Rozrywka

Nowe kanały w Orange TV

Kasia Barys Kasia Barys
25 stycznia 2018
Nowe kanały w Orange TV

Orange TV to telewizja, która stale wzbogaca swoją ofertę. Liczba kanałów w Orange TV w Pakiecie Optymalnym i Pakiecie Bogatym dostępnym przez światłowód zwiększyła się. W Pakiecie Optymalnym dokładnie do 101 kanałów. Jakie to kanały? Wraz z początkiem roku dodaliśmy do Pakietu Optymalnego kanał AMC HD oraz Eleven 3 HD. AMC HD to kanał pełen seriali, filmów ale warto zwrócić na niego uwagę także ze względu na to, że oferuje ciekawe „extrasy”. Można dowiedzieć się np. jak wygląda praca na planie zdjęciowym, o kulisach seriali albo jaka jest historia komiksu. Drugi kanał to sportowy Eleven 3HD pełen rozgrywek piłki nożnej: Bundesliga, LaLiga, Ligue 1 . Do Pakietu Optymalnego dołączają także kanały TBN Polska oraz E-sport (dla abonentów IPTV). TBN Polska to kanał familijny z wartościami, ciekawy, trochę przygodowy, trochę dokumentalny i przyrodniczy. Dużo w nim programów o tematyce religijnej oraz poszerzających wiedzę na temat innych kultur.

W Pakiecie Bogatym także zmiany. Zostaje on powiększony o cztery kanały: Epic Drama HD, Polsat Viasat Explore HD, Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature. Epic Drama to całkiem nowy kanał na polskim rynku. Nadawanie rozpoczął miesiąc temu. Epic Drama to kanał serialowy. W ofercie stacji widzowie znajdą produkcje kostiumowe o tematykach wojennej, przygodowej, kryminalnej, romantycznej, obyczajowej czy politycznej. Dla każdego coś dobrego.

Orange TV to nie tylko dodatkowe kanały to także rozwój jakości. Kanały France 24 (fra), France 24 (ang), Comedy Central Family oraz Motowizja dotychczas dostępne w jakości SD będą teraz odbierane w jakości HD.

W ofercie telewizji Orange znajdują się wszystkie najważniejsze kanały na polskim rynku, w sumie już ponad 180 kanałów, w tym 96 HD oraz dwa kanały 4K. Jako w pełni konwergentny operator dajemy dostęp do telewizji na wszystkich urządzeniach (telefony, tablety, laptopy) dzięki usłudze Orange TV Go, która pozwala zabrać swoje ulubione filmy i programy zawsze tam, gdzie jesteś.

Orange TV to także ogromna biblioteka filmów w wypożyczalni także w jakości 4K. O tym co ciekawego można obejrzeć w styczniu pisałam na blogu niedawno. W pierwszym tygodniu lutego zaproszę Was na bloga do "Na co do kina", żebyście zobaczyli co polecam do obejrzenia w lutym.

Komentarze

Astis
Astis 11:38 25-01-2018

A ja zrezygnowałem z TV , nawet w Orange na rzecz TV internetowej. Chyba czas w ogóle zrezygnować z telewiorka w domu 🙂 To przyszłość. Jeżeli TV nie będzie interaktywnym urządzeniem to zniknie w ogóle, a operatorzy i producenci chyba zaspali w tym wymiarze… Rezygnacja na rzecz neta i karnetu no limited u jednego z operatorów kinowych 🙂 44 złote i no limit na wszystkie nowości i jest po co wyjść z domu 🙂 ps. Podoba mi się love w Orange, jedyny operator przyszłości. Tak trzymać.

Odpowiedz
    mike278
    mike278 12:36 25-01-2018

    A wiesz Astis że też myślę nad takim rozwiązaniem? Nie włączyłem tv od blisko miesiąca. Trochę w tym wina Kasi bo dała mi nagrodę w postaci Netflixa. 🙂

    Odpowiedz
      pablo_ck
      pablo_ck 16:46 25-01-2018

      Ja ostatnio 3 msc nie oglądałem tv i uwierzcie człowiek jest jakiś spokojniejszy.

      Odpowiedz
        Astis
        Astis 22:54 25-01-2018

        Dokładnie xD spokojniejszy, no chyba że Kasia jest… to spokoju nie bedzie 😉 nudy też mike278

        Odpowiedz
          emitelek
          emitelek 17:33 26-01-2018

          Panowie! Widzę wasze wpisy i wiem, że nie jesteście pasjonatami piłki nożnej, jak JA! 😉 Dlatego mam kablówkę, która oferuje WSZYSTKIE kanały sportowe przy okazji innych usług 😀
          Ps. Dlaczego likwidować telewizor? Ja tam wolę oglądać na DUŻYM ekranie 😉

          Odpowiedz
mike278
mike278 12:26 25-01-2018

Czekamy Kasiu, czekamy na Twój filmik. 🙂

Odpowiedz
Janek
Janek 14:06 25-01-2018

Jakość IPTV, które oferujecie przy HFC (UPC, Vectra, Multimedia) oferuje niestety wyraźnie gorszą jakość w obrazie oraz płynności. Przy HD i 4K jest to jak dla mnie niedopuszczalne. Jakość obrazu na UPC przy dekoderze Horizon jest żyleta. Ten sam TV podłączony do Waszego FTTH wyświetla gorszy obraz. Sprawdzone na takich samych ustawieniach TV. Czekam aż w końcu jakiś obiektywny portal zrobi taki testy i wykaże te ułomności. Przy sporcie IPTV w ogóle odpada (dynamiczny obraz).

Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 18:28 25-01-2018

    Z którego naszego dekodera korzystałeś? Trochę trudno odnieść się do Twojego komentarza, jeżeli nie podałeś kluczowej, w gruncie rzeczy informacji 😉 Na początku zeszłego roku zaczęliśmy stosować zupełnie nowe dekodery.

    Odpowiedz
darkranger
darkranger 14:11 26-01-2018

Witam
Co z Eurosportem w Orange TV GO? Był Eurosport 1 ale już go nie ma

Odpowiedz
Pan Pikuś
Pan Pikuś 15:34 27-01-2018

I znów bez konkursu :'(

Odpowiedz
    Katarzyna Barys
    Katarzyna Barys 09:56 30-01-2018

    spokojnie, w pt będzie lutowe Na co do kina w Orange TV i konkurs 🙂

    Odpowiedz
Katarzyna Barys
Katarzyna Barys 13:32 29-01-2018

Tak. Od nowego roku nie mamy już w Orange TV Go Europsportu 1, wyłączenie kanału jest wynikiem zawarcia nowych warunków umownych z Discovery. Za to mamy inne 🙂 np eSport albo na wyłączność Eleven Sport1 czyli sport w jakości 4K

Odpowiedz
Stary
Stary 11:06 01-12-2018

Nie wiem dlaczego nie ma żadnego nowego kanału.

Odpowiedz

Oferta

Konta Orange Finanse najlepsze w 2017 roku wg. bankier.pl

Kasia Barys Kasia Barys
24 stycznia 2018
Konta Orange Finanse najlepsze w 2017 roku wg. bankier.pl

"Wygrana w pojedynczym rankingu to oczywiście powód do zadowolenia, jednak prawdziwą sztuką jest powracać do grona liderów". Bankier.pl opublikował ranking najlepszych produktów bankowych, ocenianych przez nich przez cały 2017 rok. Porównano wszystkie rankingi opublikowane na łamach tego portalu. Wielokrotnie na pierwszym miejscu to wyróżnienie otrzymywał Orange Finanse i jego Konto Osobiste. Dlatego też zwycięstwo całego rankingu było tak oczywiste. Na dodatek zwycięstwo z maksymalną liczbą punktów. Gratulacje!

Orange Finanse oferuje konto osobiste, przy których podstawowe usługi – prowadzenie konta i używanie karty debetowej – są oferowane zupełnie za darmo, a klient nie musi w tym celu spełniać żadnych dodatkowych warunków. Dodatkowo posiadacz konta może dokonywać bezpłatnych i nielimitowanych wypłat z bankomatów na terenie Polski. Wartością dodaną konta jest wygodna aplikacja mobilna, także uznawana za jedną z najlepszych w Polsce.

W rankingu docenione zostało także Konto Oszczędnościowe, które również zajmowało I miejsce we wszystkich miesiącach, przede wszystkim dzięki bezkonkurencyjnemu oprocentowaniu, sięgającemu nawet 3,60 proc. w skali roku.

Obydwa konta można założyć w wygodny sposób na stronie www.orangefinanse.pl

Komentarze


Sieć

Zasięg na wagę złota

Piotr Domański Piotr Domański
24 stycznia 2018
Zasięg na wagę złota

Są takie miejscowości w Polsce, w których mieszkańcy nie chcą mieć zasięgu. Choć przepraszam bardzo – źle się wyraziłem. Chcą mieć zasięg, możliwość wykonania połączeń z najgęstszej nawet puszczy i sprawdzenia Facebooka nawet w najgłębszej piwnicy, tylko że bez stacji bazowej „w pakiecie”. Niestety tak się nie da, choć uwierzcie mi – bardzo byśmy chcieli. Bez naprawdę wysokich kosztów, inwestycji ciągnięcia kabli, wizji lokalnych. Hokus-pokus i jest.

Tam gdzie mieszkańcy chcą mieć zasięg

Są jednak także takie miejsca, gdzie mieszkańcy wiedzą, że zasięg telefonów nie bierze się znikąd, nie jest siłą przyrody czy zjawiskiem naturalnym. Takim miejscem jest Rossosz. Początek naszej historii z tym miejscem opisałem nieco wyżej. Choć zasięgu tam nie było, to pierwsza próba budowy stacji bazowej w 2014 r.… powiedzmy, że została przyjęta raczej chłodno. Wręcz lodowato.

Jednak Rossosz, obok pięknych lasów, farmy fotowoltaicznej i zabytkowego drewnianego kościółka, ma także grupę aktywnych mieszkańców, którzy zdali sobie sprawę, że telefonia komórkowa może po prostu uratować życie lub przynajmniej je uatrakcyjnić. Co więcej, potrafili skrzyknąć się, przekonać sceptyków i skłonić do działania lokalnych włodarzy. Powstała nawet grupa na Facebooku o dość jednoznacznej nazwie: „Chcemy maszt telefonii komórkowej w Rossoszu”. Dodajmy – maszt jakiejkolwiek sieci. Żeby było jeszcze ciekawiej, do grupy należało ponad 600 osób, czyli 1/4 mieszkańców gminy (jeżeli wierzyć GUS).

Rossosz - stacja bazowa

Nie od razu BTS zbudowano

Po refleksji mieszkańców przyszedł czas na naszą. Pierwsze prace koncepcyjne w ramach Networks! ruszyły w 2016 roku. Nie można powiedzieć, że poszło błyskawicznie, ale taka niestety jest specyfika tego typu inwestycji.

Budowaliście kiedyś dom? Jeżeli tak, pomnóżcie spędzony na uzyskiwaniu pozwoleń czas kilkukrotnie. Jeżeli nie, nie mam pomysłu do czego porównać ten proces… może czas życia gwiazdy będzie odpowiedni ;-)

Ostatecznie pozwolenie na budowę uzyskaliśmy jesienią 2017. Niestety nie na wszystko mamy wpływ. Mimo tego, że do końca roku pozostało już naprawdę nie wiele czasu (jak na tego typu inwestycje). Natchnieni pozytywnym nastawieniem lokalnej społeczności stwierdziliśmy, że warto „walczyć”.

Pod koniec października 2017 r maszt już stał, a my pracowaliśmy nad tym, by na naszej „choince” zawisły „bombki”, czyli nasz sprzęt. Pogoda nie była sprzyjająca, lecz technicy z Up-Telecom pracowali dzielnie.

Cel był prosty w założeniu, lecz diabelnie trudny do realizacji - skończyć uruchomić stację jeszcze przed Bożym Narodzeniem, tak by mieszkańcy Rossosza mogli telefonicznie złożyć życzenia już bez większych problemów. Mimo potężnego wysiłku okazało się to niemożliwe i istniało duże ryzyko, że nie podołamy kolejnej „magicznej” granicy – czyli Sylwestrowi. Tutaj sytuacja jest bardzo klarowna – odbiory muszą zostać wykonane w 100%. Dla naszego bezpieczeństwa i dobra.

Nie poddaliśmy się jednak, poprosiliśmy o pomoc lokalne władze, nadzór budowlany zadziałał sprawnie, a nasi pracownicy oraz wykonawcy stanęli na wysokości zadania. Mówiąc wprost – wszyscy wiedzieli, że ten maszt jest w Rossoszu po prostu potrzebny. Pewnie dlatego procedura odbiorowa, która średnio trwa 3 miesiące, zamknęła się w ciągu miesiąca, a maszt mógł zostać uruchomiony jeszcze przed Nowym Rokiem. Za co bardzo wszystkim zaangażowanym dziękuję.

Czy było warto?

Oczywiście że tak – mieszkańcy Rossosza i okolicy wykonali lub odebrali w Sylwestra i Nowy Rok (31/12-blisko 2,4 tys. połączeń i ponad 6,6 tys. SMS, zapewne wiele z nich z życzeniami. Klienci także przesyłali dane - w ciągu pierwszego tygodnia po starcie stacji ponad kilkanaście GB dziennie. Najwięcej - 29 grudnia - ponad 30 GB. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2018 roku wykonali 15 połączeń na numery alarmowe. Jeżeli choć jedno pozwoliło uratować komuś zdrowie lub życie, to było warto wybudować stację.

Nie zawsze jest tak łatwo

Kolejny krok to 4G LTE, dzięki czemu w okolicy znacznie przyśpieszy internet. Koledzy pracują pilnie i przyznaję z ręką na sercu – zależy im. Z czysto ludzkiego punktu widzenia, dużo lepiej pracuje się nad rozwojem sieci w miejscu, o którym wiadomo, że jest się dobrze przyjmowanym i mieszkańcy na nas czekają.

Czemu o tym wszystkim piszę? Ponieważ takich miejsc jak Rossosz jest niestety niewiele. Budowa stacji bazowych często przypomina wtaczanie głazu przez Syzyfa. Z drugiej strony „Sieć #1” zobowiązuje, prawda?

P.S. Ostatnio słyszałem o jeszcze jednej ;-)

Aktualizacja [19.02.2018 r.]

Niezbyt często aktualizujemy archiwalne wpisy, ale tym razem jest doskonała okazja. Mieszkańcy Rossosza mogą już korzystać z 4G LTE od Orange ;-)

Komentarze

Scroll to Top