Oferta

Ruszamy z #testujzOrange w nowej odsłonie

Marta Krajewska Marta Krajewska
07 czerwca 2019
Ruszamy z #testujzOrange w nowej odsłonie

Ruszamy z nową edycją konkursu „Testuj z Orange”. Od dzisiaj, czyli 7 czerwca br. możecie zarejestrować się na stronie www.testuj.orange.pl. Tym razem do testów mamy 3 modele smartfonów – Samsung Galaxy S10+, Samsung S10e oraz Samsung A50.  Jury konkursowe wybierze 18 testerów, a sześciu z nich będzie mogło wygrać telefon na własność.

Konkurs przeznaczony jest dla tych, którzy lubią poznawać nowe technologie, są otwarci na nowe wyzwania, a w świecie social mediów czują się jak ryba w wodzie. Zgłaszając się do konkursu możecie sprawdzić się w roli tech - influencera.

Pierwszy krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego

O wyborze zadecyduje jakość i popularność kanałów social mediowych zgłaszających się osób oraz kreatywne wyjaśnienie, dlaczego to właśnie oni powinni zostać testerami. Rejestracja potrwa do 21 czerwca, a lista testerów zostanie ogłoszona 28 czerwca. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy. Każda z nich będzie testować inny model telefonu.

W kolejnym etapie trzy zadania

W zadaniu „Bądź w ciągłym ruchu” chodzi o nagranie dynamicznego video w ruchu np. z treningu lub zabawy ze swoim pupilem. Zadanie „Zostań królem metamorfoz” ma na celu wykorzystanie unikalnych funkcji aparatu fotograficznego w telefonie poprzez zrobienie serii zdjęć obiektów, scenerii, portretów przed i po zastosowaniu modyfikacji. Natomiast w zadaniu „Pokaż szerszą perspektywę” trzeba będzie wykazać możliwości ultraszerokokątnego obiektywu. Im szersza perspektywa – tym lepiej.

#testujzOrange

W czasie testów, uczestnicy będą na bieżąco publikować wykonane przez siebie zadania w swoich kanałach społecznościowych oznaczając je hasztagiem #testujzOrange. Posty konkursowe testerów zostaną także opublikowane na stronie www.testuj.orange.pl, tak aby każdy zainteresowany przebiegiem konkursu mógł śledzić  online jego przebieg.

Na zakończenie, każdy uczestnik otrzyma ankietę i odpowie na pytanie dotyczące oceny danego modelu telefonu. Podsumowanie ankiety zostanie opublikowane w Poradniku Orange.

Telefony na własność dla najlepszej szóstki

Sześciu najlepszych testerów otrzyma testowane telefony na własność. Najważniejszymi kryteriami oceny będą: jakość, efektywność i wizualna strona wykonania wszystkich zadań. Będą też dodatkowe nagrody dla pozostałych uczestników – akcesoria marki Samsung.

To już 20.edycja konkursu „Testuj z Orange”. Każdy konkurs to doskonała okazja do osobistego sprawdzenia wszystkich funkcjonalności i parametrów testowanych urządzeń. Obecna edycja konkursu ma jeszcze jeden wyjątkowy element - daje uczestnikom możliwość zaprezentowania siebie i swoich profili w mediach społecznościowych oraz dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Regulamin akcji dostępny na www.testuj.orange.pl

Liczę na wasz udział i kreatywne zgłoszenia #zrobciemikonkurencję :-D

Komentarze

mike278
mike278 17:19 07-06-2019

„Obecna edycja konkursu ma jeszcze jeden wyjątkowy element – daje uczestnikom możliwość zaprezentowania siebie i swoich profili w mediach społecznościowych oraz dotarcia do szerokiego grona odbiorców. ” i wyklucza tych wszystkich którzy nie lubią emocjonalnego ekshibicjonizmu zwanego social media . Ale rozumiem, macie gotowe kanały reklamy, lepszą i zapewne bardziej technicznie dopracowane video z testów itp. Same plusy dla Orange. 🙂

Odpowiedz
zielony71
zielony71 07:27 08-06-2019

Nie ma to jak Orange zorganizuje konkurs. Wystąpił błąd spróbuj ponownie. I tak w kółko… 🙂

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 09:46 12-06-2019

  Cześć, mieliśmy drobne, przejściowe trudności. Ale już wszystko działa i można się zgłaszać.

  Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 09:23 08-06-2019

Super wiadomość 🙂 Chociaż pewnie będzie bardzo ciężko się przebić przez „młody, aktywny narybek buszujący po socjalmediach” to warto może spróbować swojego szczęścia. A tyle razy swojego czasu pisałem – ruszcie ponownie z „Testuj z Orange”. I się doczekałem 🙂

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 12:14 10-06-2019

Zgłoszenie wysłane 🙂 Trzymajcie kciuki 🙂

Odpowiedz
  Mateusz
  Mateusz 00:40 12-06-2019

  Również wysłałem. Powodzenia 🙂

  Odpowiedz
Adrian
Adrian 21:59 18-06-2019

Od 2 dni próbuje dodać zgłoszenie do #testujZOrange i za każdym razem po uzupełnieniu wszystkich pól i próbie wysłania formularza wyskakuje błąd „Niestety wystąpił błąd”. Prosimy o odświeżenie strony i spróbowanie ponownie.” Próbowałem już z 2 różnych przeglądarek i jest to samo. Jak mogę dodać to zgłoszenie?

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 11:03 20-06-2019

  Wyczyść sobie pliki cookies w przeglądarce.

  Odpowiedz
Muddy
Muddy 11:01 29-06-2019

I gdzie ta lista testerów co to miała być ogłoszona 28 czerwca (wczoraj)?

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 21:40 29-06-2019

  Wyniki będą 1 lipca.

  Odpowiedz
   Muddy
   Muddy 12:34 30-06-2019

   A ok, bo w poście pisze o 28 czerwca. Dzięki.

   Odpowiedz
    Mark
    Mark 21:29 01-07-2019

    I?

    Odpowiedz
     Schoenberia
     Schoenberia 22:56 01-07-2019

     Może znowu przełożą wyniki…
     Też na nie czekam. Mogliby już wrzucić, za godzinę 2 lipca 😉

     Odpowiedz
     Paweł
     Paweł 09:56 02-07-2019

     Albo nikt z nas nie dostał maila 😀

     Odpowiedz
     Muddy
     Muddy 10:17 02-07-2019

     Może 😉 Ale „lista testerów zostanie ogłoszona 28 czerwca” + info, że profie testerów maja być podinkowanena stronie Testuj z Orange wskazywały by, że jednak powinno być jakieś info. Zwykła wiadomość „Hej, wysłalismy maila do wybranych osób, jesli go nie dostałeś to niestety Cie nie wybraliśmy” by też styknął 😉

     Odpowiedz
     Mateusz
     Mateusz 10:25 02-07-2019

     Niestety wychodzi na to, że masz racje.

     Odpowiedz
     Schoenberia
     Schoenberia 16:27 02-07-2019

     Odpowiedź Orange: „W dniu wczorajszym do osób wybranych zostały wysłane wiadomości e-mail. Aktualnie oczekujemy na ich potwierdzenie.” – także nie udało się nam 😉

     Odpowiedz
Pb
Pb 19:53 09-07-2019

Niestety nadal nigdzie nie mogę znaleźć testerów zakwalifikowanych do zabawy. Tydzień temu 01.07.2019 dostałem maila, że się nie zakwalifikowałem. Ale chciałbym móc kibicować szczęśliwcom.

Odpowiedz
  Schoenberia
  Schoenberia 07:41 12-07-2019

  Czyli osoby, które się nie zakwalifikowały, również dostały maila?
  U mnie maila brak, dowiedziałam się od Orange (co pisałam w komentarzu wyżej), że maile zostały wysłane do osób, które zostały wybrane.
  Czy ktoś inny również dostał maila?

  Odpowiedz
   Mateusz
   Mateusz 13:34 12-07-2019

   Ja dostałem maila, że nie zakwalifikowałem. Obawiam się, że decydujący wpływ na wybór była ilość lajków i obserwujących na kotach społecznościowych. Prawdopodobnie dwie osoby podzieliły się już swoimi zdjęciami, gdzie mają odpowiednio po 2 i 4 tysiące obserwujących na instagramie, czy kilka tysięcy subskrypcji na YouTube. Jestem ciekaw pozostałych osób.

   Odpowiedz

Oferta

Sony Xperia 1 już w Orange | SZYBKI TEST

Marta Krajewska Marta Krajewska
07 czerwca 2019
Sony Xperia 1 już w Orange | SZYBKI TEST

Długo oczekiwany, kinowy flagowiec od Sony jest już dostępny w Orange. Dlacego warto zwrócić na niego uwagę?  Xperia 1 łączy w sobie najlepsze sprzętowe rozwiązania Sony: fotograficzne i telewizyjne. Do tego ma wyświetlacz CinemaWide o kinowych proporcjach 21:9, który umożliwia oglądanie filmów na całym ekranie. Do listy kinowych rozwiązań trzeba dodać przestrzenny dźwięk i wyświetlacz OLED 4K HDR, a także tryb CinemaPro dla tych, którzy chcą poczuć się, jak profesjonalni twórcy filmów.

Teraz w Orange możecie mieć Xperię 1 w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami Sony MDR-CH500. W Planie Mobilnym 55 ich cena to 131 zł/mc + 799zł na start. Ceny w pozostałych planach oraz Orange Love sprawdzicie na stronie: Sony Xperia 1 w Orange

Czy warto? Zobaczcie mój szybki test.

Jestem ciekawa Waszych opinii - co sądzicie o umieszczaniu telewizyjnych i fotograficznych rozwiązań w smartfonach?

Komentarze


Bezpieczeństwo

Confidence stał się pełnoletni

Michał Rosiak Michał Rosiak
07 czerwca 2019
Confidence stał się pełnoletni

1300 osób. Na raz, w jednym miejscu, na imprezie poświęconej cyberbezpieczeństwu. Gdyby 18 lat temu, gdy na krajowej scenie branżowych konferencji pojawiał się Confidence, mało kto przypuszczał, że: po pierwsze - wytrwa 18 lat; po drugie zaś - jego organizatorzy ściągną na dwa dni do Krakowa ludność całkiem solidnej wsi :)

60 prelegentów w ciągu dwóch dni na trzech równoległych ścieżkach. Choćby się bardzo chciało, nie da się obejrzeć wszystkiego na raz. Inna sprawa, że organizatorzy - jak zawsze w przypadku takich imprez - starali się, by równoległe wykłady znacząco różniły się tematami. Czasami się nie udawało, ale cóż - jak mawia przysłowie - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Nie tylko dla hardkorów

Confidence to nie bez przyczyny jedna z konferencji, na które zawsze chętnie jeżdżę. A to dlatego, że - co chyba co roku zaznaczam :) - choć wśród jej uczestników można wypatrzeć wielu naprawdę hardkorowych hackerów, bez problemu mogłem znaleźć tematy dla siebie. Czasami starałem się zrozumieć nieco więcej, ale gdy Michał Sajdak opowiadał o szczegółach niezałatanych podatności za lat... 80. i 90., to tylko patrzyłem z otwartymi ustami. Pilot do prezentacji, którego można użyć (zdalnie rzecz jasna) do wstrzyknięcia dowolnej sekwencji przycisków na komputerze prelegenta? Robi wrażenie, a to wcale nie była najstarsza, najbardziej abstrakcyjna i najprostsza do zexploitowania podatność.

Później wybierałem już prelekcje, które rozumiałem, a ciekawostek było sporo. Opowieści o CyberPolicji w wykonaniu Łukasza Pietrzaka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach bawiły, ale był to śmiech przez łzy. Historia pana, który tak się przejął losem swojej wielkiej miłości z Nigerii (którą znał oczywiście tylko mailowo) do tego stopnia, by na jednej z komend powiatowych zgłosić jej... porwanie dowodzi, że przed ekspertami uczącymi świadomości zagrożeń w sieci jest jeszcze dużo pracy. Policyjne statystyki związane z cyberprzestępczością porażają. Wiecie, że ofiarą ataków w sieci tylko w Polsce statystycznie pada 18 osób... na sekundę? Straty finansowe to 110 mld $ rocznie na świecie, z czego równowartość niemal 5 mld PLN w naszym kraju.

Nieśmiertelne pory roku

Kirils Solovjovs opowiadał przez 45 minut o obrosłym legendą "Collection #1" - wycieku przeszło 3 miliardów unikalnych loginów i przyporządkowanych do nich haseł z całego świata. Najpopularniejsze? 123456 rzecz jasna! Można powiedzieć, że 0,32% całości to przecież niewiele, ale pamiętajmy, że mówimy o 0,32% z trzech miliardów! Jakby nie patrzeć to 10 milionów ludzi, którzy w tak oryginalny sposób postanowili zabezpieczyć swoje cyfrowe tożsamości!

Wśród najpopularniejszych haseł, obok klasyków w styli 1qazxsw2, czy qwerty, znajdowały się też hasła relatywnie trudne, ale nie przypominające "ścieżki" na klawiaturze. Na kilku prezentacjach podczas Confidence usłyszałem dotyczącą ich teorię, w którą jestem w stanie uwierzyć. Co byście powiedzieli na wspólne hasło dla grupy botów, czy też - bez spiskowych teorii "marketerów szeptanych", dostających po kilka złotych za pozytywne recenzje produktów w sklepach i porównywarkach? Ma sens, prawda? Ciekawostką była jeszcze przygotowana przez Solovjovsa lista najpopularniejszych haseł w domenie gov.pl. Bez zaskoczeń jeśli chodzi o skalę "trudności": katalog10, 123456, Wronia53 (ciekawostka, pod tym adresem mieści się siedziba Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) oraz nieśmiertelna "Wiosna18".

Confidence o socjotechnice

Na konferencji oczywiście nie mogło zabraknąć "Trzech Króli polskiego awarenessu" - Kacp... tzn. Piotra Koniecznego, Adama Haertle i Borysa Łąckiego :) Opisywanie prezentacji całej trójki mija się z celem, bowiem kluczem do odbioru wygłaszanych przez nich treści jest charyzma prelegentów. Z wystąpienia Piotra warto zapamiętać stronę https://nbzp.cz/premium-stop/, ze szczegółowymi informacjami jak wyłączyć serwisy premium u wszystkich krajowych operatorów telefonicznych. Oczywiście jak za każdym razem kilkadziesiąt osób dało się złapać na stary trik o "QR-kodzie do zeskanowania zamiast spisywania długiego adresu".

Adam opowiadał o tym jak bardzo ludzie chcą się zainfekować, do tego stopnia, że nie mogąc otworzyć maila z malwarem... piszą do nadawcy, że coś jest nie tak z załącznikiem. Skąd o tym wiedział? Ano stąd, że w jednej z ubiegłorocznych kampanii dowcipny sprawca jako adres zwrotny phishingowej korespondencji umieścił prywatnego Gmaila naczelnego Zaufanej Trzeciej Strony. Chciał mu zrobić przykrość, tymczasem dostarczył bardzo ciekawego materiału do analizy. Najbardziej zapamiętałem jednak końcówkę prezentacji, z komentarzami "najmądrzejszych" czytelników Z3S, piszących jakimi idiotami są ci, którzy łapią się na phishingi. Nie, panowie -

jeśli robicie w cyberbezpieczeństwie i wasi użytkownicy łapią się na proste phishingi, to idiotami jesteście WY

Bo mimo posiadanej wiedzy nie potraficie ich wyedukować.

Prezes w samolocie, pora na atak

O socjotechnice, ale od strony pentestera, opowiadał Borys. Wiecie jaka jest skuteczność takich testów? 100 procent, zawsze. A to dlatego, że do sukcesu nie muszą zainfekować się wszyscy - wystarczy jeden. Wniosek? Przygotuj się na incydent, bądź gotów na błyskawiczną reakcję, wyedukuj wszystkie szczeble pracowników. No i ustal "chain of command", by nie zdarzały się sytuacje, gdy pod nieobecność prezesa, przy dobrze przygotowanym ataku, zanim ktoś dodzwoni się do szefa, na koncie firmy nie będzie już pieniędzy...

Notabene o takim prawdziwym - nie pentesterskim - przypadku opowiadał Jan Klima z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wzorcowy OSINT (Open Source Intelligence), włamanie się do firmy-ofiary i obserwowanie formy, stylu i języka wysyłanych maili i wreszcie atak, gdy prezes był na pokładzie lecącego na Daleki Wschód samolotu. Efekt? 345 tysięcy euro "w plecy", ale ostatecznie przestępcy wpadli w ręce sprawiedliwości.

O takich konferencjach jak Confidence można by pisać bardzo długo, a tematy dla siebie znajdą zarówno ci szukający "miękkiego" bezpieczeństwa jak i ci, którzy z wypiekami na twarzach patrzą w totalnie niezrozumiałe np. dla mnie linijki kodu. Za rok w czerwcu w Krakowie kolejny Confidence. Warto zajrzeć.

Komentarze

Scroll to Top