50 tysięcy do wygrania w konkursie Wakacje z Orange
Beata Giska
11 lipca 2023
Doładujcie swój telefon i wygrajcie fundusze na wakacje marzeń. Użytkownicy Orange na kartę mają szansę zdobyć 326 atrakcyjnych, letnich nagród, a wśród nich główną - 50 000 złotych. Sprawdźcie, co zrobić.
Od lipca do końca sierpnia ruszyliśmy z konkursem dla klientów prepaid. Aby wziąć udział w akcji Wakacje z Orange należy doładować telefon online (w serwisie bankowym, w aplikacji Mój Orange lub na doladowania.orange.pl), następnie na stronie www.wakacjezorange.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe.
Na zwycięzców mamy nagrody: 50000 złotych oraz telefony (najnowsze iPhone’y) i doładowania. Pieniądze można przeznaczyć na spełnienie marzeń, podróż dookoła świata lub co tylko się zapragnie. A nowy smartfon, czy bonusowe środki na koncie z pewnością przydadzą się podczas urlopu i zawsze.
Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem. To już 10 edycja tego wydarzenia. Zachęcamy do wzięcia udziału i liczymy na Waszą kreatywność.
Polecamy doładowanie telefonu przez internet lub aplikację, jako stałą funkcjonalność, bo jest to szybki oraz wygodny sposób. W aplikacji Mój Orange też na bieżąco możecie monitorować swoje środki, opłacać rachunki i być w stałym kontakcie, w razie potrzeby, ze wsparciem klienta. A jeśli zastanawiacie się nad przejściem do Orange na kartę – o korzyściach i warunkach przeczytacie tutaj. Teraz w promocji można tam zgarnąć nawet 2500 GB na cały rok!
Jeśli wybieracie się na wakacje za granicę, przed wyjazdem jest zawsze dużo spraw do załatwienia. Dlatego podpowiadamy, by nie zapomnieć o roamingu i co warto uruchomić, by ograniczyć zbędne wydatki na urlopie i mieć komfort dostępu do internetu oraz swobodną możliwość rozmów z bliskimi.
Przed każdym zagranicznym wyjazdem należy uruchomić roaming, by móc w pełni korzystać z usług telekomunikacyjnych i wszelkich dobroci swojego smartfona. Jest to bezpłatne, z natychmiastowym startem.
Jak włączyć roaming w Orange?
SMS-em aktywującym: o treści AKT ROAMING na numer 80179; wyłączenie usługi – wysyłka SMS o treści REZ ROAMING na numer 80179;
Można też zadzwonić pod numery:
Klient indywidualny: 510100100
Klient biznesowy: 510600600
Aby usługa działała poprawnie, po przekroczeniu granicy należy wyłączyć i włączyć telefon.
Roaming – jak cenowo?
Jeśli jedziecie do krajów Unii Europejskiej nic się nie zmienia. W Orange panuje zasada, że w UE jak w domu, czyli płacicie normalne taryfowe, tak jak to w Waszym abonamencie/pakiecie. Warto jednak sprawdzić dokładnie, jak wygląda kwestia państw członkowskich i opłat, by uniknąć pułapek. I tak np. część Cypru jest europejska, ale druga część należy już do obszaru tureckiego więc ceny połączeń będą już inne. Więcej o terytoriach UE można przeczytać tutaj, natomiast o cennikach połączeń na całym świecie – tutaj.
Dodatkowo Orange wyróżnia 5 stref roamingowych – dla różnych destynacji. Przykładowo Albania, Czarnogóra, San Marino, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Andora znajdują się w strefie "Więcej Europy". Te kraje są już poza UE więc ceny nie będą jak w Polsce, ale chcemy dać klientom możliwość tańszych usług i z tamtych rejonów. Dlatego też stworzyliśmy specjalne pakiety roamingowe (na połączenia, wiadomości i internet), dzięki którym możliwe jest obniżenie mobilnej transmisji danych. Nie chcąc ryzykować i przepłacać, warto wcześniej wykupić odpowiedni pakiet - w zależności od naszych potrzeb, a także lokalizacji. Można wybierać np. miesięczny pakiet GO 1GB za 59 złotych (ze stawką 1,5 zł za minutę czy SMS-a) lub zdecydować się na pakiet na rozmowy międzynarodowe. Wszystkie możliwe opcje i konfiguracje dostępne są pod linkiem.
Za granicą na kartę lub we Flex-ie
W zależności o tego, z jakich usług Orange korzystacie – oto vademecum wyjazdowo-roamingowej wiedzy ofertowej:
Powyżej zostały zebrane w jednym miejscu różne artykułu, cenniki, tabelki i pakiety, tak by móc szerzej poznać zagadnienie, które nas dotyczy i odpowiednio naszykować się na wakacje. Ceny w krajach poza UE bywają niestety spore, dlatego polecamy przygotować się i w tym zakresie, by móc obniżyć koszty z Orange.
Na naszej stronie jest też ciekawa wyszukiwarka, gdzie można wpisać miejsce, do którego jedziemy i zaznaczyć lokalizację, z którą chcemy się kontaktować i otrzymamy wyliczenie cen. Polecamy też specjalny poradnik roamingowo-wyjazdowy, gdzie wszystko jest rozpisane.
Tanie rozmowy na wakacjach
Będąc w hotelu warto też pamiętać, by poprosić o hasło do wi-fi, które często jest bezpłatne, i w ten sposób zaoszczędzimy swój internet. Gdy gdzieś wychodzimy dalej – można odłączyć w telefonie transmisję danych lub ustawić limity ich zużycia. Szybko wykona się to z poziomu aplikacji Mój Orange, która też będzie przydatna przy każdym wyjeździe (sprawdzić można czy jest włączony roaming, ustawiać limity, przekierowania, łatwo płacić rachunki lub kontaktować się z Orange w razie pytań). To kilka takich prostych kroków, plus odpowiedni pakiet roamingowy i w kieszenie zawsze więcej pozostanie.
A jeśli pozostajecie na wakacje w Polsce – sprawdźcie letnią ofertę Orange i wybierzcie coś dla siebie. Przypominamy też, że w wielu nadmorskich i wakacyjnych lokalizacjach Orange postawiło nowe stacje, wszystko po to by zwiększyć zasięg, ułatwić kontakt i umilić wypoczynek.
Życzymy udanych wyjazdów, pomarańczowych zachodów słońca i morza internetu do bezkońca!
Aktualizacja - nowy pakiet:
Nielimitowane połączenia do UE, USA i Kanady – nowa usługa dodatkowa
Klient, który włączy u siebie tę usługę może wykonywać nielimitowane połączenia międzynarodowe z Polski na numery zagraniczne do UE, Wielkiej Brytanii, USA oraz Kanady. Abonament miesięczny to 35 zł + VAT. Usługa jest dostępna we wszystkich Planach Firmowych (S, M, L, XL).
Wakacje trwają, a upały niestety nam doskwierają, a natomiast gry w takich sytuacjach pomagają (taki wierszyk, hehe). W Polsce aktualnie trwa idealna pogoda na wyjazd nad morze, czy nad jezioro. Niektórzy jednak, aby dotrzeć do wymarzonej destynacji, muszą przejechać kawał drogi, a pogoda na miejscu może się zepsuć.
W takich sytuacjach warto mieć ze sobą kilka gadżetów gamingowych, które umilą pobyt w niekorzystnych warunkach.
Od lat nie miałem porządnych wakacji, ale wyjazdów nie brakowało. Często było tak, że w pociągu doskwierała mi nuda, a historia przytoczona na początku wpisu okazywała się prawdziwa. Co w takich sytuacjach robiłem?
Konsole przenośne to ratunek dla znudzonych podróżujących
Gdy wracałem z Open'era konsola okazała się być zbawieniem dla mojej znudzonej partnerki. Czekała nas podróż trwająca kilka godzin. Ja oczywiście prowadziłem, więc nie groziła mi utrata uwagi. Moja konsola przenośna Nintendo Switch okazała się być niezwykle przydatnym gadżetem, który zapewnił 2 godziny rozrywki w trakcie dłużącej się podróży. Ja prowadziłem auto, a moja dziewczyna sterowała gokartami w Mario Kart. Ja prowadziłem bezpiecznie, ona szalała na zwariowanych torach wyścigowych typu Rainbow Road. Swoją drogą ta kieszonkowa konsolka pomogła mi zwalczyć nudę również w trakcie długiego lotu transatlantyckiego. Nie wyobrażam sobie zamknięcia w latającej puszce zwanej samolotem bez tego urządzenia! Jako człowiekowi z nadpobudliwością ruchową skupienie uwagi na ekranie pozwala mi zrelaksować się w ciasnych przestrzeniach. Zdecydowanie gry ratują moje podróże na wakacje.
Nintendo Switch to nie jedyne tego typu rozwiązanie. Na rynku pojawiają się nowe gadżety, oparte nie tylko na zamkniętych systemach, ale również na zastosowaniach znanych z komputerów osobistych. Wyobraź sobie, że w rękach masz konsolę przenośną, która jest również... komputerem.
Czymś takim jest ROG Ally, na którego pokładzie znajduje się system operacyjny Windows 11, a co za tym idzie wspiera on wszystkie gry znane z komputerów osobistych. W zasięgu dłoni masz wtedy dostęp nie tylko do produkcji dostępnych na Steam, ale również starych gier, czy treści dostępnych w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Największa zaleta tego produktu okazuje się jednak być również jego wadą. Windows. Wszyscy dobrze wiemy jak czasami przy nim trzeba dłubać, a gry potrafią się "wywalić" w najbardziej irytującym momencie. Ba - czasami nawet może pojawić się problem z instalacją! Jeżeli w podróży chciałbyś zagrać w gry dostępne na PC, ale boisz się kombinowania, istnieje alternatywa do ROG Ally w postaci SteamDeck.
Granie na telefonie
Zaraz zaraz. Po co wydawać pieniądze na drogie gadżety, jeżeli w kieszeniach większości z nas na co dzień znajduje się całkiem potężna konsola? Smartfony z dzisiejszych czasów posiadają moc obliczeniową lepszą od konsol 7. generacji (Playstation 3/Xbox 360), a czasami dorównują czy nawet przerastają Playstation 4! Niektóre urządzenia obsługują nawet technologię Raytracing. W przypadku gier, które są bardzo wymagające graficznie, często obsługa ekranem dotykowym nie starcza, by wyciągnąć maksimum przyjemności czerpanej z gry. Niektóre produkcje są bardziej wymagające. Co zrobić w takim przypadku?
Warto wyposażyć się w gamepada. Moją uwagę przyciągnęły takie, które są zaprojektowane pod smartfony jak np: Razer Kishi. Pewny chwyt, łatwy montaż i nagle smartfon staje się pełnoprawną konsolą. Jeżeli jednak jesteśmy tradycjonalistami w podróż można zabrać standardowy kontroler np: od Xbox'a. Wystarczy zaopatrzyć się w uchwyt, który pozwala na domontowanie smartfona. Jest to rozwiązanie mniej ergonomiczne i zajmuje więcej miejsca, ale trzeba przyznać - wygląda ciekawie. Niczym kontroler od latającego drona.
Gra online lub w chmurze
Aby grać w bardziej wymagające tytuły nie musimy wydawać dużo na potężne urządzenia przenośne. Możemy zabrać ze sobą na wakacje swoje ulubione gry i grać w nie zdalnie lub z chmury. Wystarczy mieć połączenie internetowe np: w smartfonie, oraz jedną z usług streamingowych takich jak np: Xbox Game Pass, który opłacimy za pomocą "Płać z Orange" w sklepie Microsoft.
Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji rozgrywka de facto dzieje się na serwerach dostawcy. Nasze urządzenie robi w zasadzie za monitor, jednak sam fakt przesyłu obrazu, dźwięku i informacje na temat decyzji gracza, może szybko zużyć pakiet mobilnych danych. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowe GB. A co z zasięgiem? W trasie można trafić na miejsca, gdzie jakoś tranmisji spada. Prędkość internetu w takich sytuacjach jest zmienna, a więc w drodze nie rekomendowałbym tego rozwiązania. Jeżeli jednak już w miejscu docelowym zepsuje się pogoda... No cóż. Będąc w jednym miejscu łącze staje się bardziej stabilne, a co za tym idzie transmisja gry również. Mimo tego nie powinniśmy bać się o zasięg. Wystarczy spojrzeć na mapę, które pokazuje obszar 4G oferowany przez Orange. Warto zaznaczyć, że w miejscowościach turystycznych, gdzie obciążenie anten może być bardzo duże, możemy zaobserwować spadki prędkości.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Z tej formy rozrywki polecam korzystać w granicy kraju, ewentualnie w granicach Unii Europejskiej. Raczej nie proponowałbym takiego rozwiązania gdzieś za Atlantykiem lub w Azji, bo równa się to z wysokimi kosztami transferu.
Powerbank - najważniejsze akcesorium
No cóż, jeżeli zabraknie nam prądu to raczej nici z elektronicznej rozgrywki. Zostają nam tradycyjne formy zabawy jak rozmowa, zabawa w zgadywanie (jeżeli mamy towarzysza) czy... sen (oczywiście jeżeli nie zabraliśmy ze sobą książki). Na szczęście istnieją powerbanki, które naładują urządzenia przenośne. Warto ze sobą zabrać kilka. Większość smartfonów ma baterię, której moc znajduje się w przedziale 2500-5000 mAh. Warto zaopatrzyć się w powerbank o pojemności około 10000 mAh. To powinno starczyć na od 2 do nawet 4 naładowań urządzenia, a co za tym idzie zyskamy kilka dodatkowych godzin na gry w wakacje.
Przede wszystkim jednak na wakacje weźcie ze sobą dobre nastawienie i chęć odpoczynku. Gaming to rozrywka, ale jeżeli już wybieracie się na wakacje, prawdopodobnie będziecie mieli wiele innych atrakcji, które zwiedzicie. Podane powyżej akcesoria i rozwiązania to moje sposoby na samotną, długą podróż lub forma zajęcia w trakcie czekania na coś: czy to na lepszą pogodę, czy dotarcie na miejsce. Jeżeli wybieracie się z kimś w tę podróż, warto spędzić czas razem, ewentualnie weźcie pod uwagę gry multiplayer lub torowe, tak by razem spędzić ten czas. O właśnie! Może chcielibyście takie zestawienie, w którym przedstawiam najciekawsze gry multiplayer, w które można zagrać razem w trakcie podróży?
Odpowiedź:
(anulować)
Scroll to Top
Komunikat dotyczący plików cookies
Ta witryna używa plików cookies (małych plików tekstowych, przechowywanych na Twoim urządzeniu). Są one stosowane dla zapewnienia prawidłowego działania strony oraz do zbierania informacji o Twoich preferencjach i nawykach użytkowania witryny.
Pliki cookies niezbędne do działania strony używamy do zapewnienia podstawowych funkcji, takich jak logowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa witrynie. Ich wykorzystanie nie wymaga Twojej zgody.
Pliki cookies funkcyjne. Pozwalają nam zbierać informacje na temat zalogowanych sesji oraz przechowywać dane wpisane przez Ciebie w formularzach znajdujących się na stronie takich jak: czas trwania zalogowanej sesji , nazwę użytkownika.
Pozostałe kategorie wykorzystywania plików cookies, które wymagają Twojej zgody na używanie
Pliki cookies statystyczne/analityczne. Pozwalają nam zbierać anonimowe informacje o ruchu na stronie (liczba odwiedzin, źródło ruchu i czas spędzony na witrynie). Te dane pomagają nam zrozumieć, jak nasi użytkownicy korzystają z witryny i poprawiają jej działanie.
Możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w każdej chwili. W celu zarządzania plikami cookies lub wycofania zgody na ich używanie, prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki internetowej.