Informacje prasowe

Raport CERT Orange Polska za rok 2024: oszustwa na fałszywe inwestycje, nowe metody ataków wymuszających dane i okup

16 kwietnia 2025
Raport CERT Orange Polska za rok 2024: oszustwa na fałszywe inwestycje, nowe metody ataków wymuszających dane i okup

pobierz-PDF

CyberTarcza w sieci Orange w ubiegłym roku najczęściej blokowała strony internetowe z fałszywymi inwestycjami - skala tego typu oszustw z roku na rok wzrosła dwukrotnie. Łącznie w 2024 roku zablokowano 305 tysięcy fałszywych stron internetowych, chroniąc 4,85 mln klientów, którzy kliknęli w fałszywe linki. Eksperci CERT Orange Polska zauważają także nowe metody działania cyberprzestępców: większą specjalizację grup zajmujących się wykradaniem i zarabianiem na danych, precyzyjne dobieranie ofiar, a także wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach urządzeń.

Raport CERT Orange Polska za rok 2024 to podsumowanie kluczowych danych i statystyk  dotyczących zagrożeń wykrytych i zablokowanych w sieci Orange, a także analizy najnowszych trendów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

- Dane z najnowszego raportu CERT pozwalają na umiarkowany optymizm – liczba osób, które kliknęły w fałszywy link, zablokowany wcześniej przez CyberTarczę, jest niższa niż rok wcześniej. To znaczy, że edukacja działa, rośnie świadomość zagrożeń. Niemniej, to wciąż miliony osób, które bez naszej ochrony mogły stracić swoje oszczędności. Dlatego wprowadzamy nowe rozwiązania by zwiększać bezpieczeństwo naszych klientów. To chociażby serwis Hasło Alert, gdzie mogą sprawdzić, czy ich dane logowania wyciekły, lub Centrum Bezpieczeństwa w aplikacji Mój Orange. A dla firm otworzyliśmy nowoczesne Centrum Doświadczeń Cyberbezpieczeństwa, gdzie w bezpiecznych warunkach zobaczą jakie skutki może mieć cyberatak na ich organizację. Działania te wzmacniają bezpieczeństwo społeczeństwa w sieci, a także umożliwiają zawczasu budować cyberodporność– mówi  Piotr Jaworski, członek zarządu ds. Sieci i Technologii Orange Polska

Od wielu lat, główne rodzaje zagrożeń, na jakie narażeni są internauci, pozostają praktycznie bez zmian. W ubiegłym roku, wg danych CERT Orange Polska, po raz kolejny numerem jeden był phishing (45%), na kolejnych miejscach utrzymują się ataki DDoS (15%) oraz złośliwe oprogramowanie (blisko14%). Co roku rozwijają się jednak metody działania przestępców.

Phishing: dwukrotny wzrost oszustw na fałszywe inwestycje.

W 2024 wśród metod phishingowych dominowały fałszywe inwestycje – stanowiły aż 60% wszystkich oszustw, dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Linki do fałszywych stron rozpowszechniane były głównie za pomocą reklam w mediach społecznościowych. Drugie najpowszechniejsze oszustwo (około 30%) to fałszywe płatności, w tym popularne oszustwo na kupującego. W całym ubiegłym roku CyberTarcza zablokowała 305 tysięcy domen phishingowych, podczas gdy rok wcześniej było ich 360 tys. Nie oznacza to jednak mniejszą aktywność przestępców. To efekt lawinowego już wykorzystania blokad typu „wildcard” w 2024 roku. To blokady wszystkich subdomen w obrębie jednej domeny podstawowej.

- Mija dziesięć lat od kiedy w sieci Orange działa CyberTarcza – nasze autorskie rozwiązanie. Przez ten czas rozwijaliśmy ją tak, by radziła sobie z coraz to nowszymi zagrożeniami. Dziś stoją za nią zaawansowane algorytmy, infrastruktura i zespół analityków CERT Orange Polska. Ale skuteczność CyberTarczy wspierają też internauci reagujący na zagrożenia. Tylko w minionym roku na numer 508 700 900, otrzymaliśmy blisko 4 tysiące SMS-ów z informacjami o podejrzanych wiadomościach, fałszywych reklamach czy stronach internetowych. Informacje, którymi się dzielą z nami internauci, pozwalają nam identyfikować coraz to nowe zagrożenia i aktywnie im przeciwdziałać – mówi Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.

W przypadku smishing-u, czyli phishingu realizowanego poprzez SMS-y, większość złośliwych wiadomości dotyczyła dostaw paczek, podszycia pod bank, oszustw na członka rodziny (na dziecko), na kupującego w portalach ogłoszeniowych oraz giełd kryptowalut, czy fałszywych nagród i konkursów.

Jak zauważają eksperci CERT Orange Polska, charakter cyberataków się zmienia. Ataki są coraz bardziej zestandaryzowane - około 90% powstaje na bazie jednego szablonu, domeny są produkowane automatycznie, na masową skalę. Następnie jednak indywidualnie wybierane są ofiary -  dokładnie rozpoznawane przez przestępców pod kątem potencjału finansowego i prawdopodobieństwa podatności na oszustwo.

DDoS – więcej ataków średniej wielkości, wzrosła częstotliwość

Częstość występowania ataków DDoS od końca roku 2023 znacznie wzrosła. Najwięcej alertów zarejestrowano na przełomie września i października (nawet ponad 10 tys. na dobę). W tym czasie obserwowano zwiększoną liczbę ataków typu carpet bombing, czyli takich, w których celem są całe podsieci, a nie pojedyncze konkretne adresy IP.

Najwięcej alertów – ponad połowa - dotyczyło ataków o średnim stopniu nasilenia.  W porównaniu do 2023 r., w ub. roku było ich wyraźnie więcej (wzrost o blisko 9 pp.) Średnia wielkość natężenia ataku DDoS zaobserwowana w sieci Orange Polska sięgnęła ponad 7,2 Gb/s (nieco ponad 3,2 Gb/s w roku 2023). Z kolei największa odnotowana wartość natężenia ruchu w szczycie ataku to ok. 586 Gb/s (przy niemal 543 Gb/s w 2023).

Coraz częściej obserwowane były ataki bardziej wyrafinowane, dopasowane do rozpoznanego celu ataku, w których o ich dotkliwości nie stanowi tylko jak największa siła, ale też treść i format wysyłanych pakietów czy zapytań aplikacyjnych.

Podatności i złośliwe oprogramowanie: istotne zagrożenie teraz i w przyszłości

Cyberprzestępcy skupiają się na kradzieży danych i ich monetyzowaniu. Eksperci dostrzegają prężnie rozwijający się ekosystem cyberprzestępczy, w którym operatorzy malware, brokerzy początkowego dostępu (pozyskujący dostępy do infrastruktury np. poprzez urządzenia  brzegowe czy komputery) i grupy ransomware działają w ramach wyspecjalizowanych segmentów łańcucha ataku.

To sprawia, że ataki stają się coraz bardziej modułowe i profesjonalne – niektóre grupy koncentrują się wyłącznie na początkowej fazie ataku, inne specjalizują się w wykradaniu (eksfiltracji)  danych, ich analizie i wykorzystaniu do dalszych operacji.

Wcześniej głównym celem ataków ransomware było szyfrowanie danych ofiary i blokowanie dostępu do kluczowych systemów. Obecnie nacisk kładziony jest na bardziej złożone mechanizmy wymuszeń, które zapewniają atakującym większe szanse na skuteczne wyłudzenie pieniędzy, takie jak metody podwójnego lub nawet potrójnego nacisku (Double czy Triple Extortion) polegające na szyfrowaniu, ujawnianiu skradzionych danych i wymuszania okupu. W ostatnim czasie pojawił się także trend wtórnego szantażu (Re-Extortion), w którym dane pochodzące z wcześniejszych wycieków są wykorzystywane do nowych wymuszeń.

Cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują gorzej zabezpieczoną infrastrukturę firm trzecich jako sposób na uzyskanie dostępu do właściwego celu ataku.

W ostatnim czasie wiele krytycznych podatności zostało odkrytych w urządzeniach sieciowych i systemach bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy błyskawicznie wykorzystują te luki, zanim organizacje zdołają zabezpieczyć systemy oficjalnymi aktualizacjami. Po przejęciu urządzenia atakujący często zyskuje dostęp uprzywilejowany lub może podsłuchiwać i manipulować ruchem sieciowym.

Trendy – AI, podatności, APT, kryptowaluty, rozwiązania chmurowe i haktywizm – to one zdefiniują przyszłość cyberprzestrzeni

Eksperci CERT Orange Polska przewidują, iż wykorzystanie sztucznej inteligencji przez cyberprzestępców prawdopodobnie stanie się bardziej zaawansowane i powszechne, zagrażając różnym obszarom bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy wykorzystają AI do dezinformacji i bardziej efektywnego manipulowania opinią publiczną.

Podatności będą opierać się głównie na „wstrzyknięciach” (direct/indirect prompt injection) doprowadzających do wycieków danych. Z kolei opracowywane długoterminowe strategie będą polegały na głębokiej infiltracji firm z sektorów strategicznych przez zaawansowane grupy, których głównym celem jest cyberszpiegostwo.

Jednym z głównych celów ataków będą rozwiązania chmurowe. Trend wykorzystania dostępów partnerskich doskonale wpisuje się w rosnącą falę ataków na łańcuchy dostaw.

Rynek kryptowalut staje się obecnie podstawowy dla grup hakerskich, zarówno na poziomie detalicznym, jak i tym bardzo mocno zorganizowanym. Eksperci podkreślają, że ataki  malware (w modelu Malware-as-a-Service) mają na celu również wszelkiego rodzaju nośniki/portfele kryptowalut. Dzięki temu przestępcy mogą łatwiej transferować skradzione środki oraz anonimizować transakcje, co utrudnia ich śledzenie. Zauważają także trend, w którym cyberprzestępcy dokonują dobrze przygotowanych kradzieży o dużej wartości (okradając giełdy lub instytucje finansowe).

Firmy powinny być szczególnie czujne

Ze względu na rosnące zagrożenia, firmy muszą być szczególnie czujne, zwłaszcza w kontekście ataków na łańcuch dostaw.

- Istotne stało się nie tylko monitorowanie swoich systemów, ale także dostawców i kontrahentów oraz regularne przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa, aby zidentyfikować potencjalne luki. Zabezpieczanie dostępu do danych i systemów, powinno być priorytetem dla każdej firmy. Ważne jest również przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa,  regularne aktualizacje oprogramowania oraz edukacja pracowników na temat zagrożeń. Wiele incydentów wynika z błędów ludzkich, dlatego inwestycja w szkolenia i świadomość pracowników jest kluczowa. Pomaga w tym także nasze Centrum Doświadczeń Cyberbezpieczeństwa – mówi Piotr Markowicz, dyrektor rozwoju i strategii ICT w Orange Polska.

Podczas wdrażania nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, firmy powinny zawsze uwzględniać bezpieczeństwo. Innowacje mogą przynieść znaczne korzyści biznesowe, ale ich implementacja bez odpowiednich zabezpieczeń stwarza dodatkowe ryzyka. Tylko w ten sposób firmy mogą zbudować solidne fundamenty bezpieczeństwa w dynamicznie zmieniającym się środowisku technologicznym.

Raport CERT Orange Polska za rok 2024 jest dostępny tu.  Warto na bieżąco śledzić aktualności i ostrzeżenia na stronach CERT Orange Polska, na Twitterze @CERT_OPL, a także w każdy czwartek na blogu Orange. Wiadomości z linkami, które wzbudzają nasz niepokój -  SMS-y lub wiadomości z  komunikatorów, czy podejrzane reklamy w mediach społecznościowych, można przesłać na numer 508 700 900.  Pozwoli to na skuteczniejszą ochronę wielu osób przed oszustwem. Wysłanie wiadomości na 508 700 900 jest darmowe dla klientów usług mobilnych Orange Polska.

 

Mediateka


Informacje prasowe

Nowy raport “What’s Up Wholesale?”

15 kwietnia 2025
Nowy raport “What’s Up Wholesale?”

pobierz-PDF

Choć mali i średni operatorzy doceniają coraz większe otwarcie strony publicznej na konsultacje z branżą, to wskazują, że w niektórych przypadkach z trudem dostrzegają celowość wprowadzanych zmian legislacyjnych i mają trudności z ich interpretacją. Mierząc się z wysokimi kosztami dostosowywania do nowych wymogów, liczą, że obietnica odwilży regulacyjnej i podjęte prace nad uproszczeniem wymogów prawnych pomogą usunąć nadmierną biurokrację oraz bariery inwestycyjne, ułatwiając w ten sposób prowadzenie działalności i ograniczając koszty administracyjne. To wnioski z badania przeprowadzonego wśród małych i średnich operatorów w ramach najnowszego raportu „What’s Up Wholesale?”, opracowanego przez Orange Polska.

Celem tegorocznej ankiety było określenie wpływu nowych i projektowanych wymogów regulacyjnych na przedsiębiorstwa telekomunikacyjne. Respondenci – mali i średni operatorzy - zostali zapytani o swoje doświadczenia i obawy w związku z nowymi przepisami prawa m.in. z Prawem Komunikacji Elektronicznej (PKE), projektem nowelizacji Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, Krajowym Systemem eFaktur oraz zapowiadaną Strategią Cyfryzacji Państwa do 2035. W badaniu wzięło udział blisko 200 operatorów.

Kosztowne prawo, ale prawo

Choć co trzeci badany operator uznał PKE za rewolucję, to ankietowani zauważyli szereg pozytywnych czynników, które ułatwiły jej wdrożenie. Najczęściej wskazywano uwzględnienie stanowisk izb gospodarczych reprezentujących małych i średnich operatorów (25%) oraz długie konsultacje ustawy z branżą (19%).

Jednym z kluczowych aspektów wdrożenia PKE były koszty, jakie musieli ponieść operatorzy, aby dostosować swoje biznesy do nowych wymogów. Co piąta firma przeznaczyła na dostosowanie się do nowych przepisów środki przekraczające 20 tys. zł.

To znaczące obciążenie dla małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy często musieli dodatkowo korzystać z odpłatnych usług prawnych i informatycznych. Było to konsekwencją m.in. krótkiego czasu na dostosowanie się do nowych regulacji (29%) i niekomfortowego terminu wdrożenia przypadającego na ostatnie miesiące roku (21%). Koszty te nie ograniczały się jedynie do jednorazowych wydatków – wiele firm musiało zainwestować w dodatkowe zasoby.

Priorytety legislacyjne na 2025 rok według operatorów

Operatorzy oczekują przede wszystkim ułatwień i zniesienia barier inwestycyjnych związanych z rozbudową sieci, takich jak zajęcie pasów drogowych czy uproszczenie procedur budowlanych. Istotne jest także ułatwienie dostępu do terenów kolejowych, dróg wewnętrznych oraz infrastruktury obcej, w tym energetycznej.

Warto zauważyć, że anektowani przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie mają pełnej świadomości planowanych rozwiązań. Tak jest m.in. ze Strategią Cyfryzacji Państwa do 2035 roku, o której słyszała mniej niż połowa ankietowanych, a zaledwie co piąty respondent zapoznał się z jej zapisami.

***

Szczegółowe wyniki badania, a także praktyczne wskazówki z zakresu wprowadzanych w prawie zmian, w tym opinie przedstawicieli izb gospodarczych, angażujących się na co dzień w prace legislacyjne dotyczące rynku dostępne są już w raporcie „What’s Up Wholesale?”.

Raport do pobrania znajduje się na stronie hurt-orange.pl https://hurt-orange.pl/2025/04/raport-o-rynku-operatorskim-w-polsce-2025/

---

Orange Wholesale jest częścią hurtową Orange Polska i zapewnia kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Operatorzy mogą korzystać m.in. z  największej w kraju infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym sieci światłowodowej, dostępu do internetu, transmisji danych oraz projektów technicznych. W ramach usługi MVNO, Orange otworzył także swoją sieć mobilną, na bazie której nawet mali i średni operatorzy mogą budować własne telefonie komórkowe.

Dzięki tak komplementarnej ofercie wszystkie elementy niezbędne do budowy i rozwoju biznesu operatorskiego są w jednym miejscu. Dostępne w prosty sposób i na przyjaznych zasadach, w ramach przejrzystej i stabilnej współpracy. Z oferty hurtowej Orange Polska korzysta blisko 3000 operatorów w Polsce i za granicą. Zobacz więcej na https://www.hurt-orange.pl/

Mediateka


Informacje prasowe

Open’er ’25 – dołącza aż 13 nowych artystów i artystek

11 kwietnia 2025
Open’er ’25 – dołącza aż 13 nowych artystów i artystek

pobierz-PDF

Aż 13 nowych artystów i artystek dołącza do tegorocznej edycji Open'era! Już w lipcu w Gdyni zagrają: Jorja Smith - jeden z najbardziej poruszających soulowych głosów z UK, J Balvin, Peso Pluma, Arca - czyli niezwykle silna reprezentacja Ameryki Południowej, Schoolboy Q - jeden z najbardziej kreatywnych klasyków światowego hip-hopu ostatniej dekady, Bambi - czołowa postać współczesnego polskiego trapu, rapu i popu, Dean Lewis - świetny australijski songwriter z kilkunastoma miliardami globalnych streamów, Wunderhorse - jeden z najbardziej porywających brytyjskich zespołów koncertowych ostatnich lat, Fcukers - międzynarodowa sensacja łącząca house, trip-hop oraz indie rocka., A.G. Cook - transformator współczesnego popu, Neil Frances present Club NF - klubowa odsłona amerykańskiego duetu, Samara Cyn - nowa, wszechstronna amerykańska raperka i wokalistka. Do zobaczenia w Gdyni / Kosakowie, w dniach 2-5 lipca 2025!

JORJA SMITH

Jorja Smith to brytyjska piosenkarka i songwriterka od lat znana z niezwykle poruszającego, soulowego głosu i przejmujących tekstów. Jej debiutancki album „Lost & Found” (2018) otrzymał nominację do prestiżowej Mercury Prize, a wydany w 2023 roku album „Falling or Flying”, trafił do Top 3 sprzedaży w UK, zdobywając nominację do BRIT Award. O tym, że Jorja Smith nieustannie podąża własną drogą, fani wiedzą od początku jej kariery. Bardzo się cieszymy, że wraca na Open’era. Do zobaczenia 2 lipca na Tent Stage!

J BALVIN

J Balvin określany jest jako „najbardziej przełomowy artysta, jakiego latynoska muzyka widziała od lat” (Billboard). Kolumbijczyk już kilkukrotnie przełamywał bariery kulturowe i gatunkowe, stając się jednym z najczęściej streamowanych artystów na świecie oraz zdobywając status współczesnej muzycznej ikony Ameryki Południowej ostatniej dekady. Współpracował z takimi globalnymi supergwiazdami jak Beyoncé, J Lo, Shakira czy Skrillex, a dziś przewodzi pokoleniu gwiazd wynoszących muzykę latynoską na niespotykaną dotąd skalę. W ubiegłym roku ukazał się jego szósty solowy album „Rayo”. A już 3 lipca złapiecie go na Tent Stage!

PESO PLUMA

Peso Pluma, największa współczesna muzyczna gwiazda Meksyku, słynie ze swojego unikalnego stylu i autentycznego podejścia do sztuki. Jego album „GÉNESIS” (2023) pobił rekordy streamingu, przynosząc mu pierwszą nagrodę Grammy, a wydany w 2024 roku „ÉXODO” tylko podniósł poprzeczkę, lądując w pierwszej 5 sprzedaży w USA. Natomiast współpraca z takimi artystami jak Karol G, Kali Uchis, Becky G, DJ Snake czy Anitta przyczyniła się do skokowego wzrostu jego międzynarodowej popularności, czyniąc z Peso Plumy także ikonę kultury. Widzimy się 4 lipca na Orange Main Stage!

SCHOOLBOY Q

Kiedy w 2019 roku „CrasH Talk” (2019) stał się trzecim kolejnym albumem Schoolboya Q, który trafił do pierwszej trójki sprzedaży w USA, wydawało się, że raper może spokojnie odpocząć. Po dekadzie sukcesów, która przyniosła m.in. 5 nominacji do Grammy, złote i platynowe płyty oraz reputację jednego z najbardziej kreatywnych i wpływowych reprezentantów hip-hopu, artysta przyznał jednak, że „nie czuł się sobą”. W efekcie, szósty album „Blue Lips” (2024), zagłębił się w ten dyskomfort, redefiniując pojęcie sukcesu. To efekt emocjonalnej dojrzałości i obraz artysty, który w pełni panuje nad swoim warsztatem i patrzy w przyszłość.

ARCA

Od prawie dekady Arca, czyli Alejandra Ghersi, wymyka się wszelkim gatunkowym definicjom, nieustannie redefiniując się na przecięciu muzyki, mody, technologii i sztuki. Od produkcji dla Björk, FKA twigs czy The Weekend, przez DJ-sety dla Franka Oceana, po projektowanie instrumentów – Arca stworzyła świat, w którym transformacja jest sztuką samą w sobie. Jej nominowany do Grammy album „KiCK I” łączy wiele tożsamości: producentki, divy, filozofki, latynoskiej pieśniarki, niebinarnej transwizjonerki. Z pomocą nowoczesnej technologii Arca stała się przyszłością, do której zaprasza Was już dziś. Do zobaczenia 5 lipca na Tent Stage.

BAMBI

Bambi to bezdyskusyjnie jedna z czołowych postaci współczesnej polskiej sceny muzycznej, która łączy trap, rap i pop, wyróżniając się ogromną autentycznością. Po przełomowym debiutanckim albumie „in real life” (2023), z takimi kawałkami jak „IRL”, „MILLIE WALKY” i „LATAWCE”,  projekt PG$ z Young Leosią był jednym z największych streamingowych hitów ubiegłego roku w Polsce. W lutym ukazał się jej drugi solowy album „TRAP OR DIE”, który błyskawicznie zdominował listy przebojów, osiągając 4 pozycję w globalnym zestawieniu debiutów na Spotify. Teraz czas na Orange Main Stage! Bambi na Open’erze już 4 lipca!

DEAN LEWIS

Dean Lewis to australijski songwriter z kilkunastoma miliardami globalnych streamów. Jego debiutancki album „A Place We Knew” (2019) z przebojem „Be Alright” zwrócił uwagę mediów i fanów na całym świecie, otwierając ścieżkę do współpracy z Martinem Garrixem przy „Used To Love” czy Kygo przy „Never Really Loved Me” i „Lost Without You”. W 2022 roku ukazał się jego drugi album „The Hardest Love”, na który trafił przebój „How Do I Say Goodbye”, a w październiku otrzymaliśmy płytę „The Epilogue”. Dean Lewis na Alter Stage już 4 lipca!

WUNDERHORSE

Wunderhorse zdobyli popularność w tradycyjny sposób — zyskując fanów emocjonującymi koncertami oraz świetnymi tekstami Jacoba Slatera. Debiutancki album „Cub” (2022) pozwolił zespołowi przejść od hałaśliwych piwnic do tras u boku Fontaines D.C., Pixies i Sama Fendera — a wszystko to w ciągu jednego roku. Tym co wyróżnia brytyjską grupę, jest niewątpliwie energia, która czyni ich jednym z najbardziej porywających zespołów koncertowych ostatnich lat. Druga płyta formacji „Midas” ukazała się w 2024 roku. Wunderhorse zapowiada się na nowy, uzależniający muzyczny fenomen. Zobaczcie ich na Alter Stage 2 lipca!

FCUKERS

Nowojorski zespół Fcukers szybko zdobył popularność dzięki elektryzującym koncertom i unikalnemu połączeniu muzyki house lat ’90, trip-hopu i indie rocka. Zespół rozgrzał nowojorską i londyńską scenę nocną, zagrał na całym świecie, od Paryża po Tokio i Sydney. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej EP-ki „Baggy$$” w ubiegłym roku, Fcukers stali się międzynarodową sensacją. Teraz czas na Open’era. Widzimy się 2 lipca na Alter Stage!

A. G. COOK

A. G. Cook przekształca krajobraz współczesnego popu. W ostatnich latach brytyjski artysta, producent i autor piosenek współpracował przy pisaniu i produkcji kawałków dla ikon pokroju Beyoncé, pełniąc jednocześnie rolę producenta wykonawczego albumów „Number 1 Angel”, „Pop 2”, „Charli” i „BRAT” Charli xcx. Jego kariera, pełna dzikich eksperymentów i innowacyjnej produkcji, sprawia, że A. G. Cook nadal pozostaje siłą napędową ewolucji popu. W ubiegłym roku ukazał się jego trzeci album, „Britpop”. Złapcie go na Alter Stage 4 lipca!

NEIL FRANCES PRESENT CLUB NF

CLUB NF to klubowy duch NEIL FRANCES, amerykańskiego projektu Jordana Fellera i Marca Gilfry’ego. Podczas gdy NEIL FRANCES znany jest z electro-indie rocka, CLUB NF w pełni zanurza się w muzyce tanecznej, oferując płynne, otwarte sety inspirowane kulturą rave. Po wydaniu „It's All A Bit Fuzzier” (2024), NEIL FRANCES intensywnie koncertowali, badając dynamikę między publicznością a artystami. Teraz, zainspirowany LCD Soundsystem, Soulwax i The Chemical Brothers, duet przedstawia swoją nową odsłonę, której doświadczycie na Flow Stage już 4 lipca.

ZAHO DE SAGAZAN

Zaho de Sagazan, wschodząca gwiazda francuskiej sceny muzycznej, od czasu debiutanckiego albumu „La Symphonie des éclairs” (2023) zdobywa coraz szersze międzynarodowe uznanie. Jej potężny głos, poetyckie, introspektywne teksty i unikalny styl łączą francuską piosenkę, elektronikę i darkwave. W 2023 roku zdobyła cztery French Music Awards i została uhonorowana Orderem Sztuki i Literatury. Artystka już teraz zapełnia najbardziej popularne kluby w Londynie. A 3 lipca wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Sprawdźcie ją koniecznie na Alter Stage!

SAMARA CYN

Samara Cyn to wszechstronna amerykańska raperka i wokalistka, która płynnie łączy elementy hip-hopu, R&B i popu. Jej muzyka wyróżnia się szczerymi tekstami i bardzo charakterystycznym, chropowatym wokalem. W 2024 roku zadebiutowała albumem "The Drive Home”, a w marcu ukazał się jej najnowszy singiel "Pop n Olive". Unikalne połączenie melodyjności i lirycznej głębi uczyniło Samarę jedną najszybciej rosnących nowych artystek. Sprawdźcie ją koniecznie 5 lipca na Flow Stage.

Mediateka

Scroll to Top