Odpowiedzialny biznes

Abecadło i bon ton

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
06 czerwca 2011
Abecadło i bon ton

Skoro to była Argentyna D to my byliśmy Polską B, bo brakowało u nas siedmiu piłkarzy powiedział po meczu Franciszek Smuda zdenerwowany tym argentyńskim abecadłem wyliczanym przez dziennikarzy. Fakt jednak, że na stadionie Legii w Warszawie nie była to z pewnością Argentyna A, a do B zaliczyliby ją najwięksi optymiści.

Niestety po tym meczu większość oglądających zasila raczej szeregi pesymistów i to zarówno w Polsce, jak i w Argentynie. Nasi rywale są krytykowani w swoim kraju za bezsensowne zgrupowanie i przegrane mecze z Polską i Nigerią. Prasa pyta po co eksperymentalna reprezentacja, która nigdy więcej w tym składzie nie zagra obniża na świecie markę Albicelestes. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że jako gospodarze najbliższego Copa America Argentyńczycy potrzebują zgrania drużyny A, która wcale w tym roku nie będzie faworytem mistrzostw Ameryki Południowej.

Mamy więc podobną sytuację jak nasi wczorajsi rywale. Też jesteśmy gospodarzem mistrzostw i też delikatnie mówiąc nie jesteśmy faworytem i to nawet do .... wyjścia z jakiejkolwiek grupy podczas tej imprezy. Mimo dwóch strzelonych bramek skuteczność w ataku była chyba najsłabszą nasza stroną - mogliśmy strzelić co najmniej dwie bramki więcej i to patrząc tylko na te pewniaki. Choć to co czasem potrafią zrobić w obronie Grzegorz Wojtkowiak z Tomaszem Jodłowcem potrafi przebić kiks każdego napastnika. Cieszy natomiast gol poprzez wielu przedwcześnie skreślonego Pawła Brożka, który wraca do reprezentacji i po 10 minutach strzela gola.

Piłkarsko mecz nie wniósł nic specjalnego. Dalej nie wiemy czym dysponuje nasza reprezentacja i czy ma jakieś szanse w meczu o coś z silnymi przeciwnikami. Tam towarzysko ani piknikowo jak wczoraj już nie będzie.

Ciekawy natomiast eksperyment dokonał się na trybunach. Kibice - tzw. kibole mecz zbojkotowali - nie było flag, przespiewek, bębnów, i w sumie dopingu jaki potrafi zrobić kilkanaście tysiecy ludzi obecnych na stadionie Legii. Większość osób przyszła z rodzinami jak na piknik i to w ostatniej chwili zdążając na stadion, stąd jeszcze pod koniec pierwszej połowy przed wejściem na stadion kłębił się tłum (normalny błąd tych co pierwszy raz idą na mecz). Dla bywalców stadionowych z jednej strony na trybunach wiało nudą jak nigdy i nie było tego łapiącego za serce dopingu, z którycj Polacy znani byli choćby na stadionach ME czy MŚ. Z drugiej strony po raz pierwszy nie widziałem na stadionie żadnego chamstwa, wulgaryzmów, a wręcz królował bon-ton jak w teatrze. Przy okazji frekwencja pokazała kibolom, że mecz może też odbyć się bez nich i naprawdę świat piłkarski się nie zawali. Pytanie czy ta zmiana na trybunach to jednorazowy wybryk natury czy też jakas trwalsza tendencja. Kolejny test - czwartek mecz z Francją.


Oferta

Nowe pakiety TV, spółka i testy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 czerwca 2011
Nowe pakiety TV, spółka i testy

Dwa tygodnie temu zapowiadałem sporo nowości i pojawiły się Neostrada Fiber, odświeżone Delfin, Pantera i Pelikan, Orange Free z nowymi możliwościami i kilka fajnych promocji w ofertach na kartę. Myślę, że był to jeden z ciekawszych momentów w roku. Zresztą patrząc na rynek telekomunikacyjny absolutnie nie można się nudzić. Przypominam o tym, bo najbliższe dni zapowiadają się dla Grupy TP równie interesująco. Zaprezentujemy oczekiwane pakiety telewizyjne we współpracy z TVN. Poinformujemy o nowej spółce, która podejmie ciekawe wyzwanie rynkowe (nie chodzi o porozumienie z T-Mobile dotyczące współdzielenia sieci) oraz zaprosimy Was do testowania smartphone`a dla osób uzależnionych od serwisów społecznościowych. Czyli będzie się działo cdn :-)


Odpowiedzialny biznes

Muzeum Utracone

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
03 czerwca 2011
Muzeum Utracone

Kraje europejskie w różnych okolicznościach, najczęściej wojennych, traciły swoje dobra kultury. Szczególnie mocno dotknęło to Polskę, tu liczba utraconych dzieł z kolekcji państwowych, prywatnych, kościelnych i synagogalnych jest ogromna. Niektóre po latach wróciły do swoich właścicieli, inne niestety bezpowrotnie zaginęły. Zawsze jednak jest jakaś szansa na odnalezienie części z nich.

Założeniem „Muzeum Utraconego” Fundacji Sztuki SAR i MKiDN (projekt wsparła Grupa TP) jest popularyzowanie wiedzy o utraconych obiektach kultury i szukanie możliwości dotarcia do utraconych dzieł. Projekt utraconego muzeum ma również prowadzić do ich „odzyskiwania mentalnego”, przywracania ich naszej pamięci.

Więcej o tym wirtualnym projekcie dowiecie się na: http://muzeumutracone.pl/ gdzie obejrzeć można krótkie filmy, oraz zdjęcia zaginionych dzieł sztuki wraz z ich opisami. Kto wie, być może i wy będziecie potrafili w jakiś sposób pomóc odzyskać jedno z nich? A dla przypomnienia nasz wpis o innym projekcie tego typu, „Wirtualny Sztetl”, który również wsparliśmy.

Scroll to Top