Odpowiedzialny biznes

Pomóż wolontariowi na hackathonie

8 marca 2013

Pomóż wolontariowi na hackathonie

UWAGA: ZMIANA TERMINU HACKATHONU!

Znasz języki programowania, Joomle, WordPressa, Durpala i inne CMSy? Nudzisz się w weekend 18-19 maja? Przyjdź na hackathon podczas którego będziemy tworzyć narzędzia informatyczne, które pozwolą organizacjom wolontariackim i pozarządowym rozwijać, promować i tworzyć nowe e-projekty!

abd2b010c13236dcd2461837d25c684bdf5

Podczas dwudniowego maratonu programistycznego jego uczestnicy będą pracować nad m.in. promocyjną aplikację mobilną, multimedialną bibliotekę z systemem filtrowania treści, aplikacją do prowadzenia kursów online, bazą z systemem filtrowania treści,  aplikacją do mapowania i wieloma innymi! Chętni mogą też wykorzystać narzędzia, które stworzyli już wcześniej i dostosować je podczas hackathonu do potrzeb organizacji. Udział w imprezie oczywiście jest bezpłatny,  trzeba mieć swój laptop, ale zapewniamy catering i dobrą zabawę.
Hackaton dla e-wolontariatu organizuje Fundacja Orange razem z Fundacją Dobra Sieć. Warsztaty odbędą się w naszej siedzibie przy ul. Twardej 18 w Warszawie. Jak zgłosić swój udział? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Udostępnij: Pomóż wolontariowi na hackathonie

Informacje prasowe

Zagłosuj w europejskim konkursie „Odkryj E-Wolontariat”

17 października 2011

Zagłosuj w europejskim konkursie „Odkryj E-Wolontariat”

Ruszyło głosowanie on-line na najciekawsze internetowe projekty społeczne w europejskiej edycji konkursu „Odkryj E-Wolontariat”! 12 inicjatyw wybranych przez międzynarodowe jury to zbiór najlepszych, najbardziej oryginalnych europejskich pomysłów jak pomagać w Sieci. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orange wraz z Fundacją Dobra Sieć oraz partnerami w krajach europejskich.

‘Discover e-volunteering’ („Odkryj E-Wolontariat”) to jedyny w Polsce i Europie konkurs, którego celem jest promowanie najciekawszych projektów współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami niosącymi pomoc poprzez Internet. Do konkursu wpłynęło 81 zgłoszeń z 19 krajów Unii Europejskiej. Wśród nich są m.in.: bezpłatne udzielanie porad w Sieci, dzielenie się wiedzą, tworzenie grup wsparcia i samopomocy, prowadzenie radia internetowego, redagowanie portalu, e-dobroczynność.

Międzynarodowe jury konkursu wybrało 12 najciekawszych inicjatyw – teraz kolej na głosowanie internautów! Na stronie  http://www.e-volunteering.eu/competition/ można przeczytać opisy finalistów i wybrać 3 najbardziej wartościowe projekty, zasługujące na nagrodę finansową, dzięki której rozwiną swoją wolontariacką działalność w Sieci. Każdy, kto do 3 listopada zagłosuje w konkursie, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Oficjalne ogłoszenie zwycięskich inicjatyw w Konkursie ‘Discover e-volunteering’ odbędzie się w grudniu podczas Gali Finałowej w Warszawie. Nagrody finansowe w wysokości 6000 euro zostały ufundowane przez polską Fundację Orange, francuską Fondation Orange oraz Intel Technology Poland Ltd.

Konkurs ‘Discover e-volunteering’ został wybrany przez Komisję Europejską na jeden z flagowych projektów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011; wpisuje się również w program polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

*****

Europejską edycję Konkursu „Odkryj e-wolontariat” organizuje Fundacja Orange wraz z Fundacją Dobra Sieć, we współpracy z partnerami konkursu. Europejska edycja konkursu „Odkryj e-wolontariat” organizowana jest w ramach projektu „Wartości i aktywności wolontariatu i e-wolontariatu”, współfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej. Unia Europejska nie ponosi odpowiedzialności za treści powstałe w ramach projektu.

Partnerzy konkursu: Fondation Orange (Francja), Intel Technology Poland Ltd., France Bénévolat (Francja), Espace Bénévolat (Francja), Hestia (Czechy), Vlaams Steunpunt Vrijwilligerswerk (Belgia), Fundusz Szczecinek (Polska), Biedrība „brīvprātīgais.lv” (Litwa), DO-IT (Wielka Brytania), Bright Works (Wielka Brytania), Du Pain Pour Chaque Enfant (Luxemburg).

Międzynarodowe Jury Konkursu:

Róża Thun – Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Agata Młynarska – Dziennikarka, Fundacja Ona, Ona, Ona

Susana Szabo –  Członkini Zarządu Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV

Martijn Pakker – Dyrektor Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV

Elise Bouvet – programme specialist, United Nations Volunteering

Jenni Alexander – Volunteer Manager w The Great Generation

Michał Dżoga – Corporate Affairs Manager, Intel Technology Poland Ltd.

Iwona Olkowicz – Członkini Stowarzyszenia „Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce”

Grzegorz Tomasiak – Prezes Zarządu WP.PL

Dodatkowych informacji udzielają:

Patrycja Rokicka

p.rokicka@e-wolontariat.pl

Marzena Kacprowicz

m.kacprowicz@e-wolontariat.pl

Udostępnij: Zagłosuj w europejskim konkursie „Odkryj E-Wolontariat”

Informacje prasowe

Grupa TP na obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu

6 września 2011

Grupa TP na obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu

Grupa TP została zaproszona do zaprezentowania swoich inicjatyw wolontariackich w Pawilonie Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, który na dwa tygodnie września zawitał do Warszawy. Pawilon jest jednym z kluczowych elementów obchodów roku wolontariatu we wszystkich krajach UE. Wolontariuszy z Grupy TP będzie tam można spotkać 7 września, w dniu poświęconemu wolontariatowi pracowniczemu oraz 12 września, w dniu poświęconemu e-wolontariatowi, którego partnerem jest Fundacja Orange.

Grupa TP będzie uczestniczyć w obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 na zaproszenie dwóch organizacji – Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz Fundacji Dobra Sieć.Przedstawiciele firmy wezmą udział w panelach dyskusyjnych, debatach i prezentacjach dobrych praktyk.

Pracownicy Grupy TP od wielu lat poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym. Działają w ramach programów Fundacji Orange, takich jak Telefon do Mamy czy Edukacja z Internetem, a także realizują własne projekty.

Dzięki wolontariuszom z Grupy TP w szpitalach w całej Polsce powstało 40 kolorowych świetlic – Bajkowych Kącików. Co roku na Gwiazdkę odwiedzają małych pacjentów z prezentami – w 2010 roku w szpitalach pojawiło się prawie 1000 takich „Mikołajów”. Wolontariusze organizują też warsztaty dla dzieci o bezpiecznym korzystaniu z Internetu – w szkołach, domach dziecka i świetlicach. Do końca 2010 roku akcja objęła łącznie ok.7,5 tysiąca dzieci z całej Polski.

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 wolontariusze organizowali warsztaty dla dzieci o Chopinie w oparciu o specjalnie przygotowany zeszyt edukacyjny. Skorzystało z nich około 2800 dzieci w całej Polsce. Ponadto, firma przyznała do tej pory ponad 130 grantów dla swoich pracowników – wolontariuszy na realizację własnych projektów. Wiele społeczności lokalnych i organizacji zyskało dzięki temu nowy plac zabaw czy świetlicę.

W promowanie idei wolontariatu włącza się także zarząd firmy – Prezes Grupy TP Maciej Witucki jest członkiem – założycielem „Koalicji Prezesi – wolontariusze 2011”. Celem „Koalicji” jest propagowanie postaw i zachowań prospołecznych poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów menedżerów wysokiego szczebla, którzy dzielą się swoim czasem, doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w ramach akcji wolontariackich.

http://www.fundacja.orange.pl

* * * * *

Pawilon Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 otwarto w Warszawie na placu Defilad 1 września. Przez dwa tygodnie będzie on miejscem  spotkań, prezentacji, wymiany pomysłów oraz debaty o wolontariacie. Każdy z 14 dni tematycznych zostanie poświęcony innemu aspektowi wolontariatu w Polsce, zaprezentowane zostaną różne formy wolontariatu, m.in. wolontariat młodzieżowy, pracowniczy, medyczny oraz e-wolontariat.  ERW2011 Tour to jedno z kluczowych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 na poziomie Unii Europejskiej. Odwiedza on kolejno wszystkie stolice państw członkowskich UE. Gościł już m.in. w Luksemburgu, na Węgrzech, w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Austrii oraz Francji.

Wiięcej informacji:

http://erw2011.gov.pl/pl/strony/tour/

http://www.wolontariatpracowniczy.pl/

http://e-wolontariat.pl/

Udostępnij: Grupa TP na obchodach Europejskiego Roku Wolontariatu

Odpowiedzialny biznes

E-wolontariat w Europie

2 sierpnia 2011

E-wolontariat w Europie

Wiele razy pisałam już o e- wolontariacie, zachęcałam do konkursu  na odkrywanie e-wolontariatu i pokazywałam laureatów. Teraz przekraczamy z naszym konkursem granice Polski i to nie tylko wirtualnie.

Zapraszamy europejskie organizacje pozarządowe do pokazania swoich pomysłów na pomaganie przez Internet. Udało nam się zainteresować projektem inne fundacje z Grupy Orange, m.in. z Francji, Hiszpanii i Słowacji. Objęły one patronat nad konkursem w swoich krajach.

Termin nadsyłania zgłoszeń został właśnie przesunięty do 16 września. Więcej o konkursie na stronie www.e-volunteering.eu. Projekt organizowany jest w ramach obchodów Europejskokiego Roku Wolontariatu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez polską Fundację Orange (I nagroda), Fondation Orange z Francji (II nagroda) oraz Intel Technology Poland Ltd (III nagroda). Łączna pula to 6 tys. euro. Od organizatorów wiem, że są już zgłoszenia z Anglii, Francji, Czech, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Malty i oczywiście z Polski. Czekamy na więcej …

Udostępnij: E-wolontariat w Europie

Odpowiedzialny biznes

Wirtualne korepetycje

21 stycznia 2011

Wirtualne korepetycje

UWAGA: ZMIANA TERMINU HACKATHONU!

Znasz języki programowania, Joomle, WordPressa, Durpala i inne CMSy? Nudzisz się w weekend 18-19 maja? Przyjdź na hackathon podczas którego będziemy tworzyć narzędzia informatyczne, które pozwolą organizacjom wolontariackim i pozarządowym rozwijać, promować i tworzyć nowe e-projekty!

abd2b010c13236dcd2461837d25c684bdf5

Podczas dwudniowego maratonu programistycznego jego uczestnicy będą pracować nad m.in. promocyjną aplikację mobilną, multimedialną bibliotekę z systemem filtrowania treści, aplikacją do prowadzenia kursów online, bazą z systemem filtrowania treści,  aplikacją do mapowania i wieloma innymi! Chętni mogą też wykorzystać narzędzia, które stworzyli już wcześniej i dostosować je podczas hackathonu do potrzeb organizacji. Udział w imprezie oczywiście jest bezpłatny,  trzeba mieć swój laptop, ale zapewniamy catering i dobrą zabawę.
Hackaton dla e-wolontariatu organizuje Fundacja Orange razem z Fundacją Dobra Sieć. Warsztaty odbędą się w naszej siedzibie przy ul. Twardej 18 w Warszawie. Jak zgłosić swój udział? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Udostępnij: Wirtualne korepetycje

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej