;

Odpowiedzialny biznes

Dobre praktyki Orange Polska (2)

Monika Kulik

20 kwietnia 2021

Dobre praktyki Orange Polska
2

Właśnie ukazał się kolejny, 19. już Raport Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Można w nim znaleźć także dobre praktyki CSR z Orange Polska.

Co roku zgłaszamy do Raportu nasze projekty i programy. Do tej pory znalazło się w nim ponad 130 informacji o naszych działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności. W tegorocznej edycji dokładamy kolejnych 10.

Praktyki Orange Polska

Miniony rok upłynął nam pod hasłem COVID-19. Dlatego wiele z naszych aktywności dotyczyło przeciwdziałania skutkom pandemii. W raporcie możecie przeczytać o działaniach Orange pod hasłem #jesteśmyzwami, skierowanych do służby zdrowia, klientów oraz dzieci i nauczycieli, realizowanych przez naszych wolontariuszy. Opowiedzieliśmy też o tym, jakie działania podjęliśmy wobec naszych pracowników. Pokazaliśmy, co robimy, aby nowy model pracy zdalnej był bardziej przyjazny i abyśmy jako pracownicy mogli czuć się bezpiecznie.

Dodatkowo, aby lepiej rozumieć naszą rolę i odpowiedzialność w czasach pandemii zaprosiliśmy naszych interesariuszy do dialogu na ten temat. Materiał zebrany w ramach ankiet i spotkań służy nam do opracowywania nowej strategii społecznej odpowiedzialności Orange Polska.

Wśród naszych dobrych praktyk znajdziecie też inne tematy. Jednym z nich jest zarządzanie różnorodnością.

Tego obszaru dotyczy projekt Razem.Lokalnie. Poprzez społeczność lokalnych ambasadorów zachęcamy kobiety do ubiegania się o stanowiska kierownicze, zapraszamy do pracy w obszarach IT i działań na rzecz lokalnych społeczności. Inicjatywa ta daje szansę pracowniczkom i pracownikom z różnych lokalizacji na udział w spotkaniach inspiracyjnych oraz w działaniach rozwojowych tj. mentoring, coaching czy shadowing.

Drugą praktyką z tego obszaru jest projekt „WłączOne” motywujący kobiety do pracy w technologiach. Zależy nam na wzmacnianiu wizerunku kobiet profesjonalistek w technologiach. W praktyce liczymy na zwiększenie liczby zgłoszeń do pracy utalentowanych absolwentek z uczelni oraz kobiet posiadających już doświadczenie w tym obszarze.

Opisaliśmy też warsztaty on-line dla seniorów w zakresie nowych technologii. Ze stacjonarnych spotkań przenieśliśmy się do sieci. Pokazujemy starszym klientom, jak użyteczny może być smartfon i internet nie tylko w czasie pandemii.

Ważnym dla nas tematem jest także ekologia i działania na rzecz klimatu. W raporcie opisaliśmy naszą kampanię społeczną pod hasłem „Drugie życie telefonu” i portal edukacyjno – informacyjny „Razem dla planety”.

Opowiedzieliśmy też o tym, że powołaliśmy w firmie doradcę ds. polityki klimatycznej, aby w sposób kompleksowy zarządzać naszym wpływem na klimat.

O Raporcie

Tegoroczna edycja Raportu FOB zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które zostały zgłoszone przez 225 firm. Na tę liczbę składają się dwie grupy praktyk – nowe oraz długoletnie. W tym roku firmy zgłosiły do raportu 1013 nowych projektów. Długoletnie inicjatywy stanowią kontynuację praktyk z lat ubiegłych i jest ich w raporcie 945.

Dobre praktyki pokazane są w ujęciu 7 obszarów ISO 26 000: Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej (631 dobrych praktyk), Praktyki z zakresu pracy (525), Środowisko (382), Prawa człowieka (110), Zagadnienia konsumenckie (107), Uczciwe praktyki operacyjne (106), Ład organizacyjny (97). Praktyki znajdują też odniesienie do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zapraszamy do lektury tegorocznego Raportu Dobrych Praktyk FOB oraz zapoznania się z projektami z poprzednich lat w bazie dobrych praktyk CSR. Dla mnie to nieocenione źródło wiedzy na temat tego, co dzieje się w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. To także źródło inspiracji dla  nowych inicjatyw.

baner z haśłem pobierz Raport Dobrych Praktyk FOB 2020

Udostępnij: Dobre praktyki Orange Polska
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 19:57 24-04-2021
    Pobrane, czytamy :) Moniko gratulacje za wyróżnienie w magazynie Forbes. To co robisz....jest wielkie :)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Monika Kulik 22:56 24-04-2021
      pablo_ck Dziękuję. To praca zespołowa :)
      Odpowiedz

;

Oferta

Okiem mamy: czyli jak światłowód robi różnicę w pracy i nauce zdalnej (4)

Kasia Barys

19 kwietnia 2021

Okiem mamy: czyli jak światłowód robi różnicę w pracy i nauce zdalnej
4

Pracuję, możecie wyjść już z internetu? Wyłącz kamerkę, bo mnie ścina! Maaamooo, on siedzi na YouTube a ja mam Teamsy! To były nerwowe i niestety „normalne” sytuacje w czasie pandemii w naszym domu. Szczególnie kiedy jednocześnie trwała praca i nauka zdalna. Jak kania dżdżu potrzebowaliśmy szybkiego internetu, koniecznie na stałym łączu. Cztery laptopy działające jednocześnie od 8 rano, potrzebują niezawodnej sieci. Niestety kablowego internetu nie było, a LTE przy takich obciążeniach ledwo dawało radę. Od miesiąca wszystko się zmieniło. Inwestycje Orange wreszcie dotarły do Brwinowa na ulicę, przy której mieszkam. Operator zbudował szybkie łącze internetowe w ramach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Wreszcie wszyscy są zadowoleni

W domu można uczyć się i pracować, ale do tego konieczny jest szybki internet. Od marca mam podpisaną umowę na Orange Love. Do FunBoxa 6 podłączone mam 4 laptopy, 2 smart tv, domofon i jeśli jest potrzeba także smartfony dzieci. Codziennie dzieciaki mają lekcje online, jednocześnie łączą się na Teamsy, korzystają z testów na eduelo.pl. Ja pracuje zdalnie kolejny miesiąc (a nawet można już powiedzieć, że kolejny rok…). Łączę się na Zoom, Skype, dziennie „obrabiam” dziesiątki maili z załącznikami. Wreszcie praca wre – dzieci mogą mieć włączoną kamerkę podczas lekcji, bo nie zrywa internetu. Są obecne i aktywne na wszystkich lekcjach, co oczywiście ma znaczenie na poziom ich nauki. Do tej pory było tak, że nieraz musiałam wybierać, które lekcje moich dzieci są dla nich w danej sytuacji ważniejsze. Dzieciaki mogą także pogadać i zobaczyć się na Skypie z przyjaciółmi ze szkoły. Wcześniej nie było to możliwe. A i mnie lepiej się pracuje, gdy w 100% mogę uczestniczyć w służbowych spotkaniach online. Dużo łatwiej prowadzić prezentację czy spotkanie, kiedy widać uczestników i kiedy oni widzą mnie.

Nie tylko nauka i praca

Zdecydowałam się na Orange Love standard. To idealna oferta dla mojej rodziny, gdzie możemy korzystać z usług stacjonarnych i mobilnych w jednym pakiecie. I to w korzystnej cenie. Najbardziej zależało mi na światłowodzie.  Ten mam w szybkości 600 mb/s. Telewizji linearnej raczej nie oglądamy lub bardzo sporadycznie, więc taki pakiet telewizyjny z 113 kanałami był dla nas wystarczający. Korzystamy za to z oferty Netflix czy HBO Go. W ofercie od Orange mamy HBO na pół roku bez opłat.  Z Orange Love nie bez znaczenia jest teraz jakość odpoczynku. Wieczorami albo w weekend możemy obejrzeć kino familijne bez żadnego lagowania i „kręcącego się kółka”.  Jest nawet jeszcze lepiej, możemy obejrzeć zupełnie dwa różne filmy, a synowie mogą w tym samym czasie grać w Minecrafta 🙂 A wkrótce podłączymy PS5, więc to już będzie szaleństwo. Mąż przeniósł nju do Love i teraz korzysta z cotygodniowych atrakcji w Mój Orange, ostatnio z wyzerowanego video passa i 10 GB gratis.

Słup na działce, internet w domu

Nie ukrywam, że na światłowód w ulicy czekaliśmy długo. Potrzebę zgłosiłam na początku pandemii i dopiero po roku zaczęło coś się dziać. Na szczęście, kiedy już była taka możliwość techniczna konsultant Orange zadzwonił z ofertą i terminem instalacji. Jednego dnia ekipa zamontowała słup. Potem, kilka dni później instalatorzy przyłączyli kabel do domu. Zamówiłam darmową opcję instalacji dekoderów, jeden z 4K po kablu a drugi zwykły po Wi-Fi. Przy 5 osobach w domu konieczny był też Multiroom.

Z Orange Światłowodu korzysta już ponad 725 tys. klientów – teraz także i ja. W dzisiejszych czasach, nie wyobrażam sobie już życia bez stałego netu. I jakoś w domu teraz spokojniej 🙂

 

Udostępnij: Okiem mamy: czyli jak światłowód robi różnicę w pracy i nauce zdalnej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 11:32 19-04-2021
    O proszę Kasiu, to masz pełen "wypas". Pozytywnie zazdroszczę ;p
    Odpowiedz
  • komentarz
    Krzysiek87 22:34 19-04-2021
    Trzeba przyznać,że światłowód zdaje egzamin,szczególnie gdy do sieci podłączonych jest wiele urządzeń na raz.Również posiadam Orange Światłowód choć przyznam,że nie było łatwo:)
    Odpowiedz
  • komentarz
    Mike 10:04 21-04-2021
    Gdyby tak do mnie Orange chciało podciągnąć światłowód to było by super. A tak to pozostaje stary kabelek, co prawda w miarę stabilny, max 30 mb. Przy nauce zdalnej na dwa kompy plus czasem praca zdalna, czasem dostaje zadyszki.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Kasia Barys 16:06 22-04-2021
      Dotrze:) prędzej czy później. Oby prędzej
      Odpowiedz

;

Innowacje

Zeroemisyjny Netflix i inne ciekawostki (1)

Kasia Barys

18 kwietnia 2021

Zeroemisyjny Netflix i inne ciekawostki
1

Polacy w pandemii spędzają więcej czasu przed komputerem

Z badania Ipsos na zlecenie Huawei wynika, że dwie trzecie (67 proc.) Polaków przyznaje, że spędza więcej czasu przed komputerem w porównaniu do okresu sprzed pandemii. Niemal u połowy respondentów czas spędzany przed ekranem wydłużył się o przynajmniej 3 godziny dziennie. Jako główną przyczynę respondenci wskazali pracę i naukę zdalną ale także inne zajęcia jak np.: przeglądanie stron www, oglądanie video czy zakupy online. 70% badanych dostrzega negatywny wpływ wydłużonego czasu korzystania z komputera na kondycję ich wzroku. Pamiętajcie, dbajcie proszę o higienę pracy w domu, a także o to, by jak najwięcej wolnego czasu spędzać aktywnie.

źródło: interaktywnie.pl

Rynek technologii AR czekają dynamiczne wzrosty

Troszkę ciekawych cyfr. Według Fortune Business Insights rynek AR (rozszerzonej rzeczywistości) do 2027 r. może osiągnąć zawrotną wartość aż 65,22 mld dolarów. To aż kilkadziesiąt razy więcej niż obecnie. Dla porównania wartość tego rynku w 2019 r. była wyceniana na 2,82 mld dolarów. Głównym motorem wzrostu tej branży ma być szybki rozwój gier i wirtualnej rozrywki, popularyzacja pracy zdalnej oraz zastosowanie technologii w ochronie zdrowia. Już sobie wyobrażam wirtualne spotkania w biurze Miasteczka Orange.

źródło: di.com.pl

Netflix chce stać się zeroemisyjny

Do końca 2022 roku Netflix planuje zredukować emisję gazów cieplarnianych do zera – podaje firma w najnowszym raporcie. W 2020 roku ślad węglowy firmy wynosił 1,1 mln ton – bez uwzględnienia emisji związanej ze streamingiem treści.  Mniej więcej połowa tego śladu przypadło na fizyczną produkcję filmów i seriali produkowanych we własnym zakresie lub przez zewnętrzne firmy produkcyjne. Obejmuje to również treści, które Netflix licencjonuje.Według wyliczeń jedna godzina przesyłania strumieniowego na Netflix w 2020 r. emitowała trochę mniej niż 100 g dwutlenku węgla, co odpowiada przejechaniu benzynowym samochodem osobowym odległości 400 m. Trzymamy kciuki, że się uda!

źródło: wirtualnemedia.pl

 

Udostępnij: Zeroemisyjny Netflix i inne ciekawostki
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 11:28 19-04-2021
    Trzymam kciuki za powodzenie wyzwania które podjął Netflix. Fajna inicjatywa.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej