Odpowiedzialny biznes

Tańsze połączenia na Ukrainę

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
22 lutego 2014
Tańsze połączenia na Ukrainę

Ostanie dni upływają w cieniu wydarzeń na Ukrainie. Szok, lęk, współczucie i nadzieja, że przestaną tam zabijać ludzi. Pewnie wielu z Was i ja również myśli o tym i rozmawia. Przy okazji tragicznych wydarzeń w Kijowie okazało się jak wielu z nas martwi się o losy swoich bliskich, przyjaciół i znajomych na Ukrainie. Dużo  Ukraińców mieszka wśród nas i pracuje.  W takich momentach możliwość rozmowy telefonicznej staje się bezcenna. By to ułatwić od dziś do 2 marca obniżały cenę rozmów na Ukrainę do 19 groszy za minutę w ofertach na kartę, które są najpopularniejsze wśród mieszkających u nas obcokrajowców, w tym Ukraińców. To stawki poniżej naszych kosztów. Obniżka dotyczy taryf Orange Yes, Orange One, Orange POP oraz Nowe Orange Go. Jeśli będzie taka potrzeba, specjalną ofertę możemy przedłużyć. Będzie to jednak zależało od dalszego rozwoju sytuacji

Regulamin - Tańsze rozmowy na Ukrainę


Oferta

Bezpieczne konto w ofercie na kartę

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
21 lutego 2014
Bezpieczne konto w ofercie na kartę

Mamy dla Was fajną usługę w ofercie na kartę. Bezpieczne Konto, dzięki, któremu możecie sprawdzać stan konta dowolnego numeru w Orange na kartę. Gdy spadnie poniżej 5 zł dostaniecie o tym informację SMS-em. Usługa jest dostępna na kartę i abonament. Dodatkowo w abonamencie, gdy środki na koncie numeru na kartę spadną poniżej 5 zł można zasilić je prostą komendą, podając tylko kwotę doładowania. W przypadku oferty na kartę użytkownik dostanie informację jak może doładować konto posiadając kod ze zdrapki. Usługa jest przydatna m.in. dla rodziców, którzy chcieliby mieć pewność, że ich dziecko zawsze będzie miało środki na koncie swojej komórki. Może być także skuteczna do zapewnienia środków na kontach telefonów seniorów, aby ich bliscy zawsze mieli z nimi kontakt. Aktywowanie usługi następuje po wysłaniu SMS-a z numerem osoby, której stan środków chcemy otrzymywać pod bezpłatny numer 80550. Osoba ta musi potwierdzić zgodę na udostępnianie stanu swoich środków. Zawsze można sprawdzić stan środków numeru na kartę wysyłając ILE pod 80550.

3be2291aa01da0c5746037be349d9e7d255


Bezpieczeństwo

Jak dbamy o smartfony?

Michał Rosiak Michał Rosiak
20 lutego 2014
Jak dbamy o smartfony?

Smartfon. Wielu z nas nie wyobraża bez niego życia i prędzej wyszłoby z domu bez... spodni, niż bez "cyber-smyczy". A jeśli tak się zdarzy, gdy nasz ukochany gadżet do nas wróci, czujemy się wyraźnie szczęśliwsi (tak przynajmniej wykazały kilka lat temu badania do mojej pracy magisterskiej :) ).

Zróbmy więc zatem mały test. Nie będę wrzucał ankiety, wolę z Wami porozmawiać w komentarzach, jeśli zdecydujecie się odpowiedzieć na pytanie W jaki sposób zabezpieczasz swój smartfon:

  1. hasłem
  2. kodem PIN
  3. wzorem
  4. swoją twarzą (Face Unlock)
  5. mam iPho... tzn. odciskiem palca
  6. że co jak robię?

Proszę, odpowiadajcie szczerze i najlepiej przyciągnijcie tu jeszcze znajomych - im więcej odpowiedzi tym ciekawsze wnioski z tego kompletnie niereprezentatywnego pseudo-badania :)

Ja zacznę. Blokuję ośmiocyfrowym PINem, ale to od jakiegoś czasu, bo przez spory okres wygodniej mi było korzystać np. z powiadomień na górnej belce w Androidzie bez konieczności odblokowywania słuchawki. Wstyd, wiem.

Mimo blokowania i tak nie przenoszę na niej żadnych informacji służbowych (te które mogę przenosić, jeśli już muszę, wrzucam na kontener TrueCrypta na pendrivie), nie korzystam też ze służbowej poczty. W tym drugim przypadku długi PIN jest obowiązkowy, a jeśli w pewnej liczbie prób wpiszemy go błędnie, telefon zostanie automatycznie wyczyszczony. Aplikacja pozwalająca na zdalny wipe w ogóle jest dobrym pomysłem, nawet jeśli nie trzymamy nic kompromitującego na telefonie, niekoniecznie musi się nam podobać, że ktoś przegląda nasze zdjęcia, maile, czy SMSy.

No i pamiętajmy, że nawet najbardziej wypasione zabezpieczenia nie pomogą, jeśli nie będziemy traktować smartfonu jak komputera - nie klikać podejrzanych linków, nie instalować pirackich programów i nie pomagać złymi ludziom sami łamiąc zabezpieczenia.

 

Fot. The Verge

Scroll to Top