Bezpieczeństwo

(nie)Bezpieczna Sieć wraca! Higiena haseł

Michał Rosiak Michał Rosiak
31 marca 2022
(nie)Bezpieczna Sieć wraca! Higiena haseł

Prawie 3 lata! Tyle minęło od ostatniego odcinka (nie)Bezpiecznej Sieci. Pora wrócić na łamy, tym bardziej, że od pierwszego odcinka, opublikowanego 8 lat temu (!) sporo się zmieniło.

Higiena haseł. Choć już od sporego czasu mówimy o tym, że zbliża się czas rzeczywistości bez haseł, wciąż uruchamiając komputer, czy logując się do aplikacji, musimy wpisywać login i hasło. Sprawny dobór tego drugiego niezmiennie zapewnia bezpieczeństwo naszych cyfrowych dóbr.

Czasy się jednak zmieniają, podobnie jak filozofie i podejścia do kluczowych kwestii. Tak jak już od kilku lat w Orange Polska nie musimy zmieniać haseł co miesiąc, tak podejście

najlepsze hasło to tgH43$iS

też już - na szczęście! - odeszło do przeszłości.

Higiena haseł, czyli długie, łatwe i bezpieczne

"Ej, ale tak się w ogóle da?". Cóż, gdyby się nie dało to w ogóle nie robiłbym tego filmu :) Mnie się nowa filozofia nie tylko podoba, ale wręcz udaję ją za dużo lepszą, niż tę pokutującą chyba od początków internetu. Tym bardziej, że - niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu "wypasionego" hasła nie przyjmowały polityki bezpieczeństwa, a gdy wpisał "Marzec22!" to okazywało się, że wszystko jest dobrze...

A jak zrobić? Zobaczcie sami!

Komentarze

Łukasz
Łukasz 04:25 01-04-2022

Właśnie czasem zapominam prostego kodu pin do usług bankowych i jest problem bo za dużo tego wszystkiego jest.Fajna notka.?

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 14:36 04-04-2022

Kolejny fajny wpis. Zmiana hasła co jakiś czas to podstawa. Sam o tym często zapominam ?

Odpowiedz
    emitelek
    emitelek 16:34 07-04-2022

    Gdzie zmieniasz to hasło?! Chyba nie w domowym własnym komputerze???

    Odpowiedz

Oferta

Przedłużamy promocję roamingu do Wielkiej Brytanii

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
31 marca 2022
Przedłużamy promocję roamingu do Wielkiej Brytanii

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich klientów Orange podróżujących do Wielkiej Brytanii. Od 1 kwietnia - na kolejne pół roku - przedłużamy promocję, dzięki której możecie korzystać z atrakcyjniejszych cen w roamingu. 

Chodzi o ofertę wprowadzoną 18 października 2021. Pisaliśmy o niej na blogu. Przypomnę, że promocja dotyczy tych z Was, którzy od 1 stycznia 2021 r. zawierali nowe umowy lub aneksy w ofercie dla klientów indywidualnych i biznesowych na abonament.

Regulamin promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii dla klientów ofert na abonament
Regulamin promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii dla klientów ofert na kartę
Regulamin promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii dla Firm

Komentarze


Oferta

Orange przedłuża ofertę dla Ukraińców do końca kwietnia

Kasia Barys Kasia Barys
31 marca 2022
Orange przedłuża ofertę dla Ukraińców do końca kwietnia

Konflikt wywołany agresją Rosji w Ukrainie niestety wciąż trwa. Ponad 2 miliony Ukraińców znalazło bezpieczne schronienie w Polsce. Stawiają w naszym kraju pierwsze kroki, odnajdują schronienie i pomoc, ale nadal martwią się o swoich bliskich, którzy musieli zostać w kraju objętym wojną. Potrzebują także być w kontakcie z tymi, którzy tak jak oni wyjechali z ojczyzny. Aby umożliwić bycie blisko ze sobą pomimo dzielącej odległości, Orange Polska do końca kwietnia przedłużył specjalne oferty przygotowane dla obywateli Ukrainy.

Niższe połączenia do Ukrainy, darmowy pakiet 5GB

Nadal można korzystać z niższych o ponad 80 proc. cen połączeń do Ukrainy. Ułatwi to kontakt osobom, które są już w Polsce, z bliskimi przebywającymi w Ukrainie. Obniżka do 29 groszy za minutę dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe. Chodzi zarówno o oferty na kartę, jak i abonament, dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Dla osób, które przebywają na terenie Ukrainy, Orange przygotował pakiet 5 GB na internet w roamingu. Dotyczy to ofert na abonament w Orange, także biznesowych. Zdarzają się sytuacje,  w których osoba będąca już długo w Polsce musi wrócić do Ukrainy np. po rodzinę albo działa jako wolontariusz. Wtedy na terenie Ukrainy w swoim abonamencie może wykorzystać pakiet dodatkowych, darmowych GB.

Dla użytkowników usług na kartę operator obniżył opłaty za transmisję danych w roamingu na terenie Ukrainy do 0,01402 zł za 1MB, czyli 14,36 zł za 1 GB. Jednocześnie, w przypadku klientów, którzy korzystają z pakietów internetowych, limit GB w Strefie 1, czyli tak jak w Austrii, Czechach czy Francji będzie dostępny również na terenie Ukrainy.

Specjalne oferty dla Ukrainy do końca kwietnia także w Orange Flex.  

Użytkownicy Flexa mogą aktywować bezpłatny pakiet rozmów międzynarodowych do Ukrainy: 100 minut na 30 dni. Wystarczy wpisać kod UKRAINA100 w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex. Mogą skorzystać też z dodatkowych, darmowych 10 GB w kraju oraz z pakietu 5 GB na internet w roamingu dla osób, które przebywają na terenie Ukrainy. W pierwszym przypadku pakiet uruchamia się w aplikacji korzystając z kodu UKR10, a w drugim - UKR5GB.

pomagamy


Orange Polska nadal rozdaje darmowe startery. Tam gdzie pojawia się najwięcej osób uchodźczych czyli w punktach recepcyjnych na granicy, ale także na dworcach kolejowych w największych miastach Polski. Do tej pory aktywowanych zostało ponad 312 tysięcy darmowych pakietów ze specjalną ofertą dla Ukraińców. Jest to miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu.

Komentarze

Scroll to Top