Oferta

Antywirusowy ESET za doładowanie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 czerwca 2014
Antywirusowy ESET za doładowanie

Jeśli korzystacie z ofert na kartę Orange możecie teraz dostać promocyjnie ochronę antywirusową ESET dla swojego telefonu i komputera. Wystarczy, że wyślecie SMS o treści ESET na numer 817, a następnie doładujecie konto za minimum 25 zł w dowolnym punkcie sprzedaży: salonie Orange, kiosku, czy stacji benzynowej. Zwrotnie dostaniecie kod, który rejestrujecie na stronie www.eset.pl/orange, który pozwoli Wam na pobranie oprogramowania antywirusowego. Po zakończeniu 60-dniowej licencji, będziecie mieli możliwość zakupu pełnych wersji wybranych rozwiązań ESET w atrakcyjnej cenie. Zatem przez dwa miesiące macie ochronę za darmo, a potem decydujecie, czy chcecie ją kupić na dłużej. Szczegóły znajdziecie tutaj.

753684818267bcefab18de99d7fc55082ae


Bezpieczeństwo

Pokaż rozszerzenie, a powiem ci kim jesteś

Michał Rosiak Michał Rosiak
05 czerwca 2014
Pokaż rozszerzenie, a powiem ci kim jesteś

Tak sobie dziś pomyślałem, że to naprawdę niewiele trzeba, by znacznie ograniczyć ryzyko udanego cyber-ataku na nas, jako zwykłych internautów. Szukając tematu na dzisiejszy wpis znalazłem sporo informacji nt. różnych akcji phishingowych (m.in. Niebezpiecznik pisał o ataku na polskich internautów pod pozorem wysyłki faktury jednego z telekomów - szczegóły tutaj). Wszystkie te ataki łączyło jedno - ofiary łapały się na cyfrową odmianę popularnej w dawnej epoce "przewalanki na gumkę".

O co chodziło w przewalance? Dla młodzieży krótki rys historyczny - dawno dawno temu nie było kantorów, nie można było kupić waluty w dowolnym miejscu, w większości przypadków wręcz groziły za to sankcje karne, a oficjalny kurs wymiany dolara był na wysokim poziomie abstrakcji. W odpowiednich miejscach na mieście szukało się więc tajemniczych panów, a po dogadaniu kursu wymiana pliku polskich złotych na zielone papierki następowała szybko i dyskretnie. No i częstokroć kupka dolarów, które przecież wcześniej przeliczyliśmy, okazywała się składać z równiutko przyciętego papieru, ozdobionego tylko na górze i na dole walutą naszego wielkiego brata zza oceanu...

Spytanie "Co ma piernik do wiatraka?"? Ano ma sporo. Phishingi, opisywane na wstępie, polegają na przekonaniu odbiorcy maila do kliknięcia w załączony plik, co wywołuje instalację złośliwego oprogramo

wania na ich komputerach. Przestępcy nie trudzą się wymyślaniem wyrafinowanych ataków i napychania exploitami faktycznych pdfów, czy xlsów. Oni po prostu "na bezczela" wysyłają plik wykonywalny .exe, zmieniając tylko jego ikonę i dopisując domniemane rozszerzenie. Jeśli bowiem użytkownik skorzysta z "udogodnienia" Windowsa i zaznaczy w opcjach, by system ukrywał znane rozszerzenia, plik wykonywalny o nazwie Faktura050614.pdf.exe, w systemie będzie widoczny jako Faktura050614.pdf!

Co zrobić? Przede wszystkim zastanowić się zanim klikniemy, o czym do znudzenia powtarzam na łamach Bloga Technologicznego. Poza tym przydałoby się wyłączyć ukrywanie znanych rozszerzeń, czyli:

  • otworzyć dowolny folder
  • kliknąć "Organizuj"
  • kliknąć "Opcje folderów i wyszukiwania"
  • wybrać kartę Widok
  • odznaczyć widoczne na screenshocie okienko

Skoro cyber-przestępcy musieli już wybrać tak podłą pracę, przynajmniej jej im nie ułatwiajmy.

351ecde344ed58d5d06a92d22028dcba216


Odpowiedzialny biznes

Orange Warsaw Festival „bez barier”

Kasia Barys Kasia Barys
05 czerwca 2014
Orange Warsaw Festival „bez barier”

Tegoroczny Orange Warsaw Festival będzie jeszcze bardziej przyjazny dla fanów muzyki. Wszystkich! Słabowidzących czy z niepełnosprawnościami ruchowymi też. Wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier przeprowadziliśmy audyt Stadionu Narodowego pod kątem udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. W poradniku, który jest na www.orangewarsawfestival.pl, zainteresowani znajdą informacje m.in na temat dojazdu na stadion czy poruszania się po nim już w trakcie koncertów. Sama strona festiwalowa także przeszla zmianę. Dzięki programom czytającym łatwiej teraz będzie nawigować oraz znajdować treści związane z koncertami.

Podczas festiwalu prowadzona będzie audiodeskrypcja na dwóch ostatnich koncertach odbywających się na Orange Stage. Pozwoli ona osobom niewidomym i słabowidzącym poczuć w pełni atmosferę OWF. Opis tego, co dzieje się na scenie będzie nadawany na kanale radiowym o częstotliwości 94,1 FM.

Jeśli znacie kogoś, kto czeka na takie wiadomości, powiedzcie mu o tym lub prześlijcie mu linka na naszą stronę festivalową.

Poniżej zapraszam do obejrzenia materiału wideo z audytu.

 

Scroll to Top