Oferta

e-SPORT już w Orange TV

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 stycznia 2018
e-SPORT już w Orange TV

Za oknami zima w pełni, a ja mam gorącego newsa. Jak sądzę szczególnie ucieszy on tych z Was, którzy kochają najmłodszą z dyscyplin sportowych, czyli e-sport.

Kasia przedstawiła Wam zmiany jakie, zaszły w naszej ofercie telewizyjnej, która wzbogaciła się o wiele nowych kanałów. A ja chciałbym opowiedzieć o jednym z nich - pierwszym w Polsce kanale telewizji, w stu procentach poświęcony sportom elektronicznym http://esptv.pl/. Możecie go oglądać już w podstawowym pakiecie telewizji Orange – Optymalny. Kanał jest dostępny bez żadnych dodatkowych opłat. Jeśli macie telewizję Orange, e-Sport znajdziecie na pozycji 129. Jeśli nie macie naszej telewizji, cały pakiet możecie zamówić tutaj lub w ofercie Orange Love dla graczy. „Z kronikarskiego obowiązku” przypomnę tylko, że za światłowodowy internet do 100 Mb/s, abonament komórkowy – no limit, telefon domowy – no limit oraz pakiet 101 kanałów telewizyjnych z 46 kanałami HD zapłacicie tylko 99,99 zł miesięcznie. E-Sport mogą oglądać użytkownicy Orange Światłowód oraz klienci korzystający z technologii VDSL.

Świat gier w telewizji

Przyjrzyjmy się przez chwilę kanałowi telewizyjnemu, którego dostawcą jest działająca od 21 lat, warszawska firma Astro S.A. To pierwszy w Polsce – profesjonalny kanał telewizyjny tego typu. Jak na prawdziwą tv przystało, ma swoja ramówkę i godzinowy program. Znajdziemy w nim audycje cykliczne oraz transmisje z polskich i zagranicznych turniejów oraz imprez gamingowych. Nie brakuje newsów ze świata e-sportu, recenzji, wywiadów z gwiazdami gamingu oraz autorskich programów, których tematyka skupia się na najpopularniejszych grach oraz ciekawych nowościach. Analizy, poradniki i dyskusje to także ważne elementy e-Sport TV. Oferta programów jest naprawdę przebogata i trudno byłoby mi ją w przyzwoicie krótki sposób streścić – sami zobaczcie. Dość chyba powiedzieć, że coś interesującego znajdzie dla siebie wielbiciel praktycznie każdej kategorii gier. Od czołgów WOT, Warcrafta, przez CS, LOL, DOTA2 po pokemony – jest wszystko, a nawet więcej. Całość podana w ciekawej i dynamicznej formie – na najwyższym poziomie. Nie ujmując niczego moim ulubionym youtuberom, jest to po prostu „full profeska”, która z dużym prawdopodobieństwem będzie ich silną konkurencją.

Programy e-sport

e-sport? A w ogóle to… Co to takiego?

Prawdę mówiąc nie wierzę, żeby czytelnicy naszego bloga przynajmniej w zarysie nie wiedzieli, czym są sporty elektroniczne. Mimo to myślę, że warto im się przyjrzeć bliżej. Kategoria jest stosunkowo nowa i choć tak naprawdę początki e-sportów liczą sobie już wiele lat, to nadal mówienie o e-sporcie wzbudza czasem spore emocje. W niektórych kręgach przypisywanie „graniu w gry” miana sportu urasta do profanacji. Przeciwnicy twierdzą, że to nie żaden sport bo przecież nie ma w tym ruchu, wysiłku fizycznego, a gracze „uciekają” w świat virtualny, bo w realnym nie dają sobie rady z "prawdziwym sportem". To skrajne i bardzo krzywdzące opinie. Przerysowując lekko, porównałbym je do stwierdzenia, że kierowca wyścigowy nic nie robi tylko jeździ samochodem… Bo nie umie chodzić.

E-zawodnik to też sportowiec

Czy się to komuś podoba czy nie, prawda jest taka, że e-sport  to prawdziwy sport. Może nie jest to rzut oszczepem, czy tenis ziemny, ale czy w szachach albo brydżu sportowym potrzeba wielkiego wysiłku fizycznego? Nie potrzeba, a mimo to dyscypliny te są uznane za sportowe. Potencjał e-sportu dostrzegają już „prawdziwe” kluby sportowe. Najlepszym przykładem są kluby piłkarskie, które zakładają własne sekcje e-sportowe. Należą do nich m. in. Schalke 04, Paris Saint-Germain, Philadelphia 76ers. Do tego grona dołączają też polskie kluby – na przykład Legia Warszawa, która w ubiegłym roku zorganizowała “Legia Cup” – turniej dla klubów piłkarskich grających w FIFA.

Sami widzicie, że nie ma podstaw by odmawiać miana sportu całej palecie dyscyplin e-sportowych. Tym bardziej, że życie e-sportowca wcale nie jest takie łatwe i beztroskie jakby się wydawało. Na ogół oglądamy ich w blasku reflektorów podczas imprez e-sportowych, albo podziwiamy wyczyny w cyfrowym świecie gry. Dlatego łatwo zapomnieć, że życie e-zawodnika nie sprowadza się tylko do siedzenia w wygodnym fotelu przed monitorem komputera. Tu także, żeby być dobrym zawodnikiem trzeba trenować, uczyć się, eliminować błędy i jeszcze raz trenować. Niezbędny jest talent, wyćwiczony mózg ale i ciało, które musi podołać wielogodzinnym, nierzadko żmudnym treningom, które nie koniecznie są tylko fajną zabawą. To już nie zabawa – to już naprawdę sport i jak to w sporcie także popularność oraz duuuże pieniądze. To wszystko jest bardzo na serio.

dreamhack

Wielki świat e-sportu

Zawody e-sportowe cieszą się coraz większą popularnością, rywalizacja w grach wideo jest fenomenem na skalę światową. Organizowane są mistrzostwa świata różnych gier i kategorii. Podobnie jak w tradycyjnych dyscyplinach sportu, także tu działają różne federacje i organizacje rządzące się standardami i przepisami.  Choć niektórym z nas – zwłaszcza tym starszym, może się to wydawać nieprawdopodobne – nazwiska czołowych graczy znane są setkom tysięcy fanów. Tak jak we wszystkich sportach, na najlepszych czeka ogromna popularność, kontrakty reklamowe, uznanie publiczności i… naprawdę duże pieniądze. Żeby łatwiej zrozumieć o czym mówimy, spójrzmy na wyniki raportu Newzoo – organizacji specjalizującej się w badaniach światowego rynku gier i e-sportu. Wg ich badań, już w przyszłym roku e-sport będzie oglądać około 427 milionów ludzi na całym świecie. W Polsce, już teraz liczbę takich osób szacuje się na ponad milion.

Myślę, że wraz z dalszym rozwojem e-sportu i rosnącą liczbą jego kibiców, e-zawodnicy będą w stanie prześcignąć w popularności i wartości kontraktów nawet gwiazdy piłki nożnej. Wiem, to wydaje się tak samo nieprawdopodobne, jak 10 lat temu nieprawdopodobne wydawało nam się robienie zakupów przez aplikację w telefonie – w sklepie na drugiej półkuli. A przecież dziś dla wielu z nas to codzienność (służę przykładem). ;-)

Pierwszy krok już dziś

Myślę, że zgodzicie się ze mną i banalnym stwierdzeniem, że świat się zmienia. Zmienia się i to znacznie szybciej niż kiedykolwiek, a szybkość zmian nadal rośnie. To zasługa rozwoju nauki i technologii, a w ślad za nimi - zmian w stylu życia. Zmienia się sposób oglądania telewizji - nieliniowej i dostępnej wszędzie, na wielu różnych urządzeniach. Zmienia się też treść tego, co oglądamy. Pojawienie się kanału telewizyjnego w całości poświęconego sportom elektronicznym nie jest w tej sytuacji niczym zaskakującym. Jest raczej potwierdzeniem kierunku, w którym zmierza świat i naturalną odpowiedzią na zapotrzebowanie, które będzie coraz większe. A my wsłuchujemy się w Wasze potrzeby i chcemy być najlepszym operatorem dla graczy w Polsce. Sam jestem graczem i dlatego cieszę się, że w ofercie Orange znalazł się kanał e-Sport. Z całą pewnością będziemy go oglądać razem z moim synem. Dla niego to nie będzie, żadne egzotyczne novum, a po prostu fajna telewizja trafiająca dokładnie w zainteresowania. W połączeniu ze światłowodem - raj dla każdego gracza.

 

Komentarze

emitelek
emitelek 17:28 25-01-2018

Nie jestem miłośnikiem gier, a to żeby je jeszcze oglądać w TV? Dla mnie MINUS!
Ps. Oczywiście to moje sugestywne zdanie, które będzie w znacznej mniejszości – szanuję miłośników gier i świata wirtualnego! 😀

Odpowiedz
    robert
    robert 11:57 29-01-2018

    Ja tak naprawdę to lubię tylko 1 grę: hattrick.org
    To właśnie taka gra dla niemiłośników gier, poza tym nie da się zamknąć w żadnej tv ramówce 😉

    Odpowiedz
    pablo_ck
    pablo_ck 22:20 29-01-2018

    Świat zmierza chyba w złym kierunku. Oglądanie gier w tv to już lekka przesada w moim odczuciu.

    Odpowiedz
      robert
      robert 10:27 30-01-2018

      Współczesne gry są niezwykle realistyczne, a rywalizacja na wysokim poziomie wymaga od zawodników olbrzymiej pracy, kilkugodzinnych treningów – każdego dnia, bardzo dobrego sprzętu i talentu. To nie jest oglądanie gry, tylko udział w spektaklu, rywalizacji, wirtualnym wydarzeniu sportowym. Dawniej także były transmisje 'z gier’ przykuwające oczy całego świata, choćby pojedynek Karpow – Kasparow. Na punkcie gier świat zwariował już wieki temu, choć dzisiejsza rozrywka nie wymaga od widza aż takiego poziomu wiedzy. Przy okazji znalazłem dobry artykuł, gorąco polecam:
      http://www.rp.pl/Plus-Minus/309119961-Kasparow-kontra-Karpow-Szachy-i-polityka.html

      Odpowiedz

Rozrywka

Karnawałowe zdjęcie – druga odsłona konkursu z HTC U11 life

Piotr Domański Piotr Domański
25 stycznia 2018
Karnawałowe zdjęcie – druga odsłona konkursu z HTC U11 life

Było o muzyce, teraz czas na karnawałowe zdjęcie! Bo choć „what happens in Vegas stays in Vegas”, sądzę że macie kilka fotografii, którymi chcielibyście się podzielić ;-) Sądzę, że to świetna okazja, w końcu do zgarnięcia jest bardzo dobry telefon - HTC U11 life, który mamy dla Was w drugiej odsłonie konkursu.

Dlaczego właśnie zdjęcie? Nawiązujemy w ten sposób do HDR Boost – funkcji, która pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia nawet przy niekorzystnym – bardzo silnym lub bardzo słabym oświetleniu. Dzięki temu zdjęcia wyglądają bardziej naturalnie i w sposób zbliżony do obrazu, który generuje ludzkie oko. Duża część aparatów nie radzi sobie w takiej sytuacji.  Nie są w stanie wygenerować odpowiednio dużej różnicy, między najjaśniejszym, a najciemniejszym punktem. A HTC U11 life i owszem;-)

HTC U11 life - front telefonu

A teraz pytanie: „HTC U11 life ma świetny aparat z trybem HDR Boost. Pokażcie, że ten telefon powinien trafić właśnie do Was, wysyłając nam swoje najlepsze karnawałowe zdjęcie z krótkim, kreatywnym opisem oraz oznaczcie je #HTCPoland i #OrangePolska.” Zdjęcia możecie wrzucać na Instagram, Facebook, Linkedin, czy każdy inny portal społecznościowy, lub inne miejsce, na którym my będziemy mogli je zobaczyć i ocenić. Nie zapominajcie o hashtagach! Następnie link do takiego zdjęcia wrzucacie w komentarzu na blogu, dodajecie kilka słów od siebie (ale nie za dużo) i już bierzecie udział.

Czas na odpowiedź macie do godziny 23:59 do 30 stycznia. Później jury mama dwa dni na wskazanie zwycięzcy. Wyniki ogłosimy 1 lutego. Regulamin, dla potrzebujących więcej wiedzy.

Czas, start!

Aktualizacja [ 01.02.2018 14:45]

Nadszedł czas wielkiego rozstrzygnięcia drugiej odsłony naszego konkursu. Ocena zdjęć okazała się dużo trudniejsza niż innych form odpowiedzi. Ale jury po raz kolejny podołało wyzwaniu ;-) Wygrała praca Asia M opublikowana 30 stycznia o 17:42. Tradycyjnie prosimy o kontakt mailowy magda@brandrepublic.pl, byśmy wiedzieli kamy wysłać nagrodę.

Mam także uwagę nieco poboczną. Zdaję sobie sprawę, że w takich konkursach rozchodzi się o prawdziwe telefony za prawdziwe pieniądze, więc i emocje są duże. Apeluję jednak o to, by uszanować innych uczestników konkursu. Przez wiele lat funkcjonowania bloga udało nam się stworzyć bardzo sympatyczną społeczność, która omijały kolejne fale "hejtu". Fajnie by było, gdyby tak pozostało.

Komentarze


Rozrywka

Nowe kanały w Orange TV

Kasia Barys Kasia Barys
25 stycznia 2018
Nowe kanały w Orange TV

Orange TV to telewizja, która stale wzbogaca swoją ofertę. Liczba kanałów w Orange TV w Pakiecie Optymalnym i Pakiecie Bogatym dostępnym przez światłowód zwiększyła się. W Pakiecie Optymalnym dokładnie do 101 kanałów. Jakie to kanały? Wraz z początkiem roku dodaliśmy do Pakietu Optymalnego kanał AMC HD oraz Eleven 3 HD. AMC HD to kanał pełen seriali, filmów ale warto zwrócić na niego uwagę także ze względu na to, że oferuje ciekawe „extrasy”. Można dowiedzieć się np. jak wygląda praca na planie zdjęciowym, o kulisach seriali albo jaka jest historia komiksu. Drugi kanał to sportowy Eleven 3HD pełen rozgrywek piłki nożnej: Bundesliga, LaLiga, Ligue 1 . Do Pakietu Optymalnego dołączają także kanały TBN Polska oraz E-sport (dla abonentów IPTV). TBN Polska to kanał familijny z wartościami, ciekawy, trochę przygodowy, trochę dokumentalny i przyrodniczy. Dużo w nim programów o tematyce religijnej oraz poszerzających wiedzę na temat innych kultur.

W Pakiecie Bogatym także zmiany. Zostaje on powiększony o cztery kanały: Epic Drama HD, Polsat Viasat Explore HD, Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature. Epic Drama to całkiem nowy kanał na polskim rynku. Nadawanie rozpoczął miesiąc temu. Epic Drama to kanał serialowy. W ofercie stacji widzowie znajdą produkcje kostiumowe o tematykach wojennej, przygodowej, kryminalnej, romantycznej, obyczajowej czy politycznej. Dla każdego coś dobrego.

Orange TV to nie tylko dodatkowe kanały to także rozwój jakości. Kanały France 24 (fra), France 24 (ang), Comedy Central Family oraz Motowizja dotychczas dostępne w jakości SD będą teraz odbierane w jakości HD.

W ofercie telewizji Orange znajdują się wszystkie najważniejsze kanały na polskim rynku, w sumie już ponad 180 kanałów, w tym 96 HD oraz dwa kanały 4K. Jako w pełni konwergentny operator dajemy dostęp do telewizji na wszystkich urządzeniach (telefony, tablety, laptopy) dzięki usłudze Orange TV Go, która pozwala zabrać swoje ulubione filmy i programy zawsze tam, gdzie jesteś.

Orange TV to także ogromna biblioteka filmów w wypożyczalni także w jakości 4K. O tym co ciekawego można obejrzeć w styczniu pisałam na blogu niedawno. W pierwszym tygodniu lutego zaproszę Was na bloga do "Na co do kina", żebyście zobaczyli co polecam do obejrzenia w lutym.

Komentarze

Scroll to Top