Informacje prasowe

Hozier headlinerem Open’er Festival Powered by Orange 2024. Don Toliver dołącza do line-upu

31 maja 2024
Hozier headlinerem Open’er Festival Powered by Orange 2024. Don Toliver dołącza do line-upu

Hozier headlinerem Open’er Festival powered by Orange 2024! Jeden z najbardziej uznanych współczesnych songwriterów i artystów na świecie zagra w Gdyni 6 lipca. Do line-upu dołącza również Don Toliver - jeden z najbardziej nieoczywistych reprezentantów amerykańskiego hip-hopu, z własną muzyczną wizją.

opener_festival2024_gunna_1

HOZIER

Natychmiast rozpoznawalny głos i umiejętność pisania głęboko poruszających piosenek scementowały status Hoziera jako jednego z najważniejszych współczesnych songwriterów na świecie. W tym roku mija dekada od premiery jego debiutanckiego, imiennego albumu, na którym znalazł się globalny przebój "Take Me To Church". Zarówno jego pierwsza płyta studyjna jak i kolejne - "Wasteland, Baby!" (2019) oraz "Unreal Unearth" (2023) zajęły pierwsze miejsca sprzedaży w jego rodzimej Irlandii, trafiając jednocześnie do Top 10 m.in. w USA, UK i Kanadzie. W tym roku ukazała się najnowsza EP-ka Hoziera "Unheard", a utwór "Too Sweet" zdobył szczyt zestawienia w USA, UK, Norwegii, Nowej Zelandii, Irlandii, Islandii, Chorwacji. Mając na koncie ponad 20 miliardów globalnych streamów i 56 milionów słuchaczy w samym Spotify, a także wiele nagród i nominacji (w tym do Grammy), Hozier jest dziś jednym z najbardziej uznanych i popularnych artystów swojego pokolenia. Cieszymy się, że wraca na Open'era, gdzie zagra jedyny koncert w tej części Europy, tuż przed swoim największym dotychczasowym występem, dla 50 tysięcy fanów w Londynie! Do zobaczenia 6 lipca na Orange Main Stage!

DON TOLIVER

Pochodzący z Houston Don Toliver ma swoją własną artystyczną jakość, w której hip-hop, R&B, ambitny pop oraz rocka funkcjonują w unikalnej harmonii. W 2018 właśnie ta muzyczna wizja wyniosła go do mainstreamu, a w 2020 Rolling Stone umieścił go w zestawieniu “10 Biggest Breakthrough Artists”. Od tego czasu zgromadził miliardy streamów, ogromny fanbase i uwagę muzycznego świata. Wszystkie jego dotychczasowe albumy, począwszy od debiutanckiego "Heaven or Hell" (2020), przez przełomowy "Life of a DON" (2021), aż po ubiegłoroczny "Love Sick" trafiły do pierwszej 10 sprzedaży w USA. Natomiast w tym roku wyczekujemy jego czwartej płyty "Hardstone Psycho". Don Toliver wystąpi na Orange Main Stage 4 lipca.

REGULAR TICKETS - w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Bilety dostępne TUTAJ

Karnet 4 DNI - 1039 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) - 759 PLN

Bilet jednodniowy - 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe - 1305 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

 


Informacje prasowe

Rusza drugi monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Wnioski eksperckie będą zawarte w raporcie

21 maja 2024
Rusza drugi monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Wnioski eksperckie będą zawarte w raporcie

Fundacja Orange wraz z ekspertkami i ekspertami z dziedziny edukacji i nauk społecznych rozpoczęła prace nad drugim monitoringiem praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym. Tematem przewodnim opracowania będzie prawo do prywatności. Raport i wnioski zostaną zaprezentowane jesienią 2025 roku.

Na publikację będą się składały m.in. badania jakościowe grupy młodych osób, opinie i komentarze eksperckie i analiza zmian zaistniałych na przestrzeni dwóch lat od poprzedniego wydania raportu z 2023 roku. Punkt wyjścia do drugiego monitoringu stanowią opinie dzieci i młodzieży zebrane w czasie badań do pierwszej edycji. Ich głosy zwracały uwagę na problem udostępniania prywatnej korespondencji, a także obawy związane z przerabianiem i publikowaniem ich zdjęć w sieci przez rówieśników. Przykładów zawartych w raporcie jest dużo więcej, dlatego kwestia ochrony prywatności i wizerunków dzieci w środowisku cyfrowym będzie tematem przewodnim drugiego opracowania.  Raport „Dojrzeć do praw” powstaje pod redakcją Jana Herbsta socjologa, eksperta i dyrektora ds. badań Fundacji Stocznia, członka Rady Programowej Fundacji Orange oraz dr Konrada Ciesiołkiewicza, prezesa Fundacji Orange.

Wnioski z pierwszego raportu „Dojrzeć do praw” utwierdziły nas w przekonaniu, że naszą odpowiedzialnością jako dorosłych, jest dążenie do tego, by prawa dziecka były faktycznie respektowane – także w środowisku informacyjnym i cyfrowym. Dlatego, zgodnie z zapowiedzią, monitorujemy sytuację i zajmujemy się tematem praw dziecka na co dzień – mówi  dr Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange. Cieszę się, że do prac nad drugą edycją raportu dołączyli już członkowie Rady Programowej Fundacji m.in. prof. Jacek Pyżalski, Joanna Mikusek – Przystajko, dr Anna Buchner i liczę, że skład ekspercki będzie się powiększał – dodaje.

Pierwsza edycja opracowania „Dojrzeć do praw. Raport z monitoringu praw i podmiotowości dziecka w Polsce w dobie społeczeństwa informacyjnego” została opublikowana w maju 2023 roku. Główne wnioski wskazywały, że rozwiązaniem wielu problemów z przedrostkiem „cyber” jest wzmacnianie kompetencji młodych osób w obszarze emocjonalnym i społecznym, a także dbanie o ich podmiotowe traktowanie przez dorosłych. 42 ekspertek i ekspertów, którzy brali udział w przygotowaniu raportu, oceniło stan realizacji praw i podmioto­wości dziecka w Polsce jako zły (zbiorczo: 2,6 punktu na dziesięciopunktowej skali analizy). Osoby te zwracały uwagę na brak poszanowania podmiotowości dzieci, niewystarczającą ochronę ich danych i wizerunku, problem cyberprzemocy, mowy nienawiści czy ekspozycji na niebezpieczne treści w internecie. Wskazywały też na zbyt wolne tempo wdrażania przepisów regulujących te kwestie.

Monitoring praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym to stała inicjatywa Fundacji Orange i jej Rady Programowej, z której raport będzie wydawany co dwa lata. Pierwsza edycja z roku 2023 pt. „Dojrzeć do praw” jest do pobrania na stronie Fundacji:  www.fundacja.orange.pl/prawadziecka/raport Ramę merytoryczną opracowania stanowią zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ z Komentarza ogólnego nr 25 do Konwencji o Prawach Dziecka.

Kontakt dla mediów:

Magda Mierzwińska, Fundacja Orange

magda.mierzwinska@orange.com

tel.512 356 297

Mediateka


Informacje prasowe

Nauczyciel Jutr@ – rusza czwarta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

15 maja 2024
Nauczyciel Jutr@ – rusza czwarta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski po raz czwarty uhonorują osobę, która pracę z dziećmi i młodzieżą opiera na dobrej relacji, uwzględnia ich potrzeby oraz podąża za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje po to, aby lepiej rozumieć ich świat i wyzwania środowiska cyfrowego. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września 2024 r.

Tytuł Nauczycielki Jutr@ w 2023 roku otrzymała Aleksandra Janicka, nauczycielka wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Strzyżowicach. Pedagożka zyskała uznanie jury Konkursu swoim podejściem do potrzeb dzieci i ich podmiotowym traktowaniem. Przedszkole pod opieką Pani Aleksandry rozpoczęło pracę opartą na planie daltońskim, a ona sama zainicjowała działalność Rady Dziecięcej, która ma realny wpływ na działalność placówki.

– Nauczyciel Jutr@ to przede wszystkim osoba empatyczna, otwarta na dialog, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi. Podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na budowaniu relacji. Nierzadko uczy się od młodych ludzi. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość  mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak, jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Link do formularza zgłoszeniowego i regulamin konkursu dostępny jest na www.nauczycieljutra.pl

Wśród nadesłanych do 8 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy:

  • stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu;
  • wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu;
  • pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową;
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
  • korzystają przy tym z technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze

    i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 8 października 2024 roku w Warszawie.

Fundacja Orange wspiera dzieci i młodzież, aby w sposób świadomy i odpowiedzialny funkcjonowały w środowisku społeczno-cyfrowym. Tworzy przyjazne warunki do ich rozwoju i edukacji. Pomaga kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, a także dba o prawa i podmiotowość dzieci w świecie pełnym ekranów. Wspiera nauczycieli i nauczycielki w rozwoju. Angażuje pracowników_czki Orange do udziału w wolontariacie. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach eksperckich. Założona w 2005 roku do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności Orange Polska. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee oraz tytuł Dobroczyńcy Roku 2022 w kategorii „Kultura i edukacja” www.fundacja.orange.pl

Mediateka

Scroll to Top