Oferta

Zestaw do vlogowania Bigben XL – statyw z oświetleniem – test

Karol Owczarek Karol Owczarek
17 marca 2022
Zestaw do vlogowania Bigben XL – statyw z oświetleniem – test

Już sam statyw znacznie ułatwia kręcenie wideo czy robienie zdjęć portretowych smartfonem. A gdy do tego jeszcze dodamy lampę doświetlającą, możemy stworzyć domowe studio nagraniowe. Zestaw do vlogowania Bigben łączy oba te elementy – pozwala stabilnie ustawić telefon na wybranej wysokości i ma lampę LED.

Gdy przez pewien czas stał w moim salonie rozstawiony zestaw do vlogowania, niemal każda odwiedzająca mnie osoba pytała, czy nagrywa się tu filmy dla dorosłych. Z pewnością statyw może przydać się również do tego. Tłumaczyłem jednak, że to przede wszystkim narzędzie dla vlogerów i do robienia selfie z lepszym oświetleniem. Z tej drugiej funkcjonalności kilku znajomych ochoczo skorzystało i było zadowolonych z efektów.

statyw Bigben stojący na podłodze

Przeczytaj też: Kamera w telefonie – jak nagrywać spektakularne filmy wideo?

Akcja regulacja

Po wyjęciu z pudełka zestaw trzeba złożyć, co zajmie chwilę i ze wsparciem instrukcji nie powinno sprawić nikomu trudności. Wysokość statywu można regulować w zakresie od około 80 cm do 150 cm. Uchwyt ustawimy pod różnymi kątami, zarówno w pionie, jak poziomie. Jest rozsuwany, więc zmieści się w nim w zasadzie każdy współczesny smartfon.

części statywu

Przeczytaj też: Testujemy statyw obrotowy 360° Bigben z czujnikiem ruch

Jeśli chcemy skorzystać z oświetlenia LED, musimy podłączyć zestaw do źródła zasilania kablem USB – np. do komputera lub kostki ładującej naszego smartfona. Za pomocą pilota na kablu ustawimy intensywność oświetlenia, a także temperaturę barwową, do wyboru: ciepłą, zimną i neutralną. Lampa ma średnicę 26 cm i jest naprawdę skuteczna – ustawiona na maksymalną jasność, świeci bardzo intensywnie. Nawet w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu nasza twarz będzie dobrze widoczna.

Przeczytaj też: Jak nakręcić dobre wideo smartfonem i z jakich aplikacji warto korzystać – poradnik dla twórców

Zestaw ma szerokie zastosowanie. Sam statyw posłuży do robienia zdjęć z długim czasem naświetlania lub filmów poklatkowych (timelapse). Może też pomóc w nagrywaniu ćwiczeń czy vlogów kulinarnych. Lampa LED nie tylko uczyni nas lepiej widocznymi w kadrze, lecz także przyda się np. podczas robienia makijażu.

Sprawdź zestaw do vlogowania Bigben – statyw z oświetleniem XL w sklepie Orange>>

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 23:10 18-03-2022

Fajny zestaw. Podobne zestawy można kupić za 50 zł na wyprzedażach. Myślałem sobie coś takiego kupić, ślę co tu nagrywać ?

Odpowiedz

Oferta

Darmowe 100 GB za doładowanie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 marca 2022
Darmowe 100 GB za doładowanie

Dzisiaj wystartowała nowa promocja dla klientów Orange na kartę. Jeśli doładujecie swój numer wykorzystując aplikację Mój Orange za minimum 10 zł, otrzymacie darmowe 100 GB ważne przez 30 dni.

Z oferty mogą skorzystać wszyscy użytkownicy taryf: Orange Free na Kartę, POP, YES, Zawsze Bez Limitu i IoT. Ważność Waszych doładowań pozostaje bez zmian. Promocja dostępna jest tylko w dniach 17-18 marca. Na jednym numerze można skorzystać z bonusa tylko raz. Szczegóły i regulamin znajdziecie tutaj.

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

W Orange pomagamy na wiele różnych sposobów

Monika Kulik Monika Kulik
15 marca 2022
W Orange pomagamy na wiele różnych sposobów

Mobilizujemy siły i odpowiadamy najlepiej jak umiemy na potrzeby obywateli Ukrainy. Przekazujemy nasze usługi telekomunikacyjne, sprzęt, wiedzę i ogromne zaangażowanie wolontariuszy. Robimy to wszystko z przekonania, że chcemy pomóc ludziom, którzy są w wielkiej potrzebie i mogą na nas liczyć.  

Jedną z najważniejszych potrzeb osób uciekających z pogrążonej w wojnie Ukrainy jest pozostanie w kontakcie z bliskimi, których zostawili w ojczyźnie.

Od razu uruchomiliśmy specjalną promocję na połączenia do Ukrainy, a nasi pracownicy pojawili się na przejściach granicznych, aby rozdawać i rejestrować darmowe startery. Potem nasze punkty pojawiły się na większych dworcach, a nas zalała fala próśb o karty dla uchodźców rozmieszczonych w ośrodkach w różnych częściach Polski. Od klasztorów, archidiecezji i domów Caritasu, poprzez hotelarzy i właścicieli ośrodków wypoczynkowych, firmy i fundacje korporacyjne, po duże centra przygotowane przez władze lokalne i małe ośrodki gminne.

Zapewniamy łączność z bliskimi

Aby lepiej odpowiadać na te potrzeby wysyłamy naszych przedstawicieli do miejsc gromadzenia się uchodźców oraz mniejszych ośrodków. Uruchomiliśmy też zastępy wolontariuszy - rejestratorów kart. Każdy z pracowników Orange dzięki specjalnej aplikacji może pomóc w rejestracja kart SIM i uruchomieniu usługi. W tej sieci działa już ponad 130 osób.

Jednak nie zawsze możemy dotrzeć szybko we wszystkie miejsca. Dlatego wspólnie z Pocztą Polską udostępniliśmy bezpłatne startery w ponad 4 700 urzędach pocztowych i filiach Poczty Polskiej. Z tej opcji skorzystało już 2,5 tys. osób. 

Od 24 lutego przekazaliśmy 275 tys. darmowych starterów dla obywateli Ukrainy.

Wzmocniliśmy naszą sieć  

Aby łączność byłą możliwa, a internet działał bez przeszkód, potrzebne było wzmocnienie sieci i jej doposażenie. Dlatego na obszarach przygranicznych postawiliśmy pięć mobilnych stacji bazowych - Medyka, Radymno, Dorohusk, Horodlo i Ustrzyki. Kolejna stacja powstaje w Przemyślu. Dodatkowo rozbudowaliśmy sześć już istniejących stacji i uruchomiliśmy dwie nowe. To pozwoliło zdecydowanie poprawić dostępność usług dla naszych klientów oraz gości z Ukrainy korzystających z roamingu własnych operatorów. Działamy wspólnie z T- Mobile w ramach NetWorks! a prace koordynujemy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

W pierwszej kolejności poprawy przepustowości wymagały punkty graniczne i centra recepcyjne, gdzie pojawiły się tysiące ludzi. Potem dworce i inne punkty informacyjne, które potrzebowały bezpłatnego Wi-Fi, a wreszcie punkty przyjmujące uchodźców i zapewniające im pierwszą pomoc oraz nocleg. Od dużej hali Areny Ursynów w Warszawie po salę gimnastyczną w lokalnej szkole skończywszy. Staramy się odpowiadać na tego typu potrzeby i uruchomiliśmy już 11 hot spotów w takich lokalizacjach.

Pomagamy pomagać

Otrzymujemy wiele próśb o pomoc w organizacji sztabów kryzysowych. W pierwszej chwili wszyscy działali na zasadzie pospolitego ruszenia, używając prywatnych komórek i sprzętu. Teraz sytuacja zaczyna się to normalizować. Potrzebne są telefony, karty SIM, centralki czy infolinie. Chodzi o to, aby można było sprawnie zarządzać zbiórkami darów, transportami, wolontariuszami czy organizacją noclegów.

W pierwszej kolejności podjęliśmy współpracę z Polską Akcją Humanitarną, zapewniając pomoc technologiczną, sprzęt i usługi dla organizowanych centrów zarządzania kryzysowego. Współpracujemy też z Domem Ukraińskim, który z racji swojej specyfiki i kontaktów, stworzył wspólnie z nami Centrum zarządzania kryzysowego na 20 stanowisk. Jego siedziba jest w Miasteczku Orange w Warszawie.

Wiele organizacji społecznych, które mają różne profile działania i odbiorców, ruszyło na pomoc dając swoje kompetencje w organizacji pomocy rzeczowej, prawnej czy psychologicznej. Trafiło do nas Centrum Praw Kobiet, dla którego uruchomiliśmy infolinię na potrzeby pomocy prawnej i psychologicznej czy Fundacja Twarze Depresji, której psychologowie pomagają uchodźcom poradzić sobie z problemami traumy wojennej. Organizacją transportów i pomocy humanitarnej zajmuje się Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, któremu pomagamy zbudować infolinię do zarządzania kontaktami z całego świata.

Wszyscy się angażujemy

Pomagamy pomagać, ale sami też pomagamy. Udostępniliśmy nasz ośrodek wypoczynkowo – szkoleniowy, w którym mieszka ponad 300 gości z Ukrainy. Miastu Łódź przekazaliśmy budynek biurowy i właśnie trwają przygotowania na przyjęcie w nim 150 dzieci z ukraińskich domów dziecka.

W 12 naszych największych biurach firmy organizujemy zbiórki darów. Nasi wolontariusze otrzymują specjalne granty na realizację lokalnych projektów pomocowych - skorzystało z nich już blisko 700 wolontariuszy, którzy zorganizowali 95 akcji pomocowych. Dla naszych pracowników, którzy goszczą uchodźców przygotowaliśmy też dodatkowe wsparcie finansowe.

Wysyłamy też pomoc dla medyków. Ze zbiórki pieniężnej wśród pracowników zakupiliśmy 300 power banków wykorzystywanych do zasilania urządzeń medycznych ratujących ludzkie życie. Zbiórka dalej trwa, a zebrane pieniądze przeznaczymy na inne, najbardziej potrzebne urządzenia dla służb medycznych w Ukrainie.

Fundacja Orange działa na rzecz odpowiedzialnej edukacji i wsparła uruchomienie szkoły online dla uczennic i uczniów z Ukrainy.

orange-Ukraina

Komentarze

Scroll to Top