Sieć

Wzmocniliśmy sieć na Orange Warsaw Festival

Kinga Gora Kinga Gora
06 czerwca 2024
Wzmocniliśmy sieć na Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki. W miejscu, które na co dzień świeci pustkami pojawiają się tłumy ludzi wysyłających zdjęcia, filmy i coraz częściej streamujących. Przekłada się to na setki gigabajtów danych komórkowych, tysiące SMS-ów i kilkudziesięcioprocentowy wzrost ruchu głosowego w okolicy. To duże wyzwanie dla sieci, która musi przenieść cały ten ruch. Mamy remedium - 5G w paśmie C.

Jak co roku na terenie, na którym odbywa się Orange Warsaw Festival, postawiliśmy mobilną stację bazową Orange. Nadaje sygnał na częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz oraz, po raz pierwszy, sygnał 5G w paśmie C. To bardzo duża zmiana, bo 5G jest najszybszą technologią, która pozwala uzyskać nieosiągalne dotąd prędkości, zwłaszcza podczas imprez masowych.

Więcej nie zdradzam. Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym zobaczycie budowę mobilnej stacji bazowej i dowiecie się od naszego eksperta Karola Zielińskiego, Kierownika Projektu Sieci Mobilnej, co daje nam wykorzystanie 5G w paśmie C podczas takich wydarzeń.

Komentarze

NMen
NMen 14:47 06-06-2024

Pani Kingo, kolejny świetny artykuł! Bardzo miło i z zainteresowaniem czyta się takie techniczne wpisy! Tego zawsze brakowało u innych. Super, że na filmikach wypowiadają się również specjaliści z naszego działu projektowego. Dobrze jest pokazywać ludziom coś więcej, niż tylko nudne wpisy o ofertach, tym samym pozytywnie wyróżniać się na tle konkurencji. Tym bardziej, że ostatnio w infrastrukturze dzieje się dużo dobrego i idzie wszystko do przodu, sprzęt jest sukcesywnie wymieniany, jest to ciekawe i warto to pokazywać. Wywiady z ludźmi z działu mobilnego też są mega ciekawe i potrzebne. Dużo technicznych ciekawostek o rozwoju sieci. Takie informacje na blogu to jest to! Tym żyje operator, gdyby nie infrastruktura nie byłoby sieci, więc trzeba o tym mówić, trzeba pokazywać i trzeba uświadamiać. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Odpowiedz
  Kinga Gora
  Kinga Gora 10:17 10-06-2024

  Bardzo się cieszę, a bez ekspertów ani rusz! Również pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
OrangeCEO
OrangeCEO 17:32 06-06-2024

Postawcie im taki nadajnik żeby sieć działała jak w Krotoszyn 63-700 ( szczególnie od nadajnika z ul glinki) 😂

Odpowiedz
  Kinga Gora
  Kinga Gora 13:12 10-06-2024

  Zdaje się, że CEO nie ma wszystkich informacji. W Krotoszynie występują zewnętrzne zakłócenia, które są niezależne od Orange. Tematem zajmuje się Urząd Komunikacji Elektronicznej.

  Odpowiedz
Paweł
Paweł 19:11 06-06-2024

Pani Kingo kiedy zostanie poprawiony zasięg w miejscowości Grzybowa Góra powiat Skarżysko kościelne.

W tym rejonie występuje bardzo słaby zasięg LTE ( na zewnątrz budynków) niektórych miejscach to tylko 2G.

Konkurencja jakiś czas temu postawiła nadajnik może warto zamontować u nich swoje anteny?

Odpowiedz
  Kinga Gora
  Kinga Gora 10:06 11-06-2024

  Niestety w najbliższym czasie nie planujemy w tej okolicy inwestycji.

  Odpowiedz
marrog7
marrog7 22:52 06-06-2024

Pani Kingo i Orange – znów WIELKIE podziękowania za kolejny, ciekawy materiał o budowie – tym razem – mobilnej stacji bazowej 🙂

Odpowiedz
  Kinga Gora
  Kinga Gora 10:18 10-06-2024

  Bardzo proszę i zapraszam na kolejne 😉

  Odpowiedz
Jackson
Jackson 14:58 11-06-2024

A Ja nadal czekam na modernizacje nadajnika w miejscowości Dąbrowa Gmina Pawłów kod pocztowy 27-225 Powiat Starachowicki. Pierwotny termin miał być na Październik ubieglego roku i nadal nic się nie dzieje….

Odpowiedz
  Kinga Gora
  Kinga Gora 12:52 14-06-2024

  Rzeczywiście niestety termin się przesunął. Modernizacja tego nadajnika zaplanowana jest w najbliższych tygodniach.

  Odpowiedz
OrangeCEO
OrangeCEO 10:50 12-06-2024

Nic nie może przecież wiecznie trwać, nie robicie postępu w tej sprawie a ja już sobie zmieniłem na operatora z c-band 😁

Odpowiedz
OrangeCEO
OrangeCEO 23:29 12-06-2024

Ale i tak was kocham za Ken Karsona i Yeat’a😍🖤

Odpowiedz
NMen
NMen 07:51 13-06-2024

P4 🙂

Odpowiedz

Oferta

Bonus 500 GB za zgodę marketingową

Beata Giska Beata Giska
05 czerwca 2024
Bonus 500 GB za zgodę marketingową

Wystartowała kolejna akcja promocyjna dla klientów na kartę. Jeśli dacie nam zgodę, otrzymacie w podziękowaniu sporo GB.

Jeśli chcecie zwiększyć ilość internetu w Waszych komórkach sprawdźcie, jak to zrobić tym razem. Akcja trwa od 5 do 10 czerwca.

Dla kogo: każdy klient, który w okresie promocji wyrazi zgodę marketingową SMS-em, otrzyma standardowy bonus 200 GB na 31 dni, a do tego dodatkowe 300 GB. W sumie aż 500 GB na 31 dni.

Jak to zrobić: zgodę można wyrazić, wysyłając darmowy SMS o treści TAK pod 80290.

Szczegóły i wyłączenia: bonus jest jednorazowy i nie dotyczy użytkowników, którzy już wcześniej wyrazili zgodę tym kanałem i odebrali standardowe 200 GB. Gratisowy pakiet nie zostanie przyznany za wyrażenie zgody innym kanałem niż SMS. Regulamin dostępny jest na stronie.

Kolejne upominki w aplikacji

Dodatkowo, w ramach cotygodniowej akcji, w aplikacji pojawił się kolejny prezent. Tym razem w Środach z Mój Orange dajemy opaskę S.O.S. do bezpłatnego przetestowania na 3 miesiące. To nowa usługa i bardzo przydatna rzecz dla seniorów. Szczegóły znajdziecie w aplikacji, a o opasce przeczytacie tutaj.

Komentarze


Oferta

Nawigacja na wakacje w prezencie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 czerwca 2024
Nawigacja na wakacje w prezencie

W czerwcowej edycji promocji dla klientów Orange na kartę mamy w prezencie usługę Nawigacja Orange na 2 miesiąc za darmo. Świetnie sprawdzi się Wam podczas wakacji.

Usługa daje dostęp do map Polski i Europy. Nawigacja zdecydowanie pomoże szybciej i bezpieczniej dotrzeć do celu podróży. Prezent możecie odebrać w aplikacji Mój Orange zakładce Dla Ciebie. Po wybraniu na banerze przycisku „Odbieram i płacę od 3 miesiąca” zostaniecie odesłani do przygotowanego SMS-a. Jak go wyślecie to promocja zaczyna działać.

Na 2 dni przed końcem darmowej promocji poinformujemy Was SMS-em, że niedługo wejdziecie już w okres płatny i dostaniecie pełną informację, jak z usługi zrezygnować. Jeśli zdecydujecie się korzystać z niej dalej, przejdziecie na płatną subskrypcję Polska w cenie 12,99 zł miesięcznie.

Usługa na Europę wygaśnie Wam automatycznie po 2 darmowych miesiącach. Oczywiście możecie ją zachować i korzystać dalej z map Europy, jeśli zdecydujecie się na ich zakup za 11,99 zł miesięcznie. Promocja trwa do 30 czerwca.Regulamin znajdziecie tutaj.

Komentarze

Scroll to Top