Orange Energia, we współpracy z firmą Alians-OZE, wprowadziła do oferty magazyny energii Hinen. Dzięki nim klienci stawiający na odnawialne źródła energii, mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań zwiększających efektywność ich instalacji fotowoltaicznych i tym samym oszczędności.
Magazyny Hinen to zaawansowane technologicznie systemy bateryjne wykonane w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). Zapewniają długą żywotność urządzeń, stabilność pracy, wysokie bezpieczeństwo i niski poziom degradacji ogniw na przestrzeni lat. Na tle rynku wyróżniają się jakością wykonania i bezpieczeństwem. To wszystko - w połączeniu z doświadczeniem naszego partnera biznesowego Alians-OZE - pozwala zagwarantować, że klienci Orange Energii otrzymują rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb wraz ze wsparciem technicznym.
Korzyści fotowoltaiki z magazynem energii
Magazyn energii to istotny element instalacji fotowoltaicznych. Pozwala na przechowywanie nadwyżek energii wyprodukowanej przez panele słoneczne. Dzięki temu maksymalnie wykorzystujemy własną zieloną energię, zwiększając zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej i zmniejszając straty wynikające z oddawania nadprodukcji energii do sieci elektroenergetycznej.
Montaż magazynu energii jest szczególnie opłacalny dla osób, które w czasie dnia znajdują się poza domem a największe zużycie energii przypada na godziny wieczorne, kiedy panele nie produkują lub produkują za mało energii. Wtedy magazyn, poprzez zgromadzenie energii wyprodukowanej w ciągu dnia, pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje instalacja fotowoltaiczna.
Co istotne, urządzenie zapewnia dostęp do energii w przypadku przerw w dostawach prądu z sieci energetycznej, działając jak awaryjne źródło zasilania. Urządzenia elektryczne w domu są wtedy zasilane ze zgromadzonej wcześniej energii, przechowywanej w magazynie.
Dodatkowo, dzięki uniezależnieniu się od dostaw prądu z sieci energetycznej prosumenci obniżają swoje rachunki poprzez redukcję kosztów przesyłu energii. Jak to działa? W modelu rozliczenia net-billing, odbierasz wprowadzone uprzednio do sieci nadwyżki energii wyprodukowanej z instalacji, a na fakturze za prąd pojawią się koszty opłat dystrybucyjnych oraz kwota wynikająca z różnicy stawek pomiędzy ceną energii oddanej do sieci i pobranej. Magazyn energii, dzięki ograniczeniu ilości energii wprowadzanej do sieci i zwiększeniu poziomu autokonsumpcji, wpływa na redukcję wspomnianych kosztów dystrybucji i różnicy stawek na fakturze.
Dofinansowanie na inwestycję
Magazyny energii, które współpracują z instalacją fotowoltaiczną, uzyskują wsparcie z rządowego programu „Mój Prąd”. Jego szósta edycja przewiduje dofinansowanie do 16 tys. zł. na magazyny energii i aż do 23 tys. zł na instalację fotowoltaiczną z magazynem energii. I choć sugerowana pojemność magazynu energii wynosi 1,5 krotność mocy instalacji fotowoltaicznej (np. dla instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kWp, minimalna pojemność magazynu energii wynosi 15 kWh), nie jest to warunek konieczny uzyskania dofinansowania. Więcej szczegółowych informacji o fotowoltaice i magazynach energii od Orange znajdziecie tutaj.
Komentarze