Sieć

Jak podłączamy szkoły do światłowodu – Jak to działa #4

Piotr Domański Piotr Domański
25 czerwca 2018
Jak podłączamy szkoły do światłowodu – Jak to działa #4

Zrobiliśmy ponad 400 kilometrów by pokazać Wam jak podłączamy szkoły do światłowodu. Dlaczego tyle? Bo pierwsze szkoły w ramach środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, czyli POPC podłączamy w Królewskim Mieście Skwierzyna, jak swoją małą ojczyznę przedstawia burmistrz miasta. Odwiedziliśmy OLT, którego nieco zabrakło w pierwszym odcinku serii, pokazujemy jak prowadzi się kanalizację techniczną i jak wygląda podłączenie w szkole. A że światłowód do budynku wchodził przez kotłownię… nieco się ubrudziliśmy.

Zapraszam do oglądania!

Lubuskie, Skwierzyna i POPC

Miasteczko urokliwe, ze starym ratuszem, zachowanymi kamieniczkami, wieżą ciśnień i fartownie dla siebie w okolicy, którą w ramach środków z POPC podłącza Orange. Pod ziemią jest tam sporo światłowodów, które powstały w ubiegłych latach ze środków unijnych, a samorządy dogadały się tworząc Lubuską Unię Światłowodową. Wszystko więc gra i buczy. Zresztą o samej Skwierzynie pisał już jakiś czas temu Wojtek na Twitterze.

(uwaga, reklama)

Lubuskie to prześliczny region idealny na rowery, dla fanów ornitologii, wędkarstwa, żeglarstwa, a zimą na biegówki. Warto odwiedzić Brody, Park Narodowy Ujścia Warty i zamek Joannitów w Łagowie. Serio, serio, warto ;-)

(koniec reklamy)

To już czwarty odcinek serii i pierwszy, nagrywany poza Warszawą. Kolejny nagrywamy na dniach, także „na wyjeździe”. A jak wiemy, gole strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie ;-)

Poniżej są linki do trzech wcześniejszych. Pomysły na dwa kolejne nagrania już są, mieliście także prośbę o tekst i IPTV – on także jest planach. Ale jeżeli chcielibyście coś nowego, nietypowego dajcie znać!

Komentarze

jdhs
jdhs 16:23 25-06-2018

Chyba jeszcze nie było „wglądu” w to jak wyglądają węzły światłowodowe, których to jest dużo w wioskach po programie Szerokopasmowe Lubuskie 😉

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 17:45 26-06-2018

  Na razie do Lubuskiego z kamerą nie będę jechał (bez kamery na pewno ;-)) ale mam w planie zrobienie wideo o naszej sieci szkieletowej więc takie miejsce też będę chciał pokazać.

  Odpowiedz
spl
spl 19:44 25-06-2018

Czy Orange doprowadzi światłowód do klientów końcowych w miejscowościach, gdzie wybudowano sieć światłowodową w ramach projektu unijnego „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”?

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 17:58 26-06-2018

  Jeżeli pytasz o podłączenie w ramach POPC (tak jak te szkoły, o których jest ten film) to nie – nie uzyskaliśmy dofinansowania na tym obszarze. Zresztą w nagraniu pokazuję na mapie lokalizację, w których jesteśmy. Jeżeli chodzi o podłączanie z własnych środków, to jesteśmy w Białymstoku.

  Odpowiedz
161
161 22:16 25-06-2018

do sierpnia ma tych szkol byc dosc sporo podlaczonych. mnie inetersuje jedna rzecz. w jaki sposob sa realizowane umowy?

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 17:59 26-06-2018

  Nie do końca rozumiem pytanie… mógłbyś (lub mogłabyś) doprecyzować?

  Odpowiedz
Brucki
Brucki 08:01 26-06-2018

Panie Piotrze a kiedy szkoła w łomiankach? Są już jakieś terminy wejścia waszego do łomianek? Pozdrawiam

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 18:02 26-06-2018

  Przyznaję – nie wiem. Ale odpytam i dam znać.

  Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 15:22 26-06-2018

Panie Piotrze fajne video 🙂

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 18:04 26-06-2018

  A dziękuję 😉

  Odpowiedz
Tomasz
Tomasz 01:52 27-06-2018

Panie Piotrze szybkie pytanie kiedy Gmina Lubsko Powiat żarski woj. Lubuskie ? 🙂

Odpowiedz
Grzegorz
Grzegorz 13:42 29-06-2018

Na filmie była mowa o przepustowości 100/100 czy powinno być 100/10 na szkołę?

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 13:42 29-06-2018

  W ramach POPC szkoły otrzymują łącze symetryczne 100/100 Mb/s

  Odpowiedz
   januszjps
   januszjps 10:01 31-07-2018

   Panie Piotrze czy Orange i ewentualnie kiedy będzie udostępniało łącze światłowodowe dla klientów indywidualnych (wczoraj został poprowadzony światłowód do szkoły w Siarach 38-307, mam około 8 m do słupa ze światłowodem) ?

   Odpowiedz
Grzegorz
Grzegorz 09:26 31-08-2018

W mojej szkole, gdzie uczę też nastąpiła euforia, gdy dowiedziałem się, że będzie montowany światłowód. Po pewnym czasie konsternacja. wykonano infrastrukturę wewnętrzną. I co. Monterzy wpięli router LTE. /bo do szkoły światłowód nie został jeszcze doprowadzony. to jak to w końcu jest z tym światłowodem dla szkół

Odpowiedz
Piotrek
Piotrek 09:45 05-09-2019

Witam Panie Piotrze, kiedy światłowód dla mieszkańców Lubska woj.lubuskie?

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Tak młodzi twórcy widzą Fundację Orange

Bartosz Rymkiewicz Bartosz Rymkiewicz
25 czerwca 2018
Tak młodzi twórcy widzą Fundację Orange

Fundacja Orange była partnerem głównym tegorocznej edycji, niezwykle prestiżowego konkursu Papaya Young Directors. Zadaniem uczestników – młodych kreatywnych i filmowców było nakręcenie spotu reklamowego na temat jednej z sześciu marek: EB, Sprite, PZU, McDonalds, DPD i Fundacji Orange.

Każdy twórca, który podjął rękawicę, w pierwszej kolejności musiał stworzyć eksplikację reżyserską na temat wskazanego przez siebie brandu. Autorzy najlepszych z nich, zdaniem jury, otrzymali zielone światło na rozpoczęcie zdjęć. Co kluczowe, przedstawiciele partnerów nie ingerowali w prace nad filmami, nie mieli też wglądu w eksplikacje. Taka cezura miała zapewnić kreatywnym pełną niezależność, a ich dziełom nadać stempel świeżego spojrzenia na markę i produkt.

12 najlepszych spotów, po dwa na temat każdej z marek, poznaliśmy dopiero 13 czerwca, na oficjalnej gali w Zamku Ujazdowskich w Warszawie.

Poniżej, znajdziecie oba filmy na temat Fundacji Orange. Pierwszy z nich („Obcy”) otrzymał wyróżnienie jury za kompozycję i wyjątkową wrażliwość muzyczną.

Konrad Kidawa - "Obcy"

Michał Ciechomski - "Owce"

Jak Wam się podobają? Macie swojego faworyta? Czekam na komentarze.

 

Komentarze


Oferta

Mamy ekstra 3 GB dla kibiców

Marta Krajewska Marta Krajewska
24 czerwca 2018
Mamy ekstra 3 GB dla kibiców

Mimo gorącego dopingu kibiców, naszej reprezentacji nie udało się dzisiaj wygrać. Na pocieszenie, dla wszystkich kibiców mamy dodatkowe 3GB.

Wyślijcie sms o treści KIBICE na numer 233 (opłata za sms zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20 zł). Pakiet należy aktywować w ciągu 24 godzin od publikacji informacji. Szczegóły i regulamin promocji znajdziecie na fanpage Orange na Facebooku.

Przed nami jeszcze jeden mecz. W czwartek 28 czerwca br. nasza drużyna zmierzy się z reprezentacją Japonii. Kibicujmy wspólnie!

 

Komentarze

Scroll to Top