Odpowiedzialny biznes

O finał LM – Bayern z Realem, Chelsea z Barceloną

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
05 kwietnia 2012
O finał LM – Bayern z Realem, Chelsea z Barceloną

Kiedy Benfica grając w dziesiątkę wyrównała i kompletnie zepchnęła do defensywy Chelsea, zaskakująca mogła się wydawać zmiana, jaką przeprowadził tymczasowy (czy jednak na pewno?) trener gospodarzy. Roberto di Matteo ściągnął z boiska Torresa, a wprowadził Didiera Drogbę. Była 88 minuta meczu. Chwilę później rzut wolny dla Benfici, miękka piłka z łatwością wybita przez obrońcę, błyskawiczny start Raula Meirelesa, który czubkiem buta uprzedził rywala. Zaczął pędzić w kierunku bramki, ale na nic by się to zdało, gdyby nie Drogba właśnie, który pognał pod pole karne jeszcze szybciej, ściągnął na siebie obrońców i zrobił miejsce Meirelesowi. Ten huknął przepięknie w okienko i ustalił wynik meczu. Ale pięknych bramek w pozostałych ćwierćfinałach nie brakowało.

Zwłaszcza w Madrycie. Z zapałem zasiadłem do oglądania transmisji meczu Real - Apoel, chyba podświadomie marząc o tym, by goście sprawili choćby najmniejszą niespodziankę. Nic z tego. Już po kilkunastu minutach zadawałem sobie pytanie, jak to się stało, że cypryjski klub dotarł tak daleko. Goście niemal nie dotykali piłki, byli bezbronni, a meczu nie dało się oglądać. Real atakował seriami, każdy gracz ze swobodą mijał dwóch przeciwników nawet bez jakichś wymyślnych zwodów, a jedynie dzięki szybkości. Piłkarzom wychodziło niemal wszystko. Kaka trafił przepięknym uderzeniem w długi róg, podkręconym strzałem sprzed pola karnego. Podobną bramkę z rzutu wolnego zdobył Ronaldo, a spektakl zakończył bajecznym lobem di Maria. Apoel mimo wszystko przegrał z honorem, jedną bramkę zdobył po ładnej kontrze, drugą z rzutu karnego.

Messi już w pierwszych sześciu minutach rewanżu z Milanem oddał dwa strzały, w jedenastej wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim. Milan nawiązał walkę. Największy udział w zdobyciu wyrównującej bramki miał Robinho. Brazylijczyk w pozornie niegroźnej sytuacji przyjął piłkę bliżej środka boiska niż pola karnego, prostym zwodem oszukał dwóch graczy Barcelony jednocześnie, nie dał sobie odebrać piłki wślizgiem trzeciemu i zdołał zagrać do Ibrahimovicia, który podaniem otworzył drogę do bramki Nocerino. Przed końcem pierwszej połowy Messi zdobył jednak drugiego gola, znowu z rzutu karnego, i choć dla wielu kibiców była to sytuacja kontrowersyjna, to Nesta po prostu ciągnął rywala za koszulkę, za co dostał zresztą żółtą kartkę. Trzecią bramkę dołożył Iniesta.

Bayern jako jedyny wygrał dwumecz bez straty gola. Błyskawiczna akcja, po której Olic zdobył swoją drugą bramkę w meczu na Alllianz Arena, zaczęła się po wyłuskaniu piłki przy chorągiewce na wysokości własnego pola karnego! Podopieczni Heynckesa są o krok od awansu do finału, który zostanie rozegrany na ich stadionie. - Być może oba hiszpańskie kluby nadal minimalnie nas przewyższają, ale w dwóch meczach możesz pokonać nawet Real Madryt - stwierdził trener Bayernu.

Pierwsze mecze półfinałowe 17 i 18, a rewanże 24 i 25 kwietnia.

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe:

Real Madryt - APOEL Nikozja  5:2

Ronaldo 26 i 75, Kaka 37, Callejon 80, di Maria 84 - Manduca 67, Solari 82 (karny)

Barcelona - Milan 3:1

Messi 11 i 41 (obie z karnych), Iniesta 53 - Nocerino 32

Chelsea - Benfica 2:1

Lampard 21 (karny),  Raul Meireles 90 - Garcia 85

Bayern - Marsylia 2:0

Olic 13 i 37


Oferta

„iPad 3”, czyli jak ozdobić prezentację?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 kwietnia 2012
„iPad 3”, czyli jak ozdobić prezentację?

Dzisiaj Plus szczerze przyznał, że robi kolejne copy-paste oferty no limit za 79 zł. Nie będę tego komentował, bo jak pewnie przyznacie nie za bardzo jest co, ale jedna rzecz przykuła mocniej mój wzrok. W prezentacji konferencyjnej na slajdzie nr 6 znalazłem Nowego iPada. I tutaj zrobiło się ciekawiej. Według mnie Nowy iPad w kontekście LTE to najzwyklejsza ściema i powerpointowy ozdobnik, by czymś jednak się wyróżnić. W Europie to po prostu nie ma prawa zadziałać, bo sprzęt jest ustawiony na inne częstotliwości niż nasz standard. I nie ma żadnego znaczenia skąd tablet przyjechał, LTE hulać nie będzie. Z tego, co pamiętam przyznali to nawet sami Amerykanie. Po drugie Apple ostro odcina się od nazwy "iPad 3", która według nich po prostu nie istnieje, ale Plus ją używa. Wreszcie taki drobiazg, że nasz konkurent raczej nie ma oficjalnego prawa do wykorzystywania wizerunku Apple i iPad, ani podpisanej umowy na sprzedaż tabletu, którą ma m.in. Orange. Cóż, pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą ...


Odpowiedzialny biznes

Raport Dobrych Praktyk CSR

Monika Kulik Monika Kulik
04 kwietnia 2012
Raport Dobrych Praktyk CSR

Jeśli interesujecie się społeczną odpowiedzialnością biznesu i szukacie inspiracji dla własnych działań polecam „Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce – Dobre praktyki” przygotowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już 10. wydanie Raportu, a my postaraliśmy się, aby znalazło się w nim 10 naszych dobrych praktyk.

Jeśli interesujecie się społeczną odpowiedzialnością biznesu i szukacie inspiracji dla własnych działań polecam „Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce – Dobre praktyki” przygotowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

To już 10. wydanie Raportu, a my postaraliśmy się, aby znalazło się w nim 10 naszych dobrych praktyk.

Zacznijmy więc od początku. W obszarze „Ład organizacyjny” – pochwaliliśmy się naszym procesem dialogu z interesariuszami (1) i bazą Indicia (2) ( to nasze wewnętrzne narzędzie, w którym zbieramy dane CSRowe w Orange). „Prawa człowieka” to dla nas także kwestia propagowania aktywności zawodowej kobiet, czym zajmuje się stowarzyszenie EPWN Warsaw (3) (European Professional Women’s Network ), które powstało a naszej inicjatywy.

Nasze dobre praktyki w obszarze pracowniczym to szkoły profesjonalne (4), które stanowią istotny element szkoleń dla pracowników różnych obszarów oraz Orange Campus (5) – kompleksowy program rozwojowy dla managerów. W „Ochronie środowiska” napisaliśmy o Akademii Ekojazdy (6), w ramach której naszym pracownikom pokazujemy, jak jeździć bardziej ekologicznie. W części o zagadnieniach konsumenckich – pokazaliśmy asystenta NN (7), czyli aplikację na komórki dla osób niewidzących.

A w obszarze „Zaangażowanie i rozwój” – mówimy o warsztatach na temat nowych technologiach dla dzieci, które prowadzą nasi wolontariusze (8), Akademii Orange dla Bibliotek (9), a także o współpracy z uczelniami w ramach programu dla studentów Twoja Perspektywa (10).

W raporcie znajdziecie jeszcze 199 innych dobrych praktyk CSR – zapraszamy do lektury

Zacznijmy więc od początku. W obszarze „Ład organizacyjny” – pochwaliliśmy się naszym procesem dialogu z interesariuszami (1) i bazą Indicia (2) (to nasze wewnętrzne narzędzie, w którym zbieramy dane CSRowe w Orange). „Prawa człowieka” to dla nas także kwestia propagowania aktywności zawodowej kobiet, czym zajmuje się stowarzyszenie EPWN Warsaw (3) (European Professional Women’s Network ), które powstało z naszej inicjatywy.

Nasze dobre praktyki w obszarze pracowniczym to szkoły profesjonalne (4), które stanowią istotny element szkoleń dla pracowników różnych obszarów oraz Orange Campus (5) – kompleksowy program rozwojowy dla managerów. W „Ochronie środowiska” napisaliśmy o Akademii Ekojazdy (6), w ramach której pracownikom pokazujemy, jak jeździć bardziej ekologicznie. W części o zagadnieniach konsumenckich – pokazaliśmy asystenta NN (7), czyli aplikację na komórki dla osób niewidzących.

A w obszarze „Zaangażowanie i rozwój” – mówimy o warsztatach dla dzieci na temat nowych technologii, które prowadzą nasi wolontariusze (8), Akademii Orange dla Bibliotek (9), a także o współpracy z uczelniami w ramach programu dla studentów Twoja Perspektywa (10).

W raporcie znajdziecie jeszcze 199 innych dobrych praktyk CSR – zapraszamy do lektury.

RaportFob.jpg

Scroll to Top