Sieć

Przepraszamy za nocną awarię

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 marca 2015
Przepraszamy za nocną awarię

W nocy mieliśmy ogólnopolską awarię sieci. Niestety nie mogliście korzystać z telefonów i dostępu do internetu. Bardzo przepraszam Was za wszelkie utrudnienia. Przyczyna awarii była czysto techniczna. Nasi inżynierowie wraz z dostawcą sprzętu już się z nią uporali. Incydentalnie i lokalnie mogą występować niedogodności, co wynika ze specyfiki awarii. Dziękuję za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość.

bc8ebd821938533a00323d03ae392fbf576


Odpowiedzialny biznes

Tydzień z Internetem

Monika Kulik Monika Kulik
23 marca 2015
Tydzień z Internetem

Podczas, gdy dla młodszego pokolenia dużym wyzwaniem jest tydzień bez internetu, o czym przekonują autorzy kampanii „wyloguj się do życia”, dla starszych osób dostęp do sieci to wciąż wyzwanie „nie-codzienne”. Im starsze osoby, tym rzadziej korzystają z komputera i Internetu. Z sieci korzysta 60% pięćdziesięciolatków, 39% sześćdziesięciolatków i jedynie 17% siedemdziesięciolatków (Diagnoza Społeczna 2013).

Dlaczego tak się dzieje? Badania mówią, że przede wszystkim starsi nie czują takiej potrzeby (35%) albo twierdzą, że brak im odpowiednich umiejętności (27%). Najlepszą motywacją dla seniorów do korzystania z Interentu jest  szybkość zdobywania informacji – 62%, ciekawość świata - 59% a także kontakt z rodziną i znajomymi – 39%. (Rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce w 2013 roku. Badanie klientów indywidualnych w wieku 50+, Urząd Komunikacji Elektronicznej).

Akcje takie, jak „Tydzień z Internetem” to dobra okazja, żeby zachęcić do wkroczenia do sieci, pokazać, jak użyteczne informacje można w niej znaleźć i jak je wykorzystać w codziennym życiu.

Dobrym miejscem, gdzie można rozpocząć swoją przygodę z Internetem są biblioteki, które uczestniczą w naszym programie Orange dla bibliotek. Jest ich ponad 3,5 tysiące, czyli 40 % wszystkich bibliotek w Polsce.

Dzięki nam biblioteka zmienia się w miejsce dostępu do nowoczesnych technologii - dokąd przychodzi się, aby znaleźć w Internecie potrzebne Informacje, porozmawiać przez Skype z rodziną mieszkającą za granicą, przejrzeć oferty pracy.  Z bibliotek publicznych korzysta 1/3 mieszkańców małych miejscowości, a do placówek działających w ramach sieci Programu Rozwoju Bibliotek rocznie przychodzi ponad 2,5 miliona osób.

Blisko 700 tysięcy dorosłych osób załatwia w bibliotekach codzienne sprawy- na przykład zapłaci przez Internet rachunki, sprawdza rozkład jazdy autobusów czy godziny przyjęcia u lekarza. Biblioteka pomaga im także w poszukiwaniu pracy. 100 tysięcy mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje komputery w bibliotekach do pisania życiorysów, listów motywacyjnych lub do kontaktowania się z pracodawcami. (Raport „Po co Polakom biblioteki?” Programu Rozwoju Bibliotek).

Między innymi w bibliotekach podczas "Tygodnia z Internetem" między 23 a 29 marca w całym kraju organizowane będą spotkania pokazujące ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii. W kampanii uczestniczą też wolontariusze z Orange Polska, którzy będą uczyć będą nie tylko seniorów, ale także dzieci i młodzież, jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i z pożytkiem.

06d5f01a711c5a5afd434d16b45c59da1fd


Oferta

Za granicą, jak w nju kraju masz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 marca 2015
Za granicą, jak w nju kraju masz

Mam dobrą wiadomość dla tych, którzy mają nju z rachunkiem i chcą aktywnie korzystać z telefonu również za granicą. Od dziś możecie włączyć usługę roamingową „jak w kraju”, która obniży Wam ceny rozmów i SMS w roamingu. Zapłacicie tylko 19 gr/minuta za połączenia wychodzące i przychodzące oraz 0,09 zł za jedną wiadomość. Takie ceny obowiązują w 1 strefie, czyli krajach Unii Europejskiej. W zależności od potrzeb możecie wybrać trzy opcje: „jak w kraju na 3 dni”, „jak w kraju na 7 dni”, „jak w kraju na 14 dni”. Kosztują odpowiednio 6, 10 i 15 zł.  Aby włączyć usługę najlepiej zalogujecie na swoim koncie lub wyślijcie SMS pod numer 80255 z komendą: AKT 3, AKT 7 lub AKT 14. Połączenia wychodzące rozliczane są minutowo, a przychodzące sekundowo.

a013ff8027a04e4538ba932633e2912dfb7

Scroll to Top