;

Bezpieczeństwo

(nie)Bezpieczna Sieć, odc. 11 – Prywatność w social mediach (7)

Michał Rosiak

23 lutego 2017

(nie)Bezpieczna Sieć, odc. 11 – Prywatność w social mediach
7

Michał Rosiak

Wracamy z (nie)Bezpieczną Siecią! Tym razem odpowiedź na tzw. pilną potrzebę społeczną. Kiedy słuchałem podczas 10. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie” wykładu Oli Kuś z Fundacji Orange i Szymona Wójcika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trochę opadły mi ręce. Dobra, nawet nie trochę, bo jak tak może być, że w sytuacji, gdy edukujemy, edukujemy i edukujemy do u… padłego, dzieci i młodzież wciąż nie zmieniają haseł, używają je w wielu miejscach, czy też nie zmieniają ustawień prywatności w serwisach społecznościowych? Efekt jest taki, że w wielu przypadkach wszystko co piszą, może przeczytać i obejrzeć każdy! Dlatego na tym aspekcie skupia się kolejny odcinek (nie)Bezpiecznej Sieci. To szczegółowy poradnik jak zabezpieczyć swoją prywatność w serwisach społecznościowych. Obejrzyjcie, pokażcie dzieciom, przekażcie linka komu się da, oglądajcie w szkołach. To ważne!

Udostępnij: (nie)Bezpieczna Sieć, odc. 11 – Prywatność w social mediach
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:01 23-02-2017
  Ja na Facebooku już 3 lata nie zmieniałem hasła, ale mam je tak długie i trudne do zapamiętania, ze sam go czasem zapominam ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 15:53 24-02-2017
  A ja wychodzę z założenia że jeśli jest się na FB czy jego odpowiednikach to coś co nazywamy prywatnością z automatu nie istnieje. Całe ustawienia prywatności są mało istotne bo nawet zaznaczjąc wszystko dla swoich znajopmych to Alphabet i tak swoje zrobi. Przykładem jest że nonstop color muszę ustawiać że nie chcę udostępniać im tej resztki danych nad którymi mam kontrolę czy że nie chcę spersonalizowanych reklam czy nie chcę by YT pamiętał moją historię wyszukiwania.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 22:09 24-02-2017
   Taka uroda jest już portali społecznościowych, tanio tam sprzedajemy skórę, ale :) #takieczasy :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  krzysztof 15:27 25-02-2017
  Witam ja też zamówiłem tą waszą nowość Orange love zamówiłem 13 02 przez sklep dla mnie zawsze szczęśliwy dzień i do tej pory nici zamówienia i nie wiem kiedy przesyłka do mnie dotrze róbcie tak dalej to klienci będą was omijać z daleka najlepiej zamówić przez salon Orange to wtedy będziecie mieli pewność że wszystko jest jak należy wykonywałem wiele telefonów do sklepu i nie tylko czeski film .Pozdrawiam jeszcze klient
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 00:53 27-02-2017
  A po co ? ;)))
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 09:39 27-02-2017
   A co po co? :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 08:21 28-02-2017
    Mają zmieniać hasła? Rodzice nie lubią zmian a tym bardziej zmianę hasła od dzieci . . .
    Odpowiedz

;

Sieć

Kolejne testy, czyli tam gdzie światłowód (jeszcze) nie sięga… (39)

Piotr Domański

22 lutego 2017

Kolejne testy, czyli tam gdzie światłowód (jeszcze) nie sięga…
39

Piotrek Domański

Choć światłowód ma masę zalet, to posiada jedną poważną niedogodność – konieczność położenia go w terenie, co w trudnych warunkach, na przykład w górach, może stanowić duży problem.

Mamy świadomość tych ograniczeń. Zresztą nie tylko my, bo technologię, którą chciałbym się dzisiaj zająć, testowaliśmy w ramach projektu badawczego realizowanego na zlecenie Unii Europejskiej. Działaliśmy we współpracy z kilkoma innymi podmiotami w ramach konsorcjum o nazwie IPHOBAC. Nam przypadło zadanie przeprowadzenia sieciowych testów rozwiązania.

Logo konsorcjum iphobac

Testujemy prototyp radiolinii

Jak się pewnie domyślacie chodzi o możliwość błyskawicznego transferu dużych paczek danych za pośrednictwem technologii radiowej (bo o tym był cały ten przydługawy wstęp). Przeprowadziliśmy test pilotażowy prototypowej radiolinii dla systemu GPON. To technologia, która za kilka lat pozwoli na relatywnie długich dystansach zapewniać transfer danych rzędu 10 Gb/s drogą radiową, zastępując w takich sytuacjach włókno światłowodowe.

Jednak na razie to dopiero pierwsze przymiarki. W Garwolinie, kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy przeprowadziliśmy pierwsze próby na odcinku pół kilometra. Przesłaliśmy równocześnie stream wideo i dane z prędkością 1 Gb/s. Wyższe prędkości mogłyby się wiązać z zakłóceniami, a celem testów było uzyskanie stabilnego, niezakłóconego połączenia. W zasięgu ręki jest prędkość 2,5 Gb/s do klienta i 1,25 Gb/s w przeciwną stronę, jednak w czasie tego testu nie udało się jej jeszcze osiągnąć.

Testy radiolinii w systemie GPON, mogącej zastąpić światłowód

Do transmisji wykorzystano zakres częstotliwości 71-76 GHz (kanał 5GHz) i 81-86 GHz (kanał 5 GHz). Co ciekawe, wymagało to pozwoleń zarówno UKE, jak i Wojska Polskiego. Jak w przypadku innych radiolinii w testach wykorzystano anteny kierunkowe o dużym skupieniu wiązki, a wiązka fal radiowych w żaden sposób nie wpływała na otoczenie.  Jednocześnie w konsorcjum rozważa się model rozwiązania w którym jedna stacja po stronie sieci obsługiwała stacje instalowane bezpośrednio u klientów. Jednak na takie rozwiązanie i takie prędkości należy poczekać jeszcze kilka lat.

Zdjęcie sprzętu radiolini GPONRadiolinia jest elementem systemu GPON – tego samego, który jest wykorzystywany przy prowadzeniu do Waszych mieszkań Orange Światłowodu. Co ciekawe jest ona zupełnie „przeźroczysta” dla systemu. Radiolinia jest traktowana przez niego, w taki sam sposób, jak gdyby był w tym miejscu światłowód. Konwersja sygnału odbywa się wyłącznie na jego warstwie fizycznej. Oznacza to, że sygnał zmienia swoją postać z optycznej przez elektryczną do fali radiowej. Po drugiej stronie radiolinii kierunek jest odwrotny. Na końcu do klienta dociera dokładnie taki sam sygnał światłowodowy jak to ma miejsce w przypadku usługi Orange Światłowód. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość urządzeń niezbędnych do obsługi całego systemu.

Testy w telekomunikacji trwają (dłuższą) chwilę

Bardzo często, gdy piszę o różnych testach pytacie dlaczego tyle trwa wdrożenie pewnych rozwiązań. Niestety zarówno testy, jak i wdrożenia są sprawą niełatwą. Poprosiłem nawet kolegów o listę wyzwań, które trzeba było pokonać, by w ogóle ten test zrealizować. Otrzymałem kilkanaście punktów, począwszy od konieczności znalezienia właściwego miejsca, w którym są wieże oddalone o zakładaną w teście odległość, a my możemy bez przeszkód wykorzystać pasmo zarządzane przez Wojsko Polskie. Co oczywiste konieczne było uzyskanie pozwoleń, zarówno od UKE jak i już wspomnianego wojska. A to dopiero początek. Trzeba było zabezpieczyć stanowiska pomiarowe, przygotować zabezpieczenie prototypowych urządzeń, montaż wszystkiego na wieżach, właściwe ustawienie względem siebie, a na koniec zarządzanie tym wszystkim w czasie testów. Jak widać to nie tylko kwestie czysto techniczne ale też złożone zadanie logistyczne.

Testy radiolinia GPON

Test, podobnie jak szereg innych mu podobnych potwierdził, że można coś zrobić. W tym przypadku, że istnieje możliwość stworzenia względnie taniego przedłużacza radiowego dla optycznej (czyli światłowodowej) sieci dostępowej. I do dopiero początek długiej drogi. Bowiem w tym momencie zaczyna się praca nad integracja i maksymalnym uproszczeniem elementów wchodzących w skład całego rozwiązania. Muszą mieć one odpowiednie parametry by spełniać warunki technicznie, a także mówiąc wprost być dostatecznie tanie, by sensowne było wdrożenie tych pomysłów.

Gdy za kilka lat rozwiązanie to zostanie wdrożone, znajdzie zapewne zastosowanie w przesyłaniu danych do oddalonych od gęsto zamieszkałych obszarów stacji bazowych, czy też budynków – pozwoli to stworzyć sieć dużo szybszą niż obecnie – gdzie transfer danych liczony w Gb/s nie będzie niczym niezwykłym. Tak, chodzi również o 5G. Jednak jeszcze długa droga do tego rozwiązania – trzeba między innymi zwiększyć odległość na jaką przesyłany jest sygnał oraz szybkość transferu danych. Wyzwaniem będzie także ograniczenie wpływu warunków pogodowych na działanie całego systemu.

Wcześniej o 5G pisałem nieco przy materiale o vRAN, warto też zobaczyć wypowiedzi ekspertów o 5G, które zebrała dla Was Marta.

Jeżeli macie jakieś pytania związane z testami dajcie znać w komentarzach, postaram się pomóc. Oczywiście z pomocą osób, które testy przeprowadzały 😉

P.S W nowej wersji bloga możecie dość łatwo przeczytać inne teksty o sieci, które dla Was przygotowywałem. Możecie albo kliknąć w któryś z tagów, albo wybrać jeden z artykułów po prawej stronie.

Udostępnij: Kolejne testy, czyli tam gdzie światłowód (jeszcze) nie sięga…
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 09:00 22-02-2017
  Szybko szybko, niewiele czasu zostało na wypełnienie zapisów agendy ;-) http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/sieci-szerokopasmowe-w-polsce-plan-rozbudowy-szybkiego-internetu/5wp3hp
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:57 22-02-2017
   MAURYCY, to rozwiązanie to kwestia kilku lat, ale nic się nie bój, nie potrzeba radiolinii by do wielu miejsc dociągnąć światłowód ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 10:52 22-02-2017
  Na terenach wiejskich to musi mieć zasięg do kilku kilometrów , bo taki dystans musi pokonać sygnał w mojej okolicy .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:58 22-02-2017
   Jak pisałem - to na razie pierwszy z testów. Sprawdziliśmy, że rozwiązanie działa. Teraz będziemy poprawiać jego parametry.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 20:17 22-02-2017
    Piotrze będziesz tak uprzejmy i przejrzysz spam na swoim maila? Ze 2 dni temu pisałem.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 17:14 23-02-2017
     Odpisałem Ci już ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 11:11 22-02-2017
  Od wczoraj zauważyłem , że mam 3 kreski LTE i prędkość około 25/10 Mb/s . Zobaczę czy to już na dłuższy czas czy takie chwilowe zawirowanie . Wcześniej miałem około 8 / 05 Mb/s i 1,2 kreski LTE .
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:31 22-02-2017
  Fajnie że szukacie nowych rozwiązań :) Myślę że kiedyś "zadusicie" konkurencję :) Ale po to jest rynek :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 12:45 22-02-2017
   Więc chyba lepiej, żeby nie zaduszali :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gość 13:53 22-02-2017
  Panie Piotrze odejdę trochę od tematu i zapytam. Jak tam VoLTE na Iphone? Będzie również VoWiFi?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:16 22-02-2017
   Pracujemy nad tym, proszę Was o cierpliwość ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Robert 21:16 22-02-2017
    Ciężko u nas z tym :-)
    Odpowiedz
   • komentarz
    Janek 09:34 23-02-2017
    TMobile ma już imponującą listę terminali z obsługą VoLTE i WiFi Calling. Do tego najważniejsza marka czyli iPhone. 16 terminali VoLTE i 14 terminali WiFi Calling. Orange, proszę Was. Zareagujcie szybko i zdecydowanie....
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 12:15 23-02-2017
     Wiem, że cierpliwość się nieco wyczerpuje, ale pracujemy ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  mnnn 14:00 22-02-2017
  Hmm "Co ciekawe, wymagało to pozwoleń zarówno UKE, jak i Wojska Polskiego." Jeśli chodzi o Wojsko Polskie to spoko, ale pozwolenie od UKE? Przecież na każdą radiolinię musicie mieć pozwolenie UKE, więc co to za ciekawostka? Czy planujecie kiedyś dostarczać usługi światłowodowe np. do osiedla oddalonego 2km od najbliższego światłowodu przy użyciu radiolinii, a dalej rozprowadzać internet światłowodem do mieszkań?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:46 22-02-2017
   Czasem tak jest, że w jednym zdaniu chcę się zawrzeć dwie myśli ;-) Co do Twojego pytania - nie wiem. Na razie zrobiliśmy test by sprawdzić, czy rozwiązanie stworzone w ramach konsorcjum działa. Okazało się, że tak i teraz będziemy je rozwijać, ale jeszcze daleka droga do wdrożenia go. Nie mniej scenariusz, który zarysowałeś może być jedną z metod jej wykorzystania. Lecz raczej za 5 lat niż za rok.
   Odpowiedz
 • komentarz
  ppp 14:05 22-02-2017
  Ale przecież widuje się już radiolinie (a przynajmniej według pozwoleń) na 2,5Gb/s, więc jak to jest?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:07 22-02-2017
   Tak, ale maksymalne możliwości tej technologii to okolice 10 Gb/s, dlatego sprawa jest tak ciekawa ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gabriel 14:54 22-02-2017
  A na jakich stacjach testowaliście te radiolinie bo akurat mieszkam w Garwolinie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:16 23-02-2017
   Kościuszki 6 – Jana Pawła II 2
   Odpowiedz
   • komentarz
    Gabriel 16:34 23-02-2017
    A ten nadajnik z Jana Pawła 2 to nie jest plusa?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 16:57 23-02-2017
     Troszkę trzeba było pokombinować ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  P 17:56 22-02-2017
  Czy jest jakaś zbliżona data wprowadzania przenoszenia transmisji z 3G do LTE? Czy planujecie wprowadzić konfigurację przenoszenia telefonów z sieci LTE do 2G w trakcie zestawiania rozmów? Obecnie przy bardzo słabym sygnale LTE800/1800 w miejscach gdzie nie ma już zasięgu U900/2100, ale jest 2G rozmowy nie przychodzą. Wiem, że mogę sobie wyłączyć LTE, ale mi chodzi o sytuacje kiedy np. przemieszczam się po domu i w jednym miejscu jest pełny zasięg LTE, a niektórych miejscach nie ma nawet 3G, a LTE jest. Czy to zostanie poprawione?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:39 22-02-2017
   P, wiem że koledzy przymierzali się do prac nad rozwiązaniem tych trudności. Sprawdzę jak wygląda sytuacja i dam znać.
   Odpowiedz
   • komentarz
    kuba 23:32 22-02-2017
    Jak się ma wdrażanie przez Orange Polska technologii MoCA Multimedia over Coax Alliance.
    Odpowiedz
   • komentarz
    P 17:03 23-02-2017
    i jak?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:45 28-02-2017
     Przenoszenie połączenia z 3G do 4G po zakończeniu rozmowy już działa. Co do przerzucania z 4G do 2G nie wiem czy są prowadzone takie prace.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Janek 14:50 28-02-2017
      Czy działa w końcu handover z 3G do 4G podczas aktywnej i trwającej transmisji danych. Tego Orange moim zdaniem nie potrafi. HO aktywnej transmisji między warstwami. Jest to bardzo słabe. Podczas podróży samochodem mam włączony streaming oraz np: yanosika. Transmisja spada z 4G do 3G i już do końca podróży (kilka godzin) nie jest w stanie wrócić do 4G. Tragedia
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 14:53 28-02-2017
       Z tego co dowiedziałem się od kolegów, którzy zajmują się naszą siecią mobilną działa. Niezbędne zmiany zostały wdrożone.
       Odpowiedz
       • komentarz
        p2 15:12 28-02-2017
        No to u mnie na przykład nie działa.
        Odpowiedz
        • komentarz
         Piotr Domański 16:37 02-03-2017
         To prześlij proszę na mojego maila piotr.domanski2@orange.com informację o urządzeniu jakie masz i wersji oprogramowania. Sprawdzimy to ;-)
         Odpowiedz
 • komentarz
  aero 10:28 23-02-2017
  Panie Piotrze kiedy będą nowe lepsze routery LTE w ofercie Orange? Lepsze mam na myśli agregacja minimum 3 pasm LTE także 2100 MHz.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:01 23-02-2017
   Ale mamy: ZTE MF286 - prędkość przesyłania 300/50 Mb/s (goo.gl/pYeyh8) Orange Airbox LTE+ - prędkość przesyłania 300/50 Mb/s (goo.gl/vtnZKj) To maksymalne co w tym momencie można wykręcić w Polsce.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 21:28 23-02-2017
  Piotrze nie mów, że w nowej wersji bloga łatwo coś zrobić, bo to jest jakaś porażka, ale nie ma co już marudzić, jest jak jest, zrobiliście tak i się to nagle nie zmieni. Ja wolałbym mieć osobno blog, najlepiej taki, gdzie mogę mieć bezpośredni link do tematów, które sobie wybiorę, czyli technicznych w moim wypadku. Ale trudno - z tym że nawet nie mam do Was pretensji, bo jak obserwuję różne inne blogi technologiczne to taka jest tendencja, żeby zalać czytelnika czym tylko się da, jeden wielki bałagan, ergonomii zero. Natomiast do meritum - cieszy, że ciągle coś testujecie i rozwijacie i oby jak najszybciej to znalazło praktyczne zastosowanie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kajka 14:11 24-02-2017
  Ooo jaka miła zmiana na *500 nowy głos męski i płynna nawigacja. Zmiana na plus, bo od lat była ta sama lektorka a Pana miło się słucha. Gratulacje ;-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   njh 18:04 24-02-2017
   Może się zwolniła, a trzeba było dograć nowe opcje w menu. Jednakże jakość dźwięku mogłaby być jak w rozmowach HD Voice. :/
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kajka 02:32 25-02-2017
    No może poszła na wychowawczy hehe, ale przecież i tak niektóre treści czytane były na dwie lektorki, a teraz jest przejrzyście i miło, wyraźnie.
    Odpowiedz
 • komentarz
  AlexNet 16:59 22-03-2017
  Fajnie że światłowód będzie też uruchomiany drogą radiowa LTE (5G). ale jeśli do tego dojdzie. To musi nastąpić przełom w ofercie mobilnego internetu jak i na kartę tak i w abonamencie. Mam tu namyśli podstawowy pakiet danych. Czy takich prędkościach to pakiet zniknie błyskawicznie. Orange musi przemyśleć czy nie lepiej będzie zrobić dla swoich klientów tak żeby po prostu nie było pakietu podstawowego i żeby użytkownicy mieli dostęp bez ograniczeń. Np w ofercie na kartę całkowity dostęp na cały miesiąc w ramach doładowania kwotą 50 zł czy 100 zł i nie więcej tak samo w abonamencie
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrek Domański 17:42 22-03-2017
   Ani 5G, ani 4G LTE nie zastąpi światłowodu. Technologię radiową ogranicza względnie niewielka odległość między nadajnikiem a smartfonem, jest bardzo zależna od warunków pogodowych, nie wspominając już o tym, że ma ograniczoną pojemność. Gdy do tego dołożymy fakt, że prędkość zależy od zasobów częstotliwości jakie ma operator sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Zobacz choćby jak bardzo poprawił się zasięg i szybkość 4G LTE po uruchomieniu masztów na częstotliwościach 800/2600 MHz. Światłowód nie ma takich ograniczeń - wręcz przeciwnie jego cechy fizyczne powodują że transfer w nim jest praktycznie nieograniczony. Druga sprawa to samo 5G. Niedawno pisałem o tym na blogu (http://biuroprasowe.orange.pl/blog/zmiany-w-planach-na-5g/). 5G nie jest jeszcze nawet gotowym standardem, a gdy już wejdzie nie zostanie zapewne z dnia na dzień wdrożone przez operatorów. Co więcej kształt jaki przyjmie w pierwszej "fazie" nie będzie zapewniał tych wszystkich bajerów, o których pisze się w necie (o tym też już pisaliśmy: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/5g-czy-bedzie-rewolucja/). Dlatego zostało jeszcze nieco czasu by określić jak będzie wyglądała oferta, gdy zagości już u nas 5G.
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

5 lat z Kartą Różnorodności (0)

Monika Kulik

21 lutego 2017

5 lat z Kartą Różnorodności
0

Monika Kulik

Orange Polska od 5 lat jest nie tylko sygnatariuszem, ale też opiekunem Karty Różnorodności w Polsce. Treść polskiej wersji Karty była tworzona w ramach grup roboczych z udziałem przedstawicieli firm, administracji oraz organizacji pozarządowych. Ważnym elementem tych prac były konsultacje z przedstawicielami organizacji reprezentujących interesy różnych grup społecznych, np. osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, rodziców czy mniejszości narodowych. Wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu byliśmy jednym z inicjatorów i uczestników tego procesu.

Podpisanie Karty Różnorodności, to zobowiązanie firmy do przestrzegania wysokich standardów dotyczących poszanowania dla różnic wynikających z naszego wieku, płci, narodowości, wyznania, poglądów, sprawności czy sposobów myślenia ale też zwalczania stereotypów, nierówności i dyskryminacji wynikającej z tych różnic. To tworzenie takiego środowiska pracy, w którym wszyscy czują się szanowani, swobodnie realizują cele zawodowe i życiowe pasje.

Polityka Różnorodności w Orange Polska

W ubiegłym roku przyjęliśmy Politykę Zarządzania Różnorodnością Orange Polska, która wspiera realizację tych celów i przekłada się na praktykę biznesową i tworzenie dobrego miejsca pracy.
Co to oznacza? Równość wynagrodzeń (w zależności od zajmowanego stanowiska, poziomu kwalifikacji czy rodzaju wykonywanej pracy), równy dostęp kobiet i mężczyzn do stanowisk menedżerskich, równa reprezentacja kobiet i mężczyzn na stanowiskach w firmie, jednakowy dostęp do szkoleń niezależnie od wieku czy płci, program wspierający pracowników z niepełnosprawnościami „Zdrowie na TAK”, program dla studentów, równowaga między życiem prywatnym a zawodowym pracowników (work- life balance) czy rozwój programu wolontariatu pracowniczego. To również zmiany w obszarze klienckim – specjalne standardy obsług seniorów, w tym udogodnienia dla seniorów na infolinii z dedykowaną grupą doświadczonych doradców czy udogodnienia dla klientów z niepełnosprawnościami.

Jesteśmy przekonani, że różnorodność rozumiana jako współpraca osób o różnych cechach, poglądach, doświadczeniach wspiera innowacyjność i efektywność firmy.

Więcej o tym, jak rozumiemy różnorodność w naszej pracy, mówi Jacek Kowalski, Członek Zarządu Orange Polska ds. Zasobów Ludzkich:

Udostępnij: 5 lat z Kartą Różnorodności
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej