Odpowiedzialny biznes

Witamy Maksa!

Marek Wajda Marek Wajda
01 września 2011
Witamy Maksa!

Wczoraj żegnaliśmy Bartka, a dzisiaj Ryśka. Na szczęście to koniec złych wiadomości. Po pierwsze dlatego, że znika tylko na kilka tygodni a po drugie dlatego by opiekować się swoim pierworodnym!

Maks urodził się wczoraj zdrów jak ryba, a Rysiek jest szczęśliwym i przejętym nową sytuacją ojcem (doskonale go rozumiem). Cała redakcja gratuluje, trzyma kciuki (i czeka na pępkowe ;)


Bezpieczeństwo

Podejrzany skrócony link? Sprawdź go!

Michał Rosiak Michał Rosiak
31 sierpnia 2011
Podejrzany skrócony link? Sprawdź go!

Niemal dokładnie rok temu na łamach Bloga Technologicznego rozważaliśmy, czy korzystanie z witryn skracających długie odnośniki potencjalnie naraża na bezpieczeństwo dane, zgromadzone na naszym komputerze. Z uwagi na to, że sieciowi przestępcy coraz częściej ukrywają w ten sposób strony ze złośliwym oprogramowaniem powstał serwis, który może im te plany trochę pokrzyżować...

Roli serwisów typu tnij.org, bit.ly, tiny.cc, czy tinyurl.com nie sposób nie docenić. Przy rosnącej w postępie logarytmicznym ilości contentu w internecie dzięki skróceniu linków możemy je łatwiej zapamiętać, przesłać za pomocą komunikatora, czy SMSa. Niestety tego typu rozwiązania nie posiadają wyłącznie zalet – skrócenie linka oznacza przecież, że maskujemy jego faktyczne brzmienie. Wystarczy więc przekonać użytkownika do kliknięcia (a nie jest to wielki problem, o czym świadczy notorycznie rozpleniający się na Facebooku spam) i już mamy kolejnego rozsiewnika spamu (w najlepszym dla internauty przypadku), bądź nawet kolejnego użytkownika okradzionego z danych autoryzacyjnych do systemów bankowości elektronicznej.

Jeśli macie jakieś podejrzenia do skróconego URLa, możecie go sprawdzić – oczywiście za darmo – choćby tutaj, albo tutaj. Niektóre z tych aplikacji nie tylko rozwiną podany przez Was adres do jego pełnej wersji, ale też m.in. poinformują, czy witryna jest wpisana na czarną listę spamujących, bądź rozsyłających malware i przeskanują ją pod kątem największych potencjalnych zagrożeń. Działanie możecie sprawdzić na linku http://tinyurl.com/tpcert, prowadzącym do strony TP CERT, naszej jednostki szybkiego reagowania na incydenty bezpieczeństwa w sieci TP.


Oferta

Kumulacja, czyli zmiany w okresach ważności środków na koncie

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
31 sierpnia 2011
Kumulacja, czyli zmiany w okresach ważności środków na koncie

Pisaliście wiele o Waszych oczekiwaniach odnośnie zmian w naszej ofercie na kartę. Najczęściej podnosiliście kwestię okresu ważności środków na koncie. Mamy nadzieję zatem, że ucieszy Was wprowadzenie do naszej oferty nowej usługi. Startujemy z kumulacją, czyli prostym sumowaniem się okresów ważności środków. Aby skorzystać z usługi, kod ze zdrapki należy wysłać bezpłatnym SMS-em pod numer 80400. W praktyce wygląda to tak, że za 2 doładowania kwotą 50 zł otrzymamy 6 miesięcy ważności środków. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Scroll to Top