Rozrywka

Pieniądze, sława i gry komputerowe, czyli jak rozwija się e-sport  

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 maja 2020
Pieniądze, sława i gry komputerowe, czyli jak rozwija się e-sport   

W wolnej chwili na weekend zachęcam Was do posłuchania kolejnego podcastu z cyklu „Przyszłość jest dziś” przygotowanego przez Politykę Insight, który wspiera Orange Polska. Tym razem, o tym jak profesjonalizuje się i rozwija elektroniczny sport. Kto i jak na tym zarabia? Jaka jest przyszłość wirtualnej rywalizacji?

W podcaście dowiecie się jak producent filmowy Jan Kwieciński trafił do świata e-sportu i co go w nim zaskoczyło? Przekonuje też do zmiany stereotypowego myślenia o graczach i zwraca uwagę na społeczny aspekt gier. Maciej Opielski, wiceprezes x-kom AGO, mówi o rosnącej oglądalności najpopularniejszych wydarzeń, przygotowaniu zawodników i perspektywach  branży. Wreszcie Szymon Kubiak z Devils.one, jednej z największych polskich organizacji e-sportowych, pomaga zrozumieć finansową skalę biznesu.

Od siebie dodam, że dla internetowych graczy, w tym e-sportowców potrzebny jest niezawodny internet. Idealne rozwiązanie to Orange Światłowód. O tym jak najlepsi gracze z niego korzystają pisaliśmy już na blogu.

Podcast „Pieniądze, sława i gry komputerowe” jest dostępny w: Apple Podcasts, SoundCloud, Spotify, Google Podcasts i YouTube.

Komentarze

Krzysiek87
Krzysiek87 11:31 30-05-2020

Wojtku,czy Mógłbyś się zorientować w dziale inwestycji jak wygląda sprawa światłowodu u Mnie?Informację w tej sprawie Wysłałem na Twojego maila,jak również na biuro prasowe.

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 22:55 31-05-2020

E-sport, fajna dziedzina. Nawet Pan z wielkim brzuchem może być mistrzem. Lubię to ?

Odpowiedz

Rozrywka

Nowości filmowe w czerwcu w Orange VOD

Kasia Barys Kasia Barys
29 maja 2020
Nowości filmowe w czerwcu w Orange VOD

Przezabawne komedie, wyruszające kino familijne i potężna dawka grozy czekają w czerwcu w Orange VOD, usłudze na dekoderach Orange TV i w aplikacji Orange TV Go. Nadchodzą takie hity, jak: „Sonic. Szybki jak błyskawica”, „Wyspa fantazji”, „Jak romantycznie!” czy „Kłamstewko”.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/05/blog/total-marka-VOD-06_x264.mp4[/KGVID]

Relaks przed ekranem mile widziany

Od 1 czerwca polecam wzruszającą i pełną ciepła opowieść pt.: „Sokół z masłem orzechowym”, w której zagrali Shia LaBeouf, Dakota Johnson i Zack Gottsagen. To historia chłopaka z zespołem Downa, który chce zostać gwiazdą wrestlingu. W realizacji tego marzenia pomoże mu… drobny przestępca. To będzie początek wielkiej przyjaźni.

Także od 1 czerwca filmowa wersja kultowego musicalu Andrew Lloyda Webbera  - „Koty”, w reżyserii zdobywcy Oscara® Toma Hoopera. W produkcji wystąpiły takie gwiazdy, jak Judi Dench, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen oraz Taylor Swift.

Tego samego dnia przezabawna komedia pt.: „Jak romantycznie!” z Rebel Wilson i Liamem Hemsworthem w rolach głównych. To historia o kobiecie sukcesu, która nie znosi wszystkiego, co ckliwe. Pewnego dnia budzi się jednak w przerażająco idealnym świecie komedii romantycznych. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

Od 11 czerwca polecam „Kłamstewko”, czyli wzruszającą, przebojową i przezabawną produkcję, w której wystąpiła Awkwafina. Za swoją genialną rolę została nagrodzona Złotym Globem 2020. Kiedy seniorka chińskiego rodu zaczyna chorować, jej najbliżsi opracowują „plan doskonały”, aby babcia nie dowiedziała się o swojej śmiertelnej chorobie.

Dla dzieci dużo przygód

Od 3 czerwca serca podbije przebojowy, trochę bezczelny i megaszybki niebieski jeż. „Sonic. Szybki jak błyskawica” to doskonała komedia przygodowa, oparta na popularnej grze wideo. Zobacz, jak pozaziemski jeż łączy siły z człowiekiem - policjantem Tomem, by powstrzymać Doktora Robotnika, który planuje przyjąć kontrolę nad światem. W produkcji wystąpili James Marsden oraz Jim Carrey.

Od 24 czerwca polecam ekranizację słynnej powieści Jacka Londona pt.: „Zew krwi”. W filmie zagrali Harrison Ford oraz Omar Sy. To porywająca, pełna przygód i pomerdanego humoru opowieść o sympatycznym czworonogu Bucku, który ze słonecznej Kalifornii trafia do psiego zaprzęgu na śnieżnej Alasce. Musi nauczyć się żyć w nowym, nieprzyjaznym otoczeniu i zawalczyć o pozycję. Czy mu się to uda?

Pamiętajcie także, że dla dzieciaków mamy prawie 200 odcinków ulubionych bajek za darmo. Od 25 maja do 7 czerwca, w Orange VOD, usłudze na dekoderach Orange TV, można obejrzeć za darmo takie tytuły, jak: „Masza i Niedźwiedź”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, „LEGO® Friends”, „LEGO® Ninjago” czy „Bing”.

Mocne kino na wieczór

Od 3 czerwca dostępny będzie przerażający horror pt.: „Głębia strachu” z Kristen Stewart w roli głównej. Grupa naukowców musi wydostać się ze zniszczonej przez trzęsienie ziemi podwodnej stacji badawczej. Wkrótce okazuje się, że na ich życie czyha także przedziwne stworzenie.

Od 5 czerwca thriller pt.: „Arkansas”, w którym wystąpili Liam Hemsworth, Vince Vaughn oraz John Malkovich. To pełna akcji opowieść o trzech dekadach handlu narkotykami na dalekim południu USA. Gdy pracujesz dla mafii, musisz wiedzieć, że nawet najmniejszy błąd może mieć katastrofalne skutki.

Od 12 czerwca popłyń na „Wyspę fantazji”. Obejrzyj przewrotny, pełen tajemnic horror o grupie ludzi, którzy przybywają na idylliczną wyspę, aby tam spełnić swoje najskrytsze marzenia. Jednak wkrótce przekonają się, że nie trafili do raju - muszą walczyć o przetrwanie.

Od 15 czerwca w Orange VOD  dramat pt.: „Droga powrotna” z Benem Affleckiem w roli głównej. To historia zmagającego się z depresją i problemem alkoholowym byłego gwiazdora licealnej koszykówki, który po latach obejmuje posadę trenera szkolnej drużyny. Czy mężczyzna jest w stanie się otrząsnąć i poprowadzić młodzież do zwycięstwa?

 

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

0 800 440 440 – Społeczna Linia Wsparcia

Monika Kulik Monika Kulik
29 maja 2020
0 800 440 440 – Społeczna Linia Wsparcia

Okres pandemii, i co za tym idzie społecznej izolacji, to trudny czas dla organizacji pozarządowych. Wiele z nich musiało zmienić model swojego działania. Dla większości oznacza to znacznie więcej pracy, bo więcej ludzi potrzebuje wsparcia. Tak stało się w przypadku Fundacji Sławek.

Fundacja od 1998 roku pracuje z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej, zmagającymi się z wykluczeniem społecznym. Pomocy szukają tu osoby  z niepełnosprawnościami, uzależnione od alkoholu czy narkotyków, współuzależnieni, doświadczający przemocy w rodzinie, długotrwale bezrobotni, osoby w kryzysie bezdomności, mamy samotnie wychowujące dzieci, trudna młodzież czy też osoby opuszczające więzienia oraz ich rodziny.

Obecnie Fundacja zaczęła odbierać mnóstwo telefonów od osób potrzebujących pomocy. Dlatego zaczęła udzielać porad przez internet, a następnie zdecydowała się na stworzenie dedykowanej infolinii - Społecznej Linii Wsparcia 0 800 440 440, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 20.00. Jako Orange pomogliśmy im w tym zadaniu.

Osoby potrzebujące znajdą tu życzliwego słuchacza i pomoc. W Społecznej Linii Wsparcia pracują specjaliści z różnych dziedzin, którzy są psychologami, psycho-traumatologami, terapeutami, mediatorami, pedagogami lub mają inne bogate doświadczenie w pracy z osobami w sytuacjach kryzysu.

Na infolinię dzwonią ludzie przytłoczeni tym, co dzieje się w ich życiu jako następstwo pandemii, zarówno w obszarach zawodowych jak i rodzinnych. Są telefony od osób, które utraciły pracę, środki do życia. Dzwonią przytłoczone codziennością matki, niedające sobie rady z połączeniem wszystkich zadań, które na nie spadły wraz z zamknięciem szkół i przedszkoli. Wiele telefonów dotyka zagadnienia przemocy, pobicia, gróźb. Dzwoniący potrzebują wsparcia, zrozumienia, nadziei, informacji, pokierowania, czasami uwiarygodnienia swoich przeżyć, podzielenia się tym, z czym się mierzą. Zdarzają się również telefony od nastolatków, którzy chcą sprawdzić czy to, czego doświadczają to depresja. Są i takie, gdzie młody człowiek doświadcza przemocy fizycznej i psychicznej ze strony rodziców. Coraz częściej zdarzają się rodzice zgłaszający bezradność wobec wzrostu agresji nastoletnich czy dorosłych dzieci.

Aby sprawnie móc udzielać wszelkiej pomocy, na potrzeby Społecznej Linia Wsparcia została stworzona „Mapa Wsparcia SLW” - informacje o miejscach w których można uzyskać pogłębioną pomoc. Fundacja dysponuje bazami danych zawierającymi m.in. listę Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Samotnej Matki, ośrodków dla osób bezdomnych, punktów wsparcia psychologicznego, socjalnego czy ośrodków terapii uzależnień.

Społeczna Linia Wsparcia- plakat

Danuta Łagodzińska - kierownik poradni rodzinnej Fundacji Sławek, mediatorka i specjalistka ds. poradnictwa rodzinnego i uzależnień.

• Ze Społeczną Linią Wsparcia kontaktuj się, gdy masz poczucie zagrożenia, nie czujesz się bezpiecznie, gdy nie rozumiesz czego doświadczasz, nie wiesz czy to przemoc, czy tylko ci się wydaje. Gdy nie wiesz, jak ochronić siebie czy dzieci. Gdy czujesz, że jest coraz gorzej i gdy tracisz nadzieję na to, by Twoja sytuacja się poprawiła. Ważne również by zadzwonić, gdy czujesz, że tak mocno narasta w Tobie złość, frustracja, że boisz się że już się nie zatrzymasz i możesz wyrządzić krzywdę. Każda osoba, zarówno ta uderzona jak i ta, która uderzyła, może zadzwonić, by uzyskać pomoc.

Pamiętajmy, że sytuacja izolacji sprzyja temu, by nie wychodzić z trudnościami na zewnątrz, by zamykać się z tą informacją w sobie, wraz z zamknięciem żalu, lęku, wstydu, złości. A pierwsza pomoc w kryzysie to podzielenie się tym, co przeżywam z inną życzliwą mi osobą, która wysłucha bez rad i krytyki.

Reagujmy, gdy widzimy zmianę w zachowaniu, która się utrzymuje przez pewien czas lub pogłębia, ktoś kto był wesoły, aktywny a teraz stał się apatyczny i wycofany, to sygnał zasługujący na zauważenie. Bądźmy wówczas uważni i subtelni. Są sytuacje wymagające naszej zdecydowanej reakcji i wezwania wsparcia.

Komentarze

Scroll to Top