Rozrywka

Oglądanie reklamy może być o wiele ciekawsze

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 marca 2018
Oglądanie reklamy może być o wiele ciekawsze

Co powiecie na możliwość samodzielnego decydowania o tym, jak ma się potoczyć akcja filmu? Kiedyś brzmiało to jak Science Fiction, ale mamy przecież XXI wiek i telewizja jest interaktywna – sami wybieramy, co i kiedy chcemy zobaczyć. Teraz taka interaktywność wchodzi także do reklam Orange. Właśnie ruszamy z pierwszą tego typu kampanią przygotowaną dla oferty Orange Love. W ciągu kilku najbliższych dni wyślemy do wybranych klientów SMS lub e-mail z personalizowanym linkiem, który po kliknięciu zaprowadzi ich do filmu. Zobaczymy w nim znanego z reklam wujka, który lubi się zakładać. Tym razem będziemy mogli podglądać go w wielu różnych, życiowych sytuacjach. Jakich?

Hmmm… I tu dochodzimy do sedna sprawy. Sami zdecydujemy w jakich.

Wybieraj to, co Cię interesuje

Oglądając film każdy z nas będzie mógł zdecydować o wyborze alternatywnych scen. Ich tematyka w humorystyczny sposób opowiada o możliwościach, jakich dostarczają poszczególne usługi pakietu Orange Love. Wybieranie jest banalnie proste – wystarczy kliknąć jedno z dwóch okienek z tytułem kolejnej sceny.  Film można oglądać wielokrotnie, za każdym razem dokonując innych wyborów i odkrywając wcześniej nie oglądane scenki. Zresztą… Co ja Wam będę opowiadał jak wygląda świat – sami zobaczcie:

Wujek reklama

 

Technikalia

Kampania wysyłki SMS-ów i e-maili potrwa do 4 kwietnia. Planujemy dotrzeć do około 300 tysięcy klientów, którym chcemy opowiedzieć o zaletach szybkiego internetu światłowodowego, nowoczesnej telewizji cyfrowej 4K, a także możliwościach telefonu, z których być może nie zdawali sobie sprawy.

Za kreację odpowiada Imagine i Videomill, która jest także producentem, reżyserem całości jest Adam Gołub.

W roli wujka – osobiście sam wujek ;)

 

Komentarze

emitelek
emitelek 16:18 27-03-2018

Nie lubię reklam z tym… wujkiem, jak go nazywacie – dla mnie nie trafione!… A sam pomysł wyboru reklam – jakaś nowość; ale i tak nie skorzystam 😉

Odpowiedz
vdsl2
vdsl2 10:39 28-03-2018

@Zbyszek Drohobycki dajcie sobie spokój z taka reklamą lepiej te pieniądze przyznacie na podłączenia do sieci jak wiadomo wy najwięcej wydajecie kasę na reklamę jesteście na pierwszym miejscu do chwalenia się co napoczęliście ale nie zostało dalej wprowadzone.

Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 10:57 28-03-2018

    Odpowiem za Zbyszka. Dwoma liczbami:
    332,4 mln zł – wydatki reklamowe Orange Polska w 2017 wg. cen z cenników za wirtualnemedia.pl (de facto zapewne dużo mniej, ponieważ w reklamie funkcjonują rabaty, które znacząco zmieniają faktyczne wydatki)
    1 933 mln zł – wydatki inwestycyjne Orange Polska w 2017 r. Z tego 1341 mln na samą sieć (nie licząc wydatków IT)
    Oczywiście moglibyśmy nie reklamować naszych usług, ale przypominam, że dzięki świadczeniu usług osiągamy przychody, które następnie możemy reinwestować.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Sieć

Jak w prosty sposób mnożą się stacje bazowe?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 marca 2018
Jak w prosty sposób mnożą się stacje bazowe?

Grupa Cyfrowy Polsat przy okazji wyników rocznych pochwaliła się siecią, na której działa Plus. Lektura dla koneserów rynku - ponad 300 stron. Nie przeczytałem, ale dobrzy ludzie napisali do mnie, czy wiem jak można pomnożyć stacje bazowe aby dobrze wyglądały w raporcie?

O co chodzi? Cyfrowy Polsat podał, że ma 9 934 stacje bazowe, na których działa technologia 4G LTE. Zacna liczba i bliska ilości BTS z jakich korzystają klienci Orange w ramach Networks! - ponad 10 tys. I mam wrażenie, że to było właśnie statystyczne wyzwanie konkurenta by nam dorównać.

Jak przekonują sieciowi spece Plus policzył, jako oddzielną stację bazową każdy zawieszony na słupie system nadający na pojedynczej częstotliwości. Oznacza to, że jeżeli koledzy z Plusa na jednej stacji bazowej zdecydowali się zagregować na przykład 3 pasma 4G LTE, to policzyli tę stację trzy razy w statystykach - raz jako stację działającą na 1800 MHz, raz jako działającą na 800 MHz i raz jako działającą na 2600 MHz.  Można? Można. I jak dobrze wygląda.

Oczywiście my liczymy działające w ramach Networks! stacje bazowe - kiedy pracują na nich systemy obsługujące dwie lub trzy częstotliwości - jako jedną stację bazową. Nie ma przecież trzech osobnych masztów i urządzeń, z których w danej lokalizacji korzystają smartfony naszych klientów. Gdybyśmy liczyli metodą „na Plusa” okazałoby się, że mielibyśmy ponad 15,5 tys. stacji bazowych, czyli sporo więcej niż w realu. Tylko, że my nie musimy „poprawiać” statystyk. Cudowne rozmnażanie stacji w żaden sposób nie służy ani klientom ani branży.

Komentarze


Oferta

Samsung S9 do wygrania w drugiej odsłonie konkursu

Piotr Domański Piotr Domański
26 marca 2018
Samsung S9 do wygrania w drugiej odsłonie konkursu

Miałem okazję poczuć różnicę po włączeniu trybu Dolby Atmos. Michał zademonstrował, gdy razem z Wujkiem z naszych reklam testowali Galaxy S9. Prawdziwe stereo, z dobrą jakością dźwięku, które kiedyś było zarezerwowane dla większych urządzeń, teraz dostępne także w smartfonach.

Wiem, jak bardzo jest to trudne – głośnik powinien mieć odpowiednią wielkość by wytworzyć prawdziwą „niską” falę dźwiękową, dzięki której słyszymy basy. Właśnie dlatego kontrabas, jest dużo większy od skrzypiec. Tym większy jest mój podziw dla AKG i Samsunga, że udało się uzyskać tak dobry efekt, przy tak kompaktowym urządzeniu.

Nie mogliśmy sobie odpuścić pytania o muzykę. Galaxy S9 może się pochwalić potężnymi głośnikami stereo AKG działającymi w systemie Dolby Atmos. Jaki utwór Twoim zdaniem najlepiej zabrzmiałby na nich i dlaczego?

Na odpowiedź macie czas do końca tygodnia, dokładnie do 30 marca do godziny 23:59. Liczą się wszystkie posty dodane do tej godziny, nawet jeżeli na stronie wyświetlą się później, więc bez stresu. Odpowiedź  na  zadanie  konkursowe  powinna  mieć  postać tekstu z  tytułem  utworu  i  uzasadnieniem długości maksymalnie 280 znaków (ze spacjami).

Regulamin ten sam co poprzednio (PDF, 151 KB). Czekamy z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi, jeżeli nie będziemy znali utworów sprawdzimy je sobie… choćby na Spotify. W końcu w Orange przez 3 pierwsze miesiące jest wersja premium jest za zero złotych.  A Samsung Galaxy S9 znajdziecie na znajdziecie na orange.pl

P.S. Zobaczcie do na swojego Twittera wrzucił rzecznik Samsung Polska. Od razu zaznaczam, nie pisze on o naszym konkursie, a my nie wysyłamy Wam  żadnych linków, załączników itp. Mieliśmy już pytanie osoby, która powiązała obie sprawy ze sobą - dlatego postanowiłem o tym napisać.

Aktualizacja 05.04.2018 17:10

Czas poznać zwycięzcę kolejnej edycji konkursu. Jest nim Gruby Rycho, który umieścił swój komentarz o 8:21 rano 27 marca. Gratulujemy i prosimy o kontakt ;-)Jeżeli tym razem się nie udało - trwa ostatnia odsłona konkursu.

 

Komentarze

Tomek
Tomek 16:40 14-03-2025

Czy docelowo będzie migrowany też prepaid? Jeśli tak czy to oznacza że doczekamy się w prepaidzie połączeń oczekujących i zawieszania połączenia?
Wirtualizację należy rozumieć migrację z onpremise na dostawcę cloud? Jaki to dostawca? 😉
Czy jest to nowa platforma IMS czy poprzednia ale na nowych zasobach? (bo w tekście pada informacja o uruchomieniu nowej platformy IMS).
Z czego korzystaliście 10 lat temu zanim zaczęliście korzystać z IMS?

(człowiek ciekawy a takie wpisy czyta się aż za szybko, więcej więcej) 🙂

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 17:04 17-03-2025

    Prepaid jest już zmigrowany. Pracujemy jeszcze nad tym, żeby połączenia oczekujące działały we wszystkich konfiguracjach. Wirtualizacja obejmowała częściowe zmigrowanie do chmury. W sieci mobilnej korzystamy z IMS od ok. 10 lat i usługi 4G od początku budujemy w oparciu o IMS. Nowa platforma tzn. na nowych zasobach, większa i z nowymi funkcjonalnościami. Ciesze się, że wpis zaciekawia, zapraszam do kolejnych 😉

    Odpowiedz
Max
Max 21:00 14-03-2025

Ale połaczenia oczekujące już są aktywne w pre paidzie.

Odpowiedz
muddy
muddy 23:53 16-03-2025

Czy przy okazji tego unowocześnienia rozwiążecie też kilka problemów, z jakimi zmagają się użytkownicy usługi Extra eSIM? Po pierwsze, nie działają SMSy przez WiFi. Po drugie, brak możliwości odbierania połączeń ViLTE (choć można je wykonywać). Po trzecie, gorsza jakość połączeń przychodzących (także na karcie głównej): nigdy nie załącza się kodek „HD+” czyli EVS-SWB/EVS-WB, można co najwyżej liczyć na AMR-WB. W połączeniach wychodzących między tymi samymi numerami jest EVS-SWB…

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 14:26 17-03-2025

    Niestety ze względów technologicznych ViLTE wyklucza się z usługą Ekstra eSIM. Pracujemy nad wdrożeniem i dopasowaniem Ekstra eSIM do technologii ViLTE. Z kodekiem EVS sprawa wygląda podobnie. Unowocześnienie platformy IMS jest krokiem w tym kierunku, ale nie jest to jedyny warunek wdrożenia.

    Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 16:37 17-03-2025

Jak to jest z IMS Orange posiadam telefon Energizer e280s obsługuje Volte i VoWiFi w sieci Play działa w T-Mobile tylko VoWiFi.W Orange Polska nie działa,a w innych Orange np.Słowacja,Rumunia działa bez problemu telefon posiada aktualne oprogramowanie i dystrybucja UE.VonR ciekawe czy będzie działać na każdym telefonie np.Infinix,Tecno, Blackview, Energizer, VIVO itp.ViLTE nie działa czy wymagana jest jakaś taryfa.Ciekwostka w Play realizuje takie połączenie ale jest błędnie rozliczane 1zł za minutę jak połączenie międzynarodowe.Tak samo do Orange i odwrotnie 1zł.

Odpowiedz
Krzysiek87
Krzysiek87 23:49 17-03-2025

Widać,jak telekomunikacja się zmienia,kiedyś do działania telefonu wykorzystywano centrale telefoniczne których jest obecnie poniżej 200 sztuk, a teraz wystarczy jedna platforma głosowa mająca pod sobą cały kraj mieszcząca się pewnie w jednej z takich szaf jak na zdjęciu(obstawiam,że znajduje się w mieście Łódź)
Swoją drogą jeżeli ten sam IMS obsługuje VoLTE oraz VoIP podłączony pod Livebox to dlaczego zestawienie połączenia pomiędzy abonentami komórkowymi trwa tylko około 1 sekundę a dzwoniąc z komórki na VoIP stacjonarny lub w drugą stronę czas oczekiwania na połączenie jest dłuższy?Pani Kingo odnośnie wpisu dotyczącego Nowogrodzkiej napisałem adres obiektu na którym znajduje się radiolinia o którą pytałem.Pozdrawiam

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 09:38 20-03-2025

    W takim połączeniu VoIP, VoLTE i sieć PSTN muszą współgrać. Nasza konfiguracja pozwala zachować jak największą zgodność pomiędzy nimi, czasem kosztem pogorszenia pewnych parametrów – w tym przypadku jest to wydłużenie czasu zestawienia. Jeśli chodzi o radiolinię w Nowym Sączu, o której Pan pisał – nie mamy jej w systemach, więc nie jest to nasza radiolinia. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
Nick
Nick 12:14 18-03-2025

Pytanie z innej beczki Pani Kingo czy Orange planuje uruchomić nadajnik wspólnie z T-Mobile (26002) ID: 56521
Starachowice, Batalionów Chłopskich 6? Jeśli tak to kiedy dziękuję za informację i Pozdrawiam!

Odpowiedz
Mateusz
Mateusz 12:37 02-04-2025

Czy jest szansa, że po migracji IMS w prepaidzie zacznie działać WiFi Calling za granicą?

Odpowiedz
Scroll to Top