Oferta

10 GB dla wszystkich klientów nju na nowy rok

Kasia Barys Kasia Barys
08 stycznia 2021
10 GB dla wszystkich klientów nju na nowy rok

Nju daje w prezencie pakiet 10 GB do wykorzystania jeszcze w ferie lub po. Promocja skierowana jest do wszystkich klientów oferty nju na abonament oraz nju na kartę. Otrzymane  GB można wykorzystać przez 30 dni od momentu ich włączenia. Aby otrzymać pakiet należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści PAKIET10GB pod numer 80955. Promocja ważna jest do 31 stycznia b.r. Informacja o promocji na dedykowanej stronie  https://www.njumobile.pl/oferta/10gb-w-prezencie

Tym sposobem nju dołącza do #jestesmyzwami na ferie, o której pisaliśmy wczoraj. Dla wszystkich swoich klientów, Orange przygotował darmowy pakiet 10 GB, hity kinowe w Środy z Orange na VOD za złotówkę oraz 44 filmy familijne w niższych cenach.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 17:20 08-01-2021

Fajna promocja z tymi GB, marketingowcy z konkurencji pewnie mają zarwane nocki, siedzą i zawijają w sreberka nową promocje ? Dziękuję za fajny pakiet, przyda się.

Odpowiedz
Rozejrzyj się
Rozejrzyj się 23:09 08-01-2021

Marketingowcy np. z VIRGIN MOBILE na kartę dają 100GB ważne do 31 marca 2021 za free, a nie 10GB na miesiąc.

Odpowiedz
    Stefano
    Stefano 12:15 09-01-2021

    a jak masz kilka kart to masz aż 7 tygodni darmo 😉

    Odpowiedz
Rozejrzyj się
Rozejrzyj się 02:39 10-01-2021

W VIRGIN wystarczy 1 karta i masz 100 GB na 3 miesiące gratis na max. prędkości.
W T-mobile na kartę od 10 grudnia do 18 stycznia 2021 można jeszcze korzystać z CAŁKOWICIE NIELIMITOWANEGO netu włączonego przed 5 stycznia bez żadnych spadków prędkości i bez doładowań kont. Oprócz tego co poniedziałek gratis Surprise Monday (czyli minuty, smsy, 50 lub 100 złotówek na konto albo net, a w piątki Happy Friday tzn. pakiety GB albo kupony i zniżki. Te wszystkie pakiety i gratisy się nie wykluczają. A główne konto ważne 6 miesięcy bez ruszania nawet 1 zł. Tak np. T-mobile walczy o kartowiczów w taryfie Fri. + najlepsze zasięgi i speed netu z 4 sieci.

Odpowiedz
    IXI
    IXI 10:35 11-01-2021

    T-Mobile o ile mi wiadomo żeruje na przekaźnikach Orange. Stąd też osłabnięcie sygnału u pomarańczowych. Orange odsprzedając udziały w przekaźnikach w czasie kryzysu w firmie tylko sobie tym w kolano strzeliło. W godzinach szczytu łącze mobilne dławi się nawet na antenach wzmacniających użytkownika.

    Odpowiedz
      Marcin
      Marcin 19:53 11-01-2021

      @IXI

      Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl Orange i T-mobile już od bardzo dawna nie współdzielą pasm. Rozwód już dawno się zakończył. Każdy ma swoje pasma i nikt nikogo nie obciąża.

      Odpowiedz
        IXI
        IXI 22:17 11-01-2021

        ale Internety też piszą że mogłoby się wydawać, że w tym momencie rozchodzą się drogi obu operatorów, ale tak się nie stało. Operatorzy nadal będą udostępniać sobie nawzajem infrastrukturę. I tak właśnie jest zapychany jedyny przekaźnik w mojej okolicy.

        Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 09:31 10-01-2021

Dziękuje za pakiet 10 GB na nowy rok to dobra wiadomość 🙂

Odpowiedz
Matt55
Matt55 20:33 21-01-2021

Ale super sprawa, mega fajny ukłon ze strony Orange dla klientów nju mobile 🙂
Mam nadzieję, że eSIM i 5G też niebawem zawita dla klientów tej sieci. Liczę na to baaaaardzo.

Odpowiedz

Zielony Operator

Noworoczne eko-postanowienia czyli zmień nawyki dla planety

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
08 stycznia 2021
Noworoczne eko-postanowienia czyli zmień nawyki dla planety

Nowy rok przynosi energię i chęć do zmian, dlatego chętniej podejmujemy postanowienia. Pośród tych osobistych warto pomyśleć o takich, dzięki którym zadbamy o los naszej planety. Przygotowałam listę kilku „eko-porad”, które możecie wpisać na swoją zieloną listę.

Oto moje propozycje postanowień zgodnie z zasadą 6R, dzięki którym my staniemy się bardziej świadomymi konsumentami i zyska na tym kondycja naszej planety. Wybierzcie z nich coś dla siebie, bo każdy gest ma znaczenie:

  1. Rethink czyli przemyśl. Przemyślane zakupy nie tylko oszczędzą nasz portfel, ale i środowisko. Bądź świadomym konsumentem. Kupując produkty czy urządzenia warto przyjrzeć się, w jaki sposób powstają. Dzięki przemyślanemu projektowi łatwiej podlegają recyklingowi, zawierają mniej materiałów użytych do produkcji lub surowiec z odpowiedzialnych źródeł. Czytaj etykiety - certyfikacja ma znaczenie.
  2. Refuse czyli odmawiaj. Koniec plastikowych jednorazówek coraz bliżej, ale pamiętaj, że produkcja i wykorzystywanie innych, nietrwałych przedmiotów to dla środowiska obciążenie. Dlatego warto zmienić podejście i nosić ze sobą np. siatkę wielorazowego użytku na zakupy, korzystać z własnej wielorazowej słomki czy kubka, albo nie przyjmować darmowego gadżetu, który nie jest nam potrzebny.
  3. Reduce czyli ogranicz. Tu działa prosta zasada. Mniej przedmiotów to mniej odpadów. To ile kupujemy ma wpływ na to, ile surowców, energii i wody jest zużywane, a zasobów tej ostatniej jest coraz mniej. Koniec z marnowaniem żywności. Rozważ ograniczenie spożycia mięsa - jego produkcja oraz nabiału to aż 15 % emisji gazów cieplarnianych. Sposobem na ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery jest też zmiana sposobów podróżowania – bezemisyjnie lub transportem współdzielonym. I choć dziś brak podróży to wymuszona okoliczność, warto o niej pamiętać w przyszłości planując np. wakacyjną wycieczkę.
  4. Reuse czyli używaj ponownie. Skoro zostało coś wyprodukowane to ważne jest aby pozostało w użyciu jak najdłużej. Dobrym zwyczajem jest bezgotówkowa wymiana przedmiotów niepotrzebnych już właścicielom: ubrań, książek lub zabawek. A może masz nadal sprawny, ale niepotrzebny telefon? Przekaż go dalej komuś, kto potrzebuje. Albo odsprzedaj w salonie Orange. Dasz mu drugie życie.
  5. Repair czyli naprawiaj. Staraj się nie wyrzucać od razu tego, co się zepsuło. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu naprawa sprzętów domowych, butów czy ubrań było normą. Coraz więcej jest miejsc i usług, dzięki którym naprawisz swoje urządzenie. To oznacza mniejsze emisje, niż produkcja nowego urządzenia.
  6. Recycle czyli przekazuj do recyklingu. Segregacja zmniejsza ilość śmieci na składowiskach i zwiększa poziom odzysku i recyklingu surowców wtórnych, jak plastik czy papier. Recykling zużytych urządzeń takich jak np. telefon to redukcja emisji CO2, bezpieczne zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych i zamknięcie obiegu cennych metali szlachetnych. Warto o to zadbać, a to prosty gest.

Postanowienia noworoczne nie muszą być pobożnymi życzeniami, o których zapominamy po kilku tygodniach. Aby udało się je zrealizować warto przemyśleć szczegóły i przygotować plan, którego będziemy się trzymać.

W Orange też mamy plan i zobowiązanie, którego się podjęliśmy. Do 2040 chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną netto czyli dziesięć lat wcześniej, niż rekomenduje to międzynarodowa organizacja operatorów telekomunikacyjnych GSMA, czy Unia Europejska.

Chcemy to osiągnąć przy jednoczesnym zwiększaniu udziału energii odnawialnej w strukturze energetycznej. Krok po kroku realizujemy nasz plan i od tego roku 10% naszej energii będzie pochodziło z farm wiatrowych. Konsekwentnie wdrażamy też działania, dzięki którym dajemy drugie życie urządzeniom.

#OrangeGoesGreen

Komentarze


Bezpieczeństwo

Bitcoiny za darmo? Nie daj się złapać!

Michał Rosiak Michał Rosiak
07 stycznia 2021
Bitcoiny za darmo? Nie daj się złapać!

Bitcoiny! Wielkie bogactwo, najlepiej bez przesadnie dużego wkładu czasu i energii. Taka perspektywa wielu kusi. Szczególnie w czasach pandemii, gdy wielu traci pracę, bądź staje przed innymi problemami. W takiej sytuacji danie nadziei na błyskawiczny zysk z kryptowalut jest... Cóż, jest przede wszystkim podłe, ale pada na podatny grunt

Bitcoiny dla każdego?

Kiedyś celebryci, a w ostatnich czasach zwykli ludzie. Kasjerka w Biedronce, wielodzietna rodzina, zdarzył się nawet przykład prostytutki. Oni wszyscy potrafili wyjść z życiowych tarapatów, gdy dowiedzieli się o genialnym pomyśle na zainwestowanie niewielkich pieniędzy i milionowych zyskach. Zainwestowanie w bitcoiny, rzecz jasna.

przykład strony z fake news naciągającej na inwestycję w bitcoiny

Na czym to polega? Oczywiście mamy do czynienia z klasyczną socjotechniką, która w dzisiejszych czasach szczególnie ma szansę paść na podatny grunt. Najpierw świecimy w oczy będącym na wyciągnięcie ręki bogactwem na tyle, bo ofiary pewnym krokiem podążyły za latarnią. Następnie pokazujemy już konkretne potencjalne zarobki. Najlepiej wysokie, ale nie ekstremalnie wysokie, tak żeby ostatkiem możliwości poznawczych uwierzyli, że to samo może się zdarzyć również im. A na koniec pokażmy, że wystarczy zainwestować zaledwie kilkaset złotych, by efektywnie pomnożyć je co najmniej w dziesiątki tysięcy.

Chociaż nie, to nie na koniec. Na koniec orientujemy się, że strona zniknęła, firma przestała istnieć, a nasze pieniądze... cóż, jakie pieniądze? A potem firma pojawia się kolejny raz, na stronie z nieco zmienionym adresem. Zdarza się nawet, że „firma” nie zmieniła jeszcze nazwy! Pisałem o tym szerzej jakiś czas temu.

Prowizja za bitcoiny, których nie było?

Opisywanych wyżej stron z fake newsami o metodach na szybkie wzbogacenie widziałem setki, a przez nasze systemy przez miniony rok przewinęły się ich – tak myślę – tysiące, może nawet pięciocyfrowe liczby. W ostatnich dniach dzięki jednemu z internautów trafił do nas jednak jeszcze bardziej wyrafinowany pomysł.

No bo w zasadzie radzenia sobie z fake newsami można się nauczyć. Niektórym przychodzi to wyjątkowo trudno, są tacy, którzy wciąż się łapią nawet na najbardziej prostackie tricki. A co byście powiedzieli na sytuację, gdy oszust do Was... zadzwoni?

Taka sytuacja zdarzyła się jednemu z internautów, który skontaktował się z nami. Do niego po prostu zadzwonił rzekomy „konsultant działu finansów”, przedstawiając się polskim imieniem i nazwiskiem, ale mówiąc z wyraźnym, wschodnim akcentem. Z nie byle powodu – dzwonił ze wspaniałą informacją, jakoby potrzebował tylko numeru konta, by przelać „prowizję za obrót pańskimi kryptowalutami” w wysokości 0,93 BTC. Ktoś z Was by wzgardził? Wg. kursu na dzisiaj to przeszło 135 tysięcy złotych!

Na swoje nieszczęście oszust trafił na programistę. Człowieka, który był świadom, że nie ma żadnego konta w firmie Bitcoin IG, a już na pewno wiedział, że zlecenie przelewu wymaga po prostu adresu konta BTC, a nie... instalacji aplikacji AnyDesk. Aplikacji, która daje atakującemu pełen dostęp do komputera ofiary, włącznie z widokiem tego, co zaatakowany aktualnie robi. Może więc albo namawiać nieświadomego użytkownika do aktywności, związanych z finansami, bądź też po prostu zainstalować złośliwe oprogramowanie pod pozorem rzekomo niegroźnego pliku.

Co zrobić?

Przede wszystkim jeśli chcecie inwestować w bitcoiny, róbcie to samemu. Z własnej woli, sami poczytajcie poradniki lub spytajcie ekspertów (ja się nie na tym np. totalnie nie znam...). Jeśli ktoś usiłuje Wam wcisnąć, że w jego firmie czeka specjalnie dla Was 135 tysięcy... No kurczę, naprawdę byście uwierzyli? No i pamiętajcie, jak przy każdym phishingu - nie łapcie się na prostą socjotechnikę.

I zaglądajcie regularnie na stronę CERT Orange Polska (tam w piątek bardziej szczegółowo opiszę drugą z powyższych historii), a także na naszego CERTowego Twittera. Tam piszę o bezpieczeństwie częściej, niż co czwartek :), a jeśli coś złego się dzieje - ostrzegam na bieżąco.

Bądźcie bezpieczni.

Komentarze

Scroll to Top