Od 7 do 22 października trwa CodeWeek. Według informacji Ministerstwa Cyfryzacji w nieco ponad 2 tygodnie na terenie całej Polski zrealizowano blisko 2 tysiące inicjatyw. Daje nam to drugie miejsce wśród 56 państw.
Mało znany szerokiej opinii ale jednocześnie znaczący – CodeWeek to inicjatywa społeczna wpisująca się w Europejski Tydzień Kodowania.
Jak to działa?
Lokalni wolontariusze, grupy inicjatywne, czy na przykład - fundacje (i nie tylko) poprzez specjalną platformę udostępnioną przez partnera CodeWeek w Polsce – Ministerstwo Cyfryzacji zgłaszali swoje pomysły na otwarte lekcje i ćwiczenia z kodowania. Wszystko po to, aby mapa wydarzeń (znajdziesz ją tu: http://events.codeweek.eu/ ) zaplanowanych na 7-22.10.2017 pękała w szwach. Ta sztuka udała się w 100 procentach - widok poniższej mapy jest budujący:
Co warte podkreślenia, swoje inicjatywy wpisujące się w CodeWeek, zgłosili też beneficjenci Fundacji Orange, którzy na co dzień w swoich miastach realizują programy FO: #SuperKoderów, MegaMisję lub prowadzą Pracownię Orange.
Niezmiernie cieszy fakt, iż Polska zajmuje znakomite, drugie miejsce pod względem zgłoszonych inicjatyw wśród Państw, które dołączyły się do ruchu. Wyprzedziliśmy nie tylko sąsiedzkie Niemcy (307 wydarzeń kontra blisko 2 tysiące w Polsce), czy Rosję (81), ale także… Stany Zjednoczone (11), sic! Jaki płynie z tego wniosek? Naszym potężnym kapitałem jest przebojowość i pomysłowość zwykłych ludzi, a wyzwaniem – mobilizowanie naszych partnerów do wytrwałej pracy i aktywizowania lokalnej społeczności. Do tej pory wychodzi nam to znakomicie. Trzymajcie kciuki!
Dobrego dnia,
br
Komentarze
Bo Polacy to mądry naród, który przez wiele lat był niedoceniany w świecie, a tu proszę, Polacy odnoszą coraz to większe sukcesy 🙂 POLSKA BIAŁO CZERWONI 🙂 ;p
Odpowiedzz takim fonem to moge i na marsa lecieć po prostu mega odlot super
Odpowiedzłołłoł 😀
Odpowiedz