Informacje prasowe

Do line-upu Open’er Festival powered by Orange 2022 dołącza polska część składu

15 czerwca 2022
Do line-upu Open’er Festival powered by Orange  2022 dołącza polska część składu

Do line-upu Open’era 2022 dołącza polska część składu: Żabson & Young Igi, Vito Bambino, Szczyl, Ralph Kamiński, OKI, Kacperczyk, Zdechły Osa, Otsochodzi oraz Eabs. Natomiast 1 lipca na Tent Stage wystąpi wyjątkowy ukraiński kwartet DrakhaBrakha.

RALPH KAMINSKI

Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków i jedna z najbardziej oryginalnych osobowości i talentów rodzimego alternatywnego popu. Do tej pory wydał trzy albumy: "Morze" (2016), "Młodość" (2019) oraz "KORA" (2021), na którym sięgnął po piosenki Kory i grupy Maanam, ubierając je w nowe szaty i ukazując jednocześnie ich ponadczasowy charakter. W maju artysta zaprezentował nowe kawałki - "Bal u Rafała" oraz "Duchy". A na Open'erze zaprezentuje zupełnie nowe show i kolejne odsłony nadchodzącego nowego albumu.

Od szwedzkiego undergroundu po absolutny szczyt globalnej kultury klubowej – po blisko 3 dekadach na scenie Adam Beyer nadal niepodważalnie pociąga za sznurki współczesnego świata techno. Założyciel słynnego Drumcode Records, headliner największych festiwali i imprez klubowych na świecie, enigmatyczny DJ, którego postępowe podejście do techno stało się jednym z najbardziej poszukiwanych brzmień tego gatunku. Adam Beyer przejmie Beat Stage już 1 lipca.

ŻABSON X YOUNG IGI

Jedni z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych artystów hip-hopowych młodego pokolenia w Polsce. Przed niespodziewanym wydaniem albumu "Amfisbena" nigdy nie nagrali wspólnie żadnego numeru - tym większym zaskoczeniem był sposób wydania płyty: w sieci jednego dnia pojawił się nie jeden, a aż osiem singli duetu. Kontynuacja "Amfisbeny" ukazała się 11 marca powtarzając sukces pierwszej części. Występ podczas Open'era będzie jednym z nielicznych wspólnych festiwalowych występów Żabsona i Young Igiego.

VITO BAMBINO

Różnorodność i multikulturowość – te słowa najlepiej określają Mateusza Dopieralskiego, czyli Vito Bambino, który urodził się w Katowicach, od lat mieszka w niemieckim Leverkusen, a siebie samego z dumą nazywa "Europejczykiem". Współtwórca projektu Bitamina  w 2020 roku wydał solowy album "Poczekalnia", w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Piosenki Vito Bambino, podobnie jak w Bitaminie, są intymne, delikatne, pełne życiowych prawd. W tym roku zaprezentował premierowe single - "Poszło" i "Maj".

Charakterystyczny styl Jana-rapowanie sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi nazwiskami rodzimej sceny rapowej i występował na najważniejszych muzycznych festiwalach w kraju. Jego najnowszy album "Bufor" ukazał się w marcu, a wśród zaproszonych gości znalazły się takie nazwiska jak Kortez, Kinny Zimmer, Kaz Bałagane, KęKę, Paluch, Sokół czy Misia Furtak. Do zobaczenia 1 lipca!

SZCZYL

Raper dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy ponad rok temu dzięki akcji SBM Starter i od tego czasu jego kariera rozwija się błyskawicznie! Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek potrzebował niecałego roku i dosłownie kilku numerów, żeby zwrócić na siebie oczy i uszy słuchaczy z całego kraju. Szczyl to powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rap scenie. Stylistyczna różnorodność, wyróżniający się wokal i artystycznie dopracowane teledyski to tylko część elementów, którymi Szczyl pozytywnie zaskakuje.

OTSOCHODZI

Otsochodzi zadebiutował podziemnym albumem zatytułowanym “7”, który trafił do obiegu w 2015 roku. Po podpisaniu kontraktu z Asfalt Records wydał pierwszy oficjalny album "Slam" (2016). W roku 2017 Otsochodzi zaprezentował kolejną płytę "Nowy Kolor", która szybko pokryła się platyną. Wydany w lutym 2019 roku album “Miłość” jest kontynuacją nowej fali i zajawki ciepłymi, amerykańskimi brzmieniami, przy jednoczesnych referencjach do stylu nieco bardziej tradycyjnego. W 2021 roku, wraz z Young Igim i OKIm, był autorem hitowego projektu "OIO". Podczas open'erowego koncertu będzie okazja usłyszeć m.in. kilka utworów z jego nadchodzącego albumu "Tarcho Terror", którego premiera już w sierpniu.

ZDECHŁY OSA

Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów współczesnego krajowego podziemia. Jak żaden inny potrafi ująć ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. W ubiegłym roku ukazał się jego debiutancki album "Sprzedałem dupe".

EABS

Wrocławska formacja EABS, chociaż wywodząca się z polskiej szkoły jazzu, wymyka się wielu brzmieniowym schematom i przeciwstawia utartym muzycznym standardom. Nowa, inspirowana twórczością Arthura C. Clarke'a płyta "2061" oscyluje na orbitach wielu gatunków takich jak jazz, elektronika czy hip hop w takich mutacjach jak: miami bass, trap czy drill. Dodatkową niespodzianką jest fakt, iż w rolę duchowego przewodnika i mentora wcielił się Jan Ptaszyn Wróblewski, który brał udział we wszystkich misjach w dziejach polskiego jazzu.

DAKHABRAKHA

Pochodząca z Kijowa formacja DakhaBrakha porusza się w szerokim nurcie world-music, a ich twórczość jest pełna nieoczywistych elementów. Nazwa zespołu pochodzi ze starego Ukraińskiego języka i oznacza „Dać/Brać”. Grupa powstała w 2004 roku i od początku, szczególnie w podczas występów na żywo, mocno inspirowała się teatrem. Chociaż wyszli z tradycji ukraińskiego folku, z czasem ich muzyce zaczęły towarzyszyć instrumenty indyjskie, afrykańskie oraz arabskie. Natomiast niebywała skala wokalna stwarza uczucie trans-globalnego brzmienia, zakorzenionego w ukraińskiej kulturze.

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd Open'era 2022 znaleźli się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, A$AP Rocky, The Killers, Twenty One Pilots, Playboi Carti, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Måneskin, Megan Thee Stallion, Glass Animals, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Clairo, Tove Lo, Little Simz, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years, The Smile czy Michael Kiwanuka. Do zobaczenia na Lotnisku Gdynia-Kosakowo, 29 czerwca - 2 lipca.

FINAL CALL TICKETS w sprzedaży!

Karnet 4 DNI - 739 ​​​PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe - 859 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) - 529 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 609 PLN

Bilet jednodniowy - 349 PLN

Wszystkie bilety zakupione na Open'er Festival Powered by Orange 2020 i 2021 zachowują ważność na nową datę festiwalu. Więcej informacji tutaj.


Informacje prasowe

A$AP ROCKY dołącza do line-upu Open’era

14 czerwca 2022
A$AP ROCKY dołącza do line-upu Open’era

Open'er Festival powered by Orange 2022 za rogiem. A$AP Rocky drugim headlinerem festiwalowej środy. Jeden z najważniejszych raperów na świecie wystąpi w Gdyni już 29 czerwca.

Rakim Mayers rozpoczął karierę jeszcze jako nastolatek. W 2007 roku dołączył do słynnego nowojorskiego kolektywu A$AP Mob, od którego pochodzi jego pseudonim artystyczny. Debiutancki mixtape "Live.Love.A$AP" ukazał się w 2011 roku, a dwa następne albumy "Long. Live. A$AP" (2011) i "At. Long. Last. A$AP." (2015) debiutowały na szczycie w USA. Jego ostatni album był jedną z najważniejszych rapowych płyt ostatnich lat. "Testing" zjednał krytyków i fanów nowojorskiego rapera, zyskując opinię najbardziej dojrzałego dzieła w dyskografii Flacko. Na albumie znalazł się między innymi przebój „Praise The Lord (Da Shine)”, który do dziś zyskał ponad 800 milionów streamów w samym Spotify. Płyta nie jest przepakowana gośćmi, ale ci, którzy się na niej pojawiają - Moby, Frank Ocean, FKA Twigs czy Skepta - doskonale odnaleźli się w towarzystwie głównego bohatera. W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy premierowy singiel A$AP-a "D.M.B". A już 29 czerwca wystąpi na Orange Main Stage!

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd Open'era 2022 znaleźli się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, The Killers, Twenty One Pilots, Playboi Carti, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Måneskin, Megan Thee Stallion, Glass Animals, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Clairo, Tove Lo, Little Simz, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years, The Smile czy Michael Kiwanuka. Do zobaczenia na Lotnisku Gdynia-Kosakowo, 29 czerwca - 2 lipca

FINAL CALL TICKETS w sprzedaży

Karnet 4 DNI- 739 ​​​PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe- 859 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob)- 529 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe- 609 PLN

Bilet jednodniowy- 349 PLN

Wszystkie bilety zakupione na Open'er Festival Powered by Orange 2020 i 2021 zachowują ważność na nową datę festiwalu. Więcej informacji tutaj.

Jeśli nie chcesz już otrzymywać wiadomości od ALTER ART, kliknij w link.

Mediateka


Informacje prasowe

Fundacja Orange powołała Radę Programową

13 czerwca 2022
Fundacja Orange powołała Radę Programową

Fundacja Orange powołała Radę Programową, w skład której wchodzą ekspertki i eksperci ds. edukacji, rozwoju kompetencji cyfrowych, działań lokalnych i wyrównywania szans społecznych. Rolą Rady jest doradztwo i wsparcie merytoryczne Fundacji, która konsultować będzie z nią strategiczne kierunki swoich działań.

 W skład nowo powołanej Rady Programowej Fundacji Orange wchodzą osoby o uznanym autorytecie i osiągnięciach w dziedzinach zgodnych z misją Fundacji. To przedstawicielki i przedstawiciele świata edukacji, pedagogiki, ekspertki i eksperci w obszarze rozwoju cyfrowych kompetencji i przeciwdziałania wykluczeniu, badacze/czki, naukowcy/czynie, trenerzy/rki i nauczyciele/lki.

Zadaniem Rady jest doradztwo i konsultowanie kierunków programowych, celów, misji i pól rozwoju Fundacji Orange.

 - Jesteśmy już dojrzałą organizacją z ugruntowaną misją i kierunkiem działań. Chcemy się inspirować, doskonalić i mieć jak najszerszy ogląd na rzeczywistość wokół nas. Ta zmienia się w szalonym tempie i staje się coraz bardziej skomplikowana. Dlatego istotna staje się wymiana myśli w gronie osób, którym bliski jest temat społecznego rozwoju przy wykorzystaniu nowoczesnych możliwości, ale patrzą na niego z różnych perspektyw. Chcemy dać pole do takiej wymiany, aby kształtować lepszą edukację. mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Rada Programowa Fundacji Orange

  • Magdalena Bigaj - medioznawczyni, edukatorka i działaczka społeczna. Specjalizuje się w temacie cyfrowego obywatelstwa, higieny cyfrowej i wpływie technologii na ludzi. Współautorka badań, publikacji naukowych i autorka bloga cyfrowiimigranci.pl.
  • dr Anna Buchner - socjolożka i antropolożka, członkini Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN, realizatorka projektów badawczych i autorka wielu raportów.
  • Zyta Czechowska - Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli specjalni.pl, terapeutka i nauczycielka w szkole specjalnej, zaangażowana w wiele inicjatyw edukacji cyfrowej.
  • Grażyna Gajewska - dr hab. prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Instytutu Pedagogiki, kierownik Zakładu Pedagogiki Opiekuńczej i Rodziny. Autorka publikacji i projektów badawczych - naukowych i metodycznych.
  • Oktawia Gorzeńska - autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland, założycielka dwóch szkół w Gdyni, liderka zmian w polskim szkolnictwie, wspierająca szkoły i ich kadry.
  • Jan Herbst – socjolog, autor książek i artykułów nt. kapitału społecznego, nierówności społecznych i przestrzennych, współautor raportu o wykluczeniu społeczno-cyfrowym. Ekspert i dyrektor ds. badań w Fundacji “Stocznia”. Laureat nagrody im. F. Znanieckiego.
  • Anna Mierzyńska - analityczka dezinformacji w sieci oraz funkcjonowania polityki i marketingu sektora publicznego. Specjalistka ds. mediów społecznościowych i komunikacji społecznej, dziennikarka.
  • Joanna Mikusek-Przystajko - pedagożka i nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju, animatorka społeczno-kulturalna, psychoterapeutka uzależnień w trakcie certyfikacji. Laureatka tytułu Nauczyciel Jutr@ 2021.
  • Jacek Pyżalski – dr hab. prof. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych.
  • Łukasz Szczepańczyk - związany z sektorem pozarządowym, koordynator i trener projektów rozwoju kompetencji społecznych i cyfrowych - skierowanych głównie do młodzieży i seniorów, lider Stowarzyszenia Inkubator Kreatywności Społecznej w Stoczku Łukowskim.
  • Kamil Śliwowski – trener kompetencji cyfrowych i kompetencji przyszłości, specjalizuje się w wykorzystaniu technologii w edukacji, prawie autorskim, Creative Commons oraz ochronie prywatności, związany z wieloma organizacjami pozarządowymi. Autor na otwartezasoby.pl

Członkinie i członkowie swoją funkcję pełnią honorowo i wybierani są na dwuletnią kadencję z możliwością jej przedłużenia. - Jestem zaszczycony, że wszystkie osoby, do których adresowaliśmy nasze zaproszenie do Rady Programowej, z entuzjazmem je przyjęły – dodaje Konrad Ciesiołkiewicz.

Programy i działalność Fundacji Orange

Fundacja Orange działa od 2005 roku i zajmuje się nowoczesną edukacją. Prowadzi autorskie programy edukacyjne dla szkół – MegaMisja czyli nauka zdrowych nawyków cyfrowych w klasach 1-3, #SuperKoderzy – podstawy programowania dla klas 4-8. Wspiera nauczycieli i nauczycielki w rozwoju nowoczesnych kompetencji, m.in. w jednym z największych programów dydaktyki cyfrowej Lekcja:Enter realizowanym ze środków unijnych, w ramach którego z darmowych kursów skorzystało już ponad 50 tys. osób.  Fundacja założyła 100 Pracowni Orange – multimedialnych świetlic, w których mieszkańcy małych miast i wsi mogą rozwijać cyfrowe kompetencje. Współprowadzi FabLab powered by Orange w Warszawie i Gdańsku – przestrzenie nowoczesnego rzemiosła, w których osoby zagrożone wykluczeniem korzystać mogą z kursów i warsztatów. Jest inicjatorem nagrody Nauczyciel Jutr@. Prowadzi badania, wydaje publikacje i poradniki nt. dezinformacji czy nadużywania ekranów.

W ostatnim czasie włączyła się w działania na rzecz osób z Ukrainy wspierając m.in. otwarcie szkoły online w języku ukraińskim, darmowych  kursów języka polskiego dla uchodźców i organizacji zajęć dla prawie 200 dzieci uchodźców przebywających w ośrodku szkoleniowym Orange w Serocku.

Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana. Tylko w 2022 roku otrzymała wyróżnienie na Gali Nagród im.Janusza Korczaka i tytuł Dobroczyńcy Roku w kategorii związanej z edukacją. Jest jedną z największych fundacji korporacyjnych w Polsce i jedną z 17 Fundacji Orange działających na świecie.

Mediateka

Scroll to Top