;

Odpowiedzialny biznes

Centrum Pomocy Dzieciom (1)

Monika Kulik

20 kwietnia 2018

Centrum Pomocy Dzieciom
1

W Warszawie, przy ulicy Przybyszewskiego 20/24, w dawnym budynku TP, mieści się teraz zupełnie nowa instytucja – Centrum Pomocy Dzieciom, prowadzone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Nowa placówka oferuje kompleksową pomoc: psychologiczną, prawną oraz medyczną dzieciom – ofiarom przemocy lub wykorzystywania i ich rodzinom.

Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie to ważny punkt na mapie pomocy dzieciom krzywdzonym, miejsce wzorowane na najbardziej innowacyjnych tego typu ośrodkach na świecie – amerykańskim Child Advocacy Center czy skandynawskim Barnahus. Miejsce jest nowe, ale sama instytucja Centrum Pomocy Dzieciom ma już swoje lata, wcześniej przez 15 lat Centrum mieściło się przy ul. Mazowieckiej.

Centrum Pomocy dzieciom w Warszawie - budynek

W Centrum dzieci i ich opiekunowie otrzymają szeroki zakres pomocy. Pod jednym dachem swoje siły połączyło tu wielu wykwalifikowanych specjalistów: psychiatrów dziecięcych, psychologów i pedagogów doświadczonych w pracy z dziecięcą traumą, prawników towarzyszących dzieciom i ich rodzicom w procedurach prawnych i sądowych, pracownik socjalny, a także lekarz pediatra. Centrum będzie działać w oparciu o najskuteczniejszy, interdyscyplinarny model pomocy dzieciom krzywdzonym. W Centrum znajduje się również pokój, w którym dzieci w bezpieczny i przyjazny dla nich sposób mogą zostać przesłuchane.

Pierwszy przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci powstał z inicjatywy Fundacji Dzieci Niczyje (wcześniejsza nazwa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę) w roku 1997, przy ul. Walecznych w Warszawie,
a od 2003 roku mieścił się przy ul. Mazowieckiej. W nowym Centrum lustro weneckie w pokoju przesłuchań zostało zastąpione dużym ekranem w pokoju technicznym. Pokój został też wyposażony
w nowoczesną aparaturę rejestrującą przesłuchanie dziecka.

Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie - pokój przesłuchań

W nowym budynku pojawiła się też przyjazna poczekalnia. Dotychczas dzieci wraz z opiekunami oczekiwały na konsultację czy na przesłuchanie siedząc na krzesełkach rozstawionych pod ścianą w korytarzu. Teraz przestrzeń wspólna, z dużym stołem ustawionym w centrum hallu, miejscem do zabawy, kuchnią, gdzie można w każdej chwili zrobić sobie np. herbatę, pozwoli dzieciom i ich bliskim już od samego początku poczuć się w Centrum Pomocy Dzieciom dobrze i bezpiecznie.

Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie- poczekalnia

Zmienia się nie tylko sama przestrzeń, ale też poszerza się zespół. W nowym Centrum Pomocy Dzieciom będzie dostępny lekarz pediatra, a także pracownik socjalny. Dzięki większej powierzchni można będzie też prowadzić zajęcia grupowe: grupy wsparcia dla rodziców, grupy psychoedukacyjnych dla dzieci i rodziców. Planowane są zajęcia m.in. z muzykoterapii, dogoterapii, artterapii.

Nowe Centrum już w tym roku zamierza otoczyć kompleksową opieką 300 dzieci i ich rodzin.
To drugie z 4 nowoczesnych Centrów Pomocy Dzieciom. Pierwsze powstało we wrześniu 2017 roku w Starogardzie Gdańskim, kolejne wkrótce.

Naszą cegiełką w działaniu Centrum jest Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefon pomocowy dla rodziców i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci 800 100 100.

Centrum Pomocy Dzieciom - rysunek poglądowy

Udostępnij: Centrum Pomocy Dzieciom
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 17:47 20-04-2018
    Można przekazać swój 1% podatku na w/w ośrodek :) KRS 0000204426 :)
    Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Jak nie wygrać iPhone’a 9? (3)

Michał Rosiak

19 kwietnia 2018

Jak nie wygrać iPhone’a 9?
3

Jeśli trafia do Was informacja, że właśnie dostaliście nagrodę (mimo, że nie braliście udziału w żadnym konkursie), można w zasadzie założyć, że każdy zorientuje się, że to ściema grubymi nićmi szyta. Dlaczego w zasadzie? Ano dlatego, że statystyki CyberTarczy pokazują, że wielu z Was wchodzi w interakcję z tego typu witrynami! Być może, w co mocno wierzę, nie z własnej woli.

Wybraniec, czy frajer?

„Zostałeś wybrany, przetestujesz iPhone’a 9!”. Brzmi jak wielka sprawa, choć Apple nie uchyliło jeszcze nawet rąbka tajemnicy o swoim nowym smartfonie. W ostatnich kilku tygodniach obserwujemy wysyp tego typu witryn, który można by już określić mianem hekatomby. Nie musi to – na szczęście – oznaczać, że ktokolwiek z Was kliknął na swoim telefonie w linki na stronie z tytułowego obrazka. Czy raczej „kliknąłby”, bowiem klienci usług Orange Polska zamiast strony zobaczą ostrzeżenie o phishingu. Jednak mimo tego, iż staramy się Was ustrzec zanim padniecie ofiarą, warto się zastanowić, dlaczego zostaliśmy przekierowani właśnie na taki oczywisty scam? Rzetelne witryny i sieci reklamowe unikają tego typu rzeczy jak ognia (inaczej wpadają pod ostrze miażdżącej krytyki klientów). Można więc z dużym prawpodobieństwem założyć, iż wcześniej weszliśmy (świadomie lub przypadkiem) na witrynę, którą można określić mianem „szarej strefy” (i tu znaczące mrugnięcie w moim wykonaniu), bądź taką skupiającą się na sferze kontaktów, którą określamy mianem intymnej.

Zamiast dać iPhone’a 9 – zabiorą dane

Nie zrozumcie mnie źle, nikogo nie krytykuję i nie oceniam. Raczej – jak zawsze – staram się otworzyć Wam oczy i pomóc zdać sobie sprawę z tego, jak można ograniczyć ryzyko w sieci i niepotrzebnie nie kusić licha. Co jednak zrobić, gdy już je skusiliśmy, a strona, na którą zostaliśmy przekierowani, nie trafiła jeszcze do CyberTarczy (acz pracujemy regularnie, by blokować je zanim pojawią się na Waszych telefonach)? Przede wszystkim w nic nie klikać. To, co widzimy na ekranie telefonu, może być mylące i jedynie zasłaniać faktyczną schowaną treść, którą mamy kliknąć. Najlepiej zamknąć bezpośrednio okno przeglądarki. Zagrożenie, o którym piszę, usiłowało tylko wyciągnąć od nas dane i zgody marketingowe. Równie dobrze możemy jednak trafić na takie, które będzie chciało wykorzystać podatności przeglądarki, czy zainstalowanego oprogramowania, by „obdarzyć” nas malware’em.

Bo o tym, że nie macie niczego wpisywać, chyba nie muszę mówić? Każdemu z Was życzę wygrania iPhone’a 9 🙂 Ale tylko w konkursach, w których weźmiecie udział.

Udostępnij: Jak nie wygrać iPhone’a 9?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 12:52 20-04-2018
    Fajne są takie konkursy ;p ;p hehe
    Odpowiedz
  • komentarz
    emitelek 18:30 24-04-2018
    Szkoda, że mój wpis nie został udostępniony... Ciekawi mnie CZEMU??? Czyżby słowo z reklamy czerwonego sklepu rtv, które obrażało miliony Polaków, tak was panowie moderatorzy ubodło? :P Ps. Przecież promowaliście je swego czasu i dalej macie u nich stoiska...
    Odpowiedz
    • komentarz
      Astis 15:44 08-05-2018
      Nie tylko twoje... ;) ?????
      Odpowiedz

;

Sieć

Jak podłączamy światłowód do domków jednorodzinnych? (60)

Piotr Domański

17 kwietnia 2018

Jak podłączamy światłowód do domków jednorodzinnych?
60

Cześć, ruszyliśmy na blogu z nowym cyklem wideo. Będzie o tym, w jaki sposób działa nasza sieć, zaczynamy od tematu trudnego – światłowodu w domkach jednorodzinnych. Pojechaliśmy zatem na warszawskie Włochy by pokazać, na żywym przykładzie jedną z metod podłączania – w powietrzu. Zapraszam do oglądania.

Jeżeli zamiast obejrzeć, zeskrolowaliście nieco w dół to informacyjnie – w wideo jest o OLT, OPP, AS i innych dwu- i trzyliterowych skrótach. Ale mam nadzieję, że opowiedziałem o nich w prosty sposób. Jeżeli nadal się nie udało polecam tekst, w którym opisywałem krok po kroku kolejne elementy sieci FTTH.

Podłączanie sieci na słupach to wcale nie jest  taka prosta sprawa. Światłowód, co dość oczywiste jest wtedy odsłonięty. Oczywiście nie przekłada się na transfer, lecz wymaga od nas nieco więcej uwagi. Trzeba także stworzyć odpowiedni układ całej sieci, by wszystko zagrało. To nieco bardziej skomplikowane niż w bloku.

Nowa forma, nowa treść. Plan jest taki, by było luźniej, prościej i bardziej przejrzyście. A także, by nie stać wyprężony jak struna przez cały odcinek ;-). Wiem, że jeszcze kilka tematów jest do poprawy a o pewnych rzeczach można było opowiedzieć jeszcze jaśniej. Pracuję nad tym 😉 Zresztą będzie ku temu okazja w kolejnej odsłonie, bo znowu zajmiemy się światłowodem, jednak gwarantuje Wam, że od strony, której nie znacie.

Jak już pewnie domyśliliście się – mam już dość skonkretyzowany pomysł na kolejne wideo. Na jeszcze jedno zresztą też. Ale jeżeli macie inne pomysły na tematy, o których mógłbym opowiedzieć – piszcie, będziemy kombinować. Czekam także na, jak to się po „korporacyjnemu” mówi Wasz fidbak 😉

P.S jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak przygotować instalację w budynku w oczekiwaniu na światłowód zajrzyjcie do tekstu: „Jak przygotować dom jednorodzinny na światłowód?”
Udostępnij: Jak podłączamy światłowód do domków jednorodzinnych?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    m 20:07 17-04-2018
    "Będzie o tym, w jaki sposób działa nasza sieć, zaczynamy od tematu trudnego(...)" Od działania sieci to chyba był cykl sieć szkieletowa, którego kontynuację bym chętnie zobaczył na tym blogu. 5Gotowi też ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 20:16 17-04-2018
      Były, ale cały czas trzeba się starać, by w nowy spósob opowiadać o technologii. 5Gotowi ograniczał się tylko do wąskiego wycinka. A tekst to tekst - czasem wideo może więcej. Ale generalnie plan jest taki, by robić jedno i drugie ;-)
      Odpowiedz
  • komentarz
    Matt55 20:46 17-04-2018
    Bardzo fajny pomysł na filmy, ciekawie i w przystępny sposób opowiedziane o trudnych niuansach technologicznych dotyczących światłowodu. Muszę przyznać, że już teraz z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony, bo to wszystko jest takie interesujące. :)
    Odpowiedz
  • komentarz
    Juzew 21:16 17-04-2018
    Dobra robota! Czekam na kolejne, zarówno o sieci stacjonarnej jak i mobilnej.
    Odpowiedz
    • komentarz
      tomek 21:41 17-04-2018
      Ja również czekam, ciekawe co jaki czas jest planowane wideo? Raz na tydzień, raz/dwa razy na miesiąc?
      Odpowiedz
      • komentarz
        Piotr Domański 21:34 01-05-2018
        Tomek, raz na miesiąc - mniej więcej.
        Odpowiedz
  • komentarz
    vdsl2 21:23 17-04-2018
    Aż 10% na inwestycje trochę mało https://twitter.com/RzecznikOrange/status/986305948724670466
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:36 01-05-2018
      Bardzo dużo, bo te 10% w liczbach bezwzględnych to spore wartości.
      Odpowiedz
  • komentarz
    tomek 21:40 17-04-2018
    Super sprawa. Chętnie zobaczyłbym wideo a w nim punkty wymiany ruchu Orange z innymi operatorami oraz centrum dowodzenia siecią. I przyciągać mogą cyferki które pozwalają wyobrazić sobie skalę omawianej materii.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:37 01-05-2018
      Tomek, użyj wyszukiwarki na blogu o wszystkim już pisałem ;-) I o punktach styku i o centrum kontroli sieci ;-)
      Odpowiedz
  • komentarz
    pablo_ck 22:41 17-04-2018
    Bardzo fajny format. Czekamy na kolejne odcinki :)
    Odpowiedz
  • komentarz
    Tomasz 07:38 18-04-2018
    Materiał filmowy ciekawy i dobrze ze taki powstał. Śmiało można kręcić kolejne odcinki pokazujące dalsze części infrastruktury światłowodowej. Ale martwi mnie ten powrót do wieszania kabli na słupach. Przecież w nieodległych czasach był słuszny trend do chowania kabli w ziemię. Wybudowano wiele kmotwórów kanalizacji właśnie po to, aby nie szpecić miast i miasteczek wiszącymi kablami czy jakże brzydko wyglądającymi zapasami kabli. Rozumiem zalety finansowe, czasowe i formalne tego "nowego" trendu. Ale mi się ten pomysł wyjątkowo nie podoba i u siebie nie puściłbym do domu zawieszki. ps. mam jeszcze izolatroki od napowietrznego, drutowego przyłącza telefonicznego wiec pomysł napowietrznych przyłączy jest bardzo starym pomysłem, jedynie kable się zmieniają.
    Odpowiedz
    • komentarz
      161 11:36 18-04-2018
      a stal i beton wszechobecne w miastach miasteczkach Cie nie martwi?
      Odpowiedz
      • komentarz
        Tomasz 11:56 18-04-2018
        Stal, beton, ładna architektura są oczywistością. Ale szpecące to wszystko czarne kable z zapasami na słupach jakoś nie pasują mimo wszystko. Pamiętam, ba nawet widzę jeszcze bloki okablowane po taniości wszelakimi kablami i nie jest to estetyczne na sto procent. I tak jak pisałem, wielkim wysiłkiem inwestycyjnym TP udało sie przenieść infrastrukturę do ziemi i trzeba iść tą drogą, a nei na skróty, bo tak taniej, czy łatwiej. Zresztą patrząc an szacunek służb technicznych do własnej infrastruktury (i to nie tylko Orange) nie wróżę takiemu rozwiązaniu długiego żywota.
        Odpowiedz
    • komentarz
      Fun 11:00 05-10-2018
      W mojej okolicy pojawiła się możliwość podłączenia światłowodu, ale monterzy twierdzą, że jest to możliwe tylko drogą napowietrzną, a doprowadzenie światłowodu w ziemi wymaga jakichś zgód i pozwoleń, o które nie wiadomo do kogo wystąpić. Obecnie mamy linie doprowadzone kablem ziemnym puszczonym w rurze od kanalizacji telefonicznej wzdłuż ulicy. Czy faktycznie nie jest możliwe skorzystanie z tej infrastruktury? Od najbliższego słupa do budynku jest ponad 20m
      Odpowiedz
      • komentarz
        szymek 16:31 28-11-2018
        Mam podobną sytuację - kwestia jest czyje są studzienki i kto miałby kłaść światłowody - jeśli ta sama firma, to nie powinno być problemu. Jeśli dostawca internetowy nie jest właścicielem studzienek to musi mieć zgody, plany itd. a to jest kosztowne i czasochłonne - tak wynika z rozmów, które ja w tym temacie przeprowadziłem.
        Odpowiedz
  • komentarz
    Pan Pikuś 11:58 18-04-2018
    Nie wiem czy to komplement ale na zdjęciach jesteś trochę podobny go p. Gruszki z Play ?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:37 01-05-2018
      Chciałby ;-)
      Odpowiedz
  • komentarz
    robert 12:05 18-04-2018
    Dobry pomysł, ciekawy materiał, fajnie poprowadzony. Pewnie wiele osób zrozumie dlaczego jeszcze nie mają światłowodu - a przecież to tylko 1 domek w centrum miasta ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Tomasz 12:41 18-04-2018
      Ok, to tak po krótce co mnie jako klienta ma w tym filmie przekonać, ze nadal nie mam dostępu do światłowodu z Orange, a mieszkam w dzielnicy z największym centrum biznesowym w tej części Polski. I naprawdę nie trzeba ciągnąć światłowodów po słupach czy robić przewieszek. Nawet podejrzewam, ze nie trzeba wbić łopaty w ziemię. A widząc kto ma już dostęp do światłowodu to mnie nawet info o braku środków na inwestycja jakoś nie przekonuje. Na całe szczęście jest konkurencja z dobrym, stabilnym i szybkim internetem. Oni potrafią i maja już w tej dzielnicy monopol, a Orange musi na nowo zdobywać klientów, którzy od Orange odeszli.
      Odpowiedz
      • komentarz
        robert 14:40 18-04-2018
        hahaha rozbawiłeś mnie Tomek :-) Widzę, że nie odpuszczasz :-) Po prostu jesteś nieszczęśliwie zakochany w Orange, ale pociesz się Tym, że wielu ludzi nigdy nie pozna takiej pięknej miłości, jesteś naprawdę Wielki! Poczekaj jeszcze chwilę, a Twoje prośby zostaną spełnione. Taka determinacja nie może pozostać obojętna :-)
        Odpowiedz
        • komentarz
          Tomasz 15:48 18-04-2018
          To jest trochę inaczej niż myślisz.... Ja mam internet 250 Mbit/s z opcją migracji do 500/600 Mbit/s. Przez prawie 1.5 roku stabilnie działający.
          Odpowiedz
  • komentarz
    Krzysztof 16:05 19-04-2018
    Czy światłowód prowadzony jest ze słupa do domku drogą napowietrzną (tak jak np. linia telefoniczna) czy przewód od słupa/studzienki idzie w ziemi?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:39 01-05-2018
      W tym rozwiązaniu drogą napowietrzną. Ale równie dużo domów (jeżeli nie nawwet więcej) podłączamy poprzez kanalizacje podziemną.
      Odpowiedz
  • komentarz
    Krzysiek87 18:08 19-04-2018
    Super filmik. Trzeba przyznać,że Orange mocno inwestuje w światłowód na domkach jednorodzinnych. Za niedługo doświadczę tego na własnej skórze. Piotrze nie było jeszcze notki o tym jak działa telewizja w IPTV.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:42 01-05-2018
      Do zrobienia, dobra myśl. Ale stanowczo na tekst, a nie na wideo. Paradoksalnie raczej niewiele tam będzie do pokazania.
      Odpowiedz
  • komentarz
    krzysztof 15:17 20-04-2018
    Widzę, że mój wpis został niedostrzeżony pod artykułem dot. rozdawania gadżetów przez NJU... Pozwolę tutaj go wkleić i czekam cierpliwie na odpowiedź. Witam, Niestety nie otrzymałem gadżetu po przenisieniu numeru do NJU, pomimo spełnieniu warunków promocji. Reklamacje składane dwukrotnie na infolinii na nic się zdały. Poziom konsultantów na żenującym poziomie. Może ktoś z blogu się zreflektuje i pomoże w rozwiązaniu problemu? Pozdrawiam
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:41 01-05-2018
      Prośba o wiadomość na maila: Piotr.domanski2(at)Orange.com
      Odpowiedz
  • komentarz
    Tadek 17:22 20-04-2018
    Może powiązany temat. Czym technicznie różni się światłowód napowietrzny od podziemnego? Jakie zalety, jakie wady, jakie problemy, koszty?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Tomasz 18:16 23-04-2018
      Z punktu widzenia klienta różnic brak. No może ta, ze często da sie szybciej go powiesić niż wkopać. Ale za to gorzej wygląda estetycznie i łatwiej mogą go uszkodzić zjawiska atmosferyczne.
      Odpowiedz
      • komentarz
        Piotr Domański 21:40 01-05-2018
        Mniej więcej tak. Generalnie jako klient nie odczujesz różnicy.
        Odpowiedz
  • komentarz
    Gonzo 17:26 23-04-2018
    Od rana nie można połączyć się z czatem u Was, znacie problem i nie robicie nic aby szybko rozwiązać! Paranoja!
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 21:39 01-05-2018
      Przekazane, ale to jednak droga mocno na około ;-)
      Odpowiedz
  • komentarz
    zxcvbnm 11:00 07-05-2018
    Mamy z sąsiadami domki przy naszej drodze prywatnej do drogi publicznej, gdzie kiedyś (mam nadzieję) będzie dostępny światłowód. Właśnie chcemy zakopać kabel światłowodowy w naszej drodze od domów do drogi publicznej, żeby później było łatwo i szybko.... Jaki kabel kupić, żeby był dobry? Jakieś rodzaje, modele, firmy (najlepiej kilka, żeby sprawdzić wybór i ceny)?
    Odpowiedz
  • komentarz
    Kickus 17:21 28-06-2018
    Ciekawe jakby wyglądało to nagranie jak robione byłoby w Warszawskim Rembertowie :) Artykuł był brzmiał raczej "Jak (nie) podłączamy światłowód do domków jednorodzinnych". Jak dla mnie artykuł "pic na wodę, fotomontaż" aby ludzie się uspokoili z podłączaniem w domkach. Zobaczą światełko w tunelu i dadzą sobie na spokój...
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 18:29 28-06-2018
      Nie, to materiał o tym, że to robimy. W wielu miejsca w całej Polsce. Nie możemy zainwestować od razu wszędzie ;-) Choćbyśmy bardzo chcieli.
      Odpowiedz
      • komentarz
        Piotrek 11:52 04-01-2019
        Brednie u mnie na ulicy jest światłowód a nie ma możliwości się do niego podłączyć a opp jest w odległości ok 30m. Nawet technicy się dziwią czemu orange nie podlancza domków a tylko firmy. Po prostu ta chora firma ma gdzieś szarych klientów.
        Odpowiedz
        • komentarz
          Piotr Domański 11:55 04-01-2019
          Rozgryzłeś nas. Specjalnie rozstawiamy w całej Polsce słupy ze światłowodem i nie świadczymy w oparciu o nie żadnych usług by denerwować naszych klientów.
          Odpowiedz
  • komentarz
    rokko 19:04 18-09-2018
    Mam wrażenie, że film jest zrobiony po to, żeby uzasadnić podwyższoną opłatę dla przyszłych użytkowników światłowodu w domkach jednorodzinnych. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem z filmu, ale czy to nie jest tak, że w przypadku podpięcia mieszkania w bloku, czy domku jednorodzinnego, po drodze jest taka sama ilość urządzeń? W bloku w piwnicy jest skrzynka do której jest podpiętych kilkanaście mieszkań, a na słupie jest skrzynka do której jest podpiętych kilka domków. Dodatkowo w przeciwieństwie do bloków w domkach Orange nie ma konkurencji więc taki klient z domku będzie wiernym odbiorcą usługi przez długie lata. Sam jadę od 15 lat na neostradzie do 10 Mb, bo nie mam alternatywy. Denerwujące jest to, że tym samym kanałem co miedź biegnie światłowód ale wszyscy jesteśmy podpięci napowietrznie do neo. Komu dać w łapę, żeby mi podpiął światło zamiast miedzi? :)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 19:17 18-09-2018
      A ja Ci gwarantuje, że film ten nie ma nic wspólnego, z dużo późniejszą decyzją. Ten film ma po prostu pokazać, że jest to trudny proces. Urządzenia nie są te same – po drodze do domku jednorodzinnego masz ich też więcej (porównaj film z tej samej playlisty na YouTube, gdzie pokazujemy, jak podłączamy mieszkanie do światłowodu). Przy podłączaniu mieszkań nie mierzysz się także z kopaniem w ogródku lub ciągnięciem kabli ze słupa. Zwróć uwagę, że za przyłącze elektryczne i wodne trzeba było zapłacić, za światłowód podciągamy Ci za darmo – płacisz tylko za usługę. Ta różnica właśnie z tego wynika. Co więcej - jest dość powszechna na rynku. Co do ostatniego zdania - to chyba pomyliłeś firmy, do których piszesz.
      Odpowiedz
      • komentarz
        dmac 13:58 29-08-2019
        "światłowód podciągamy Ci za darmo – płacisz tylko za usługę" Słucham uważnie. Co mam zrobić, żeby Orange łaskawie podciągnęło światłowód za darmo do mojego domu. Moją ulicę otaczają bloki, w których naturalnie jest światłowód (bo opłaca się zgarnąć 100 rodzin za jednym kablem, nieprawdaż?), ale podłączenie do sieci sąsiedniej, starej zabudowy jedno i dwurodzinnej jest, jak by to powiedział pan Iniemamocny "awykonalne". Nadstawiam więc uszu, panie Piotrze.
        Odpowiedz
        • komentarz
          Piotr Domański 14:10 29-08-2019
          Sieć światłowodową rozwijamy stopniowo. Nie możemy dotrzeć do każdego klienta równocześnie i w tym samym czasie, tak samo jak nie można z drogą ekspresową dotrzeć do każdego miasta w Polsce w tym samym momencie. Obecnie poszerzamy inwestycje na terenach gdzie są domy jednorodzinne, jednak podłączenie takich osiedli zajmuje więcej czasu niż bloków. Dlatego proszę o cierpliwość.
          Odpowiedz
  • komentarz
    zbigniew 15:34 26-10-2018
    Dużo gadania mało działania. Nie jest to aż takie trudne nawet małe firmy instalują światłowody. Dla Orange powinna być zasada jest chętny klient to podłączyć światłowód a nie wciskać Neostradę. zbikam@gmail.com numeru tel. nie podaję bo niemam.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Marcin 19:00 30-11-2018
    W mojej okolicy na słupach właśnie pojawił się światłowód. Liczę, że wkrótce będzie dostępny. W tym momencie mam wyprowadzony na zewnątrz kabel, do którego podłączony jest kabel miedziany "ze słupa". To podłączone jest do modemu już w domu (powiedzmy w skrzynce teleinformatycznej). Moje pytanie jest jak to fizycznie będzie podłączone do infrastruktury w domu? Czy trzeba wprowadzić światłowód (czyli nowy kabel) do domu? Czy może da się jakoś na zewnątrz przejść ze światłowodu na kabel ethernet?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Tomek 13:17 18-12-2018
      Módl się o włókno do domu. Kabel ze słupa, jakiś zabłąkany piorun i liczymy koszty. Sieć komputerowa nie przewiduje odgromnika!!!!
      Odpowiedz
  • komentarz
    ziom 15:37 29-12-2018
    Witam :):) Jest ktos z Wrocławia i mieszka w domku no i oczywiscie ma Światłowód od Orange?? pozdrawiam
    Odpowiedz
  • komentarz
    kmndshjas 09:57 18-05-2019
    W 1:42 powiedziałeś, że "tą rurą światłowód biegnie do punktu dystrybucyjnego, czyli światłowodowego serca całego osiedla". Czy nie chodziło o punkt dostępowy? Punkt dystrybucyjny to chyba OLT, który był pokazany w innym filmie i zarówno w przypadku ciągnięcia kabla w studzienkach bezpośrednio do klientów, jak i ciągnięcia kabla napowietrznie, punkt dystrybucyjny OLT jest ten sam? Piszę pracę inżynierską ze światłowodów i już mi się pomieszało. Czym jest ta skrzynka w 1:29? Ma jakąś nazwę? :)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 08:37 30-07-2019
      Cześć, w tym przypadku chodziło o pierwszy ze spliterów optycznych.
      Odpowiedz
  • komentarz
    larry 14:50 06-06-2019
    Okablowanie światłowodowe wysokiej jakości oferuje firma Mbconnect. Konkurencyjna oferta. Szybka i sprawna realizacja zamówień.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 08:36 30-07-2019
      Za reklamy dziękujemy, ale będziemy je kasować. Pozdrawiam
      Odpowiedz
  • komentarz
    Rafik 07:40 30-07-2019
    Siema Jakiego kabla użyć żeby można pod ociepleniem mieć instalację do podłączenia się pod sieć światłowodową w domku jednorodzinnym.
    Odpowiedz
    • komentarz
      Piotr Domański 08:35 30-07-2019
      Cześć, na Twoje pytanie odpowiedziałem w innym tekście. Polecam lekturę: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-przygotowac-dom-jednorodzinny-na-swiatlowod/
      Odpowiedz
  • komentarz
    Marek 19:24 25-11-2019
    Panie Piotrze rozumiem, że ze słupów korzystacie wtedy, jeśli mają one odpowiedni stan techniczny, bo np u mnie kabel telefoniczny wisi na takich drewnianych organizowanych chyba przez kilku sąsiadów z ulicy za komuny, żeby szybciej mieć telefon :-)?
    Odpowiedz
  • komentarz
    Eiki 21:54 04-07-2020
    Lata mijają mijają światłowód w ulicy, a światłowodowego przyłącza w domku nie można mieć, o to całe Orange!
    Odpowiedz
  • komentarz
    pawel 12:58 11-11-2020
    Fajnie gdyby można było się dowiedzieć coś na temat mocowania do budnyku i przejścia kablem światłowodowym do wnętrza domu nie posiadającego skrzynki telekomunikacyjnej.
    Odpowiedz
  • komentarz
    qwerty 16:33 07-01-2022
    W ulicy światłowód od Orange (ba! nawet pod moją furtką), a przyłącza brak. Połowa sąsiadów ma, połowa nie. Infolinia jak zwykle, nic nie wie. Jedna gwiazda mówi do pół roku, inna nic nie widzi w systemie. Cóż z takim fantem poczynić?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Joel 20:22 05-12-2022
      Mam podobną sytuację. Na słupie na przeciwko mojej furtki jest światłowód i zwinięty przygotowany do podłączenia ale nie można podłączyć ponieważ wg. Orange Stare Rochowice nie maja podłączenia. Natomiast wg. Ministerstwa w 2016 mój dom należał do przysiółka Bolków Zdrój a teraz to Stare Rochowice i wg. Polska Cyfrowa przyłącze jest przygotowane do zainstalowania bo to ta sama działka ale konsultanci nadal uważają że Bolków Zdrój nie istnieje - zgodnie z prawdą a w Starych Rochowicach można podłączyć dopiero od 10 do 28 numeru. I nic zgłoszenia nie dają nie można wyjaśnić ze Bolków Zdrój to ta sama miejscowość co Stare Rochowice.
      Odpowiedz
  • komentarz
    Kacper 14:31 03-02-2022
    A jeżeli na mojej ulicy nie ma podłączonego światłowodu to jeżeli bym kupił to by go założyli
    Odpowiedz
  • komentarz
    Maciej 15:57 07-03-2022
    Swiatłowód przy granicy działki. Wszystkie domy mają, a do nowego domu Fiberhost twierdzi, że nie przyłączy, bo im się to nie opłaca. Może Orange pomoże i wyśle swoich techników, żeby przyłączyć?
    Odpowiedz
  • komentarz
    Jan 17:29 14-09-2023
    A ja się zapytam o kwestię prawną. Czy żeby powiesić światłowód nad czyjaś działką, musicie mieć pozwolenie tego właściciela? Dodam że kabel nie będzie kolidował z żadną zabudową.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej