany w stosunku do rozwoju mobilnych usług szerokopasmowych, w przypadku którego wyniki Polski były lepsze niż średnia w UE. Kluczem do poprawy sytuacji są inwestycje.

Inwestycjami w sieć mobilną Polska dogania średnią unijną

Nasza ojczyzna jest na poziomie bliskim lub równym unijnej średniej pod względem zasięgu 4G (93%), rozwoju szybkich łączy szerokopasmowych (36%) i wskaźnika cen łączy szerokopasmowych (86) ale odbiega od tej wartości pod względem zasięgu (66% vs. średnia dla UE 83%). Bardzo dobry wynik Polska uzyskała również w odniesieniu do liczby abonentów usług mobilnych znacznie przekraczając średnią UE (Polska 163, średnia UE 96).

Światłowód inwestycyjnym priorytetem

Infografika - inwestycje społeczne i gospodarcze Orange Polska

kliknij by pobrać pełną wersję infografiki

Dlatego inwestycje i rozbudowa sieci światłowodowej to jeden z priorytetów Orange Polska na najbliższe lata. W sumie na trwający program rozbudowy sieci światłowodowej operator planuje wydać około 4 mld zł. Według planu w zasięgu superszybkiego światłowodowego internetu znajdzie się na koniec 2020 roku ok. 5 mln gospodarstw domowych.

W tej chwili ze światłowodu Orange korzysta już ponad 400 tys. klientów a w zasięgu naszej sieci światłowodowej mieszka obecnie 3,5 mln. rodzin.  To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.

Inwestycje Orange w edukacje

Inwestujemy nie tylko w technologię, ale też w edukację. Poprzez Fundację Orange aktywnie działamy na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków. Nawet 900 tysięcy osób może korzystać z multimedialnych Pracowni Orange, których już 100 znajduje się w małych miasteczkach i wsiach całej Polski.

W ramach programu MegaMisja 20 tysięcy dzieci w 800 szkołach może uczyć się bezpiecznego i twórczego korzystania z internetu i nowych technologii. 7 180 dzieci z 340 szkół poznało podstawy kodowania dzięki programowi SuperKoderzy. Dodatkowo , w ramach programu Zaprogramuj Przyszłość, współfinansowanego z POPC w latach 2017-18, Fundacja Orange objęła szkoleniami 18 000 dzieci. Dodatkowo 1200 nauczycieli przygotowała do prowadzenia zajęć z programowania dla najmłodszych.

W najbliższych 4 latach w ramach projektu Lekcja: Enter , finansowanego ze środków POPC, ponad 75 000 nauczycieli zostanie przygotowanych do wykorzystywania technologii podczas swoich zajęć szkolnych.

Więcej faktów na temat naszych inwestycji w sieć infrastrukturalną i społeczną znajdziecie w Raporcie Zintegrowanym 2018.

Komentarze

Scroll to Top