;

Bezpieczeństwo

Po Komunii cyfrowo, ale bezpiecznie (5)

Michał Rosiak

11 maja 2019

Po Komunii cyfrowo, ale bezpiecznie
5

Jeśli w kalendarzu nadchodzi pora na maj, na trawnikach robi się coraz bardziej zielono, zaś na chodnikach – przede wszystkim w okolicach kościołów – biało. To drugie oczywiście od kolorów strojów dzieci, przygotowujących się do ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Ceremonii jak najbardziej religijnej, ale od początku nieodmiennie kojarzącej się również z wręczanymi młodemu człowiekowi prezentami.

Czas prezentów

Zmieniają się czasy, zmieniają się realia, zmieniają się… prezenty oczywiście. Kiedyś szczytem marzeń dziecka był zegarek, czy rower – teraz od lat w tej kategorii dominują elektroniczne gadżety. Odpowiedź na pytanie, czy III klasa szkoły podstawowej to dobry czas na pierwszy telefon, zostawiam każdemu rodzicowi z osobna – jestem w stanie zrozumieć, że ktoś odpowie na nie „tak”, choćby wtedy, gdy dziecko już wtedy chodzi samo do szkoły. Tablet też nie musi być złym pomysłem, podobnie komputer, cz konsola do gier. Nie ma co demonizować sieci, czy gadżetów. Trzeba raczej nauczyć się jak możemy je okiełznać, żeby skorzystały na tym obdarowane dzieci.

Cyfrowy zdrowy rozsądek

Kontrola rodzicielska. Odpowiednia aplikacja, czy funkcjonalność to pierwsze co powinno się znaleźć na nowym elektronicznym urządzeniu, które trafia w prezencie do młodego człowieka. Tak naprawdę nie chodzi nawet o drobiazgową kontrolę tego, co robi dziecko (choć np. rozwiązanie Chroń Dzieci w Sieci generuje na bieżąco szczegółowe raporty). Dla mnie to bardziej kwestia zabezpieczenia przed przypadkowym (szczególnie w przypadku młodszego potomstwa) wejściem na nieodpowiednią witrynę, czy też dodaniu działaniu dziecka odrobiny „cyfrowego zdrowego rozsądku”. O co chodzi w tym ostatnim? Cóż,

z rodzicielskiego doświadczenia wiem, że umowa: „korzystasz z telefonu godzinę dziennie” rzadko kiedy bywa dotrzymywana przez drugą stronę

Nie chodzi o złą wolę – raczej o nieco mniejszą zdolność samokontroli. Choć w sumie – ilu z nas, dorosłych, mówi/myśli: „Jeszcze chwila”, by niebawem zorientować się, że minęła godzina?

Nie trzeba się znać

W CERT Orange Polska regularnie trafiają do nas przykłady niefrasobliwych zachowań internautów, tych dorosłych. Wchodzenie na strony phishingowe, klikanie w podejrzane linki, akceptacja otrzymywania SMSów z numerów premium… Jeśli zdarzają się one – niestety, regularnie – dorosłym, dzieciom warto pomóc. Rozwiązania kontroli rodzicielskie pozwalają na zabezpieczenie się przed tego typu zagrożeniami, czyniąc w to w sposób absolutnie transparentny, w przypadku Orange Polska mogą to robić nawet na poziomie sieci operatora, jak w przypadku Bezpiecznego Startera. Co więcej, to akurat rozwiązanie nie wymagające konfiguracji, w formule out-of-the-box. Kupujemy starter, wkładamy do telefonu dziecka i… to by było na tyle. Tego typu rozwiązanie idealne jest dla rodziców najmłodszych, blokując z automatu nie tylko nieodpowiednie dla nich treści, ale także witryny, kojarzone ze złośliwym oprogramowaniem, dzięki czemu pełni rolę swoistego „sieciowego antywirusa”. W innych przypadkach konfiguracja wielostopniowa – tak, by zabezpieczenia na poziomie podstawowym mogli ustawić nawet rodzice nieobyci z techniką.

Oswoić technologie

O ile powyżej opisałem jedynie rozwiązania na urządzenia mobilne, na rynku funkcjonują również te dedykowane komputerom stacjonarnym, czy wszystkim urządzeniom w domowych sieciach. Jednym z nich jest CyberTarcza, chroniąca od czterech lat klientów usług dostępu do internetu Orange Polska.

Przede wszystkim jednak nie demonizujmy technologii i nie szukajmy w niej tylko zła. Najnowsze gadżety to nie fanaberia, tylko realia życia w XXI wieku. Naszą rolą jako rodziców powinna być pomoc w oswojeniu tych sprzętów dla naszych pociech. Dodatkowo, im wcześniej nauczymy ich dbania o własne bezpieczeństwo, tym szybciej obudzimy w nich świadomość zagrożeń i pomożemy uniknąć problemów w dorosłym życiu.

Udostępnij: Po Komunii cyfrowo, ale bezpiecznie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:25 13-05-2019
  Trochę nie w temacie, ale..... Zdrowy rozsądek to podstawa :) Szkoda że wartości duchowne są obecnie tak mało ważne dla młodego pokolenia. Komunia stała się biznesem. Świat się zmienia, zostaliśmy opętani przez chęć posiadania materii, a uczucia, poszanowanie drugiej osoby, szczera miłość, odchodzą na odległy plan.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 18:05 13-05-2019
   Paweł, a co się dziwisz... Obejrzałeś na YT bardzo modny ostatnio film? Gonimy za przyjemnościami. Niestety, niekoniecznie zgodnie z prawem...
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 12:00 14-05-2019
    Niestety, ale.....co do filmu......jest mega rzetelny i pokazali w nim Kielce ;) ;p Uważam że nie można oceniać całego kleru jako jedno wielkie "zło". To tak samo jak nas mężczyzn można by wrzucić do jednego "worka" i powiedzieć że jesteśmy damskimi bokserami, pijakami, nie potrafimy kochać swojej żony do grobowej deski i szukamy nowych przygód, etc.....każdego człowieka należy oceniać indywidualnie. A czarne owce były, są i będą....samo życie.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 12:05 14-05-2019
     Panowie, grzecznie proszę, rozmawiajmy o telekomunikacji.
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 17:26 14-05-2019
      Nie ma sprawy, przecież jest grzecznie :) Nikogo nie obrażamy, a że troszkę zeszliśmy z tematu to.....raz na jakiś czas może się zdarzyć.
      Odpowiedz

;

Oferta

Odpowiadamy na Wasze pytania o Orange Flex (130)

Wojtek Jabczyński

10 maja 2019

Odpowiadamy na Wasze pytania o Orange Flex
130

Wczoraj po konferencji dla mediów pojawiło się sporo pytań dotyczących nowej oferty. Dlatego postanowiłem na szybko wrzucić Wam zbiór odpowiedzi, których na bieżąco udzielałem na Twitterze oraz na te, które przykuły moją uwagę na portalach branżowych. Wkrótce ruszy strona internetowa aplikacji gdzie znajdziecie więcej użytecznej wiedzy.

1. Czy w skład Music Pass wchodzi Spotify.

Tak, Spotify jest Music Pass od startu oferty.

2. Czy w przypadku Flex trzeba rejestrować kartę jak w ofertach prepaid?

Rejestracja odbywa się w aplikacji poprzez zeskanowanie dowodu oraz zrobienie selfie. Po potwierdzeniu rejestracji, zdjęcia nie są przechowywane.

3. Kiedy można przenieść się z abonamentu do Orange Flex?

Na 6 miesięcy przed końcem umowy. Umowa zostaje rozwiązana bez kary umownej. Wystarczy potwierdzenie numerem PESEL w aplikacji, nie potrzebujesz nowej karty SIM, usługi będą działały na tym, co masz.

4. Kiedy można przenieść się z prepaid Orange do Orange Flex?

W dowolnym momencie. Wystarczy potwierdzenie numerem PESEL w aplikacji, nie potrzebujesz nowej karty SIM, usługi będą działały na tym, co masz.

5. Czy mogę przenieść się z nju mobile?

Tak, dokładnie tak samo jak w przypadku ofert Orange prepaid.

6. Czy po przeniesieniu z Orange na kartę lub abonamentu wiąże się z wymianą karty SIM?

Nie potrzebujesz nowej karty SIM, usługi będą działały na tej, co masz. Jeśli masz eSIM, to też nie musisz instalować nowego.

7. Czy w Orange Flex jest eSIM?

Możecie korzystać z eSIM jako karty głównej – wgrać w iPhone Xs, iPhone Xr czy iPhone Xs Max. Pracujemy nad udostępnieniem usługi analogicznej do „Ekstra karta eSIM”, która pozwoli na wgranie eSIM do Apple Watch.

8. Czy w Video Pass wprowadzone będzie ograniczenie jakości oglądanych materiałów np. na Youtube?

W ramach Video Pass nie ma ograniczeń prędkości.

9.Czy są jakiekolwiek opłaty aktywacyjne przy przenoszeniu do Orange Flex?

NIE zapłacicie za a) aktywację, b) kartę SIM, c) kuriera d) cokolwiek innego przy przenoszeniu, co nie przyszło mi do głowy.

10. Jaki będzie lejek transmisji po zużyciu pakietu danych?

64 kb/s

11. Czy będzie można w aplikacji na jednym telefonie obsługiwać więcej numerów?

Tak, jest to możliwe. Jeżeli będziemy chcieli coś zrobić na innym koncie, trzeba się przelogować.

[Aktualizacja 29.11.2019]

We Flex pojawił się także możliwość dodawania kilku numerów w ramach „Rodziny”. Przeczytacie to tym w tekście Rodzina w stylu Orange Flex. Nowe funkcjonalności i plany od 15 zł.

12. Czy z Orange Flex mogą korzystać firmy?

Nie, Orange Flex to oferta dla klientów indywidualnych. Ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa 😉

13. Czy w Orange Flex płaci się za usługi w roamingu?

Podobnie, jak w abonamencie Orange w roamingu nie ma opłat poza tymi, które wynikają ze zbyt długiego przebywania za granicą, Chodzi o zasady Fair Use Policy.

14. Jak rozliczane będzie przejście na niższy pakiet?

Z rozpoczęciem kolejnego cyklu aktywuje się niższy pakiet i niższa opłata.

15. Czy działa zawieszenie połączenia, oczekiwanie na połączenie, telekonferencja?

Zawieszenie połączenia i połączenie oczekujące działają. Telekonferencji nie wspieramy w Orange Flex.

16. Czy dokupienie GB (1, 5, 10) zwiększa pakiet w UE?

Nie zwiększa. Mamy dodatkowe pakiety GB w roamingu w dobrych cenach. Natomiast aktywacja Video Pass zwiększa pakiet GB w Unii Europejskiej

17. Jak wygląda kwestia przejścia z nju przy dwóch numerach?

Każdą kartę należy zarejestrować na oddzielne loginy i przenieść normalnie, bez konieczności wymiany karty SIM.

18. Czy VoLTE i WiFi Calling działa w Flex?

Działa i w kraju i poza jego granicami.

19. Czym „skutkuje” zerwanie umowy w Flex w czasie okresu rozliczeniowego? Procentowo oddajecie zadeklarowana kwotę? Czy jest jakiś miesięczny okres rezygnacji?

Możesz zrezygnować z oferty Flex kiedy chcesz w trakcie swojego cyklu. Usługa będzie ważna do końca okresu rozliczeniowego, a następnie Plan zostanie wyłączony. Nie ma okresu wypowiedzenia. Po rezygnacji z Planu przez 6 miesięcy trzymamy dla Ciebie numer i może do nas wrócić kiedy chcesz przywracając swój Plan.

Jeżeli pojawią się kolejne, nietypowe będziemy na nie odpowiadać.  Ale zajrzyjcie najpierw na stronę  flex.orange.pl.

P.S. Zaszło sporo zmian w ofercie Orange Flex – dzięki Waszym sugestiom. Zajrzyjcie do tekstu „Klienci zmieniają Orange Flex. Nowe plany i więcej GB, czyli #chceszmasz”.

Udostępnij: Odpowiadamy na Wasze pytania o Orange Flex
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:16 10-05-2019
  To teraz kolejne pytanie - czy jest możliwość przejścia (migracji) z Orange Flex do oferty prepaid?
  Odpowiedz
  • komentarz
   lorak44 16:27 12-12-2019
   nowy kod na 50zł: KAROLJN2D
   Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 10:50 08-01-2020
   Obecnie jeszcze nie ma takiej opcji, ale niedługo ma się pojawić.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 11:19 08-01-2020
   Po przeczytaniu tak obszernego tematu o FLEX zapraszam Cię do aktywacji tej usługi. Skorzystajmy więc z promocji i otrzymajmy po 50 PLN po wpisaniu kodu: ARTURXS6Y. Możesz wpisać również adres: https://flexapp.pl/vPXw
   Odpowiedz
 • komentarz
  asdf 11:31 10-05-2019
  czy ta oferta jest tylko dla mieszkańców Warszawy ;) ? bo ostatnio wprowadzacie podział na lepszy i gorszy sort, vide światłowód
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:56 10-05-2019
   Światłowodu nie ma tylko w Warszawie, a Orange Flex możesz aktywować bez względu na miejsce zamieszkania. Choć nie wszędzie dojedzie do Ciebie kurier z SIM-ką.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 22:27 10-05-2019
    Światłowodu nie ma tylko w Warszawie?? ;p ;p "Co to się stanęło" ;p ;p Warszawa bez światłowodu, chociaż pewnie w wielu zabudowanych miejscach ciężko jest wybudować sieć światłowodową.
    Odpowiedz
    • komentarz
     AdiBielo 19:00 18-08-2019
     To nawet nie o to chodzi, ze w Warszawie ciężko jest przeprowadzić światłowód w każde miejsce, bop na upartego by się dało. Tyle, ze ta kwestia się totalnie nie opłaca. Zresztą w prawie każdym miejscu, gdzie nie ma możliwości an światłowód działa może nieco wolniejsze, ale też bardzo szybkie LTE - m. in. od Orange
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 11:54 10-05-2019
  Jak wyglądać będzie sytuacja w przypadku, gdy dany użytkownik będzie nadużywał sieci - tzn. generował wzmożony ruch. Płacimy z góry za usługę - czy możecie zablokować taki numer?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:55 10-05-2019
   Podobnie jak w innych ofertach Orange Polska.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:01 10-05-2019
  I kolejne pytanko: czy będzie możliwość zapłacenia za usługi na "zaś"? Np. wiem że danego dnia mogę przekroczyć limit (debet) na karcie kredytowej i opłata za nowy okres rozliczeniowy będzie niemożliwa do zrealizowania. Czy tutaj klient będzie miał utworzone swoje "konto" i wszelkie nadpłaty będą uwzględniane w kolejnych "okresach rozliczeniowych"?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:59 10-05-2019
   Jeżeli nie masz kasy na koncie masz 24 godziny na podpięcie innej karty kredytowej, na której jest kasa. W tym czasie możesz korzystać z usług. Jeżeli tego nie zrobisz zawieszane jest korzystanie z usług, do czasu, gdy nie zapłacisz.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 13:37 12-05-2019
    To może warto dodać jednak opcje zapłać "na zaś" dla rozrzutnych :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Remi 13:15 13-05-2019
     Pablo, ogarnij wydatki i zacznij planować cash flow :) :) :)
     Odpowiedz
  • komentarz
   piter 18:42 18-08-2019
   Mam karte płatniczą która nie posiada kodu cvc w jaki inny sposób moge aktywować i płacić za orange flex
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:18 10-05-2019
  Jak będzie wyglądała sytuacja z VoLTE i Wifi Calling? Czy Wifi Calling będzie działał także za granicą?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:00 10-05-2019
   VoLTE i WiFi Calling działają, ta druga usługa także za granicą.
   Odpowiedz
   • komentarz
    JFIDELK 09:51 12-07-2019
    Tutaj muszę sprostować, ponieważ WiFi Calling NIE DZIAŁA. To znaczy, można się do abonenta Orange FLEX dodzwonić, natomiast każda próba zadzwonienia przez WiFi Calling kończy się błędem. Zgłosiłem to do pomocy technicznej, i otrzymałem odpowiedź, że prace nad wprowadzeniem WiFi Calling w Orange Flex dopiero trwają.
    Odpowiedz
    • komentarz
     arturo 15:31 09-08-2019
     Udaje się w ogóle zalogować przez WIFI Calling do sieci za granicą ? Na pewno odbierałeś połączenie po WIFI Calling ? Dziś Orange napisało mi, że prace trwają nad uruchomieniem usługi w FLEX.
     Odpowiedz
     • komentarz
      f0ku5 16:17 09-08-2019
      Nie jestem co prawda osobą którą pytasz, ale odpowiem. Tak, za granicą bezproblemowo daje się zalogować do WiFi Calling, ale podczas próby połączenia dostajemy komunikat, że "nie ma takiego numeru". Nie wiem jak jest z połączeniami przychodzącymi, akurat nikt do mnie nie dzwonił. Czy możemy prosić o jakieś wyjaśnienia ze strony Orange? Od początku było mówione, że WiFi Calling działa za granicą we Flexie.
      Odpowiedz
      • komentarz
       arturo 19:11 09-08-2019
       Dziwne te nasze telekomy. Jak coś chcesz konkretnie to się okazuję, że tak żeby dopasować do siebie to nie da się od jednego. Chcesz łatwo zarządzać kontem, bez umowy, eSim - to masz tylko w Orange ale za to WIFI Calling nie działa za granicą. Gdzie indziej masz ofertę prepaid z WiFI Calling za granicą ale nie ma eSim. Weź i wykombinuj jak żyć. Zawsze znajdzie się jakiś "prezes" co umili ludziom życie....
       Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 12:24 10-05-2019
  A co z pieniędzmi na koncie pre-paid się dzieje po przejściu do FLEX ? Czy jest inna możliwość opłacania abonamentu we FLEX niż karta kredytowa i debetowa ???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:00 10-05-2019
   Przepadają. Nie ma innej możliwości płatności za usługi niż karta płatnicza.
   Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 15:30 10-05-2019
    Czy jest możliwość powrotu z FLEX do oferty na kartę Orange lub Nju ?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Nicknick 13:56 10-05-2019
  A jak wygląda przenoszenie numeru z FLEX do innego operatora?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:53 10-05-2019
   Normalnie, jak każde przenoszenie numeru.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kleopatra 17:55 10-05-2019
  Czekamy w prepaid na innowacje jak zawieszenie poł. oraz oczekujące, a mało tego chcemy zarządzać pocztą głosową, bo obecnie jak nie chcemy przekierowań to musimy całkiem usunąć skrzynkę wraz z naszymi ustawieniami, powitaniami, itp. to paranoja by potem na nowo to ustawiać! Zróbcie do jasnej anielki wyłączanie samych przekierowań a nie całej skrzynki! takie małe rzeczy a tak komplikują życie prepaidowcom!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange 09:35 12-05-2019
   Cześć, w ofercie na kartę, nie ma możliwości korzystania z połączeń oczekujących, zawieszeń ani zarządzania przekierowaniami połączeń. Z uwagi na niszowy charakter tych usług, nie planujemy ich wprowadzać do oferty na kartę. Jeśli zależy ci na tych usługach, wybierz abonament lub Orange Flex :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Tomasz 12:20 13-07-2019
    Szkoda tylko że Orange Flex jest ofertą pre-paid, a w Orange na kartę nie daliście połączeń oczekujących i przekierowań.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 21:12 10-05-2019
  Zawsze coś nowego witam z otwartymi ramionami... Oferta standardowa, ale w nowoczesnej formie... Już widzę ponad 1 000 tys pobrań w sklepie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian Andrzej Szkudelski 22:00 10-05-2019
  Czekam na ofertę 50 złotych 50 dni bez limitu internetu bez ograniczeń prędkości 5 złotych 5 dni bez limitu w Orange Free na Kartę (internetu) bo to jest oferta internetowa prepaid wybierając tą opcję wybieram internet a nie rozmowy bez limitu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   sylwekzolkusza 09:39 11-05-2019
   zadzwoń na biuro obsługi klienta i poproś o wyłączenie części usług rozmowy bez limitu i smsy bez limitu pozostanie sam internet trudne.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krystian Andrzej Szkudelski 22:59 11-05-2019
    Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumienie 50 złotych 50 dni bez limitu internet tego chcą klienci Orange. A nie 10% średniego wynagrodzenia w kraju chcę dodać iż pracy w Polsce za wystarczające wynagrodzenie i dlatego interesuję się eksportem Niemiec kradzieżą prądu z Elektrowni Bełchatów przepłaconymi Patriotami o i jeszcze jedno Rodo według jakieś kobiety dopiero działa od roku czyli: https://web.archive.org/web/20190511205722/https://www.wnp.pl/tech/prezes-urzedu-ochrony-danych-osobowych-podsumowuje-kandencje,345262_1_0_0.html
    Odpowiedz
    • komentarz
     Krystian Andrzej Szkudelski 21:34 12-05-2019
     Virgin Mobile gigadaje 7 czyli 10 GB + 10 Gb przed chwilą a po interwencji złotej tarczy Polskiej chroniącej zgromadzenie narodowe i offsety 3 GB +10 Gb za 7 złotych. A oto linki zapisane w VPN: I pobierzcie plik w wersji pdf opera czy będziecie mieli biała kartkę albo wo gule nie otworzycie. Pamiętajcie o petycjach w sprawie wynagrodzenie dla mnie. https://web.archive.org/web/20190510210543/https://virginmobile.pl/oferty/karta/przenosze-numer/gigadaje-7 https://web.archive.org/web/20190512192131/https://virginmobile.pl/oferty/karta/przenosze-numer/gigadaje-7
     Odpowiedz
 • komentarz
  Marekkaf 22:06 10-05-2019
  Przeniosłem numer a się okazuje że dodatkowy sim nie działa na Apple watchu Porażka poprostu...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian Andrzej Szkudelski 22:08 10-05-2019
  Czymś trzeba zastąpić neostradę skoro prędkość wynosi 6 megabitów na sekundę mimo tego że jest według strony internetowej jest światłowód w miejscowości Nieświastów co wysłałem do prezesa Orange w Francji okazuje się że opłaty które wynosiły według informacji ludzi za przyłączenie telefonu gdy była stawiana linia wynosiły około 700 złotych w latach 90 i podobno to miał być światłowód teraz dopiero mają stawiać światłowód to zadam pytanie czy jest ten światłowód czy nie w Nieświastowie? Wysyłam wam mapę bo podobno Inea według swojej mapy oferuje prędkość 10 gigabitów w Kazimierzu Biskupin i to pewnie na świastłowodzie TP (Orange) a Orange około kilka miesięcy temu około 20 Megabitów? A oto lista miejscowość według których jest światłowód: https://web.archive.org/web/20190510200724/https://www.dostawcy-internetu.pl/swiatlowody/Wielkopolskie,koninski.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 11:29 11-05-2019
  Miałem tego nie komentować ale jak większość komentuje więc zdecydowałem i ja.Jak wiadomo to jest nowy produkt który wchodzi na rynek wiec czy pozamiatał rynek uważam że nie.Jak zawsze co nowe to dużo szumu robi a pózniej po zapoznaniu się wszelkimi innymi informacjami odnośnie nowego produktu okazuję się że to nie jest to na co czekaliśmy tyle czasu.Co do samej oferty uważam że oferta nie jest tania fakt ma bezpłatny transfer na inne aplikacje ale uważam że 31 zł (najniższy abonament) daje to nam 6 GB internetu to ewidentnie wole wybrać pakiet za 25 zł i mieć 15 GB niż 6 GB w dodatku być na plusie o 6 zł do przodu.W dodatku opłata w aplikacji tylko karta płatnicza hm czy dane te są bezpieczne.Zastanawia mnie opcja weryfikacji użytkownika czy jest zgodna ze wszelkimi regulacjami RODO ale na to pytanie pozostawiam UKE i GIODO.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:59 13-05-2019
   Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym mamy obowiązek zweryfikować klienta. Musi on podać imię, nazwisko i numer PESEL, a my musimy je zweryfikować. W prepaid poprzez okazanie dowodu, w salonie w czasie podpisywania umowy, we Flex poprzez przesłanie zdjęcia dowodu i selfie. Po weryfikacji nie przechowujemy tych zdjęć, są one kasowane. Jeżeli jesteś już klientem Orange lub nju nie autoryzacja odbywa się wyłącznie poprzez podanie PESEL, nie trzeba przesyłać zdjęcia dowodu, ani robić selfie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 09:18 13-05-2019
    Piotrze dziękuję za odpowiedź,wiem jak to wszystko dziala jednakże wiesz doskonale ze PESEL to informacja wrażliwa.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 09:24 13-05-2019
     Podajesz ją w salonie, podajesz w czasie rejestracji prepaid, trzeba także podać we Flex. To obowiązek wynikający z Prawa telekomunikacyjnego. Nie powinniśmy go przechowywać i go nie przechowujemy, tylko od razu kasujemy. Także zgodnie z prawem.
     Odpowiedz
     • komentarz
      mike278 11:36 13-05-2019
      To ja bym poprosił jak wygląda w tym układzie ochrona przed "przejęciem" numeru. Czyli wydania duplikaty karty bo moja paranoja podsuwa mi nieciekawe wizje odnośnie tzw "dowodów kolekcjonerskich" oraz weryfikacji operacji bankowych poprzez sms .
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 10:11 19-08-2019
       W celu wydania duplikatu musisz stawić się w salonie osobiście. W Orange nie możesz tego zrobić nawet na pełnomocnictwo notarialne. Obsługa w salonie sprawdza pierwszy poziom zabezpieczeń dokumentu i potwierdza, że Ty to Ty. Pamiętaj proszę, że kwestia wydania duplikatu SIM to tylko "wisienka na torcie" oszustwa - wcześniej trzeba poznać chociażby czyiś login i hasło do konta. Mało kto o tym wspomina (to wymaga często miesięcy pracy), a wszyscy skupiają się na wydaniu duplikatu...
       Odpowiedz
     • komentarz
      Damian 10:26 01-12-2019
      Wystarczy, że dodam kartkę z napisem "Orange [data]" i zdjęcie dowodu dla orange flex nie przejdzie weryfikacji
      Odpowiedz
     • komentarz
      bu 18:10 20-07-2021
      czy musze co miesiac kupowac pakiet czy moge co drugi miesiac bez zadnych kar
      Odpowiedz
   • komentarz
    zaufanatrzeciastrona 05:45 16-09-2019
    w jaki sposób przesyłane zdjęcia są szyfrowane? proszę opisać mechanizm "kasowania" gdyż jak wiadomo powszechnie takie pojęcie jak "kasowanie" czegokolwiek w internecie nie istnieje. Dane są napdpisywane? Shredding?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 11:54 11-05-2019
  Mógłby ktoś zarzucić przecież w nowym produkcie mamy MMS'y przecież na to czekaliśmy ale pytanie czy wysyłasz tak dużo mmsów jak i smsów pytanie do każdego z Was z osobna ? Czy te 6 zł'na plusie co nam zostaje w pakiecie za 25 zł nie wystarczy na nasze MMS'Y,Sami musicie sobie rozważyć co Wam się lepiej opłaca i z czego chcecie korzystać.
  Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 12:13 11-05-2019
  Oferta z dużym potencjałem, oczywiście są to dopiero początki Flex na polskim rynku. Skan zdjęcie dowodu osobistego i selfie, do weryfikacji, uznaje za naruszenie, moich praw obywatelskich.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:00 13-05-2019
   Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym mamy obowiązek zweryfikować klienta. Musi on podać imię, nazwisko i numer PESEL, a my musimy je zweryfikować. W prepaid poprzez okazanie dowodu, w salonie w czasie podpisywania umowy, we Flex poprzez przesłanie zdjęcia dowodu i selfie. Po weryfikacji nie przechowujemy tych zdjęć, są one kasowane. Jeżeli jesteś już klientem Orange lub nju nie autoryzacja odbywa się wyłącznie poprzez podanie PESEL, nie trzeba przesyłać zdjęcia dowodu, ani robić selfie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    sylwekzolkusza 09:11 15-05-2019
    Orange jako fima nie przechowuje zdjęć i skanu dowodu, to jest jasne, ale Google Android oczywiście sobie to wypożyczy. .
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 11:45 08-01-2020
     Nie odpowiadamy za bezpieczeństwo urządzeń wykorzystywanych przez klientów.
     Odpowiedz
   • komentarz
    greg 18:10 01-10-2019
    a czy zgodnie z nowy prawem nie wolno kopiować, kserować czy nawet robić zdjęć dowodu do takich celów?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 11:45 08-01-2020
     Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym mamy obowiązek zweryfikować klienta. Musi on podać imię, nazwisko i numer PESEL, a my musimy je zweryfikować. W prepaid poprzez okazanie dowodu, w salonie w czasie podpisywania umowy, we Flex poprzez przesłanie zdjęcia dowodu i selfie. Po weryfikacji nie przechowujemy tych zdjęć, są one kasowane. Jeżeli jesteś już klientem Orange lub nju nie autoryzacja odbywa się wyłącznie poprzez podanie PESEL, nie trzeba przesyłać zdjęcia dowodu, ani robić selfie.
     Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 13:34 11-05-2019
  Co z oszustwami, skoro można się zarejestrować dowodem (np. kolekcjonerskim), a później foto sprawcy nie jest przechowywane? Jesteście gotowi na masę fraudów?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:04 13-05-2019
   Nasze doświadczenia pokazują, że przeważająca większość naszych klientów to ludzie uczciwi. A pamiętaj, że to nie tradycyjny abonament - usługi zaczynają działać, dopiero po opłaceniu i podaniu numeru karty płatniczej.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 19:18 11-05-2019
  Witam, mam pytanie, czy włączając pakiet jednorazowy za 300zł na 365dni z 1TB danych, mogę dołożyć do niego pakiet cykliczny za 7zł tygodniowo, tak aby po wykorzystaniu 1TB mógł mieć nazbieranie GB z usługi cyklicznej? Wiem że kolejność odwrotna tzn. włączenie cyklicznego na 7zł i jednorazowego za 300zł nie przechodzi, stąd moje pytanie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrekk85 07:09 14-05-2019
   @Damian: nie można łączyć jednorazowych o cyklicznych pakietów na zwykłym prepaidzie Orange. Więc to co chcesz, nie uda się.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 10:28 13-05-2019
  A jak komuś się znudzi Orange Flex i będzie chciał migrowac do Orange na kartę lub nju to będzie mógł? Jeśli tak, to w jaki sposób?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 11:47 13-05-2019
   Dobre pytanie?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 13:07 13-05-2019
    Piotrze mógłbyś to nam wytłumaczyć ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Łukasz 12:37 14-05-2019
     Piotrze mógłbyś nam odpowiedziec na to pytanie jesli komuś sie znudzi oferta flex czy mozna przenieść numer do Orange Free na karte jesli tak to w jaki sposób ?
     Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian Andrzej Szkudelski 11:01 13-05-2019
  Chyba macie jakiś problem z cenzurą według komunikatu z dnia 13-5-2019 z godziny 11:00 jest około 36 komentarzy a wizualnie około 10-20. Link: https://web.archive.org/web/20190513090026/https://biuroprasowe.orange.pl/blog/odpowiadamy-na-wasze-pytania-o-orange-flex/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian Andrzej Szkudelski 12:04 13-05-2019
   Przepraszam liczba komentarzy się zgadza ale napisałem wizualnie. Z licznikiem na górze się zgadza.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kleopatra 17:00 13-05-2019
  Prepaidowcy czekają na MMSy do pakietu SMS, zawieszenie połączeń, zarządzanie przekierowaniami na pocztę. Kiedy się tego doczekamy zacofana siecio nr 1! jesteście #1 ale w zacofaniu. Wstyd, że w obecnej dobie nie mamy w preaid tak wygodnych usług!
  Odpowiedz
 • komentarz
  karol 20:10 13-05-2019
  Czy wiadomo kiedy bedzię dostępny dodatkowy Esim na apple watcha w ofercie orange flex?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wosiu 20:29 13-05-2019
  Gdzie po zrezygnowaniu z flexa trafiam? Do orange free na kartę?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 10:07 15-05-2019
   Czy ktoś z Orange moglby odpowiedziec na nasze pytania ? Rezygnacja z innych ofert na Flex odpowiedzi sa a co z Flex powrot do poprzedniej oferty..Proszę o konkretne odpowiedzi.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 10:07 16-05-2019
    Szkoda ze nikt z pracownikow Orange nie odpisze na nasze pytania i to pytania wazne najlepiej tylko zachęcić do zmian a później niech sobie klient sam radzi...
    Odpowiedz
    • komentarz
     PAWEŁ 10:55 17-05-2019
     5. Po zawarciu Umowy w Orange Flex powrót do poprzednio posiadanej oferty Orange nie będzie możliwy. https://flex.orange.pl/media/2c0c96d7-69de-4894-b337-8ff1c6141921/Regulamin_przeniesienia_do_Orange_Flex.pdf
     Odpowiedz
     • komentarz
      Łukasz 13:12 17-05-2019
      Dzieki Pawel.Pewnie mojego komentarza nie bedzie bo powiedzialem prawde o ofercie FLEX ?
      Odpowiedz
      • komentarz
       PAWEŁ 13:47 17-05-2019
       Może z czasem coś się zmieni i dadzą taką możliwość powrotu z FLEX-a do Orange . Przdała by się też inna możliwość opłacania FLEX-a np . BLIKIEM .
       Odpowiedz
 • komentarz
  Jan 11:06 08-06-2019
  Najśmieszniejsze jest to, że można płacić tylko kartą płatniczą :D A niby oferta kierowana do ludzi którzy nie lubią się wiązać !!! Po prostu lekka żenada.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 10:34 20-06-2019
   jak dla mnie ofertę dyskwalifikuje warunek podpięcia KARTY PŁATNICZEJ (nie akceptuję tego rozwiązania ze względów bezpieczeństwa), jak również przesyłanie zdjęcia dowodu (mimo zapewnień, że zostanie usunięte) Oczekiwałbym: 1.innej opcji płatności (np. BLIK?) 2.możliwości potwierdzenia tożsamości w salonie
   Odpowiedz
 • komentarz
  Asia 18:01 02-07-2019
  Czy przechodząc do Orange flex i wybierając nowy numer płacę za jego aktywację? Czy płacę tylko za wybrany pakiet czyli np 6gb/31 zł?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:53 21-08-2019
   Płacisz za wybrany pakiet.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mamb 11:04 10-08-2019
  Dzień dobry, Jak wygląda przeniesienie numeru od innego operatora?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:52 21-08-2019
   Cześć, aplikacja przeprowadza Cię przez cały proces przenoszenia numeru. Zrobiliśmy też instruktaż: https://youtu.be/vNAozhuK_D0
   Odpowiedz
 • komentarz
  niedowiarek 14:36 12-08-2019
  Pytanie. Czy funkcje Music pass i Video pass są dostępne tylko bezpośrednio na urządzeniu w którym mamy zainstalowane aplikacje typu netflix i włożoną kartę sim, czy też może być karta sim w routerze i video pass też będzie dostępne na urządzeniach z połączeniem wifi ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:52 12-08-2019
   Może być to też karta włożona w modem.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Nick 15:03 12-08-2019
  Korzystam obecnie z Orange free na kartę, czy kasa zgromadzona na karcie przejdzie do Flex czy przepada.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:51 12-08-2019
   Przepada.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pytalski 16:44 18-08-2019
  Mam w rodzinie osobę starszą używającą jeszcze windows phone z abonamentem u Was (macie dane klienta w umowie). Jak może przejść do flex? Można zmienić plan przez konto na stronie? albo mogę to zrobić z aplikacji zainstalowanej na moim telefonie dla jej numeru i karty sim czy aplikacja musi być zainstalowana na tel, w którym siedzi dany sim?
  Odpowiedz
 • komentarz
  AdiBielo 19:03 18-08-2019
  Czy w Orange Flex jest usługa dopisania kolejnej karty SIM i korzystania ze wspólnego pakietu, jak na przykład w nju?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:05 19-08-2019
   Nie ma takiej możliwości. Możesz zamówić dodatkową kartę, lecz będzie miała ten sam numer telefonu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pytalski 11:37 21-08-2019
  Nikt nie odpowie na moje pytanie powyżej? Jakieś intymności wypytuję czy co? Pytanie proste: w aplikacji można zarejestrować dowolny numer orange do flex czy tylko ten, którego karta sim znajduje się w telefonie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:50 21-08-2019
   Cześć, przepraszam za brak odpowiedzi. Umknęło mi. Jest taka możliwość - karta nie musi znajdować się w smartfonie z wgraną aplikacją.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pytalski 12:15 21-08-2019
    Dzięki wielkie za info.
    Odpowiedz
 • komentarz
  krzysztof 11:15 26-08-2019
  Gdzie w Orange Flex można znaleźć wykaz połączeń?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pawel Bbb. 16:34 18-09-2019
  - Czy mozna przejsc w dowolnym momencie do innego operatora ? Po jakim okresie moze dokonac sie zmiana – okres rozliczeniowy czyli jeden miesiac? - Czy mozna przejsc w dowolnym momencie do innej oferty w ramach orange ? - Punkt 18 mowi ze po zerwaniu umowy trzymany jest numer przez 6 miesiecy. - Co sie dzieje po 6 miesiacach z numerem ? - Jak mozna przywrocic swoj plan tylko prez aplikacje czy tez przez biuro obslugi lub takze jest to mozliwe przez oddzial orange? - Co sie stanie jesli stracimy dostep do aplikacji czy bedzie mozna podejsc z dowodem do oddzialu orange i reaktywowac karte i usluge ? - Czy 5G bedzie sdostepne w tym samym momencie dla klientow uslugi Orange Flex co dla innych klientow Orange ? - Czy mozna miec wiecej niz 1 kartę dodatkowa ? Jesli nie czy jest w planowach dodanie takiej możliwosci (3 lub nawet 4 karty: telefon, tablet, komputer i zegarek jak bedzie juz esim dzialac) ? - Gdzie moge znalezc cennik dodatkoweych uslug: np: dodatkowa karta lub dokupienie GB w polsce - Gdzie moge sprawdzic ceny i opcje dostepnych pakietow internetu w roamingu z podzialem na kraje? - Czy zwiekszenie pakietu w gore dziala zaraz po zaznaczeniu tego w aplikacji ? Czyli jesli zabraknie mi internetu to czy jak zwieksze pakit w danym momencie to czy od razu bede mogl korzystac ze zwiekszonego pakietu internetu ? - Zmniejszenie pakiety od kolejnego okresu rozliczeniowego jest dostepne bez zadnych oplat ? - Czy pakiety music albo video dzialaja za granica ? - Co znaczy ze pakiet video zwieksza ilosc danych dostepnych w roamingu ? - Czy mozna wybrac czy pakien ma byc dostepny tylko w tym iesiacu czy jest tez opcja aby pakiet sie odnawial co miesiac
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:18 11-10-2019
   Sądzę że na wszystkie Twoje pytania, odpowiedzą koleżanki i koledzy obsługujący czat w aplikacji. Wystarczy ją pobrać, co nic nie kosztuje i zalogować się (też nic nie kosztuje). Potem zadać pytania i gdy poznasz wszystkie odpowiedzi - zdecydować, czy chcesz płacić za Flex czy nie. Znajdziesz tam też wszystkie regulaminy, które również odpowiedzą na Twoje pytania.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pawel 16:39 18-09-2019
  Rozumiem ze jest to trudne pytanie i nie wnosi nic w ta dyskusje ale potrzebuje je zadac. Jesli zdecyduja panstwo ze pytanie nie pojawi na stronie to poprosze tylko o podanie maila gdzie wysylac dodatkowe pytania mailowo i zadam je za pomoca email? Kiedy infolinia Orange oraz oddzialy stacjonarne beda informowac o dostepnej usludze Orange Flex. Aktualnie Orange wprowadza klientow w blad poniewaz oddzialy nie informuja o opcji Orange Flex i skazuja klientow na duzo gorsze warunki w umowach na abonament - lub wypychaja klientow do konkurencji poniewaz akjtualna oferta abonamentowa w Orange iest najgorsza z ofert duzych graczy na polskim rynku. Jest to swiadome dzialanie na niekorzysc klienta – dlatego chcial bym sie dowiedziec kiedy bedzie no poprawione i bedize mozna wszedzie uslyszec o usludze Orange Flex?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:15 11-10-2019
   Flex jest sprzedawany przede wszystkim w internecie. Jeżeli chcesz o cokolwiek zapytać zawsze możesz pobrać aplikację (to nic nie kosztuje) zalogować się i pogadać z konsultantem na czacie w aplikacji.
   Odpowiedz
 • komentarz
  greg64 14:46 09-10-2019
  Mam abonament w Orange. W którym momencie mogę przejść do flex? Co z płatnością za abonament?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:12 11-10-2019
   Na 6 miesięcy przed końcem okresu lojalnościowego.
   Odpowiedz
 • komentarz
  DarkKnightComes 15:46 26-10-2019
  Czy w aplikacji jest możliwość sprawdzenia danych karty płatniczej?
  Odpowiedz
 • komentarz
  zarrix 18:56 24-11-2019
  Witam Czy istnieje możliwość kupienia Orange flex z karta e sim i zainstalowanie jej wirtualnie tylko na Apple Watch 5 lte. Chodzi mi o to zeby numer był przypisany tylko do zegarka i działał tylko na nim? Pytanie bo chce zrezygnować z iPhona czyli nie miec żadnej komórki a przejść na korzystanie tylko i wyłącznie z Apple Watcha. Jest taka możliwość?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ogrodnik 20:04 06-12-2019
  Kiedy w Orange Flex będzie można używać Apple Watcha? Tzn. kiedy pojawi się możliwość zamówienia karty dodatkowej dla tego samego numeru jako eSIM?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 16:32 07-12-2019
  Ale z ORANGE LOVE rezygnując z pakietu i chcąc mieć tylko stacjonarny i swój numer przenieś do FLEX to już jest problem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bronek 19:32 03-01-2020
  BRONISLAWBML2 To takie proste...zgarnij 50 zł za mój kod w Polecaj-Zarabiaj
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 10:54 08-01-2020
  Po przeczytaniu tak obszernego tematu o FLEX zapraszam Cię do aktywacji tej usługi. Skorzystajmy więc z promocji i otrzymajmy po 50 PLN po wpisaniu kodu: ARTURXS6Y. Możesz wpisać również adres: https://flexapp.pl/vPXw
  Odpowiedz
 • komentarz
  Duck 10:02 09-01-2020
  Zapraszam Cię do Orange Flex. Dostaniesz 50 zł zwrotu na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod KRYSTYNAAKUC przed dodaniem karty płatniczej i kup Plan
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kacper 15:04 14-01-2020
  Zapraszam Cię do Orange Flex. Dostaniesz 50 zł zwrotu na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod KRYSTYNAAKUC przed dodaniem karty płatniczej i kup Plan
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tadxik 16:47 14-01-2020
  TADEUSZ1TU8 to kod na 50 dyszek za flex. ZAPRASZAM
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nowy 19:53 23-01-2020
  Czy można płacić przelewem za orange flex ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jacek 13:31 26-01-2020
  Czy jak mam kilka numerów - rodzina Orange Flex to moge przekazać GB z ninych swoich numerów - nie z głównego numeru. Jeżeli tak to jak to zrobić, jeżeli nie to dlaczego nie można tego zrobić i traci się niewykorzystane GB z iinych numerów.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 00:01 27-01-2020
  Posiadam 2 numery w Orange (abonament). Czy mogę oba numery przenieść na raz aby były widoczne w aplikacji? Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szczeti 00:13 12-02-2020
  Ile czasu mamy na aktywacje karty po otrzymaniu jej od kuriera?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Qintana 13:02 23-02-2020
  Czy nie wykorzystane GB przechodzą na kolejny miesiąc?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mgak 10:23 01-03-2020
  Nowy kod na 50 zł: MARCIN5BNF
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marko 10:26 01-03-2020
  Nowy kod na 50 zł: MARCINBT4Z
  Odpowiedz
 • komentarz
  kod: PIOTRWJ8C 10:53 01-03-2020
  Jeżeli chcecie dołączyć i dostać darmowe 50 PLN to przy wyborze metody płatności bedize pole na kod polecajacy, wpiszcie tam: PIOTRWJ8C a dostaniecie darmowe 50 PLN (ja też!)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 02:35 14-03-2020
  Zapraszam Cię do Orange Flex. Dostaniesz 50 zł zwrotu na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod PIOTRHY2D i PIOTRPH94 przed dodaniem karty płatniczej i kup Plan
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 06:46 14-03-2020
  Zarobmy razem, uzyj kodu MARCIN5VGZ
  Odpowiedz
 • komentarz
  RoX DRAKE 12:26 07-04-2020
  Dzień dobry. Mam problem z kartą. Gdy zdezaktywowalem plan w Orange Flex, moja karta straciła zasięg, nie mogę dzwonić, doładować konta itp. Proszę o szybką odpowiedź.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dawid 09:34 04-05-2020
  Na ten kod otrzymasz 50 zł na start: DAWIDCU48 (kod wpisujesz pod koniec,po przeniesieniu numeru)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Martybna 18:46 04-05-2020
  Hej, zapraszam Cię do Orange Flex ? Dostaniesz 50 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod MARTYNA1C4B przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ola 22:48 30-06-2020
  Czy rezygnując z Orange Flex można przejść na taryfę Orange Free przy wykorzystaniu tego samego numeru?
  Odpowiedz
 • komentarz
  JamJest 21:44 15-09-2020
  Pytałem dziś jak zmienić moje konto na firmowe, skoro już można. Odpiedziano, że muszę założyć nowe konto. Wiąże się to z utratą numeru. Wtedy doradca zaproponował, żebym... przeszedł do "play" i wrócił do Flex firmowego. Po pierwsze, trochę szacunku do konkurencji. Nazwy własne piszemy z dużej litery. Po drugie... to ŻAŁOSNE. Pójdę do PLAY i tam zostanę, skoro nie radzicie sobie z podstawowymi rzeczami i sami wysyłacie mnie do konkurencji.
  Odpowiedz
 • komentarz
  KRYSTIANKL2S 12:10 19-09-2020
  Zapraszam świeży kod ponad miesiąc we flex dostajesz 60 zł po 30 dniach. KRYSTIANKL2S
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz80 14:02 04-11-2020
  Bardzo Polecam LUKASZ32LX nowy kod ?️, będę długo w sieci Orange Flex.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Anna 22:40 27-11-2020
  ANNAD5HC nowy kod dający Wam 30 zł
  Odpowiedz
 • komentarz
  DAREK 17:40 23-01-2021
  Witam.Kod promocyjny świeży DARIUSZZ3LH
  Odpowiedz
 • komentarz
  Polecam Orange Flex 00:26 09-02-2021
  Nowiutki kod ALICJA59KX
  Odpowiedz
 • komentarz
  Yorgi 19:16 18-03-2021
  Co z promocją: "Odbierz 50 zł za aktywację numeru w Orange Flex " w przypadku gdy przenoszę 4 numery na Flex rodzina? Czat flex-owy zawiesił się na tym pytaniu :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zdzislaw 16:12 25-11-2021
  Co się stanie z moim numerem, jak zrezygnuję np. po pół roku, nie znalazłem odpowiedz
  Odpowiedz
 • komentarz
  lotus7979 09:57 09-03-2022
  Dlaczego nie ma w Music Pass serwisu You Tube Music? Zamierzacie go dodać? Akurat słucham muzyki przez ten serwis.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dodi 13:58 26-07-2022
  Dzień dobry, mam problem ze zmianą planu taryfowego. Tam gdzie teoretycznie powinnam mieć przycisk w aplikacji jest polecaj i zarabiaj. Jak moge się dostać do mojego planu w inny sposób?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Daniel 21:04 21-10-2022
  Czy potrzebna jest dodatkowa karta która odbieram jeśli chce aktywować Orange flex? Przechodzę z innej sieci na dniach.
  Odpowiedz
 • komentarz
  megi 10:22 01-05-2023
  Mam umowę na czas nieokreślony w Play, czy przechodząc do Orange Flex Wy załatwiacie formalności?
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Na pohybel oszustom: CyberTarcza i Legalniewsieci.pl (10)

Michał Rosiak

9 maja 2019

Na pohybel oszustom: CyberTarcza i Legalniewsieci.pl
10

Cyberprzestępcy nie zaprzestają w poszukiwaniu sposobów na wyciągnięcie pieniędzy z naszej kieszeni. Nie zawsze imają się w tym celu zachowań stricte „cyber”. Często po prostu wykorzystują internet do pospolitego oszustwa. Np. otwierając „sklep” i namawiając ofiary do „zakupu” po atrakcyjnej cenie towarów, których nie zamierzają nigdy wysłać.

CyberTarcza zablokuje oszustów

Cóż, od dzisiaj – jak mawiał klasyk – „Takie sztuczki nie ze mną, Brunner”. CERT Orange Polska i serwis Legalniewsieci.pl zwierają szyki własne, by jak najskuteczniej pokrzyżować je przestępcom. Na początek, od dzisiaj wszystkie sklepy zweryfikowane jako prowadzone przez oszustów, lub wysoce podejrzane (zamieszczone na dedykowanej podstronie serwisu) są blokowane przez CyberTarczę. W momencie próby wejścia na witrynę z listy zobaczycie odpowiednią informację.

Dodatkowo obie strony będą się w trybie 24/7 wymieniać informacjami o tego typu witrynach w trybie, co oznacza, że jeśli wystąpi konieczność, dostęp do przestępczego sklepu zostanie zablokowany nawet w środku nocy, czy w dniu świątecznym.

Równie groźne jak phishing

Sytuacja, która ostatecznie pokierowała CERT Orange Polska i legalniewsieci.pl do współpracy to kolejny dowód na to, że nie możemy już mówić odrębnie o zagrożeniach „online” i „offline”. Źli ludzie regularnie szukają pomysłów na wykorzystanie internetu do przestępstw nazwijmy to „hybrydowych”. Tu nie ma mowy o zarażaniu złośliwym oprogramowaniem, wyciąganiu danych kart płatniczych, czy phishingu jako wektorze ataku. Nie pomoże edukacja, jak wygląda mail od przestępcy. Do zakupów w takich sklepach prowadzi nas zwykła, ludzka, offline’owa chęć zaoszczędzenia. Jeśli się jej poddacie – swoje zrobi CyberTarcza.

Udostępnij: Na pohybel oszustom: CyberTarcza i Legalniewsieci.pl
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:53 09-05-2019
  Wasza Cyber Tarcza jest naprawdę oki, kilka razy uchroniła mnie przed niebezpiecznymi stronami.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:07 09-05-2019
   Naprawdę nie masz innych własnych zabezpieczeń??? :D
   Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 18:52 09-05-2019
  Orange a co z tym projektem ????? Zawsze bez Limitu . https://panwybierak.pl/blog/nowa-oferta-orange-na-karte-zawsze-bez-limitu/
  Odpowiedz
 • komentarz
  stopSCAM 20:07 09-05-2019
  Dodajcie do blokady tez strony które wyłudzają pieniądze przez subskrypcje sms i dane przez np. konkursy w social mediach https://kadantiscam.netlify.com/
  Odpowiedz
 • komentarz
  asdf 09:06 10-05-2019
  nie można komentować pod informacją, że warszawiacy maja taniej światłowód, więc tu zapytam: Panie Michale mieszkam w Rzeszowie i dlaczego mam więcej płacić za światłowód, bo chyba koszty wszędzie macie takie same, i czy na uslugi mobilne dla mieszkanców stolicy tez będą zniżki?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 09:24 10-05-2019
  Na pohybel wszystkim... To jest fajny toast, co? ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Rosiu 10:55 10-05-2019
   "Za to z Tobą wypiję" :) Klasyka polskiego kina.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 15:05 10-05-2019
  CyberTarcza powinna być automatycznie dodawana do pakietu LOWE. Taki mały bonus od firmy.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Lubicie manipulować co 13:20 19-08-2023
   nie ma czegoś takiego jak LOWE to jakaś ruska podróba
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 13:35 11-05-2019
  Tarcza powinna być dostępna dla wszystkich niezależnie od planu taryfowego i powinna być bezpłatna dla wszystkich klientów Orange.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej