Odpowiedzialny biznes

Elektronika na Gemini 3

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
21 grudnia 2012
Elektronika na Gemini 3

W samotnym pływaniu od wieków nie zmiania się jedno, naprzeciw siebie stają żelgarz ze swoją siłą woli i oceany z ich siłami natury. Dzis człowiek ma jednak potężnego sojusznika jakim jest mowoczesna technika. Dzieki niej ma kontakt ze światem i wielu sytuacji czy niebezpieczeństw jest w stanie może uniknąć czy też je przewidzieć.

Jako partner technologiczny rejsu wyposażyliśmy Gemini 3 w dwie anteny satelitarne Inmarsat Fleetbroadband Sailor 500 i 250, instalacje zasilające do urządzeń komunikacyjnych, panele słoneczne będące dodatkowym źródłem energii oraz system zasilania sytememów komunikacji i łączności Mastervolt.

Zapewniliśmy też satelitene połączenia głosowe i transmisję danych oraz routing pogodowy, czyli stałe przekazywanie danych meteorologicznych, ich analizę, konsultacje i 24-godzinne wsparcie. Dzięki temu kapitan może utrzymywać stałą łączność satelitarną ze swoim teamem, kontrolującą rejs International Sailing Federation (ISAF) i całym światem.

Zobaczcie zresztą sami, naszym przewodnikiem po skomplikowanych zakamarkach elektroniki Gemini 3 jest Robert Janecki (Jabes), routier rejsu 360°.

 

PlayWyłącz głos


Oferta

Bonami za usługi w Orange na kartę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 grudnia 2012
Bonami za usługi w Orange na kartę

Jeszcze w tym roku w wybranych punktach sprzedaży 1-Minute, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay i Relay Services znajdziecie specjalne bony na usługi dostępne w ofertach Orange na kartę. To zupełnie nowy sposób sprzedaży i sam jestem ciekawy, jak się sprawdzi. Na początek możecie skorzystać z: pakietu 1000 minut do Orange ważnego 14 dni za 10 zł, pakietu 600 SMS do Orange ważnego 30 dni za 6 zł oraz pakietu 500 MB ważnego również 30 dni za 15 zł. Aby kupić usługi nie musicie mieć środków na koncie. Wystarczy wziąć bon,  podać go sprzedawcy przy kasie i zapłacić w standardowy sposób. Na paragonie otrzymacie wydrukowany 8-cyfrowy unikalny kod aktywacyjny oraz numer, na który należy wysłać kod, by aktywować usługę. Szczegóły tutaj. Przy okazji zachęcam Was do głosowania na Orange w konkursie na jednym z moich ulubionych blogów, czyli Antyweb. A już wkrótce świąteczno-noworoczny konkurs

07d1cddd5de82ac2baeda79c82ac7ac4256 641a2d8cd54af2a028c3a55af9a67c44bdf dc9b3b5600058ca54831d050670bc540d9e

 

 


Bezpieczeństwo

Mikołaj nie zawsze przynosi prezenty

Michał Rosiak Michał Rosiak
20 grudnia 2012
Mikołaj nie zawsze przynosi prezenty

„Święta, święta – radości tyle w nas!” – a naszą radość skwapliwie wykorzystują sieciowi przestępcy. Dzisiaj więc tylko kilka bezpieczniackich rad. Krótko, żeby nie przeszkadzać w przygotowaniach do świąt :)

  • Pamiętajcie, żeby nie otwierać maili od nieznajomych (a przynajmniej nie klikać załączników), jakkolwiek świątecznie by nie brzmiały.
  • Nie ma nic za darmo. Jeśli ktoś chce Wam dać jakiś wypasiony prezent, niczego nie wymagając w zamian, brzmi to co najmniej podejrzanie.
  • Zachowujcie ostrożność w otwieraniu świątecznych kartek, czy instalowaniu wyjątkowego świątecznego oprogramowania, wygaszaczy ekranu, dzwonków, czy tapet. Jeśli już musicie, upewnijcie się, że pochodzą one z pewnego źródła (w przypadku aplikacji mobilnych sprawdźcie nazwę firmy i komentarze/oceny)
  • Nie klikajcie w świąteczne linki i dziwne (przede wszystkim anglojęzyczne) statusy na portalach społecznościowych, wysyłane przez Waszych znajomych

A przede wszystkim pamiętajcie – źli ludzie wiedzą, że przygotowujemy się do świąt, nasze myśli krążą raczej wokół wigilijnej wieczerzy, a w takiej sytuacji o wiele łatwiej przekonać internautę do przypadkowego kliknięcia, „żeby to okno wreszcie się zamknęło”.

Życzę Wam, żeby Mikołaj zachował się naprawdę jak Święty i nie przyniósł kłopotów, tylko same wymarzone prezenty. Wesołych Świąt!

Scroll to Top