;

Odpowiedzialny biznes

Fundacja Orange edukuje dzieci poprzez aplikacje mobilne! (3)

Bartosz Rymkiewicz

9 stycznia 2018

Fundacja Orange edukuje dzieci poprzez aplikacje mobilne!
3

Miesiące ciężkiej pracy wreszcie dały efekt. Światło dzienne ujrzała pierwsza aplikacja mobilna Fundacji Orange – MegaMisja z Psotnikiem. Pobierzecie ją za darmo: iOS TUTAJ, Android TUTAJ.

Najpierw program, potem gra z Psotnikiem

Nasza, jeszcze gorąca, bezpłatna aplikacja to uzupełnienie programu edukacyjnego Fundacji Orange – MegaMisji. Na jego mocy w 600 szkołach w całej Polsce uczniowie przechodzą gruntowny kurs edukacji cyfrowej: uczą się odróżniać prawdziwe informacje od fałszywych, tworzą swoje filmy, poznają sposoby ochrony przed niebezpieczeństwami w sieci i zgłębiają wiele innych zagadnień. Zajęcia mają formę zabaw i wyzwań edukacyjnych realizowanych na świetlicach, po to aby były ciekawe dla 7-9 latków, czyli grupy dla której dedykowana jest MegaMisja.

MegaMisja z Psotnikiem to swoisty krok dalej. Nasza nowa aplikacja dotyka tych samych problemów co program edukacyjny. Jest wyposażona w tych samych bohaterów, którzy pojawiają się w scenariuszach lekcji MegaMisji. Różnica? Aplikacja dedykowana jest rodzicom i ich dzieciom. Znakomicie sprawdzi się na jeszcze szerzą skalę – odnajdą się w niej także te dzieci, które w szkole nie miały styczności z MegaMisją.

Na czym polega aplikacja?

Po zainstalowaniu aplikacji (na tablet lub telefon) użytkownik staje przed zadaniem zaopiekowania się wesołą sztuczną inteligencją – Psotnikiem. Może karmić go, myć, głaskać, ubierać. Może też stworzyć galerię z różnymi przebraniami Psotnika. Zdobywa prezenty i urządza pokój swojego stworka. Musi nauczyć go życia w Cyfrowym Laboratorium. Aby osiągnąć ten cel, w kolejnych poziomach wypełnia krótkie zagadki, quizy i memo oraz odblokowuje minigry. Całość utrzymana jest w przyjaznej, wesołej szacie graficznej. Co kluczowe – nawigację po grze wspiera lektor, więc korzystanie z aplikacji nie wymaga umiejętności czytania.

Przepis na hit

Aplikacja błyskawicznie zyskała uznanie użytkowników. Zdaniem Dagmary Hicks, popularnej blogerki parentingowej z bloga CalaReszta.pl, która testowała ze swoimi pociechami aplikację, to znakomite narzędzie, aby nauczyć dzieci… troski o innych. – Moje sześciolatki przechodzą teraz taki etap, w którym pragną opiekować się kimś młodszym. Wykazują się cierpliwością i zabieganiem o względy maluszka. W tej roli Psotnik sprawdza się idealnie. Można się nim opiekować, a jednocześnie wspólnie zdobywać wiele pożytecznych umiejętności. Staje się nie tylko młodszym bratem, ale i fajnym kolegą. Mam poczucie, że czas, jaki moje dzieci spędzają na zabawie z Psotnikiem, nie jest jałowym gapieniem się w ekran. W ciągu ostatnich kilki tygodni, w czasie których testowaliśmy aplikację, moje dzieciaki nie tylko pokochały Psotnika, ale i zdobyły szereg nowych umiejętności. Oczywiście z pomocą mamy, która siedzi i czeka na swoją kolej gry. Takie zabawy z dziećmi to ja lubię. Psotnik ostatecznie mnie przekonał, że aplikacje mobilne dla dzieci mogą być fajne i mądre – pisze.

Jej zdanie podziela Marlena Wróblewska – ekspertka parentingowa z bloga Makoweczki.pl, której dzieci zauroczyły się aplikacją. – Aplikacja oprócz warstwy edukacyjnej jest także doskonałą zabawą. Nie jest banalnie prosta, ale także nie jest za trudna (Lenka kilka razy potrzebowała mojej pomocy). Jest to także dobry moment, żeby porozmawiać z dziećmi o tematach technologicznych, a także zagrożeniach wynikających z ich użytkowania – puentuje.

MegaMisja z Psotnikiem – zapamiętaj, i pobierz. Nie pożałujesz.

Polecam,
Bartosz Rymkiewicz

Udostępnij: Fundacja Orange edukuje dzieci poprzez aplikacje mobilne!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:35 09-01-2018
  Fajny przepis na hit :) Dzieciaki będą zadowolone.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ewa 12:53 10-01-2018
  Ja już pobrałam wczoraj dla siebie i dzieciaków :) I są zachwycone - warto pokazywać im takie sposoby na spędzanie czasu - nauka poprzez zabawę.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 08:46 24-01-2018
  No i o to chodzi. Najlepsza aplikacja dla dzieci. :) i nie tylko ;) the best ! Gratuluję pomysłu! ❤
  Odpowiedz

;

Sieć

Internet śmiga na stokach (20)

Piotr Domański

9 stycznia 2018

Internet śmiga na stokach
20

Zawsze gdy jadę na narty chciałbym zobaczyć na miejscu co najmniej 2 metry dobrze przygotowanego śniegu. Stoki bez „muld” i ładnie wyratrakowane. Do tego ładną pogodę, brak kolejek…

Zakładam, że wy podobnie. I podobnie jak ja, chcielibyście się tym podzielić z przyjaciółmi (by się cieszyli razem z Wami) lub nie-do-końca przyjaciółmi by im w pięty poszło 😉 By móc to zrobić szybko i sprawnie na stoku przydaje się zasięg. Przydaje się również chociażby po to, by zadzwonić po pomoc w trudnej sytuacji.

Dlatego każdego roku szczególny nacisk kładziemy, by nasz zasięg  był dostępny w ośrodkach  narciarskich i bazach turystycznych w całej Polsce. To trudne zadanie, bo miejsca, gdzie zwyczajowo szalejemy na śniegu (góry) nie są idealnym miejscem do rozbudowy sieci. Robimy jednak bardzo dużo, także w ramach Networks! by Wasze wrażenia z surfowania po necie, dzwonienia i SMS-owania były porównywalne, lub nawet lepsze, co z szusowania.

Nowe stacje, mobilne BTS i więcej 4G LTE

W tym roku uruchamialiśmy nowe częstotliwości na działających już masztach, dostawialiśmy nowe, a w miejscach, gdzie było konieczne pojawiły się, lub niedługo pojawią się także maszty mobilne. Już teraz możecie korzystać z nowej stacji bazowej w Sromowcach Niżnych. W Bukowinie Tatrzańskiej mamy dla Was z 4G LTE na częstotliwości 1800 MHz, a w Rajczy, Łysej Górze i Małastowie 4G LTE na 800 MHz. Mobilne stacje bazowe, z których możecie korzystać stoją już w Karpaczu, Białce, Czarnej Górze, Zieleńcu i Jurgowie. Do końca stycznia w ośrodkach narciarskich pojawią się tam kolejne dwie. Stacje mobilne to świetne rozwiązanie wtedy, gdy trzeba szybko i skutecznie poprawić pojemność i zasięg sieci. Zarówno na festiwalach, stokach jak i na Światowych Dniach Młodzieży.

stacja bazowa przy nartostradzie w Białce Tatrzańskiej

Stacja bazowa przy nartostradzie w Białce Tatrzańskiej.

Powiecie „eee… mało!” Jednak pamiętajcie, że kawał roboty wykonano już w ubiegłych latach. Nie zmienia to faktu, że chociaż w przeważającej większości stacji narciarskich sieć działa bardzo dobrze, to na pewno się one nie nudzą.

Stacje mobilne mają co robić

O słodkim nieróbstwie mogą zapomnieć w szczególności nasze stacje mobilne.  Od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia za pośrednictwem naszych stacji mobilnych w Karpaczu i Czarnej Górze przesłano ponad 430 GB danych i wykonano ponad 29,5 tysiąca minut połączeń. Rekordowymi dniami były 31 grudnia i 1 stycznia. To jak bardzo są one potrzebne widać gdy porównany transfer danych przed Świętami i po nich. Przed – stacje te przesyłały kilka GB danych dziennie (w weekendy – kilkanaście), a po Świętach średnia to blisko 27 GB dziennie. Wykonano także z tych stacji 50 połączeń alarmowych.

Czekacie zapewne na podsumowanie roku, jednak tym razem pozwolimy sobie przetrzymać Was nieco dłużej. Chciałbym bowiem zebrać dane dotyczące ruchu i skali inwestycji z całego roku, a na to potrzeba kilku tygodni.

Udostępnij: Internet śmiga na stokach
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 14:35 09-01-2018
  Piotrku litrówka się wkradła do nazwy miejscowości - stacja w Jurgowie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:56 09-01-2018
   Poprawione, dziękuję ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 14:48 09-01-2018
  "...Karpaczu i Czarnej Górze przesłano ponad 430 GB danych i wykonano ponad 29,5 tysiąca minut połączeń. Rekordowymi dniami były 31 grudnia i 1 stycznia..." - a chodź z tego miejsca idzie podać info ile w 2G, a ile w 3G ?? Czy to tez tajemnica :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:00 09-01-2018
   Specyficzna sytuacja, więc i wynik specyficzny. Ale sam chciałeś - nieco ponad 10 proc. - 2G, kilkanaście procent - VoLTE pozostałe kilkadziesiąt - 3G ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 15:10 09-01-2018
    Dlaczego wynik specyficzny ? To mnie zaskoczyłeś, że dostałem takie info, podziękował :) Większy ruch w 3G - tylko dlatego że większość ma smartfony i ustawienia Auto (LTE/3G/2G), na które przeciętny użytkownik nie zwraca uwagi, a które nie obsługują VoLTE :) W takim miejscu ponad 10% w 2G i tak nie jest źle.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 15:56 09-01-2018
     Zawsze przy małej grupie badawczej mogą wyjść specyficzne wyniki ;-)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Ron 16:29 09-01-2018
      To nie ma sensu odnosić wyniku do skali kraju, bo pewnie takiej informacji by nie było na Blogu...:) Mogę się tylko domyślać, że VoLTE jest niższe.
      Odpowiedz
    • komentarz
     p2225 16:11 09-01-2018
     Zaledwie 10% ruchu w 2G to wielka porażka tej technologii. Kilkanaście % ruchu VoLTE, czyli jakaś wartość w przedziale 11-19% to sukces jak na 15 miesięcy od pojawienia się usługi (w tym 2 miesiące bez działania). ;)
     Odpowiedz
 • komentarz
  Góral 16:05 09-01-2018
  A w miejscowości Zwardon dalej brak LTE przekaznik dalej nie zmodernizowany Miejscowość znana przez narciarzy bo prawie zawsze panują doskonałe warunki narciarskie kilka wyciągów narciarskich Dziesiątki obiektów noclegowych, setki turystów Nic w tej kwestii Orange nie robi żeby był szybki Internet LTE Może dostanę w końcu odpowiedź kiedy będzie LTE w tej turystycznej miejscowości.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 14:17 10-01-2018
   Dopytaj na BOK Orange kiedy planowane dołożenie LTE. Z tego co widzę pozwolenie wisi na LTE1800, to może w tym roku coś zrobią.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:32 09-01-2018
  Fajne info, tym bardziej że ferie zimowe tuż tuż....
  Odpowiedz
 • komentarz
  BORAX 21:20 09-01-2018
  A uda się podpytać ile stacje przesyłają danych dziennie nad Bałtykiem w Krynicy Morskiej w sezonie a ile poza sezonem ? :) Bo prędkość transmisji mówi, że aż się pocą od pracy :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 10:39 10-01-2018
  O tym właśnie pisałem - http://gsmonline.pl/newsy/jak-mniej-placic-za-komorke-i-internet Dobry opis i mało reklamowany. W Play w abonamencie przy 3 kartach wychodzi 35,00zł na osobę, a w Orange niecałe 27,00zł/os. Prosta reklama z kalkulacją pomoże w MNP :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Góral 13:52 10-01-2018
  Szkoda że Pan Piotr ( autor wpisu) z Biura prasowego nie chce zaczerpnąć informacji i udzielic mi info4mscji dotyczące mojego pytania powyżej
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:19 10-01-2018
   Nasza sieć korzysta z ponad 10 tys. stacji bazowych obsługujących 4G LTE (a jeszcze są te stacje, na których LTE jeszcze nie ma). Wyciągniecie danych o jednej z nich - naszych planach, stanie zaawansowania prac itp. zajmuje trochę czasu. Sam się rozbudową sieci nie zajmuję, Twoje pytanie przesłałem do dużo bardziej obeznanych w tym temacie kolegów. To bardzo solidni goście i zanim dadzą odpowiedzieć zawsze dokładnie sprawdzają sytuację, a to trwa. Pamiętam by Ci odpowiedzieć.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Góral 15:39 10-01-2018
    Będę bardzo wdzięczny za informację. Cały czas się zastanawiam co jest na rzeczy, są trzy działki, obok siebie trzy maszty Plus i Play jest 4G a Networks niestety nie Mieszkancy później uciekają z Orange I wszystkie dane z nadajnika idą w dół. Liczę że uda mi się dzięki Panu poznać termin modernizacji lub przyczynę braku zakresu 4G na stacji bazowej w miejscowości Zwardoń gmina Rajcza powiat Żywiec. Z góry dzięki Hej!!!
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 10:38 07-02-2018
     @Góral, stacja będzie miała 4G, ale niestety ruszy dopiero po zakończeniu sezonu zimowego.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Góral 17:32 07-02-2018
      Dzięki za wiadomość. Mam nadzieję że tym razem jest to wiarygodna, sprawdzona informacja. Po cichu mam nadzieje że to będzie to jeszcze w pierwszym półroczu 2018roku Jeszcze raz dzięki ;-)
      Odpowiedz
     • komentarz
      Góral 21:58 11-09-2018
      Zasięg Orange
      Odpowiedz
 • komentarz
  Góral 22:52 11-09-2018
  Witam Panie Piotrze! Jakiś czas temu pisałem tutaj Panem odnośnie nadajnika LTE ORANGE w miejacowości Zwardoń Po krótkim czasie otrzymałem informacje od Pana Panie Piotrze że jestem w zasięgu LTE bardzo się ucieszyłem i wierze że Pan pomógł w przyspieszeniu uruchomieniu stacji. Za pośrednictwem Pana zwracam się jeszcze z jedną WIELKĄ prośbą którą poniżej opisze może uda się pomóć mi wyjaśnieniu mojej zagadki Od początku właczenia stacji LTE mimo bardzo dobrego zasięgu w miejscowości maksymalną prędkość jaką można osiągnąć w centrum Zwardonia było ok 20Mb/s sprawdzałem w kilku ważnych punktach Zwardonia wszedzie otrzymywałem wynik od 5 do 20Mb/s Ja znajduje sie od nadajnika ok 300metrów a zasięg mam w LTE ok 100-105db więc nie jest źle a prędkość przy tak małej ilości mieszkanców bardzo słaba max 20mb/s Moja odpowiedz czemu tak jest, pomyślalem nie ma swiatłowodu więc dlatego tak słabo. Ostanio często przebywam kilka kikometrów od nadajnika LTE w masywie leśnym gdzie nie ma zabudowań zmierzylem prędkość a tu ponad 50MB/S oj i to nie dalo mi spokoju i do tej pory nie daje. Przeanlizowałem że stacja bazowa ECI 59180299 znajduje się w Zwardoniu i to własnie z tą stacją łącze się u siebie w domu, na terenie Zwardonia jak również klikw km do Zwardonia. Tylko co jest przyczyną że mimo siły zasięgu 100db nie mogę uzyskać większej prędkosci a kilka km od miejscowości łącząc się z nadajnikiem o tej samej identyfikacji takim samą siłą zasięgu można otrzymać zdecydowanie lepszą jakośc usług prędkość 50mb/s Może problem tkwi że antena nie jest skierowana na miejscowość a my otrzymujemy sygnał z odbicia Bardzo prosze o skierownie mojej prośby do techników może uda nam się w Zwardoniu korzystać z prawdziwego LTE bo jak narazie H+ działa szybciej ok 28MB/s Będę bardzi wdzìęczny jeśli po raz drugi będę mógł liczyć na pomoc z Pana strony Dziękuje i czekam na wiadomość. Pozdrawiam
  Odpowiedz

;

Gaming

Dziś wielki finał – 5 laptopów gamingowych i 7 smartfonów do wzięcia a oferta Xbox One x na deser (13)

Wojtek Jabczyński

8 stycznia 2018

Dziś wielki finał – 5 laptopów gamingowych i 7 smartfonów do wzięcia a oferta Xbox One x na deser
13

Dziś o 18.00 rozpoczną się zmagania finalistów naszego konkursu, w którym stawką jest pięć świetnych laptopów gamingowych. Zmierzą się oni w wyścigu cyfrowymi rajdówkami, którymi pokierują w świecie Forza 7 Motorsport – na platformie Xbox Live. Rywalizację będzie podkręcał sam pashaBiceps. Myślę, że to już wystarczająca zachęta, ale jakby jeszcze było mało podpowiem, że… Jeśli nie mieliście szans wziąć udziału w eliminacjach, bo nie macie Xbox’a  to nadal nie jesteście na przegranej pozycji. Mamy dla Was dwie świetne oferty. Dzięki pierwszej możecie stać się posiadaczem jednego z siedmiu smartfonów i to całkiem za darmo. Druga pozwoli Wam poznać wyjątkowy świat gier i filmów 4K, do którego kluczem jest najnowsza konsola Microsoftu – Xbox One X.

Dobry smartfon za dobrą odpowiedź

Na początek jednak dobre pytanie. Co zrobić, żeby dostać jeden z naszych siedmiu smartfonów? To łatwe. Wystarczy oglądać nasz streamig z finałowego wyścigu i za pomocą formularza, który w tym czasie uruchomimy, udzielić ciekawej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Spośród Waszych zgłoszeń, wybierzemy siedem najlepszych, najbardziej kreatywnych odpowiedzi i to właśnie ich autorzy dostaną od nas smartfony. Pytanie poznacie również dziś – po 18.00. Listę zwycięzców ogłosimy już jutro na stronie konkursowej oraz na facebookowym profilu pashyBicepsa. Bądźcie więc czujni i zarezerwujcie sobie czas o 18. Wszystko w Waszych rękach.

Dogrywka z Xboxem?

Jeśli żałujecie, że nie mogliście zmierzyć się w naszym wyścigu, bo nie macie konsoli, może pora pomyśleć nad zmianą tego stanu rzeczy? Opcje są dwie – znana Wam już doskonale konsola Xbox One S, którą można mieć już za 0 zł na start i na 36 rat po 27 zł miesięcznie oraz… Najnowsza – cud, miód i paluszki… czarna, elegancka i potwornie kuszącą Xbox One X 1 TB. Krótko przed świętami pojawiła się w Orange.

Co można powiedzieć o Xbox One X? Chyba najkrócej – „Piękna i bestia” – choć tym razem to nie dwie postaci, a raczej dwa w jednym. Mimo, że gabarytowo to  najmniejszy z Xboxów, to to, co skrywa w eleganckiej obudowie sprawia, że jest najpotężniejsza. Prawdziwa bestia, której sercem jest 8-rdzeniowy procesor główny, taktowany z częstotliwością 2,3 GHz oraz procesor graficzny AMD dysponujący 40 jednostkami Radeona pracującymi na 1172 MHz. System korzysta też z 12 GB szybkiej pamięci RAM – na układach GDDR5. Jeśli Wam to coś mówi, to dodam jeszcze 6 teraflopów i 326 GB/s przepustowości pamięci. Dla porównania – poprzedniczka Xbox One S, to: procesor główny – 8 rdzeni / 1,75 GHz, graficzny – 12 jednostek Radeona / 914 MHz i 8 GB RAM DDR3. Nie będziemy się jednak za bardzo wgłębiać w szczegóły techniczne, bo wystarczy powiedzieć, że to aktualnie najmocniejsza konsola na rynku.

Moc 4K

Jak pamiętacie – mamy w naszej ofercie usługi telewizyjne 4K. W aktualnej promocji proponujemy do nich także 50 lub 55 calowy telewizor UHD 4K Samsung Smart TV MU6102. Świetnie się składa, bo mając taki telewizor można w pełni wykorzystać możliwości Xboxa One X, który otwiera nam drzwi do 4K nie tylko w filmach (dzięki stacji dysków optycznych UHD Blue-ray), ale i w grach!!! Niektóre z nich są dostępne wyłącznie na Xboxa One X w 4K, i to jeszcze nie wszystko.

Myślę, że bardzo ważną cechą Xboxa One X jest możliwość używania gier kupionych na wcześniejsze konsole Xbox One. Dotyczy to nawet wybranych tytułów z Xboxa pierwszej generacji. Jasne, że nie będą one prezentowały się tak wspaniale jak najnowsze tytuły, ale z całą pewnością będą wyglądały lepiej niż na konsolach, na których chodziły dotąd. To fajne, bo można mieć już na starcie swoje ulubione gry mimo wymiany konsoli na najnowszą. Dodatkowo, niektóre znane już tytuły, w tym największe hity są optymalizowane właśnie pod najnowszą konsolę Microsoftu – lista jest całkiem spora – liczy ponad 100 gier.

Dla gamerów w Orange

Myślę, że wystarczy tych zachwytów, choć są zasłużone. O zaletach One X przeczytacie na stronie xbox.com/pl-pl albo w licznych publikacjach na jej temat. Teraz inna dobra wiadomość. Xboxa One X można kupić w kilku fajnych ofertach Orange z abonamentem komórkowym. Na przykład w Planie Wzbogaconym – wybierając konsolę zamiast smartfona (którego przecież możecie u nas wygrać) 😉 zapłacicie 24 raty po 75,01 zł miesięcznie. To znaczy, że kupicie ją za 1 800 zł! To taniej niż w ofercie elektromarketów, a nawet zwykle tańszych sklepów internetowych  – sprawdzałem w ceneo.

Na naszej noworocznej wyprzedaży można ją też wyhaczyć w zestawach z telewizorami Full HD i 4K, dzięki którym w pełni wykorzystacie jej możliwości. Do wyboru macie w nich np.

 • 32 calowy Samsung FHD Smart TV M560 – 0 zł na start i 48 rat po 67 zł
 • 50” Samsung UHD (4K) Smart TV MU610 – 0 zł na start i 48 rat po 86 zł
 • 55” Samsung UHD (4K) Smart TV MU610 – 0 zł na start i 48 rat po 94 zł

Xbox One X jest też w pakietach Orange Love – czyli w ofercie ze światłowodem, telefonem domowym, komórkowym i telewizją Orange – także w jakości 4K. Tu również można ją kupić w zestawie z telewizorem i jeszcze obniżyć swoje rachunki o 23 %. Nie będę się rozpisywał nad atrakcyjnością tej oferty. O zestawach z telewizorami niedawno pisał Piotr – aktualna oferta nadal jest bardzo korzystna. Wyprzedaż w Orange trwa, ale pojemność magazynów nie jest nieograniczona więc pojawia się tradycyjne – „…do wyczerpania zapasów” lub wejścia nowej oferty. Nie czekajcie zatem w nieskończoność, zwłaszcza, że przed nami też okres ferii zimowych. Jeśli nie planujecie wyjazdu, może warto urozmaicić ten czas sobie i dzieciom – w końcu na konsoli też można uprawiać narciarstwo, a w najgorszym razie poślizgać się szybką rajdówką na oblodzonej trasie. 😉

Udostępnij: Dziś wielki finał – 5 laptopów gamingowych i 7 smartfonów do wzięcia a oferta Xbox One x na deser
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 15:42 08-01-2018
  Ło matulu. ;) LG G6. Poezja nie elektronika. I tylko kastracji daca na Europę wybaczyć nie mogę. ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 16:03 08-01-2018
  Zbyszku a na jakiej platformie jest stream? I ile orientacyjnie potrwa? Bo szkoda by mi było nie brać udziału a w domu będę dopiero koło 18:30.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:26 08-01-2018
   Zbyszka już nie ma. Nie wiem też ile potrwa. Ale wiem, że jest tutaj: https://www.twitch.tv/pashabiceps ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 14:11 09-01-2018
    Piotrze, Zbyszku czy jesteście w stanie potwierdzić że konkurs już (zgodnie z regulaminem) się zakończył? Odpuściłbym sobie zerkanie na maila. ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Zbigniew Drohobycki 14:28 09-01-2018
     Odpowiedź na to pytanie jest dwojaka. Konkurs w swojej części głównej - wyścig o laptopy nie został zakończony ze względu na problemy techniczne jakie pojawiły się wczoraj. Streaming się nie odbył i rozwiązanie tej części konkursu odbędzie się w terminie, który podamy. Wczoraj jednak odbył się konkurs, w którym do wygrania były smartfony. Jego wyniki podane zostaną dzisiaj :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      mike278 14:34 09-01-2018
      O, to to. Skoro nie było kontaktu do 14.00 to mogę nie czekać. :) Ale chętnie poznałbym wpisy które wygrały. :) Nauka na przyszłość, w czym byłem za słaby. :)
      Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 22:52 08-01-2018
  Ehhh... piszcie takie info wcześniej. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 09:07 09-01-2018
   Wiesz, na streamie było blisko 5 000 osób, zastanawiam się ile padło odpowiedzi. Pewnie niemało. I dodatkowo udział w konkursie nie był ograniczony (jak sam początkowo myślałem) tylko do streamu. Czas był nieco dłuższy, choć przyznam konkurs błyskawiczny. Ma to swoje "plusy dodatnie".
   Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 10:17 09-01-2018
    Wystarczy czytać regulaminy konkursów by wiedzieć co i jak ;-) Tym bardziej że są dostępne dużo wcześniej niż termin konkursu.
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 11:54 09-01-2018
     Maurycy czytałem. Ale najpierw było info, potem regulamin, potem konkurs, potem stream którego nie było, bo coś padło. I tu pytanie. Wyścig o laptopy musi się odbyć w innym terminie, a co z telefonami? Został rozwiązany? Czy też będzie powtórzony?
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 19:30 09-01-2018
      Oj proszę....ja jakoś ostatnio mam mało czasu, Sylwester i Nowy Rok przywitał mnie dość kiepskimi wydarzeniami, ale...powoli się zbieramy i miejmy nadzieję że jednak 2018 będzie szczęśliwy dla mojej rodziny.
      Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 21:11 09-01-2018
  Niestety znowu mi się nie udało wygrać smartfona :-(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 09:50 15-01-2018
   Ha ha ha znów ? ;) :) Nie poddawaj się :p
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej