Oferta

Letni niezbędnik od Orange Flex

Kasia Barys Kasia Barys
01 lipca 2022
Letni niezbędnik od Orange Flex

Orange Flex po raz kolejny przygotował wakacyjne niespodzianki dla użytkowników. Na specjalną ofertę mogą też liczyć nowi klienci, którzy w tym czasie aktywują numer w aplikacji.

Przez całe lato, w każdy piątek, w zakładce „Odkryj” w aplikacji pojawi się wakacyjny rebus. Wystarczy odgadnąć hasło i wpisać je w pole „Kody promocyjne” by odebrać nagrodę. Każdy tydzień to nowa niespodzianka, która pozwoli na jeszcze lepsze przeżywanie wakacyjnych przygód. Pierwszy rebus pojawi się w aplikacji już dziś 1 lipca, około godziny 17:00.

Lato to idealny moment na dołączenie do Orange Flex. Od 5 lipca osoby przenoszące numer od innych operatorów będą mogły korzystać z Orange Flex przez 3 miesiące za 1 zł miesięcznie. Wystarczy wpisać kod SIEMAFLEX podczas aktywacji usługi, przed wyborem metody płatności. Promocja dotyczy dowolnego planu komórkowego. Oznacza to, że przez trzy miesiące można korzystać nawet z najwyższego planu z pakietem 150 GB i dostępu do sieci 5G za symboliczną złotówkę miesięcznie.

Orange Flex ma również niespodziankę dla fanów dalekich podróży. Na użytkowników czekają w Klubie Flex indywidualne kody na promocyjne pakiety danych w roamingu poza Unią Europejską. Wśród krajów m.in. Turcja, Gruzja, Izrael, czy Chiny. 

Więcej o Orange Flex i wakacyjnej promocji na flex.orange.pl

Jak aktywować numer w Orange Flex: https://www.youtube.com/watch?v=0Gok7JXT1Sg

Komentarze

radmar2
radmar2 14:11 01-07-2022

Dodatkowy pakiet GB (200GB za 50 zł i 100GB za 35zł dostępne w klubie Flex) można podsumować w jeden sposób… były by nawet fajną ofertą, gdyby nie ich krótka ważność – 30 dni.

Odpowiedz
Ron
Ron 20:11 01-07-2022

Nie ma jeszcze regulaminu FLEX za 0 na 3 miesiące. Promocja dotyczy numeru czy kont? Jak dołącze do konta kolejny numer?

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 20:55 04-07-2022

Jak dla mnie niespodzianki są super.

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Działania CSR Orange docenione

Monika Kulik Monika Kulik
01 lipca 2022
Działania CSR Orange docenione

Już 16 raz poznaliśmy laureatów Ranking Odpowiedzialnych Firm (ROF). Orange Polska zajął pierwsze miejsce w kategorii „telekomunikacja, technologia, media i rozrywka” oraz drugie miejsce w zestawieniu ogólnym.

Ranking Odpowiedzialnych Firm należy do najbardziej cenionych konkursów dla firm, w których oceniana jest społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwoju. Organizatorzy dokładnie „prześwietlają” wpływ firmy na środowisko, społeczność lokalną i gospodarkę, kwestie pracownicze oraz relacje z dostawcami. Kompleksowej ocenie poddana jest też polityka CSR i podejmowane działania. Nie wystarczy zadeklarować, co się robi. Firma musi to udowodnić, dostarczając konkretne przykłady działań.

W tym roku do rankingowej weryfikacji przystąpiło ponad 100 firm. Tylko 70 zakończyło ten proces sukcesem, natomiast 60 udało się uzyskać ponad 50 pkt., co oznaczało, że zakwalifikowały się do rankingu. Maksymalna liczba punków wynosiła 100. W tym roku lider rankingu - ING Bank Śląski uzyskał 98 punktów.

Najlepsi z najlepszych

Z roku na rok - wraz z rosnącą rolą CSR w Polsce - rośnie poziom trudności. To sprawia, że nawet dla firm zaawansowanych w realizację strategii zrównoważonego rozwoju, wynik nie jest oczywisty. Tym bardziej cieszy nas fakt, że od początku rankingu znajdujemy się w gronie liderów.

Podsumowując punktację ze wszystkich 16 lat - wspólnie z firmą DB Schenker zajmujemy pierwsze miejsce. Znajdujemy się też w gronie 7 firm, które startują w rankingu od początku. Przygodę z ROF zaczynaliśmy jeszcze jako Telekomunikacja Polska. Łącznie w historii rankingu brało udział 250 firm. To przedsiębiorstwa najbardziej zaawansowane na polskim rynku w zakresie jakości zarządzania zrównoważonym rozwojem.

Odpowiedzialność wpisana do strategii

Idea społecznej odpowiedzialności biznesu z powodzeniem może być stałym elementem zarządzania, sposobem w jaki firma prowadzi działalność, kształtuje relacje z klientami oraz buduje zaangażowanie i lojalność pracowników. Aby tak się stało, CSR powinien stać podstawą strategii biznesowej i procesów zarządzania, fundamentem jej kultury organizacyjnej. Nieskromnie powiem, że jesteśmy przykładem dokładnie takiego podejścia. „Odpowiedzialność” jest jednym z filarów naszej strategii .Grow.

***

Autorami rankingu są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, analityk. Partnerem ROF 2022 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi - Deloitte, natomiast partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Komentarze


Bezpieczeństwo

Dziś Millenium, jutro Twój bank!

Michał Rosiak Michał Rosiak
30 czerwca 2022
Dziś Millenium, jutro Twój bank!

Bank. To słowo łączy przestępców z Dzikiego Zachodu i z XXI wieku. Ci pierwsi z łatwością okradali przewożące pieniądze dyliżanse. Dzisiejsi bez trudu okradają nas z gotówki w wersji cyfrowej.

Przestępcy się nie nudzą. Oni ciężko "pracują". Czasami wychodzą im twory nie do końca udane. Innym zaś razem - całkiem nieźle dopracowane socjotechniczne "strzały". Tym razem na cel wzięli klientów Banku Millenium. Tzn. wszystkich internautów, z nadzieją, że wysyłając odpowiednio dużo maili trafią z nimi również do odbiorców, którzy faktycznie mają konto w tym konkretnym banku.

Ktoś nas ostrzega - czy na pewno bank?

Jesteście sobie w stanie wyobrazić kogoś, kto "łyknie" taki haczyk, jak poniżej?

To już nie jest "bełkot phishing". To całkiem sprawnie przygotowany atak. Jest odpowiednia polszczyzna, jest przede wszystkim logo banku. Mamy "dobry" (o tym za chwilę) link w treści. Może tylko kilka błędów stylistycznych, cztery słowa przeniesione niepotrzebnie do ostatniego akapitu, no i ta treść na zielono też wywołuje we mnie spory dysonans.

Ostatnie uwagi nie zmieniają jednak faktu, że bez problemu jestem sobie w stanie wyobrazić osobę, która będąc klientem tego banku kliknie w link. I co gorsza, poda swój login i hasło. Nie dalej jak wczoraj poprosiła mnie o radę osoba, której przyjaciółka, osoba świadoma cyfrowo, straciła na nieco innym phishingu oszczędności całego życia!

Co tu jest nie tak?

Zacznijmy od treści, z dominującą klasyczną socjotechniczną sztuczką. Padają magiczne słowa/zwroty: "bezpieczeństwo", "niekompatybilne", "dezaktywuje", "po kilku godzinach". Emocjonalne wezwania do działania? Do wyboru do koloru! No i jacy kochani są! Robią to wszystko dla mojego bezpieczeństwa! Złoci ludzie...

No i nie zapominajmy o prostackim wręcz tricku z ukryciem pod wyglądającym jak prawdziwy linkiem adresu nie mającego nic wspólnego z witryną banku. Tam, po kolejnym przekierowaniu, trafimy na docelową witrynę, osadzoną na przejętym Wordpressie, podszywającą się pod serwis logowania banku.

No i nie zapominajmy o adresie nadawcy. Już samo (C)Millenium-Bank w nazwie jest co najmniej dziwne. Gdy jeszcze spojrzymy na faktyczny adres, nie ma on z bankiem zupełnie niczego wspólnego.

Nie dajcie się oszukać! Wpisujecie gdziekolwiek bankowe dane logowania? Upewnijcie się, czy aby na pewno jest to właściwa strona. A najlepiej korzystajcie z aplikacji bankowej.

I uważajcie. Dziś ten bank, jutro być może inny. W mijającym tygodniu trafiło do nas bardzo dużo informacji o podejrzanych mailach dokładnie takich jak ten opisywany. Wśród czujnych jak ważka znalazł się nawet Wojtek!

Komentarze

Scroll to Top