;

Oferta

Okazja na tańszy Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G (1)

Ewa Wróbel

27 października 2022

Okazja na tańszy Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
1

Wystartowała nowa „Oferta tygodnia” na smartfon Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G 6/128GB, który w Planie L oraz w pakietach Orange Love: Extra i Premium jest tańszy o 108 zł. Obniżki cen przygotowaliśmy także w innych, wybranych abonamentach. Jeśli chodzi o ofertę bez abonamentu – obniżka wyniesie 100 zł. Promocja potrwa do 2 listopada. Szczegóły na stronie.

,,Jest świetny. Przesiadłem się z zasłużonego Sony XZ Premium. Szybki, zdjęcia profesja, brakuje tylko 4k do filmów, ale i tak to przeskok. Polecam!”. To jedna z opinii na stronie produktu w naszym sklepie. Inne oceny i szczegółowe informacje o smartfonie, znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Okazja na tańszy Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    Łukasz 13:21 27-10-2022
    Dziś abonament sie nie oplaca chyba ze masz firmę to tak.Polecam oferte na karte 30 zl pelny no-limit a jeśli chodzi o urządzenie to warto go kupić w sklepie stacjonarnym.
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Nasze serca zostały w Ukrainie (1)

Wojtek Jabczyński

27 października 2022

Nasze serca zostały w Ukrainie
1

W Polsce czują się jak w drugim domu, ale marzą by wrócić do Chersonia. Wierzą, że odbudują swoje miasto, jak my kiedyś Warszawę. Trzy nauczycielki – Ludmiła, Sasha i Tatiana uczyły ukraińskie dzieci w naszym ośrodku w Serocku. – Zżyłyśmy się z nimi, ale pomagaliśmy sobie nawzajem – mówią.

Przyjechały do Polski w lutym. Ich miasto zaatakowali Rosjanie. Musiały uciekać. Zamieszkały na warszawskiej Pradze. Właściciel mieszkania pozwolił korzystać z niego za darmo. Szepnął też dobre słowo koledze pracującemu w Orange, że nauczycielki mogą przydać się w ośrodku w Serocku, w którym gościliśmy kilkaset kobiet i dzieci z Ukrainy. To był dobry pomysł. Zaopiekowała się nimi również Fundacja Orange.

Nauczycielki z Serocka

W ośrodku dziewczyny nie prowadziły standardowych zajęć. Skupiły się na korepetycjach z informatyki, angielskiego i historii. Nie było innej możliwości, ze względu na różnice w wieku i poziomu wiedzy dzieci. Do Serocka przyjeżdżały dwa razy w tygodniu.

Doradzały też Fundacji w zakresie integracji społecznej i edukacji, w tym edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży. To miało ogromne znaczenie w kontekście przyjazdu do Polski tysięcy uczniów i uczennic z Ukrainy.

Korepetycje z informatyki, angielskiego i historii

– Najlepiej wiedziały, jak podejść do dzieci. Daliśmy im dużą swobodę – mówi Krzysztof Kosiński z Fundacji Orange. – Mogły prowadzić zajęcia i pomagać nam według swojej wiedzy oraz doświadczenia. Chodziło o to, żeby najlepiej odpowiadały na potrzeby przyjaciół z Ukrainy.

Misja ośrodka w Serocku właśnie się skończyła. Większość gości wróciła do ojczyzny lub znalazła inne miejsce do życia w Polsce. Ponad 90 osób przeniosło się do Łodzi, gdzie w udostępnionym i przygotowanym przez Orange budynku zaopiekuje się nimi Fundacja Leny Grochowskiej. Nauczycielki będą tam dojeżdżać, tak samo jak do Serocka.

Praca pomagała żyć

Z Ludmiłą, Sashą i Tatianą pierwszy raz spotkałem pół roku temu. Poznałem ich historie i opisałem na blogu. Byłem ciekawy jak sobie poradziły.

– Uczymy się polskiego, dużo już rozumiemy, ale wygodniej będzie porozmawiać z pomocą Olgi – śmieje się Sasha. (Olga Kulyna to Ukrainka mieszkająca od 16 lat w Polsce, nauczycielka i tłumaczka, która także wspiera działania Fundacji). – Praca pomogła mi nie myśleć cały czas o tym, co dzieje się w Ukrainie – dodaje Sasha. – Wszystkie czułyśmy się w Polsce bezpieczne i akceptowane. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczne.  

Praca pomogła mi nie myśleć o tym, co dzieje się w Ukrainie – mówi Sasha

Dziewczyny zgodnie mówią, że obawiały się, czy sobie poradzą w Serocku. – Szybko przekonałyśmy się, że nie chodzi tylko o nauczanie. Byłyśmy nauczycielkami, ale też po trochu psycholożkami – wspomina Tania. – Dzieci opowiadały nam swoje historie i potrzebowały, żeby je po prostu wysłuchać. Z perspektywy czasu uważam, że dużo z nimi rozmawiając pomagaliśmy sobie nawzajem. Ucząc się nie myśleliśmy o wojnie. Mieliśmy spokój.

– Miałam w sobie duże poczucie odpowiedzialności – dopowiada Ludmiła. – Rzuciłam się w wir pracy, żeby korepetycje zawsze były perfekcyjnie przygotowane. Byłam zaskoczona, że dzieci nawet latem chętnie się uczyły. Zwierzały się, a potem pytały, co słychać u mnie i mojej rodziny. Czy wszyscy bezpieczni. Mocno się wszyscy zżyliśmy. Było nam smutno, kiedy ktoś wyjeżdżał z ośrodka i wracał na Ukrainę. Chociaż tak naprawdę powinniśmy się cieszyć.

– W pamięci został mi ogromny stres i zaszczyt, że a naszej lekcji w Serocku była Pierwsza Dama, pani Agata Kornhauser-Duda. Wiem, że też była nauczycielką – wspomina Sasha.

Wizyta Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Serocku

Wrócić do pracy w Chersoniu 

Chociaż Polska bardzo im się podoba nie planują, aby zostać u nas na stałe. Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że upłynie jeszcze sporo czasu kiedy będą mogły wrócić bezpiecznie do domu. W tej chwili to niemożliwe.

– Moje serce jest w Ukrainie. Chcę wrócić do siebie, do szkoły i opowiedzieć uczniom jak było w Polsce. Jak nam pomogliście – mówi Tania. – Wiem, że przed nami długa droga. Wierzę jednak, że miasto pozostanie ukraińskie i je odbudujemy. Tak samo jak wy Warszawę.

– Wojna brutalnie nauczyła mnie nic nie planować. Marzę, aby czuć się bezpiecznie w mojej ojczyźnie i móc pracować. Nauczyciele historii na okupowanych terenach są represjonowani przez Rosjan. Wojna nas wszystkich zbliżyła i zjednoczyła – mówi Sasha.

Praca była ważna, bo pozwalała dziewczynom normalniej funkcjonować. Cieszyć się życiem na ile było to możliwe w tych okolicznościach.

Sasha: Dla mnie czas zatrzymał się w Żelazowej Woli, gdzie byłam z polską rodziną. Usłyszałam muzykę Fryderyka Chopina i poczułam się tak spokojna i zrelaksowana.

Tania: Do końca życia zapamiętam wizytę prezydenta Joe Bidena w Warszawie i to, że mogłam go zobaczyć na żywo.

Ludmiła: Często wychodziłam na spacery. Byłam na wycieczce w Krakowie. Zaczęłam bardziej doceniać piękno wokół mnie.

Udostępnij: Nasze serca zostały w Ukrainie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:49 29-10-2022
    Trzymam kciuki, chociaż napiszmy sobie szczerze.....Ukraina otrzymuje ogromną pomoc, my Polacy nie mogliśmy liczyć na nikogo. Potęgą gospodarcza Niemiec została zbudowana na tym co "zabrali innym". Czy "szaleniec" z Moskwy odpuści......obawiam się że nie będzie to łatwe. Czekają nas bardzo trudne lata.
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Bezpłatne kursy programowania (7)

Tosia Bojanowska

26 października 2022

Bezpłatne kursy programowania
7

Trwa nabór zgłoszeń na bezpłatne kursy programowania, które organizuje Fundacja Orange, żeby wspierać w rozwoju osoby w trudniejszej sytuacji. Szkoła Kodowania to też doradztwo zawodowe, networking, testy pozwalające poznać swoje mocne strony. Projekt jest częścią nowej inicjatywy: Orange Digital Center.

Nowe możliwości

Nie każdy ma możliwość rozwoju nowoczesnych umiejętności. Są grupy i regiony zagrożone wykluczeniem społeczno-cyfrowym, osoby znajdujące się w trudniejszej sytuacji. Czy wiecie na przykład, że co siódmy Polak w wieku 18-35 nie pracuje, nie uczy się oraz nie zdobywa kwalifikacji zawodowych? Ta grupa to tzw. NEETs (ang. „Not in Employment, Education nor Training”)polecam Wam artykuł Łukasza Komudy, eksperta ds. rynku pracy, na ten temat na stronie fundacji .  Wiele z nich doświadcza różnych barier – finansowych, zdrowotnych. Duża część tej grupy to kobiety.

Tymczasem wiele zawodów (a i nasze codzienne życie) wymaga dziś umiejętności cyfrowych choćby na podstawowym poziomie. Oczywistym jest też zapotrzebowanie na programistki i programistów. Projektowanie stron internetowych i aplikacji, programowanie, czy zarządzanie projektami IT to dziś cenione zajęcia.

Jak już zapewne wiecie, nasza fundacja dołączyła ostatnio do międzynarodowej inicjatywy społecznej: Orange Digital Center (ODC). Chcemy wspierać osoby w trudniejszej sytuacji w rozwoju nowoczesnych kompetencji, które po prostu ułatwią im życie zawodowe, ale nie tylko.

 Jednym z elementów ODC jest Szkoła Kodowania – bezpłatny, profesjonalny kurs programowania dla poszukujących możliwości zmiany i rozwoju.  I – nie będę skromna- mamy tutaj naprawdę fajne możliwości dla takich osób.

Zgłoś się do Szkoły Kodowania

Ten projekt przygotowaliśmy tak, aby smartnie łączył naukę programowania od podstaw z nabywaniem kompetencji społecznych. Dlaczego takie podejście? Dla pełni rozwoju, same cyfrowe mogą nie wystarczyć. Np. umiejętność programowania daje większe szanse dopiero w połączeniu z umiejętnością współpracy, komunikacji, przedsiębiorczości. To też ważne kompetencje przyszłości (a paradoksalnie – potrzebne już dziś, o czym ostatnio wspominałam).

Szkoła Kodowania jest skierowana do osób w wieku 18-35 lat, które chciałyby wejść na rynek pracy, myślą o tym, żeby się przekwalifikować.

  • Szczególnie serdecznie do aplikowania zachęcamy kobiety. Zależy nam na tym, aby Polki uwierzyły, że wbrew stereotypom, branża IT nie musi być tylko dla mężczyzn. Umiejętność programowania jest cenna i możliwa do opanowania niezależnie od płci – mówiła na otwarciu projektu moja koleżanka z Fundacji, Maja Gruszczyńska, koordynatorka Szkoły Kodowania.

Trenerzy i trenerki w prosty, przystępny sposób tłumaczyć będą zagadnienia i prezentować zadania praktyczne.  Projekt daje możliwość nabycia umiejętności w ramach technologii Java i Python (w kolejnej edycji: UX).

Co oprócz programowania?

Zakwalifikowane osoby będą mogły skorzystać też z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami IT, webinarów technologicznych, networkingu i inspiracji. Zapewnimy im indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony oraz źródła motywacji czy poczucia satysfakcji. Dzięki pracy w grupach, wspólnym spotkaniom, będą mogli dzielić się doświadczeniem, postępami w nauce i stworzyć grupę opartą na współpracy i podobnej motywacji.

Kurs wymaga zaangażowania i systematyczności, ale daje ogromne szanse na zadbanie o swój rozwój. Bartek, który był z nami na otwarciu, słusznie dostrzegł w tym nawet potencjał do wejścia do branży tworzenia gier.

Zajęcia ruszą w grudniu, potrwają do połowy czerwca 2023 i będą odbywać się w dwóch trybach:

  • stacjonarnie w Warszawie (część spotkań online) –2 razy w tygodniu popołudniami i w wybrane weekendy.
  • Dodatkowo, specjalnie dla osób z 65 powiatów, w których działają Pracownie Orange wspierane przez nas, powstała Szkoła Kodowania Online. Warto sprawdzić, czy powiat w którym mieszkasz, jest na liście.

Nabór zgłoszeń w obu trybach trwa do 15 listopada 2022. Kursanci zostaną wytypowani po przejściu procesu kwalifikacyjnego. Więcej informacji o kryteriach i regulamin znajdziecie na www.szkolakodowania.com . Liczba miejsc jest ograniczona, zachęcam do przesłania zgłoszenia jak najszybciej.

Partnerami projektu są Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa, którym z całego serca w imieniu Fundacji Orange dziękuję za współpracę i cieszę się, że możemy robić razem coś dobrego dla innych. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani tą inicjatywą, wiemy, jak wielu osobom taki zastrzyk wiedzy, kompetencji i motywacji może pomóc w życiu.

Co jeszcze w Orange Digital Center?

Orange Digital Center w Polsce łączy trzy programy Fundacji Orange: wspomnianą tu Szkołę Kodowania, a także FabLaby powered by Orange prowadzące warsztaty z nowoczesnego rzemiosła dla osób w różnym wieku oraz Pracownie Orange –  multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach, w których mieszkańcy mogą rozwijać swój potencjał. Siedziba ODC znajduje się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, ale projekt działać będzie w różnych miejscach w Polsce i online.

Zobaczcie migawki z inauguracji

W ramach Orange Digital Center trwa też nabór zgłoszeń do dwóch projektów w warszawskim FabLab powered by Orange, w którym mamy drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronikę i maszyny do szycia – wszystko, co potrzebne do tworzenia czy „remiksowania” w nurcie „zrób-to-sam”.

YouthLab dedykowany jest młodym ludziom (od 16 do 25. roku życia), którzy chcą spróbować swoich sił w branży kreatywno-cyfrowej. A Maker Woman to projekt edukacyjny z zakresu nowoczesnego rzemiosła dla kobiet, w tym obywatelek Ukrainy przebywających w Polsce.Zajęcia poprowadzą edukatorzy i edukatorki Stowarzyszenia Robisz.to, z którym współtworzymy FabLab. Zapisy na stronie FabLabu.

Chodźcie do Orange Digital Center! O kolejnych nowościach będę dawała znać na blogu.

Udostępnij: Bezpłatne kursy programowania
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:43 29-10-2022
    Super 😍
    Odpowiedz
  • komentarz
    Jagna 19:16 06-11-2022
    Piszę w imieniu swoim i czterech kolezanek: prosimy o zmianę limitu wiekowego. Wtedy rzeczywiście będziecie realizować swoje szlachetne założenia wyrównywania szans dla kobiet. Opłaca się w nas inwestować!
    Odpowiedz
    • komentarz
      Justyna 08:41 07-11-2022
      Popieram i przyłączam się do prośby o zmianę limitu wiekowego! :)
      Odpowiedz
  • komentarz
    Wykluczenie 13:14 07-11-2022
    Niestety poczułam się pierwszy raz wykluczona. 35 a 37 to jaka różnica? Rozczarowanie.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Agata 14:06 07-11-2022
    Jaka szkoda, że macie limit wieku... Kobieta, to kobieta . Niezależnie ile ma lat. Może mieć i 50- jeśli da radę, to czemu ją wykluczacie?
    Odpowiedz
  • komentarz
    Beata 21:04 07-11-2022
    Super inicjatywa. Szkoda że tylko dla osób do 35 roku życia. Myślę że i osoby starsze ale chcące się uczyć mogły by dać radę.
    Odpowiedz
  • komentarz
    Ala 17:19 23-12-2022
    Szkoda bardzo, że nie dano szansy młodej osobie, z małej miejscowości, z niepełnosprawnością ruchową, po studiach ,poszukującej pracy, której bardzo zależało...
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej