;

Oferta

Rozłożyłem FunBox 3.0. Zobaczcie co jest w środku! (21)

Piotr Domański

29 maja 2019

Rozłożyłem FunBox 3.0. Zobaczcie co jest w środku!
21

Każdy klient Orange Światłowodu dostaje w pakiecie małe pudełko – FunBox 3.0, który łączy ze sobą modem i ONT, czyli urządzenie na którym kończy się światłowód. Dzięki temu, że wszystko jest w jednym miejscu, opóźnienia są minimalizowane, gdyż sygnał nie jest wielokrotnie przetwarzany. Równie ważne jest to, że FunBox 3.0 obsługuje standard WiFi 802.11ac i ma cztery anteny pracujące w trybie MU-MIMO. Dla Was oznacza to, że internet po WiFi będzie działać naprawdę szybko – ten standard pozwala nawet na 1300  Mb/s, oczywiście w warunkach laboratoryjnych i gdy oba urządzenia go obsługują. A w przypadku FunBox 3.0 w warunkach domowych mozemy osiągnąć prędkość nawet do około 750 Mb/s.

Jak mieć szybkie WiFi?

Zobaczyliście już modem w środku, jednak to nie wszystko, jest też software. Odpowiednie oprogramowanie zapewnia, że Wasze WiFi wybierze optymalny kanał do nadawania i odbierania. To bardzo ważne. Większość z nas mieszka w blokach, gdzie wiele kanałów WiFi, szczególnie tych w paśmie 2,4 GHz jest bardzo zapchana. Korzysta z nich wiele urządzeń jednocześnie, a wysyłane przez nie sygnały zakłócają się nawzajem. Oznacza to, że prędkości takiego internetu będą dramatycznie niższe niż gdyby zakłóceń nie było. Niestety może być to odczuwalne nawet, gdy internet doprowadzany do Waszego domu osiąga świetne prędkości.

Rozwiązania mogą być dwa – przejście na mniej zajęty kanał lub do pasma 5 GHz, które jest mniej „oblegane” i pośrednio mniej podatne na zakłócenia. W przypadku FunBox 3.0 stosujemy oba te rozwiązania jednocześnie. Nie musicie już ręcznie wybierać najmniej obleganego kanału, modem co jakiś czas sprawdza sytuację i przełącza całe domowe WiFi na najlepszy. Modem będzie także próbował przenosić ruch właśnie na pasmo 5 GHz.

Niestety czasem może być też tak, że urządzenia z których korzystacie w domu nie będą nigdy osiągać świetnych prędkości – mogą obsługiwać także bardzo leciwe standardy WiFi, czy nie obsługiwać pasma 5 GHz.

Wielokrotnie pisaliśmy już na blogu jak osiągnąć możliwe najlepszy internet WiFi i najwyższe prędkości, dlatego odsyłam Was do tych tekstów. Weźcie jednak poprawkę na ich datę publikacji – kilka informacji mogła się zdezaktualizować.

Pełen zestaw możliwości FunBox 3.0 i nie tylko

Chciałbym jeszcze wspomnieć o Aplikacji Mój FunBox, która zapewnia wiele dodatkowych możliwości. Moja ulubiona to możliwość wysłania do gości hasła do WiFi poprzez SMS. Super sprawa. Drugą, równie dobrą, choć sam z niej nie korzystam to system kontroli rodzicielskiej, dzięki której można wyłączać domowe WiFi lub blokować dostęp do niego konkretnym urządzeniom. O aplikacji mówię zresztą w wideo, podobnie jak o Smart WiFi Box, czyli bardzo, bardzo zaawansowanym extenderze. Daje on wiele możliwości extendera, a także kilka dodatkowych. Co powiecie, na podpięcie Smart WiFi Box do FunBox po WiFi, które będzie mogło przesyłać dane z dużymi prędkościami nawet w dużym mieszkaniu czy biurze i podpięcie do Extendera starszego komputera, który normalnie nie poradziłby sobie z szybkim internetem. Gwarantuje Wam, że takich rozwiązań jest więcej i warto samemu ich poszukiwać.

Możecie także obejrzeć wcześniejsze materiały z cyklu jak to działa. Było sporo o światłowodzie, sieci mobilnej, smartfonach a nawet cyberprzestępcach!

 

Udostępnij: Rozłożyłem FunBox 3.0. Zobaczcie co jest w środku!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:10 29-05-2019
  Video jak zawsze na 5 :) A teraz pytanie - czy klient który wypożycza od Was urządzenie, które jest po "renowacji" zostaje o tym poinformowany? Osobiście uważam że wszystko się zużywa, amortyzuje i chciałbym aby zawsze do mnie trafiał nowy sprzęt, a nie jekiś przegrzany po 2 latach układ scalony.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:17 29-05-2019
   Sprzęt jest przywracany do stanu "jak nowy", czyli ma być nie od odróżnienia zarówno z zewnątrz jak i od strony technicznej od urządzenia, które przychodzi z fabryki. Jeżeli coś "w środku" jest uszkodzone to nigdy nie wróci do obiegu. Po prostu większa część "uszkodzeń" to brakująca ładowarka, porysowana obudowa lub dołączony do zestawu światłowód. Szczerze mówiąc wolałbym dostać urządzenie po odnowie niż prosto z fabryki. Bo wtedy ma się pewność, że wgrany jest najnowszy soft i że każde urządzenie zostało sprawdzone od strony technicznej. Ale odpowiadając na Twoje pytanie - urządzenia są przedawne w takich samych opakowaniach.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 16:32 29-05-2019
    Dzięki Piotrze, ja jednak wszystko wole co nowe :) Chociaż czasem trzeba iść na ustępstwa :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 16:37 29-05-2019
     Planety by nam nie wystarczyło, gdyby tak było. Taki modem to ropa naftowa potrzebna do wykonania plastiku na obudowę, sporo miedzi i nieco innych rzadkich metali. Wszyscy wykorzystują te urządzenia wielokrotnie (tylko nie wszyscy o tym mówią).
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 16:50 29-05-2019
      Domyślam się, trzba żyć proekologicznie, tzn, dbać o czystość naszego środowiska - nawet nie dla siebie, ale dla przyszłych pokoleń - naszych dzieci. Przekonałeś mnie ;p
      Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 17:37 29-05-2019
  Widzę że teraz wszystkie reklamacje mamy zgłaszać na Twitterze :) No to teraz się zacznie, nie zazdroszę Wam ;p ;p ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:17 30-05-2019
   Nie wyciągaj pochopnych wniosków ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 19:00 29-05-2019
  Takie pudełeczko a tyle funkcji:)Piotrze internet i VoIP lecą w tym samym paśmie a jednak słyszałem,że FunBox przydziela telefonii priorytet.Czy to prawda?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:21 30-05-2019
   Odpowiedź na to pytanie muszę sprawdzić. Sprawdziłem jednak sytuację u Ciebie - na razie nie ma u Ciebie możliwości doprowadzenia światłowodu - słupy po których moglibyśmy je pociągnąć nie należą do nas. Więc przepraszam, ale na razie nie mam dobrych wieści.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krzysiek87 20:40 30-05-2019
    Dzięki za informacje. Najgorsze jest to w Moim przypadku,że problem stwarza dokładnie jeden słup energetyczny który stoi pomiędzy waszymi skrajnymi dwoma słupami i przez niego musielibyście przeciągnąć światłowód. Bedę czekał na rozwój sytuacji
    Odpowiedz
 • komentarz
  Tytyty 22:26 29-05-2019
  Niestety ale wielu klientów się skarży na słabsze działania wifi w funbox3. Są to klienci którzy migrowali z funbox2.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:19 30-05-2019
   Masz konkretne przypadki? Bo z tego co wiem sytuacje takie są sprawdzane i często okazuje się, że problemy nie wynikają z modemu, lecz na przykład ze zmiany jego lokalizacji.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Nobody1313 14:35 01-06-2019
  Pana filmy używam czasem na lekcji. Minął pilotaż 2Gbps i 5Gbps, kiedy wdrożenie? We Francji przy najwyżej opcji FTTH upload wynosi 300 Mbps, dlaczego w Polsce w ramach tej samej grupy Orange jest 100 Mbps?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek87 19:26 01-06-2019
   W Polsce najprawdopodobniej wyższy upload będzie dostępny po połowie czerwca. Dla opcji 1Gb/s ma być to właśnie 300 Mb/s.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Nobody1313 17:37 09-06-2019
    Orange Jordan: download: 1Gbps, upload: 1Gbps. Czekamy... na Orange Polska.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:36 10-06-2019
     Kibicujemy Orange w Jordanii, ale każdy operator rozwija sieć samodzielnie. Skoro już jesteśmy przy porównaniach, to biorąc pod uwagę, że w polskim gospodarstwie domowym mieszka około 2 osób, a w zasięgu mamy ich ponad 3,5 mln to... wychodzi, w zasięgu jest tyle samo mieszkańców, co w całej Jordanii. Pozdrawiam
     Odpowiedz
     • komentarz
      Nobody1313 15:17 18-06-2019
      Dziękuję za zwiększenie uploadu do 300Mbps. Ciekawe czy w OSE na łaczach Orange też przyspieszyło ;) ??? Jeszcze kapkę i dogonimy Jordanię...
      Odpowiedz
 • komentarz
  Mp 13:30 03-01-2020
  Czy można podłączyć netflixa do funbox 3.0 i wyswietlic przez rzutnik z hdmi? Nie chce kupować telewizji bo mam netflixa
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 19:46 10-01-2020
  Czy da się zamiast Funbox'a 3.0 podłączyć własny modem z obsługą GPON ? Potrzebuję takie rozwiązanie do pracy (wbudowany VPN, itp. - jak wasz FB 3.0 wszystko w jednym urządzeniu lepiej działa ;-) )
  Odpowiedz
 • komentarz
  luk 21:12 25-10-2020
  jak duży dysk można podłączyć do FunBox 3.0? Poradzi sobie z 2T lub 3T?
  Odpowiedz
 • komentarz
  tokiepskidowcip 10:31 15-09-2021
  Antena wielkości paznokcia? Jak to ma poprawnie działać, sory ale w tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Nie polecam ani furmy ani rutera, po zainstalowaniu światłowodu i odpowiedniego rutera mam kompletną katastrofę, sygnał żenujący w całm budynku, wcześniej na 600tze działało jak rakieta i w ogródku miałem 1-2 kreski. Teraz 300tk i z xtenderem nie może się wykrztusić na pare metrów. Stojąc pół metra okob rutera na speedteście mam max 50 mb na pobieraniu a tylko z kablem 300 więc te bajeczki o tym że sygnał prawie nic nie traci na wifi to możecie wciskać swojej mamusi.
  Odpowiedz

;

Oferta

Testowałem Orange Flex. Oto moja historia (17)

Piotr Domański

28 maja 2019

Testowałem Orange Flex. Oto moja historia
17

Gdy jakiś czas temu napisała do mnie koleżanka, zajmująca się tworzeniem naszej oferty mobilnej z pytaniem czy nie chciałbym wziąć udziału w testach nowego, świetnego rozwiązania… przeoczyłem tego maila. Serio 😉 Po kilku dniach go odkopałem i w ostatnim momencie się załapałem. Czy było warto? Oczywiście! I pewnie plułbym sobie długo w brodę, gdybym nie zabawił się wtedy w Outlookowego archeologa.

Orange Flex - grafika ilustracyjna

Kilka dni później dostałem telefon, link do beta wersji aplikacji, która potem ujrzała światło dzienne pod nazwą Orange Flex, masę papierów w których deklarowałem, że oddam swoją nieśmiertelną duszę jeżeli pisnę choć słówko, a także instrukcję z numerem karty kredytowej, którą miałem wykorzystywać w czasie testów. No i oczywiście kilka pierwszych zadań. Co ciekawe nie dostałem „pomarańczowego” SIM-a, ten miałem sobie zorganizować w procesie rejestracji.

Flex był mądrzejszy ode mnie – to tester tworzył problemy

Odpaliłem aplikację i moim oczom ukazał się bardzo prosty ale zarazem nowoczesny interface oraz informacja o Video i Social Pass. Moim zdaniem to jedno z fajniejszych rozwiązań, jakimi mogłem pobawić się w czasie testów, ale jeszcze do nich wrócę. Na początku dostałem za zadanie przejść przez cały proces aktywacji usługi. Ucieszyły mnie trzy metody logowania – przez konto Google, Facebooka i e-mail. Skorzystałem z Facebooka, szybko wybrałem plan (najbardziej wypasiony, a co!) i zabrałem się za aktywację. Wybrałem jeden z 10 numerów (bo tyle dostajemy do wyboru) Potem był selfiak, zdjęcie dowodu do autoryzacji, adres dla kuriera (zlokalizowany po GPS – nic nie musiałem wpisywać poza numerem kontaktowym). Pozostała mi jeszcze aktywacja karty SIM przez QR kod.

Kolejnym elementem aktywacji było dodanie karty płatniczej. Dostałem firmową do testów (już wiecie, dlaczego wybrałem najdroższy plan) i zacząłem właściwe testy. Transfer danych, rozmowy, SMS, oglądanie filmów, słuchanie muzyki – wszystko działało na tip-top. Jako, że szybko przepaliłem cały transfer (takie zadanie dostałem, choć zjedzenie 100 GB w tak krótkim czasie nie jest łatwe), od razu mogłem skorzystać z dodatkowego pakietu danych. Rach-ciach odpalenie tego zajęło mi kilka chwil. Tutaj wyszła jedna z kluczowych zalet oferty –  wszystko możesz zrobić naprawdę od ręki. Potem odpaliłem Video Pass  i mogłem już oglądać Netflixa i YouTube do woli. Tu także miałem poczucie, że pomysł jest dobry – na co dzień można korzystać z transferu danych, a gdy chcemy obejrzeć film czy dwa na jeden dzień odpalamy Video Pass i oglądamy ile chcemy.

Passy, elastyczność, duże pakiety danych

Właśnie… Passy. Idea jest prosta – na jeden dzień, tydzień lub miesiąc w przypadku Video Pass, lub na miesiąc w przypadku Music Pass (a sorry, to były testy, a teraz macie Music Pass za totalny free na 100 dni przez całe festiwalowe lato) możemy odpalić sobie nielimitowany transfer danych z aplikacji z danej kategorii. Do tego jest  jeszcze Social Pass który jest wbudowany w każdy z planów. Dla Was oznacza to, że korzystając z social media nie zużywasz pakietu danych.  Czy to duży bonus? Moim zdaniem ogromny. Sam potrafię przepalić przez social media kilka GB miesięcznie (Instagram, Twitter), więc zaszyty darmowy transfer zawsze się sprawdza.

Orange Flex - grafika z aplikacji

Uwaga! Zrzut z wersji testowej

Czy warto? Oczywiście!

Po zabawie (wielotygodniowej) z aplikacją mam bardzo, bardzo dobre wrażenia. Całość jest prosta i przejrzysta. Świetnie rozwiązano także kwestię SMS na numery premium. Gdy próbujecie taki wysłać dostaniecie powiadomienie  o możliwości dodania środków premium. Dopiero teraz możecie wysyłać takie SMS czy wykonywać połączenia premium – fajne, bo dzięki temu to kontroluję .. Gratulacje należą się także copywriterom którzy pisali teksty znajdujące się w aplikacji. Sam dość dużo piszę i wiem, że nie jest to łatwe i tym bardziej doceniam. Sprawdza się także obsługa przez czat, dostępna serio 24/7, z której w czasie testów także korzystałem. Dobre są też FAQi z intuicyjną wyszukiwarką..

Oczywiście rozwiązanie, które testowałem to była beta. Zdarzały się tam błędy (czasem zdrowo kombinowałem próbując je wywołać),  ale właśnie po to są testy – byście później Wy, nasi klienci mogli korzystać z apki dopiętej na tip-top. Nie miałem okazji testować kilku innych elementów, które przekładają się na elastyczność Flexa – choćby dodatkowych SIM-ek. Z niecierpliwością czekam na rozwój Flexa.

Cały komunikat prasowy na temat Orange Flex znajdziecie pod tym linkiem. Tutaj natomiast przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie o Flex-a.

Aktualizacja 20.08.2019

Zajrzyjcie także do komunikatu prasowego „Klienci zmieniają Orange Flex. Nowe plany i więcej GB, czyli #chceszmasz”. Przeczytacie tam więcej o ostatnich zmianach w tej ofercie.

Udostępnij: Testowałem Orange Flex. Oto moja historia
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 16:30 28-05-2019
  Póki co OFnK z no-limitem i bonusami na internet jest dużo tańsze!... ;p Mam tylko nadzieję, że tego nie zepsujecie... :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:13 29-05-2019
   Nie zawsze (i nie dla każdego) to co najtańsze jest najlepsze. Ale zgadzam się z Tobą że OFnK to super oferta
   Odpowiedz
 • komentarz
  tek 20:08 28-05-2019
  Lepiej napiszcie kiedy VoLTE i WiFi Calling dla Xiaomi :> Update co tydzien lecą, a w notes nic o Orange. Ciągle czytam Redmi Note 5 Changelog: Modem update - {India/Indonesia/China/USA/Brasilia} carrier VoLTE/WiFi Calling. Te w {wybierz sobie} Kiedy zobaczę "Poland" ? A tak Pomarańcza? Devy z Xiaomi piszą że, nigdy nie dostali żadnej informacji od Orange Polska wsprawie waszych ustawień, stąd ludzie uważają że pchacie VoLte/WiFi na Samsung i Apple - z czego producenci wam płącę (np. Samsung) albo Apple gdzie macie mega marże (najdroższe IP są w Orange).
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:14 29-05-2019
   Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z kolegami z Xiaomi i pracujemy nad rozwiązaniem. Więc nie wiem z jakim „Devem z Xiaomi” rozmawiałeś, ale sugeruję nie wierzyć we wszystko, co ludzie piszą w internecie. Do tej pory VoLTE na Xiaomi działało w oparciu o domyślne ustawienia producenta, podczas gdy u innych dostawców urządzeń w oparciu o wspólne rozwiązania operatora i producenta urządzenia. Pierwsze z tych rozwiązań nie działało poprawnie i nie można go po prostu lekko zmodyfikować i wypuścić. Trzeba odpowiednie rozwiązania stworzyć i to trwa, czasem nawet wiele miesięcy. Chcemy by nastąpiło to możliwe szybko, jednak "możliwie szybko" nie oznacza "na za tydzień."
   Odpowiedz
   • komentarz
    tek 09:35 30-05-2019
    Dzięki za info. Czy Orange ma jakieś ETA dla VoLTE? Mam kilka dodatkowych pytań. W usługach online znalazłem "wideorozmowy" Na jakiej zasadzie one działają i dla jakich urządzeń?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 12:22 31-05-2019
     Tak jak pisałem, pracujemy nad tym rozwiązaniem. Mam też pytanie - na jakim forum znalazłeś wpisy pracowników z Xiaomi, o których pisałeś? Bardzo mnie to zainteresował ten wątek.
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:53 28-05-2019
  Chętnie przetestowałbym Waszą nową ofertę, starter już mam, ale na Lumi 920 niestety nie działa Wasza aplikacja. I tutaj mój pomysł - a może dałoby się sterowa ustawieniami przez www na komputerach/laptopach stacjonarnych?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:16 29-05-2019
   Flex to "operator w aplikacji" i będziemy się tego trzymać ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 21:18 28-05-2019
  Sam jestem ciekaw,czy tego typu oferty znajdą uznanie u klientów. Piotrze,czy udało się zasięgnąć informacji na temat światłowodu w moim miejscu zamieszkania?Rodzice ostatnio wspomnieli,że widzieli jak ktoś robił zdjęcia waszych słupów,co pewnie jest związane z wyżej wymienionym światłowodem.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:49 29-05-2019
   Krzysiek, głupio mi ale jedyne o co mogę Cię poprosić to jeszcze chwila cierpliwości.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Sl0R-gda 21:33 31-05-2019
  Skanownaie dowodu, bez j... , walczę z tym od lat , to naciąganie prawa ,generalnie gdyby prawo czytać jao wykładnię to jest to naruszenie i przekroczenie wymogu ustawodawcy i ducha zapisów, starczyło by podejść do puktu pokazać DO bez kopi/skanu i ok., potem bedziecie płakać . Dajecie skanować swoje dowody , jak tak , to sporo nauki przed wami ...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:06 11-10-2019
   Dowody są kasowane, po tym gdy upewnimy się, że Ty to Ty. Nie są przechowywane, bo do niczego nie są nam potrzebne. Serio, Orange nie musi brać kredytu na Twój dowód. To taka sama procedura, jak pokazanie dowodu w urzędzie, salonie, czy na poczcie. Tak samo jak w przypadku rejestracji prepaid.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 02:45 11-12-2019
  Kod umożliwiający zyskanie 50 PLN wpisany przed dodaniem karty płatniczej: ARTURXS6Y lub link: https://flexapp.pl/vPXw
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kacpero 08:59 14-12-2019
  Mój kod na dodatkowe 50 zł od Orange Flex: KACPEREM9H Dostaniesz zwrot na kartę. Możesz prostu wejdź w ten link: https://flexapp.pl/bYPr Dzięki!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Romek 08:31 02-02-2020
  Cześć, fajna oferta, mam Xiaomi i wszystko działa bez problemu, jest volte. Apka daje pełną kontrolę, przeniesienie numeru zajmuje chwilę. Dodatkowo jest promocja, przy rejestracja można podać kod ROMUALD5EHD i po miesiącu i jednym dniu otrzymuje się 50 zł które można wpłacić na swoje konto. Następnie każdy kolejny użytkownik otrzymuje swój kod który może podawać dalej. Ja z Flex jestem zadowolony na dzień dzisiejszy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Martyna 18:47 04-05-2020
  Hej, zapraszam Cię do Orange Flex ? Dostaniesz 50 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod MARTYNA1C4B przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 08:13 29-08-2020
  Witam Panie Piotr Domański Przeniosłem numer z NJU do Flex i otrzymałem nową kartę i nie można jej aktywować , a na starej nie mogę zmienić taryfy nie działa volte itd.. konsultanci nie potrafili pomóc prosili o screen aplikacji po czym zgłosili sprawę techniką i cztery dni cisza, czy ta aplikacja jest aż tak nie dopracowana ? Brak jest możliwości kontaktu tylko jest czat , napisałem również do flex@orange.com , tez bez odpowiedzi , czy tak działają nowe technologie w Orange ?
  Odpowiedz

;

Obsługa i Relacje z Klientami

IV Zlot Społeczności Nasz Orange (11)

Monika Rybak

25 maja 2019

IV Zlot Społeczności Nasz Orange
11

Pół roku temu pisaliśmy o III Zlocie Społeczności Nasz Orange. Dziś jesteśmy już po IV spotkaniu z najbardziej zaangażowanymi użytkownikami naszego forum. Odbyło się ono 17 maja w Miasteczku Orange w Warszawie.

W trakcie Zlotu nie zabrakło ciekawych dyskusji na temat naszych usług, rozwiązań i samego forum. Była też okazja do podziękowań dla naszych Herosów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami. Były tematy poważne i trudne, ale też zabawne i przyjemne. Była nutka rywalizacji i powrót do tematów zgłoszonych na poprzednim Zlocie.

Zwieńczeniem warsztatowej części dnia była wizyta w FabLab powered by Orange. Tym razem nie było szycia. Dzielni uczestnicy – głównie mężczyźni w sile wieku, uzbrojeni w pistolety (do kleju na gorąco) i poduszki, z anielską cierpliwością robili … lampy – chmurki :). „Produkcja” oświetlenia napełniła uczestników entuzjazmem i energią, która została wykorzystana w jedyny słuszny sposób – na wieczornej integracji ;).

Zlot zbiegł się w czasie z okrągłą liczbą 60 000 zarejestrowanych użytkowników na forum. Społeczność rośnie i rozwija się. To wszystko dzięki Wam – użytkownikom, którzy na co dzień odwiedzają forum, zadają pytania, udzielają odpowiedzi.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym Zlocie, a wcześniej oczywiście na nasz.orange.pl.

Udostępnij: IV Zlot Społeczności Nasz Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:19 26-05-2019
  Nasz Orange robi super robotę :) Swojego czasu aktywnie się tam udzielałem, ale.....tacierzyństwo rządzi się swoimi prawami. Fajnie że się spotykacie i rozmawiacie na ważne tematy związane z NO. Szkoda tylko że społeczność na Blogach Orange jakoś się wykruszyła. Szkoda że nie będzie 10 Zlotu Blogowego. Chciałbym podziękować za tych 9 super spotkań - było mega i fajnie że udało się Was poznać na żywo i Waszą pracę. Dzięki :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 09:18 27-05-2019
   to potwierdzone, że nie będzie? :/ :( ... Z tego co ja pamiętam Wojtek mówił, że będzie bo dlaczego by nie ... ?!
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrekk85 09:21 27-05-2019
   @pablo_ck: marudzisz ostatnio :) Mi jak zwykle było miło się spotkać :) być może to znak czasu ale może trzeba czasem zrobić "wirtualny zlot" na jakimś komunikatorze w wersji 100% audio i wizji? :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    burebusek 12:23 27-05-2019
    @Piotrek85, wirtualne "zloty" nie oddadzą w 100% tego, co w żywe oczy. Natomiast samo komentowanie spotkań, które odbywają się w cztery oczy sprawia wrażenie, jak by się było jego uczestnikiem. Nie popadajmy w wirtualną paranoję. Ja Wam dziękuję także i tutaj za pokazanie cząstki Zlotu :-)
    Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 09:47 27-05-2019
   No i żeś mnie zasmucił Pablo. Oby Twe proroctwa na temat zlotu się nie potwierdziły. Taki piękny jubileusz, i nic? :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 11:50 27-05-2019
    Mi też jest smutno. Ekipa z Blogów Orange szuka nowej formuły - co wymyślą, pożyjemy zobaczymy. Ale zlotu blogowego nie będzie w takiej formie, w jakiej się odbywały w poprzednich latach. Chciałbym aby Wojtek, ewentualnie Kasia czy Piotrek potwierdzili moje słowa, jeśli jest to możliwe. Nie ma się już co smucić ;p Fajnie że tworzymy fajną społeczność od 10 lat :) I to jest super :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Astis 19:17 03-06-2019
     dla mnie 8 dobrych lat przy zespole blogowym Orange ... szkoda, że 10 zlotu nie będzie...
     Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 15:50 27-05-2019
  No niestety, wszystko wskazuje na to że Pablo ma rację... Boli. Bardzo boli. Płakać mi się chce ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 16:42 27-05-2019
   No to nie wytrwaliśmy do 10tki ... hmmm cóż ps. Panie Pikuś ja zawsze zapraszam do Katowic lub Krakowa XD
   Odpowiedz
   • komentarz
    Pan Pikuś 20:36 27-05-2019
    Jak tylko mnie tam dobre wiatry zaniosą, dam Ci Arturo znać ?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Kacper 23:09 14-12-2019
  Mój kod na dodatkowe 50 zł przy rejestracji od Orange Flex: KACPEREM9H Dzięki!
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej