;

Sieć

Nowe stacje bazowe w sieci Orange (40)

Kinga Gora

14 grudnia 2023

Nowe stacje bazowe w sieci Orange
40

Rozbudowa mobilnej sieci radiowej to sposób, aby stawić czoło wyzwaniom rosnącego ruchu sieciowego. Dzięki niej możecie swobodnie i komfortowo korzystać z sieci i internetu. Sprawdźcie, jak rozwijaliśmy sieć mobilną Orange w 2023 roku. Zapraszam na roczne podsumowanie i kilka ciekawostek, jak przygotowaliśmy sieć na zimę.

Klienci Orange mogą korzystać z ponad 12 tysięcy stacji bazowych. To zasługa RAN sharingu Orange i T-Mobile. Oznacza to, że współdzielimy i udostępniamy sobie nawzajem radiową sieć dostępową. Dzięki temu zarówno klienci Orange, jak i T-Mobile korzystają z sieci radiowej obu operatorów. Sieć wzmacniamy zarówno przez dostawienia nowych stacji, jak i renewal, czyli modernizację istniejących, o czym pisałam w tekście Zmodernizowana sieć = lepsza jakość usług. Za cel stawiamy sobie zarówno poprawę zasięgu, jak i zwiększenie pojemności.  

Od początku roku postawiliśmy 226 nowych stacji bazowych w całej Polsce. W grudniu czekają nas koleje uruchomienia więc liczba ta jeszcze się zwiększy. Renewal przeszło prawie 3 tysiące stacji, na których łącznie dołożyliśmy ponad 2,5 tysiąca warstw LTE. Modernizacja dotyczy zarówno stacji Orange, jak i T-Mobile – wszystko w ramach modelu RAN sharing.

Mapa nowych stacji bazowych w sieci Orange od 01.2023 do 13.12.2023.

My się zimy nie boimy

Mówi się co roku, że zima zaskoczyła drogowców (przepraszam drogowców za taki przytyk!). Z pewnością nie można tego powiedzieć o naszych radiowcach i specjalistach zarządzania usługami. Jedni i drudzy solidnie przygotowują się do sezonu zimowego. Bazując na analizie ruchu w sieci mobilnej wybierają lokalizacje, w których potrzebne jest zwiększenie pojemności sieci lub poprawa zasięgu.

Spośród nowych stacji postawionych w tym roku pięć znajduje się w pobliżu miejscowości, które cieszą się dużym zainteresowaniem w zimowym i świątecznym czasie. Najnowsza z nich, bo uruchomiona w tym tygodniu, zlokalizowana jest na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim. Pozostałe w Pyzówce koło Nowego Targu, w Ścinawce Średniej niedaleko Kłodzka, następna cała w Skowronkach (tak, tak, to nazwa miejscowości) koło Mszany Dolnej oraz w Izbach w pobliżu Krynicy-Zdrój.

Renewalem objęliśmy dotychczas 93 stacje bazowe na południu Polski w rejonach górskich, z czego 65 od początku roku. Od stycznia dołożyliśmy w tych lokalizacjach także 91 pasm LTE, zwiększając w ten sposób pojemność sieci i poprawiając jakość usług sieciowych.

Podwyższony monitoring na stacjach

Jak co roku na czas świąt i ferii zimowych, a więc prawie do końca lutego, uruchomiliśmy także specjalny monitoring. Objęliśmy nim 126 stacji bazowych, które znajdują się w popularnych zimą miastach i miejscowościach. Najwięcej w powiecie nowotarskim i tatrzańskim, które ściągają turystów na stoki narciarskie. Są wśród nich: zakopiańskie Krupówki, Gubałówka, Bukowina Tatrzańska, Rabka Zdrój, Niedzica, Szczyrk, Małe Ciche czy Krościenko nad Dunajcem.

Monitorowanie jakości usług w tych lokalizacjach będzie miało najwyższy priorytet. Dzięki temu szybciej zareagujemy i usuniemy potencjalne awarie sieciowe i problemy jakościowe. Można spokojnie wybierać się na zimowe wyjazdy, ferie i święta, szusować na nartach i korzystać z sieci.  

Udostępnij: Nowe stacje bazowe w sieci Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    Mati 17:57 14-12-2023
    226 stacji to fioletowi uruchamiają w DWA miesiace. Nie ma się czym chwalić. Kwestia czasu a będą mieć więcej stacji niż Networks. Brać się za robotę bo jest wiele miejsc gdzie zasięg jest słaby.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Dejmian 15:24 15-12-2023
      Otóż to.Orange pod względem budowy nowych nadajników od dawna śpi i lada moment play ich nakryję czapka
      Odpowiedz
    • komentarz
      pablo_ck 21:08 15-12-2023
      Niech stawiają, do tej pory korzystali z roamingu krajowego więc sporo zaległości mają do odrobienia.
      Odpowiedz
      • komentarz
        mike278 16:36 18-12-2023
        Ale wiesz że nadal korzystają z roamingu krajowego? W Orange? Do 2025 roku? I ze Play ma ponad 11400 nadajnikow a Orange i TMobile kazdy z nich powyżej 12000? I to sa te spore zaleglosci?
        Odpowiedz
  • komentarz
    Jackosn 20:17 14-12-2023
    A ja zapytam co z modernizacja nadajnika w miejscowości Dąbrowa Gmina Pawłów kod pocztowy 27-225? Podobno miał być z modernizowany jesienią tego roku.. A już mamy prawie zimę i nowy rok..
    Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 13:15 15-12-2023
      Informacje o pracach planowych na stacjach kontaktując się z obsługą.
      Odpowiedz
  • komentarz
    Digi 07:43 15-12-2023
    Miło, że zaczęliście o tym informować. Takie informacje powinny być na bieżąco z dokładnymi lokalizacjami. Co do ilości stacji liczyłem na więcej. Sieć jest przeciążona, wyniki słabe. Liczę na Was, bo teraz kryterium wyboru operatora nie staje się dla ludzi sama oferta, a właśnie jakość i stabilność zasięgu. Dlatego fioletowi królują w mnp. Niech to da Wam do myślenia.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 12:59 18-12-2023
      Co jakiś czas publikuję tutaj informacje o tym co słychać w sieci, o nowych stacjach też będę pisać. Zgadzam się - jakość i stabilność zasięgu to podstawa. Jednak niemniej ważne niż nowe stacje bazowe, jest to jak zarządza się tymi istniejącymi, z jakich korzystają technologii czy właśnie wspomniana w tekście modernizacja, którą prowadzimy i która znacznie poprawia jakość usług i zasięg.
      Odpowiedz
  • komentarz
    jarek 08:38 15-12-2023
    W zgłaszanym od lat Wąsoszu,woj. podlaskie jest słaby zasięg 2G/3G na zewnątrz budynków,bo nadajnik w Szczuczynie jest oddalony o 6km. Czy orange nie może postawić tam nadajnika lub dostawić antenę na maszcie play?Ile lat można prosić o zasięg w domach w miejscowości gminnej powyżej 1200mieszkańców?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 12:47 15-12-2023
      Jest planowana inwestycja w pobliżu, ale w dłuższej perspektywie czasowej.
      Odpowiedz
      • komentarz
        jarek 19:25 16-12-2023
        Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
        Odpowiedz
      • komentarz
        PanX 20:33 16-12-2023
        Slaby zasieg to malo powiedziane na stacji nadaczej w Szczuczynie kilka razy do roku calodniowe przerwy uslugach to norma . Nawet dni z bardziej wietrzna pogoda powoduja nagle kilkugodzinne utraty zasiegu. Dno i sto metrow mułu . Za czasow IDEI gdy byla osobna wieża bez nadajnikow T-Mobile to bylo nie do pomyslenia. Pewnego razu nawet wystapila sutuacja ze terminale w sklepach nie dokonyway transakcji . Jednym slowem wielki bajzel na kólkach.
        Odpowiedz
        • komentarz
          jarek 21:19 16-12-2023
          Przy ul. Granicznej 6 w Szczuczynie jest bts Tmobile,z którego korzysta Orange. Wcześniej Orange miał swój bts w Szczuczynie,ale go rozebrali i dostawili antenę do Tmobile. Nie wiem co sieć Orange ma na myśli zostawiając tylko jeden bts na okolicę. Przecież obecnie jest tam via Baltica. Jedna wieża w Szczuczynie ma obsłużyć wzmożony ruch drogowy na S61,miejscowości gminy Szczuczyn oraz Wąsosz wraz z całą gminą.Oczywiście dodano wieżę orange w Bzurach,ale działa tylko na 800Mhz i jest ustawiona w stronę Grajewa. Do Wąsosza,Ławska,Żeber sygnał dochodzi w granicach jednej kreski wewnątrz budynków lub wcale. Nie da się rozmawiać,a sms pisze się przy oknie lub na strychu domu.
          Odpowiedz
        • komentarz
          jarek 21:54 16-12-2023
          Obecnie orange nie ma swojego masztu w Szczuczynie. Antenę zawiesili na Tmobile,a naszt rozebrali. Poza tym,że w Bzurach postawili nadajnik i wszystko działa na 800Mhz to nic nie dało,bo jest ustawiony w stronę Grajewa. Więc Wąsosz,Ławsk,Żebry mają słaby zasięg,bo nadajnik w Szczuczynie obsługuje też S61.
          Odpowiedz
      • komentarz
        Jarek 15:40 17-12-2023
        Pani Kingo. Czy wiadomo ile wynosi mniej więcej ta „dłuższa perspektywa czasowa”? Pytam,ponieważ słyszę to odkąd Idea została kupiona przez Orange. Mieszkańcy uciekli do Play ze względu na zasięg sieci. A wielu ma neostradę i chcieliby mieć komórkę w orange w pakiecie. Poza tym,czy inwestycja w pobliżu oznacza bliską odległość od Wąsosza?Bo jak ma być znowu 5-6 km to zasięg sieci się nie polepszy.
        Odpowiedz
        • komentarz
          Kinga Gora 13:06 18-12-2023
          Panie Jarku, niestety nie mam pewności co do dokładnego terminu. Proces inwestycyjny jest złożony i zależy nie tylko od nas jako inwestora, ale też zewnętrznych podmiotów. Dopiero na późniejszym etapie inwestycji mogłabym podać pewniejszy termin ukończenia.
          Odpowiedz
          • komentarz
            Jarek 15:23 18-12-2023
            Dziękuję za Pani aktywność na blogu👍
            Odpowiedz
  • komentarz
    Zenon 09:47 15-12-2023
    Stacja bazowa Orange we Wrocławiu przy ul. Pszczelarskiej (na kościele) pomimo zgłoszeń od kilku miesięcy nadal nie jest naprawiona. W tej lokalizacji nie można korzystać z połączeń VoLTE oraz internetu, a operator ciągle przesuwa termin usunięcia usterki. Tak właśnie wygląda podejście Orange do własnej sieci i klientów. Duże miasto i takie problemy od kilku miesięcy, że aż WSTYD!
    Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 12:11 18-12-2023
      Nie widać aktualnie w naszym systemie monitoringu żadnej awarii do usunięcia dla tej lokalizacji. Poproszę o numer zgłoszenia - będziemy mogli dokładniej sprawdzić.
      Odpowiedz
  • komentarz
    Zenon 09:54 15-12-2023
    Stacja bazowa Orange we Wrocławiu przy ul. Pszczelarskiej (na kościele) pomimo zgłoszeń od kilku miesięcy nadal nie jest naprawiona. W tej lokalizacji nie można korzystać z połączeń VoLTE oraz internetu, a operator ciągle przesuwa termin usunięcia usterki. Tak właśnie wygląda podejście Orange do własnej sieci i klientów. Duże miasto i takie problemy od kilku miesięcy, że powinniście się wstydzić!
    Odpowiedz
  • komentarz
    WlkpKrotoszyn63-700 10:05 15-12-2023
    Tyle z waszej modernizacji że z 4ca 50/100mbps, teraz wieczorami wyłączą całkowicie internet albo 5mbps 3ca bez 2600mhz, wszystkie streamingi poszły do kosza, pobudowaliście nadajniki bez mocnej radiolinii lub światłowodu... Zgłaszałem i odpowiedź że termin naprawy nieznany. Adres w tytule.
    Odpowiedz
    • komentarz
      WlkpKrotoszyn63-700 13:27 17-12-2023
      Też wstydu nie macie że w Wielkopolsce i na zachodzie ledwo chodzi lte a na Podlasiu wszędzie 5g.
      Odpowiedz
      • komentarz
        Eryk 20:25 18-12-2023
        Nie patrz na mapę zasięgu orange. To,że pokazuje na Podlasiu 5G to nie oznacza,że tak jest w całym regionie i jest to zasięg tylko na zewnątrz budynków. Poza tym to nie prawdziwe 5G,ale współdzielenie zasobów LTE na częstotliwości 2100Mhz. Ale aukcja 5G była dzień po wyborach i czekamy po Nowym Roku na 5G u wszystkich operatorów.
        Odpowiedz
        • komentarz
          WlkpKrotoszyn63-700 10:02 19-12-2023
          To nie zmienia faktu że lubuskie,płd wielkopolska, dolny Śląsk jest wielka białą plama w porównaniu do ...
          Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 12:47 18-12-2023
      W Krotoszynie jest 5 stacji bazowych. Żeby móc cokolwiek sprawdzić potrzebowałabym dokładniejszego adresu.
      Odpowiedz
      • komentarz
        WlkpKrotoszyn63-700 14:38 18-12-2023
        Bardzo niskie prędkości ze stacji ul.Glinki + agregacja innych nadajników z pasmami zasięgowymi, tam gdzie wcześniej miałem wysokie prędkości z samego nadajnika 4ca z ul. Ofiar Katynia teraz jest bardzo wolno. Play ma z 4 nadajniki w tym miejscu z 5g i duże prędkości ze wszystkimi pasmami.
        Odpowiedz
        • komentarz
          Kinga Gora 11:06 19-12-2023
          Na żadnej ze stacji w Krotoszynie nie ma awarii ani przeciążeń. Stacja na ul. Glinki agreguje 3 pasma LTE, a czwarte (LTE2600) ma być „dołożone” w ramach renewala na początku 2025 r, co jeszcze wzmocni pojemność. Stacja na ul. Ofiar Katynia agreguje 4 pasma LTE więc już teraz w pełni wykorzystuje dostępne częstotliwości. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia: tłumienie sygnału przez budynki, topografia terenu, gęstość zabudowania. Przyczyn niskiej prędkości może być wiele, a fizyki nie oszukamy. Jeśli ma Pan problem z prędkością to zachęcam do zgłoszenia drogą oficjalną – konsultanci będą mieli większe możliwości ustalenia szczegółów.
          Odpowiedz
  • komentarz
    Wukong 13:45 17-12-2023
    U mnie na wsi internet od Orange tak działa, że nawet testu prędkości internetu nie mogę odpalić hahaha żenada. Dobrze że w 2024 kończy mi się umowa i spierdalam do Play
    Odpowiedz
  • komentarz
    Szczypior 09:58 19-12-2023
    Niby się cos dzieje, ale czy to dobre zmiany. 2 miesiące temu miałem jeszcze telefon z lte i zasięg w domu 2-3 kreski - prędkość miedzy 20a 30-mb/s. Teraz zmieniłem telefon, mam już 5G w domu - 1 kreskę a prędkość w 5G miedzy 15 a 22 MB/s. Tak samo w rynku miasta około 35tys mieszkańców godzina 10 rano więc zużycie danych w okolicy tez raczej nie duże, niby wyświetla się 5G ale prędkość pobieranie 13,34, wysyłanie 4,42 więc raczej słabo, także chyba dalej bardzo dużo do zrobienia ze strony Orange w tej kwestii.
    Odpowiedz
    • komentarz
      jan 17:40 19-12-2023
      Pamiętaj,że każdy operator z wyjątkiem Plusa,który ma 5G na 2600Mhz, ma wolniejsze 5G w speedtestach w Polsce niż prędkość LTE….jak na razie.
      Odpowiedz
    • komentarz
      Kinga Gora 09:42 20-12-2023
      Obecnie 5G działa w jednym paśmie i dzieli je z LTE. Natomiast LTE działa na kilku pasmach (w zależności od lokalizacji), które można agregować. Dlatego 4G osiąga wysokie prędkości. Dochodzi oczywiście jeszcze kwestia propagacji fal, która jest inna dla różnych częstotliwości, terenu, gęstości zabudowania, tego czy jesteśmy w budynku i jakie ma tłumienie fal. Jeśli chodzi o 5G, to aukcja na docelowe częstotliwości dla 5G dopiero co się rozstrzygnęła i wciąż wszyscy operatorzy czekają na odpowiednie pozwolenia. Gdy wystartuje 5G w paśmie C spodziewamy się dużo wyższych prędkości. Pamiętajmy tylko, że rozbudowa sieci 5G to potężne przedsięwzięcie i potrzeba na nie czasu, nic nie dzieje się z dnia na dzień. 😊
      Odpowiedz
  • komentarz
    Marcin 08:10 27-12-2023
    A co z miejscowością gać 55-200? Nadajnik stoi od pół roku i nic się nie poprawiło. A zasięgu zero. Chyba zmienie operatora po 8 latach.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Paul 13:01 27-12-2023
    A w Rożnowie (33-318) w najbliższej okolicy zapory nadal jedyną działającą siecią pozostaje Plus i od co najmniej 6 lat nic się nie chce w tym temacie zmienić.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Krzychu 20:42 07-01-2024
    Nadajnik Janice na Dolnym Śląsku nie wyrabia już od dwóch lat. Wieczorami praktycznie nie idzie korzystać z internetu, nie wspominając o świętach , długich weekendach , feriach , urlopach itd. Zróbcie coś z tym bo człowiek płaci za usługi , które ledwo działają.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Mi 20:41 10-01-2024
    A kiedy może nowe nadajniki w Gminie milejów? I na obrzeżach gdzie jest słaby zasięg?
    Odpowiedz
  • komentarz
    Maciej 19:27 15-01-2024
    U mnie od roku nie ma sieci 5G w Rzeszowie w Orange...I T-Mobile...Aleja Witosa 21... ..
    Odpowiedz
  • komentarz
    Voip 18:01 31-01-2024
    Knurów woj śląskie brak 5G
    Odpowiedz
  • komentarz
    Grzegorz 17:50 01-02-2024
    Czy nowy bts w Wołczkowie juz dziala? Bo jakos nie widze zmiany. Kiedy go uruchomia
    Odpowiedz
  • komentarz
    Voip 09:56 18-02-2024
    Witam. Knurów woj śląskie czekają na 5g w Orange i T-Mobile. Wokół miasta jest 5G a w mieście LTE.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Warszawa 15:33 28-03-2024
    Zapraszam na warszawskie Bielany, okolice ul. Arkuszowej. LTE 1 kreska, 3G 2 kreski. Mnóstwo nowych osiedli, więc Plus postawił antenę a Orange nie może...
    Odpowiedz

;

Smart City

Inteligentne przejścia dla pieszych w Rybniku i Świdwinie (1)

Daria Drabik

14 grudnia 2023

Inteligentne przejścia dla pieszych w Rybniku i Świdwinie
1

Pamiętacie nasz konkurs „Inteligentne Przejście”? O nagrody – nowoczesne i bezpieczne przejścia dla pieszych – walczyło blisko 40 miast, angażując setki tysięcy mieszkańców. To ich głosy zdecydowały o tym, gdzie powstaną smart przejścia.

Pierwsze aktywne przejście zamontowaliśmy w Świdwinie przy ulicy Drawskiej, w pobliżu centrum handlowego. Świdwin okazał się najlepszy w kategorii do 20 tys. mieszkańców. Zdobyła 6687 punktów, walcząc do ostatnich chwil między innymi z Karlinem i Brusami.

Potem przyszedł czas na montaż w Rybniku, przy ulicy Górnośląskiej, tuż przy szkole. Rybnik wygrał w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, zdobywając 18 740 punktów. Wyprzedził Bytom i Kielce. Trzecie inteligentne przejście zamontujemy na początku 2024 roku w Iławie.

Jak działa inteligentne przejście

Czujniki ruchu w przejściu smart wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów. Całym systemem steruje się z poziomu Platformy Zarządzania Miastem od Orange. W oprawach znajdują się specjalne sterowniki z wbudowaną kartą sim. Dzięki temu lampy działają wg. zaplanowanego scenariusza, np. zgodnie z zegarem astronomicznym. Można też przyciemniać je np. w późnych godzinach nocnych, kiedy ruch praktycznie ustaje, aby zużywały mniej prądu.  

Zobaczcie, jak inteligentne przejścia działają w praktyce.

Konkurs zjednoczył społeczności lokalne

Miasta postawiły na różnorodne sposoby promocji konkursu – od oficjalnych, miejskich kanałów komunikacji, po oddolne inicjatywy mieszkańców. Do głosowania zachęcali włodarze, dyrektorzy szkół i przedszkoli, lokalni aktywiści, strażacy, kluby kibiców, domy kultury, lokalni przedsiębiorcy a nawet księża. Pojawiały się wpisy w mediach społecznościowych, drukowane były plakaty, a na ulicach wolontariusze z tabletami zachęcali do głosowania i tłumaczyli zasady na przykład seniorom.

Potrójne złoto i diament, czyli jeszcze więcej nagród

Konkurs Inteligentne Przejście był elementem kampanii edukacyjnej Smart City od Orange. W jej ramach zaangażowaliśmy 70 miast, które dotychczas nie miały rozwiązań smart i wykształciliśmy ponad 50 Liderów Smart City spośród włodarzy i urzędników miejskich. Zbadaliśmy potrzeby miast i zachęciliśmy setki tysięcy mieszkańców do głosowania w konkursie, by właśnie w ich miejscowości powstało bezpieczne, Inteligentne Przejście. Inicjatywę docenili nie tylko mieszkańcy, ale także eksperci i biznes. Zaczęło się od Diamentu, czyli najwyższego odznaczenia w konkursie Liderzy ESG. Potem przyszedł czas na dwie główne nagrody PR Wings (Komunikacja B2B i Efektywność), a 8 grudnia odebraliśmy Złoty Spinacz –  główną nagrodę w największym konkursie komunikacji i PR w Polsce.

Udostępnij: Inteligentne przejścia dla pieszych w Rybniku i Świdwinie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:11 15-12-2023
    Czyli polecenie służbowe zadziałało 😜
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Orange Polska liderem ESG (1)

Monika Kulik

13 grudnia 2023

Orange Polska liderem ESG
1

„Lider ESG” to tytuł przyznawany firmom i instytucjom, które w sposób kompleksowy realizują strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi wspierające ochronę środowiska lub zrównoważony rozwój społeczny oraz prowadzą skuteczne kampanie edukacyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju. W III edycji konkursu Orange Polska otrzymał Diamentową nagrodę Lidera ESG w kategorii „Strategia”.

Strategiczne podejście do zrównoważonego rozwoju tj. ESG (Environmental, Social, Governance) jest z nami od kilkunastu lat. W 2010 roku stworzyliśmy naszą pierwszą strategię CSR, wyznaczając sobie do realizacji konkretne cele środowiskowe i społeczne. Obecnie w strategii biznesowej .Grow jeden z 4 kluczowych obszarów to właśnie „Odpowiedzialność” – odpowiedzialność za nasz wpływ na pracowników, otoczenie społeczne i środowiskowe. Tę konsekwencję w dążeniu do zrównoważonego rozwoju, włączenie celów ESG do strategii firmy, ambitne cele w zakresie neutralności klimatycznej i ekonomii cyrkularnej a także działania na rzecz włączenia społeczno – cyfrowego i edukacji dzieci, młodzieży i osób starszych w zakresie nowych technologii – doceniła kapituła konkursu.

To już 2. nagroda dla Orange Polska w konkursie Liderzy ESG. W ubiegłym roku nagrodzony został nasz program edukacyjny dla samorządów Akademia Lidera Smart City.

 „Lider ESG” to nagroda przyznawana w trzech głównych kategoriach: Strategia, Innowacja oraz Program edukacyjny. W każdej kategorii kapituła może przyznać pierwsze miejsce – diamentowe, drugie miejsce – złote, trzecie miejsce – srebrne, a także wyróżnienia specjalne. Zgłoszenia firm są oceniane przez zespół analityczny oraz kapitułę konkursu, złożoną z ekspertów w dziedzinie ESG, rynków finansowych, przedstawicieli nauki i biznesu. Dodatkowo przyznawane jest też specjalne wyróżnienie „Wizjonera/Wizjonerki Zrównoważonego Rozwoju” dla osoby, która swoją postawą i autorytetem wspiera odpowiedzialny biznes.

Organizatorami konkursu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz PwC Polska. Partnerem strategicznym jest UN Global Compact Network Poland. Partnerami są: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK), Konfederacja Lewiatan, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Związek Banków Polskich (ZBP) oraz ESGInfo.pl.

Udostępnij: Orange Polska liderem ESG
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:11 15-12-2023
    Monika 💪💪💪
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej