;

Oferta

Samsung Galaxy Z Fold3 taniej aż o 2500 zł (1)

Kasia Barys

14 października 2021

Samsung Galaxy Z Fold3 taniej aż o 2500 zł
1

Dzisiaj niemała gratka w ofercie tygodnia. Samsung Galaxy Z Fold3 5G 256 GB oraz słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds Pro można kupić taniej o 2496 zł. To oferta cenowa z abonamentem. Bez abonamentu różnica zniżki jest duża, bo zapłacicie mniej tylko o 200 zł. Tak więc oferta z abonamentem jest dużo atrakcyjniejsza. Dodatkowo można ją rozłożyć na 20 rat po 405 zł miesięcznie.

Jedyny taki smartfon

Samsung Galaxy Z Fold3 5G to składany smartfon z elastycznym ekranem, dzięki czemu po rozłożeniu obudowy można korzystać z przekątnej 7,6”. To telefon i tablet w jednym. Oglądanie filmów, korzystanie z serwisów społecznościowych, granie w gry, rysowanie czy edycja foto i wideo – to wszystko w Samsungu Galaxy Z Fold3 5G nabiera nowego wymiaru. Ma ultraszybki procesor i 12 GB RAM-u, bez problemu zatem radzi sobie z wielozadaniowością.

Świetnym uzupełnieniem dla topowego smartfona są dobre słuchawki bezprzewodowe, takie jak Samsung Galaxy Buds Pro. Zastosowano w nich specjalny odpowietrznik, pozwalający uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Zaawansowana aktywna redukcja szumu (ANC) może niwelować nawet 99% hałasu otoczenia.

Drugą opcją w ofercie tygodnia jest Samsung Galaxy S21+ 5G 128 GB. Można go kupić taniej o 96 zł w opcji z abonamentem. To trwały telefon. Ma najwyższy standard odporności na pył i wodę w urządzeniach mobilnych – IP68. Może zostać zanurzony na głębokość 1,5 m przez 30 minut. Pojemna bateria 4800 mAh, wspierana przez system inteligentnego zarządzania energią, pozwala na intensywny dzień pracy urządzenia bez podłączania ładowarki.

Oferta tygodnia jest ważna tydzień do 20 października. Tę promocje i inne znajdziecie na stronie orange.pl.

 

 

 

 

Udostępnij: Samsung Galaxy Z Fold3 taniej aż o 2500 zł
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:53 14-10-2021
  2496 zł.....piękna promocja. Jeśli miałbym już wybierać to wybór padłby na Samsung S21+. Składany smartfon....fajny gadżet, ale......jakoś do mnie to nie przemawia. Dziś klienci mają do wyboru tak szerokie portfolio smartfonów, że.......dobrze że mój HTC U11 cały czas działa ;p
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Roboty na etyce? (1)

Tosia Bojanowska

13 października 2021

Roboty na etyce?
1

Często słyszę, że szkoła nie idzie z duchem czasu. Dzieci (i dorosłych) otaczają internet, smartfony, asystenci głosowi, aplikacje, gry, komunikatory, a szkoła za tym nie nadąża. I że wyraźnie obnażyła to także nauka zdalna.
To tylko fragment rzeczywistości. W Fundacji Orange znamy wielu nauczycieli i nauczycielek otwartych na to, żeby podążać za potrzebami uczniów wychowywanych w cyfrowym świecie. Ostatnio poznaliśmy ich jeszcze więcej. I czekamy na kolejnych 🙂 Na przykład w projekcie darmowych szkoleń dla nauczycieli „Lekcja:Enter”.

Nie o gadżety chodzi

Mija kilka dni od ogłoszenia wyników konkursu Nauczyciel Jutr@, który Fundacja Orange zorganizowała razem z Głosem Nauczycielskim. Na uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie wyróżnienie to odebrała Joanna Mikusek-Przystajko, nauczycielka etyki i pedagożka ze Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie Zdroju.

I choć na lekcji u Pani Joanny dzieci programują roboty, które jeżdżą od jednej wartości etycznej do drugiej, to nie o technologie tu chodzi. Mam poczucie że poznając technologię cyfrową odkryłam świat moich uczniów, świat ich codzienności – mówi Laureatka. I dodaje, że jej odważniejsze przejście na „drugą stronę cyfrowej mocy” w czasie edukacji zdalnej motywowane było tym, żeby po prostu „nie stracić” uczniów w tym trudnym czasie.

Fundacja Orange

Naszą nagrodą dla zwyciężczyni jest wizyta studyjna w szkole w Finlandii – kraju, który słynie z jednego z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie.

Wśród nominowanych znaleźli się także wspaniali wychowawcy: Marek Grzywna z SP nr 23 w Toruniu, Michalina Ignaciuk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Osiek” w Gdańsku, Agata Karolczyk-Kozyra z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, Aleksandra Schoen-Kamińska z SP nr 6 im. Lotników Polskich w Pile.

Nauczyciel Jutr@

W konkursie szukaliśmy nauczycieli, którzy niekoniecznie są geekami, ale którzy próbują, eksperymentują, bo chcą  lepiej rozumieć świat uczniów. A technologia im w tym pomaga. Nauczyciel Jutr@ pokazuje, że  mimo wyzwań nauki zdalnej można zacząć uczyć inaczej. Kryzys przekuć w szansę.

Nasz konkurs towarzyszy znanemu konkursowi Nauczyciel Roku, który organizuje Głos Nauczycielski już od prawie 20 lat. To bardzo prestiżowe wyróżnienie, a nauczyciele, którzy je zdobywają, stają się ważnymi postaciami świata edukacji. Nauczycielem Roku 2021 został Dariusz Martynowicz z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

Sto lat Nauczycielom i Nauczycielkom

Wtorkowa gala pełna była emocji i pięknych wzruszeń. Dobrze jest nam w towarzystwie ludzi, którym ZALEŻY, którym się chce i którzy w swoim zawodzie widzą społeczną misję.
14 października to Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany po prostu Dniem Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom i Nauczycielkom życzymy niesłabnącego entuzjazmu, energii i radości z pracy!

A gdybyście potrzebowali wsparcia w rozwoju cyfrowych umiejętności i nowoczesnych metod nauczania – zapraszamy na darmowe szkolenia „Lekcji:Enter” w całym kraju. Tu każdy dzień jest Dniem Nauczyciela! 🙂

Udostępnij: Roboty na etyce?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:48 14-10-2021
  Gratulacje dla laureatów :)
  Odpowiedz

;

Sieć

Szybszy internet dzięki refarmingowi 2100 MHz (9)

Wojtek Jabczyński

13 października 2021

Szybszy internet dzięki refarmingowi 2100 MHz
9

Ponad rok trwał refarming sieci mobilnej, w którym chodziło o wyłączenie UMTS 2100 MHz i przejście na docelową częstotliwość LTE 2100 MHz o szerokości 15 MHz. Właśnie zakończyliśmy prace a ostatnim, zrobionym obszarem był Górnośląski Okręg Przemysłowy. Łącznie proces dotyczył 9 tys. stacji bazowych, z których mogą korzystać klienci Orange Polska.

Dzięki refarmingowi znacznie poprawiliśmy jakość mobilnego internetu LTE. Dla przykładu Warszawa. W godzinach szczytu w paśmie LTE 2100 MHz mobilny internet jest teraz szybszy o 5 Mb/s. Zwiększyła się też przepływność w godzinach szczytu – lepiej o 9 Mb/s. Pobieranie danych przyśpieszyło o 14 proc. Podobne wyniki były w całym kraju.

Projekt dał nam wzrost pojemności sieci LTE o ok. 13%, dzięki dodatkowym 5 MHz w LTE 2100 MHz. Teraz łącznie dysponujemy pasmem LTE o szerokości 50 MHz na wszystkich częstotliwościach, aby lepiej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na internet. Zrefarmingowane pasmo „przenosi” teraz więcej danych i umożliwia odciążenie pozostałych częstotliwości LTE, dostępnych na poszczególnych stacjach. W efekcie klient ma szybszy i płynniejszy transfer danych.

Na koniec ciekawostka sieciowa. Na 475 stacjach nadal pozostawiliśmy częstotliwość UMTS 2100 MHz z uwagi na warunki lokalizacji. Mam na myśli m.in.: instalacje wewnętrzne u klientów biznesowych, tereny przygraniczne, miejsca bez UMTS 900, czy specyficzne obszary turystyczne (Morskie Oko, Jezioro Białe itp.).

Udostępnij: Szybszy internet dzięki refarmingowi 2100 MHz
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  muddy 14:52 13-10-2021
  Ja mam pytanie: dlaczego tak wiele stacji w miastach nie posiada LTE800? Bardzo często w budynkach z grubymi murami / w piwnicach / halach zasięg LTE jest szczątkowy, bo dociera tylko LTE1800/2100, telefon przełącza się na zapchane do granic możliwości pasmo UMTS 900 w którym można zapomnieć o transmisji danych. W perspektywie wyłączenia także UMTS900 i pozostawienia na jakiś czas samego GSM900 - sytuacja nie napawa optymizmem :(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 16:06 15-10-2021
   Z uwagi na interferencje i ograniczenia środowiskowe gęstość siatki stacji niskich częstotliwości nie może być zbyt duża w miastach. Do każdej lokalizacji podchodzimy jednak indywidualnie i jeśli tylko jest możliwość oraz uzasadnienie biznesowe rozbudowujemy sieć o możliwe warstwy LTE, w tym LTE 800. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kamilx 18:29 13-10-2021
  Akurat jestem w tym obszarze, gdzie nadal jest UMTS2100 (okolice Hajnówki, woj. podlaskie). Ciekawe, ile czasu potrwa ten stan.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 10:15 15-10-2021
   Nie potrafię odpowiedzieć jak długo po potrwa. Zarządzanie częstotliwościami na terenach przy naszej wschodniej granicy, to spore wyzwanie. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 20:12 13-10-2021
  Tak na poważnie! Co się dzieje z waszą siecią w Krakowie??? Moja mama ma "zwykły" telefon (samsung1200) i nie idzie teraz rozmawiać! Co chwilę traci zasięg i nie można nawiązać rozmowy!!! Tak ma wyglądać ta "nowoczesność"??? :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:08 13-10-2021
   Może ustaw w telefonie mamy wybór sieci na "ręczny" i ustaw na sztywno zakres sieci. Może to pomoże?
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 10:13 15-10-2021
   Kraków jest specyficznym miastem ze względu na wyjątkową niechęć do instalowania stacji bazowych. Stąd w porównaniu z innymi dużymi miastami, w niektórych miejscach może być gorsza jakość połączeń. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  aqq 19:37 17-11-2021
  Od pewnego czasu widać zdecydowane pogorszenie jakości internetu mobilnego Orange i nju. Połączenie jest często zrywane, prędkość mizerna i to w centrum miasta (Gdańsk). Idealny przykład, że lepsze jest wrogiem dobrego. Telefony przełączają się między pasmami, raz LTE, za chwilę 3G, potem H i tak w kółko Macieju - "rewelacja".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarociniak 13:36 26-12-2021
  To kiedy można sie spodziewać raportu ze świąt?:) Ile połączeń ile sms ile internetu?:)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej