;

Oferta

E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa? (9)

Piotr Domański

28 maja 2018

E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa?
9

Pewnie czytaliście, że od dzisiaj część firm, które korzystają z usług Orange będzie mogło dokupić nowe usługi – Biznes Pakiet Fiber, Biznes Pakiet i Dostęp do Internetu DSL zdalnie, bez wychodzenia z firmy. E-umowa to spore ułatwienie. Do tej pory, nasz sprzedawca, czy kurier musiał osobiście pojechać do klienta by załatwić te formalności. Czasem robił to nasz monter w czasie instalacji. Lecz zdarzały się literówki, czasem niedogadany szczegół. Czasu na dokładną analizę nie zawsze było wystarczająco dużo. Przedsiębiorcy to zabiegani ludzie, z masą rzeczy do załatwienia, więc czasem sprzedawca trafiał w niewłaściwy moment.

A teraz – kawka, herbatka, w biurze, lub już w domu w trakcie wieczornej lektury maila. Klient wchodzi na stronę, potwierdza tokenem SMS, że jest właściwą osobą, przegląda umowę, ma czas na każdy załącznik. Jeżeli coś chciałby zmienić – robi to zdalnie. Jeżeli nie – akceptuje. I w tym  momencie zupełnie zdalnie – trafia do niego mailem e-umowa w pliku PDF. W sukurs przyszła nam więc „transformacja cyfrowa” i „automatyzacja” – dwa „słowa-wytrychy”, które tym razem przyjmują kształt fajnej usługi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zaraz, zaraz zapytacie! A skąd Orange będzie wiedział, że właściwa osoba podpisała w ten sposób umowę? I czy każdy przedstawiciel firmy będzie mógł z tego skorzystać? Już odpowiadam i pokażę Wam nieco „kuchni” całego przedsięwzięcia. Otóż wszystko zaczyna się nieco wcześniej – w momencie, gdy nasz sprzedawca zaproponuje przejście na taką formę podpisywania, a właściwie zawierania, umowy. Warunki są dwa – po pierwsze klient powinien być z nami dłużej niż 6 miesięcy. Po drugie, nie powinien nam zalegać z rachunkami. Kolejnym krokiem jest wypełnienie dokumentu, w którym obok prostej informacji „tak, chcę e-umowę” znajdują się adresy mailowe i numery telefonów (MSISDN) osób (bądź osoby), które zdaniem właściciela firmy powinny mieć prawo zawierać z nami umowy. I z jego perspektywy to tyle. Reszta dzieje się w tle. Nasz handlowiec podaje dane w systemie i oznacza, że klient akceptuje taką formę działania.

Przedsiębiorca wychodzi z biura - grafika ilustracyjna do wpisu o e-umowach

Gdy nasz klient będzie chciał skorzystać z takiej możliwości wchodzi na stronę, gdzie czekać już będzie na niego umowa, wcześniej dogadana na przykład telefonicznie, czy mailowo z handlowcem. W specjalnie przygotowanym systemie tworzony będzie PDF, zawierający e-Umowę oraz wszystkie niezbędne załącznik oraz regulaminy. Oczywiście będzie można je pobrać i później pobrać na dysku. Jednak by wejść do tego systemu klient musi przejść proces autoryzacji na stronie. Aplikacja wysyła (z pewną pomocą innego systemu) do klienta token SMS, następnie weryfikuje, czy został on poprawnie wprowadzony i dopiero wtedy zobaczy on stronę akceptacji.

I ta e-umowa to nie jest nasze ostatnie słowo!

Resztę znacie już z pierwszych akapitów tekstu. Wszystko bezpiecznie, szybko i sprawnie. A my przy okazji zaoszczędzimy nieco czasu, benzyny i papieru. W pierwszym roku dokładnie tyle:

Od razu odpowiem na dwa pytania, które mogą paść – po pierwsze, tak planujemy e-umowę rozszerzać na kolejne usługi. Po drugie planujemy podobne, choć oczywiście nie identyczne rozwiązanie dla klientów indywidualnych – nawet je testujemy w jednym z Warszawskich salonów, o czym w grudniu pisał Wojtek w tekście „Nie trzeba papieru, żeby podpisać umowę z Orange”.

Udostępnij: E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Szczypior 20:06 28-05-2018
  a czy od takiej umowy klient będzie mógł odstąpić do 14 dni?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:57 29-05-2018
   W umowach pomiędzy firmami nie obowiązują tego rodzaju przepisy. Dotyczy to wyłącznie umów z klientami indywidualnymi.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gonzo 21:19 28-05-2018
  Zróbcie w prepaidzie opcje kupowania pakietu innemu użytkownikowi na kartę. Chodzi o to, że mając na kartę tel, chce kupić innej osobie w orange na kartę pakiet np. minut, aby pobrało z mojego konta, ale włączyło pakiet obdarowanemu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:58 29-05-2018
   Gonzo, masz przelew SMS ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 10:33 29-05-2018
    Dokładnie, chociaż aby kupić niektóre pakiety należałoby wykonywać przelew przez np. 3 dni pod rząd :) Ale jest to fajna alternatywa :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    Gonzo 11:27 29-05-2018
    To faktycznie sprawdzi się przelew sms jak usługa jest droższa niż 5zł, chyba jasno napisałem o co mi chodzi.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 11:46 29-05-2018
     Zawsze możesz uzyskać dostęp (login i hasło) do konta Mój Orange jeśli jest to Twój członek rodziny. Doładujesz konto "domownika" przez Internet za 10 zł i z pozycji Mój Orange aktywujesz (włączysz) pakiet który chcesz aktywować :) Są różne metody na poradzenie sobie z takim "problemem".
     Odpowiedz
     • komentarz
      Gonzo 17:02 29-05-2018
      Pablo, to jest innowacja, która w praktyce byłaby wygodna dlatego o niej napisałem, może doczekam się takiej usługi, przecież to nie jest cięzkie stworzyć system, aby przed kodem aktywacyjnym usługę wpisać najpierw nr osoby, której chcemy włączyć taki pakiet i sprezentować.
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 12:12 30-05-2018
       Dokładnie jestem za, myślę że nie jest to jakiś wielki informatyczny boom dla systemów. Myślę że takie coś da się stworzyć - tylko pojawia się jedno pytanie - ile będzie kosztowało stworzenie/poprawki systemu i czy się będzie to kalkulowało - czy jest to na tyle potrzebna usługa by wydać np milion złotych na takie poprawki.
       Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

W rozmowie najważniejszy jest… dialog (3)

Kasia Barys

28 maja 2018

W rozmowie najważniejszy jest… dialog
3

Dużo rozmawiamy, w sumie cały czas. W domu, w pracy, w przerwie na zajęciach, wszędzie i prawie non stop. Rozmowa jest ważna. Ale jej jakość jest ważniejsza. Trzeba umieć rozmawiać, komunikować się. I w tych naszych rozmowach najważniejszy jest… dialog. Czym jest dialog ? To stworzenie przestrzeni i dostępności tej przestrzeni dla tych, którzy mają  inne  zdanie  niż Ty. To otwarcie się na zdanie innej osoby. Dialog to dawanie przestrzeni, żeby opinie innych mogły zostać wysłuchane. Tak jest w życiu prywatnym i tak jest także w biznesie.

Zobaczcie jak o dialogu mówił Alfredo Zamudio, dyrektor Nansen Center for Peace and Dialogue, który wziął udział w „Miasteczku Myśli”

Orange Polska od lat wspiera małe społeczności. Teraz pomoże kształcić lokalnych liderów w prowadzeniu dialogu  wolnego od ocen i uprzedzeń. Dzięki współpracy z Nansen Center Orange Polska umożliwi przedstawicielom kilkudziesięciu organizacji pozarządowych z całego kraju udział w profesjonalnych szkoleniach. Ich metoda to efekt ponad dwudziestu lat doświadczeń norweskiej organizacji w budowaniu dialogu w skonfliktowanych społecznościach na świecie. Uczestnicy szkolenia będą mogli skuteczniej działać w swoich lokalnych środowiskach, wprowadzając w życie praktyczne umiejętności prowadzenia dialogu bazującego na zrozumieniu i otwartości na innych. Rekrutacja do projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”  planowana jest na czerwiec tego roku.

Udostępnij: W rozmowie najważniejszy jest… dialog
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:10 28-05-2018
  Jakość dialogu też jest bardzo ważna, dlatego fajnym rozwiązaniem byłoby gdyby między wszystkimi operatorami poprawnie działało HD Voice + :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 20:54 28-05-2018
   Ha ha ha ? zgadzam się!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:30 28-05-2018
  Chętnie bym wziął udział w takich warsztatach. Nie raz mogłem zobaczyć monolog o dialogu ... i śmiesznie to wyglądało xD Dialog jest bardzo ważny... dla każdego razem i z osobna. Społeczność bez dialogu, to społeczność w samotności... niby razem, a jednak osobno. Kazdy osobie... Dobrze, że są jeszcze takie osoby co nie boją rozprawiać o dialogu i go uczyć z poszanowaniem godności i bez uprzedzeń. Trzymam kciuki za tych co startują do rekrutacji. ??????
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Chce do nas dołączyć 1831 szkół! (1)

Bartosz Rymkiewicz

25 maja 2018

Chce do nas dołączyć 1831 szkół!
1

27 kwietnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na nowy rok szkolny (18/19) do MegaMisji (program dedykowany klasom 1-3) oraz #SuperKoderów (program dedykowany klasom 4-6). Listę zakwalifikowanych odpowiednio 200 oraz 170 placówek podamy w poniedziałek, 28 maja. Już teraz wiemy, że zainteresowanie naszymi programami jest GIGANTYCZNE.

O dołączenie do MegaMisji od września biło się 906 szkół (wnioski zamknięte lub nie w pełni zamknięte). Tylko 200 z nich trafi na pokład naszego flagowego programu dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce w przypadku #SuperKoderów. Tutaj, o 170 miejsc, ścigało się 925 placówek, które w pełni lub częściowo wypełniły formularz zgłoszeniowy.

Przypomnijmy: program MegaMisja został stworzony z myślą o uczniach klas 1-3. Daje solidną bazę cyfrowej edukacji. W trakcie zajęć dzieci uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, jak unikać niebezpieczeństw w sieci, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i edytować proste grafiki, dźwięki i filmy. Mechanizm MegaMisji zakłada zarówno zajęcia z wykorzystaniem tabletów jak i pracę grupową, np. wspólne tworzenie plakatów. Opiera się na współpracy między dziećmi i twórczej dyskusji w trakcie zajęć, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji. W dotychczasowych edycjach MegaMisji udział wzięło 600 szkół z całej Polski.

#SuperKoderzy są przeznaczeni dla starszych uczniów, z klas 4-6, a jego konwencja ma być atrakcyjna dla dzieciaków, które poznały już cyfrowy elementarz. Uczniowie biorący udział w tym programie uczą się programować podczas klasycznych przedmiotów szkolnych. Szkopuł polega na tym, że dzięki nam nowe technologie wkomponowują się w zajęcia muzyki, angielskiego, polskiego, i nie tylko. Podczas rekrutacji każda z chętnych szkół deklaruje jaką ścieżkę chce realizować. W tym roku najpopularniejsi okazali się majsterkowicze (realizowani w ramach informatyki, techniki lub matematyki)  i robomatematycy.

W zeszłym roku wszystkich zgłoszeń do obu programów (otwartych i zamkniętych) było 834, czyli ponad dwa razy mniej niż obecnie.

Udostępnij: Chce do nas dołączyć 1831 szkół!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:04 28-05-2018
  Pozostaje tylko pogratulować super programu :) Tak trzymajcie :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej