Mobilne granie to mój ulubiony sposób na relaks - w trakcie podróży, na kanapie, czy w łóżku. Końcówka wakacji to dobra okazja, aby przedstawić Wam jak czerpać radość z grania, gdziekolwiek jesteście.
Kiedyś pojęcie "granie" oznaczało siedzenie w domu. Potem przez lata dominującym gamingowym medium w domu był monitor komputera stacjonarnego, by kilka lat temu znów ustąpić miejsca telewizorowi. Tym razem z podłączoną konsolą. No ale czasy się zmieniły i pojęcie "granie" nie kojarzy się jednoznacznie z mieszkaniem. Jak zatem można jeszcze bawić się w gry?
1. Mobilna konsola
Od zarania gamingowych dziejów gracze pragnęli zabierać swoją pasję w podróżne małe i duże. Dowodów na tę tezę nie trzeba długo szukać: Gameboy czy PSP są tego doskonałym przykładem. Za czasów mojego dzieciństwa mobilne granie odstawało jednak mocno od tego stacjonarnego. Czy to ze względu na uproszczone sterowanie, czy ubogą grafikę. Dzisiaj nie ma miejsca na odstępstwa. Konsola przenośna ROG Ally to mały, ale mocny komputer, który daje ci możliwość zagrania w ulubione produkcje z PC, gdziekolwiek chcesz.
Cyberpunk? Wukong? Tomb Rider? To nie problem, bo konsola działa na systemie Windows 11, a na jej pokładzie znajduje się procesor AMD Ryzen Z1 Extreme oraz 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. To pozwala na odpalanie wymagających gier, a szybki dysk zapewnia krótki czas ich ładowania. Możecie zabrać swoje ulubione gry wszędzie, nawet bez internetu. Dodatkowo ergonomiczny design konsoli zapewnia pewny chwyt, a jej mały rozmiar i niska waga pozwalają na bezproblemowe włożenie do plecaka, czy dla odważnych - nawet do kieszeni.
Konsolę ROG Ally możesz kupić w naszym sklepie internetowym, również w formie wygodnych rat 20x0%.
2. Gra w chmurze
Nie posiadacie konsoli przenośnej, która odpaliłaby wymagające tytuły? Na wakacjach pogoda pokrzyżowała plany i nudzicie się w hotelu? To nie problem. Jeżeli posiadacie dostęp do stabilnego łącza internetowego lub znajdujesz się w zasięgu sieci 5G, możecie skorzystać z usługi Boosteroid. Nie musicie niczego pobierać. Wystarczy wejść na stronę, a potem zalogować się i połączyć konto z platformami takimi jak Epic Games czy Steam. W krótką chwilę macie dostęp z dowolnego urządzenia do bazy swoich ulubionych tytułów dostępnych teoretycznie tylko na komputery osobiste. To może być laptop, tablet, a nawet telefon. Jak wygląda gra w takie produkcje na smartfonie? Boosteroid udostępnia możliwość sterowania grą przez specjalnie przygotowany HUD, dzięki czemu możecie grać za pomocą samego ekranu dotykowego.
Jeżeli jesteście zainteresowani platformą Boosteroid koniecznie sprawdźcie ofertę Orange Światłowód z prędkością pobierania nawet do 8 Gb/s. Przy wyborze usługi otrzymacie kod -50% na 6 miesięcy korzystania z Boosteroid.
3. Pad do smartfonów
To akcesorium jest niezwykle przydatne. Niezależnie czy korzystacie z usługi gry w chmurze, czy jedynie gracie w gry mobilne. Pad ułatwia sterowanie, a co za tym idzie zapewnia lepsze wyniki - szczególnie w grach multiplayer np: Call of Duty Mobile. W przypadku grania zdalnego jest to bardzo ważne akcesorium, ponieważ mamy możliwość sterowania postaciami na ekranie w taki sposób, jak było to zaprojektowane. Polecam pad Nacon MG-X, którego test miałem okazję opublikować na naszym blogu. To urządzenie jest niezwykle wygodne, łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth, a układ przycisków jest znany chociażby z pada od Xbox'a. Pad Nacon MG-X możesz kupić w sklepie internetowym Orange z dostawą do domu lub do salonu.
4. Mocny smartfon do gier
Akcesoria i abonamenty to jednak kwestiach dodatkowych - czy to kosztów, czy zajętego miejsca w plecaku. Niektórzy wolą po prostu mieć wszystko w jednym miejscu. W swojej kieszeni. Z pomocą przychodzą flagowe smartfony od producentów takich jak Samsung, Xiaomi czy Apple. W przypadku tego ostatniego, najnowszy iPhone 15 Pro pozwala na uruchomienie gier znanych z konsol np: Assassin's Creed: Mirage, Death Stranding czy nawet najnowszy Resident Evil. Po drugiej stronie mobilnego świata - Samsung Galaxy S24 szczyci się możliwością płynnego zastosowania technologii raytracingu, co zapewnia realistyczne odbicia świetlne generowane w grach w czasie rzeczywistym.
Jak widzicie sposobów na mobilne granie jest wiele. W naszych dłoniach znajdują się już nie tylko urządzenia do dzwonienia czy przeglądania social mediów, ale potężne machiny, które potrafią wygenerować realistyczny obraz. Który sposób na granie wybieracie?