;

Odpowiedzialny biznes

Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę (7)

Monika Kulik

25 lipca 2018

Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę
7

Podobnie, jak w ubiegłym roku (Raport zintegrowany – testujemy stronę) zapraszam Was do przetestowania on-linowej wersji Raportu Zintegrowanego Orange Polska 2017.

Wasze uwagi do pierwszego raportu zintegrowanego były dla niezwykle cenne – pozwoliły nie tylko naprawić błędy, poprawić funkcjonalność czy zmienić ustawienia. Wiele uwag przenieśliśmy do tegorocznej wersji raportu.  Raport Zintegrowany Orange Polsk 2016 otrzymał nagrodę w konkursie „The Best Annual Report 2016″, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Znalazł się też w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu „Finance for the Future Award 2017”,
w kategorii promującej zintegrowane myślenie i raportowanie.

Raport zintegrowany Orange Polska nagrodzony

Co się nie zmieniło?

Podobnie, jak w roku ubiegłym mamy Raport w wersji dokumentu pdf, który będzie również drukowany. Okazuje się bowiem, że ta wersja sprawdza się podczas spotkań, konferencji, wizyt w różnych instytucjach i organizacjach. Ten dokument w kompleksowy sposób opowiada o firmie, kim jesteśmy i co robimy i może być wykorzystania do przedstawienia się jako inwestor na nowym terenie, partner biznesowy dla współpracy czy firma, która może być atrakcyjna dla inwestora. Również wśród naszych kontrahentów przy nawiązywaniu współpracy , jako element przetargu czy zapytania ofertowego „Czy Państwa firma realizuje działania z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu”.

Nie zmienił się układ raportu, który w dużej mierze oparty jest na standardach  powszechnie stosowanych w raportowaniu niefinansowym. Centralnym punktem raportu jest tzw. łańcuch wartości, który pokazuje, w jakim otoczeniu działamy, z jakich kapitałów czerpiemy zasoby, jak wygląda nasz model biznesowy, strategia i wyniki

Co się zmieniło?

Mamy nowe menu i sposób poruszania  się po stronach Raportu. Zmieniliśmy sposób  pokazania i powiazania modelu biznesowego, celów i rezultatów. Proponujemy też nowy sposób opisania ryzyk i sposobu zarządzania nimi. Dla zainteresowanych –  pojawia się możliwość tworzenia interaktywnych wykresów. Ale najlepiej przetestujcie to sami.

Zapraszam do współpracy osoby, które chciałyby zostać testerami funkcjonalności tej strony. Osoby te otrzymają od nas link testowy. Ich zadaniem będzie „przeklikać” się przez raport i napisać dla nas recenzję – wskazując co się podoba, a co wymaga poprawy przed publikacją.

Osoby, które wybierzemy do testowania, otrzymają od nas w podziękowaniu płytę wybranego artysty z Orange Warsaw Festival Taco Hemingway „szprycer”, Florence „How big, how, blue, how beautiful”, Dua Lipa, Sam Smith The thrill of it all, Tyler the Creator, WOLF.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 31.07.2018. W zgłoszeniu napiszcie, jakie funkcjonalności powinien posiadać dobry internetowy raport społeczny.

Udostępnij: Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 16:53 25-07-2018
  chętny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 16:58 25-07-2018
  Idealny raport (multimedialna wersja) musi opierać się na technologii powszechnie używanej open source. Nie może być przeładowany tekstem ale zawierać tekst, grafikę, multimedia, interaktywne wykresy, odnośniki. Na końcu raportu warto zrobić test: Sprawdź czy jestem CSR.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:56 25-07-2018
  A możemy prosić o link do wersji 2017?? Bo osobiście nie widzę, chyba że za szybko szukam.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 09:24 26-07-2018
   Kliknij w słowo Raport napisane na pomarańczowo.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:58 25-07-2018
  ps. jak coś to również wyrażam chęć. A co do raportu - czytelność i infografiki to dla mnie podstawa dobrego dokumentu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 09:11 30-07-2018
  Pablo_ck i Krzysiek dziękuję za zgłoszenie do testowania Raportu. Wyślę do Was link. Ktoś jeszcze chętny?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 13:21 07-08-2018
   Czy są już pierwsze przemyślenia/zmiany związane z naszymi uwagami?
   Odpowiedz

;

Oferta

Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs (11)

Kasia Barys

25 lipca 2018

Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs
11

W sierpniu na Discovery Channel w Orange TV polecam do obejrzenia kolejne, nowe odcinki znanych seriali dokumentalnych.

FANI CZTERECH KÓŁEK (WHEELER DEALERS 14)

Od piątku, 3 sierpnia, godz. 21:00
Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer i utalentowany mechanik Ant Anstead podejmują się wyjątkowej motoryzacyjnej misji: znajdują i remontują klasyczne samochody, aby później odsprzedać je z zyskiem w swoim sklepie w Los Angeles. W tym sezonie panowie zajmą się europejskim rynkiem motoryzacyjnym, znajda m.in. Opla GT z 1969 roku i Jeepa Grand Wagoneer z 1988 roku.

KOSMICZNA MAPA SKARBÓW
(COOPER’S TREASURE: THE HUNT FOR A SECRET FORTUNE 2)

Od soboty, 11 sierpnia, godz. 10:00
Darrell Miklos wyrusza na niezwykłą wyprawę poszukiwawczą. Korzystając z mapy, którą jego przyjaciel — legendarny astronauta Gordon Cooper — stworzył na podstawie obserwacji Ziemi z przestrzeni kosmicznej, Darrell z grupą odkrywców szuka skarbów w zatopionych statkach. Mając do dyspozycji mapy i tysiące fotografii zrobionych przez przyjaciela w czasie misji kosmicznej Gemini V, a także tajemniczą listę 11 wraków, Darrell i jego ludzie ruszają do prawdziwego eldorado poszukiwaczy skarbów z epoki kolonialnej: na Bahamy.

CIĘŻARÓWKĄ PO ANTYPODACH (OUTBACK TRUCKERS 6)

Od poniedziałku, 27 sierpnia, godz. 22:00
Prowadzą największe pojazdy po najtrudniejszych drogach i najdłuższych autostradach na świecie. Australijscy kierowcy ciężarówek, mężczyźni i kobiety, jeżdżą w bardzo długie trasy prowadzące przez najbardziej niegościnne tereny na naszej planecie. Pożary, powodzie, dzikie zwierzęta, ciągłe zagrożenie wypadkami i awariami, ci twardzi ludzie muszą poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, aby ładunek trafił do celu w całości i na czas. Program pokazuje rejony Australii, które mało kto będzie miał okazję zobaczyć na własne oczy.

Konkurs

A ja tradycyjnie mam konkurs. Dla trzech osób, które w komentarzu ciekawie napiszą dlaczego warto oglądać dokumenty na Discovery mam głośniki. Konkurs rozstrzygnę w najbliższy czwartek.

 

Udostępnij: Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 11:56 25-07-2018
  Uwielbiam oglądać dokumenty na Discovery (stacji matce) i kanałach córkach (Discovery Historia i Discovery Science). Przede wszystkim te o tematyce II WŚ, pozwalające przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia, zdarzenia i osoby z tamtych czasów, a także opisujące wiele ciekawostek jak np. niesamowite maszyny i konstrukcje powstałe za czasów III Rzeszy oraz historie związane z okresem wojennym. Oprócz tego kultowy "Przystanek Bieszczady" (3 sezony), po obejrzeniu którego aż chce się wyjechać w ten piękny region i wypalić w retortach kilka kubików drewna razem z Panem Zygmuntem. Kilka drzew z pilarzami z Bukowca też by się chciało powalić :-) Ponadto oglądam programy o technice i technologii (wraz z nowoczesnymi środkami wszelakiego transportu) oraz inżynierii i konstrukcjach - wiele ciekawych rozwiązań rozbitych na czynniki pierwsze i przedstawionych w sposób jasny i czytelny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 12:04 25-07-2018
  Pokazanie aktualnego świata, jego problemów i racjonalne wytłumaczenie zasad to tylko i wyłącznie domena DISCOVERY. Bez zbędnych frazesów, upodobań i ideologii widz dowie się dlaczego jest aktualny stan rzeczy, jak przebiega rozwiązanie danego konfliktu oraz jakie są poszczególne interesy danych stron. Fajnym rozwiązaniem jest nakreślenie tego, iż wszyscy jesteśmy uczestnikami danego konfliktu, sporu bądź problemu nawet nie mieszkając na danym kontynencie, nie będąc wyznawca danej wiary itd.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 19:24 25-07-2018
  Przystępna wiedza? Jest. Świetne widoki, pejzaże, krajobrazy? Są. Ciekawostki? Są. Ciekawi, mądrzy ludzie? Są. Historia która nie nudzi? Jest. Informacje które nie przytłaczają? Są. No to o co chodzi w tym konkursie? Tu nie trzeba powodów, tu trzeba znaleźć czas.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 21:13 25-07-2018
  Kanał Discovery jest rewelacyjną alternatywą dla książek naukowych. Nie tylko w dużo łatwiejszy sposób można się czegoś nauczyć, ale także poznać dotąd nie znane fakty z historii, nauki czy chociażby poznać jak działają najprostsze przedmioty użytku codziennego. Poza tym jest to jeden z nielicznych programów telewizyjnych, który bez względu na porę dnia ma w swej ofercie interesujące programy na naprawdę wysokim poziomie. Ja uwielbiam serię "Przystanek Bieszczady".
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:49 25-07-2018
  Dlaczego warto oglądać dokumenty na Discovery? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. By pogłębiać swoją wiedzę. Nasze dzieci zadają nam często bardzo "dziwne" pytania - np. dlaczego za lecącym samolotem pasażerskim zostaje "biały pas", albo skąd biorą się czekoladowe batoniki i jak powstają. Dzięki programom dokumentalnym na kanale Discovery zdobywamy cenną wiedzę, dzięki której możemy stać się dla naszych dzieci i nie tylko prawdziwymi specjalistami i skarbnicą wiedzy. Uważam również że lepiej oglądać w TV programy naukowe i coś z nich wynieść, niż filmy przepełnione brutalnością, seksem, a często nawet głupotą. Moimi ulubionymi programami na Discovery są: "Superciężka pomoc drogowa", "Morze złota", "Przetwórcy", czy "Pogromcy Mitów".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 11:34 27-07-2018
  Maurycy, Krzysiek i Mike - gratulacje. Nagrody przekaże osobiście :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 13:27 27-07-2018
   Dziękuję :-)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 16:14 27-07-2018
   Dziękuję.
   Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 18:44 27-07-2018
   I ja też dziękuję.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 11:04 30-07-2018
   P.S. odpowiedzieli w tej samej kolejności co Kasia wskazała szczęśliwców.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 14:07 27-08-2018
   Dziękuję innym jak i Kasi za możliwość spotkania się.
   Odpowiedz

;

Oferta

Roaming w Orange – odpowiadam na 5 najczęściej zadawanych pytań (13)

Wojtek Jabczyński

23 lipca 2018

Roaming w Orange – odpowiadam na 5 najczęściej zadawanych pytań
13

Trwają wakacje, wyjeżdżacie za granicę i … pytacie o roaming. Żeby Wam pomóc poprosiłem konsultantów, którzy na co dzień się z Wami kontaktują o 5 pytań, które najczęściej im zadajecie. Zmierzyłem się z nimi i taki jest filmowy efekt.

Nagranie ma swoje prawa i nie można przynudzać, dlatego dodatkowo dla zainteresowanych odpowiedzi bardziej szczegółowe.

1. Czym się różni rozmowa międzynarodowa od roamingu?

Pytanie zasadne – w roamingu za usługi płacicie w ramach swojego abonamentu, a w przypadku oferty na kartę – z małymi dopłatami. W rozmowach międzynarodowych stawki są inne. Na pewno – gdy dzwonicie na numer zagraniczny będąc w Polsce sieci jest to rozmowa międzynarodowa. Inaczej mówiąc – połączenia międzynarodowe to połączenia z Polski na numer z innym prefiksem niż +48. Jeżeli jesteśmy zarejestrowani w sieci zagranicznej, w ramach roamingu i dzwonimy w ramach tego samego kraju lub poza niego, to jest to roaming. W tym linku znajdziecie garść cennych pomocnych informacji.

2. Ile zapłacę za roaming?

Jeżeli korzystacie z abonamentu w Orange to w Unii Europejskiej – do momentu, gdy korzystacie z niego w ramach FUP, czyli friendly use policy nie zapłacicie nic ponad Wasz własny miesięczny rachunek. Z internetu możecie korzystać bez opłat w ramach limitu GB w UE, podany jest on przy każdym planie mobilnym. W prepaid – wprowadziliśmy niewielkie opłaty, na tyle niskie, że zarówno dziennikarze z telepolis jak i  tabletowo wskazują je jako jedne z najbardziej korzystnych na rynku.

Poza Unią Europejska stawki są wyższe, jednak ostatnio wprowadziliśmy dwa bardzo dobre pakiety:

 • Pakiet GO 150 za 50 zł ważny 10 dni, w ramach którego otrzymujecie 150 MB pakietu danych, a koszt połączeń obniżony jest do 1,5 zł za minutę i 1,5 zł za SMS/MMS;
 • Pakiet GO 500 za 150 zł ważny 30 dni, w ramach którego otrzymujecie 500 MB pakietu danych wraz z obniżeniem kosztów połączeń do 1,5 zł za minutę i 1,5 zł za SMS/MMS.

By koszty korzystania z roamingu w Orange (szczególnie internetu) poza Unią Was nie zaskoczyły, po wykorzystaniu MB dostępnych w ramach pakietów GO internet w telefonie zostanie zablokowany. Możecie go później odblokować bezpłatnie, lub po prostu dokupić kolejny pakiet.

3. Dlaczego mój telefon próbuje przesyłać małe paczki danych, pomimo tego, że wyłączyłem transfer danych?

Przy próbach połączenia się z siecią 4G LTE telefon zawsze przesyła niewielkie paczki danych. Tak samo w Polsce, jak i w USA – to efekt konfiguracji samego smartfona. Chodzi o 50 kB, których w kraju nie zauważymy, w Europie także, ale po drugiej stronie globu może mieć znaczenie. Są one bowiem zliczane w ramach opłat za roaming. Dlatego, jeżeli jedziemy poza Unię Europejską, warto wykupić małą paczkę MB w roamingu, lub też wyłączyć możliwość łączenia się naszego telefonu z siecią 4G.

Poradnik planowania podróży z Orange , który możesz wydrukować i zabrać ze sobą. Jeżeli chcecie korzystać z roamingu w Orange przeczytajcie proszę tekst: „O czym trzeba pamiętać, gdy jedzie za granicę? – roaming w Orange„.

4. Byłem w Europie, dlaczego zapłaciłem tak dużo?

Zasada Roam Like at Home działa na terenie Unii Europejskiej, a nie na terenie geograficznej Europy. Nie skorzystamy z niej choćby w Szwajcarii, Monaco czy też coraz popularniejszej na wakacjach Czarnogóry oraz Albanii. Podobnie na Ukrainie. Często, nawet będąc na terenie Europy (czy nawet Polski) możemy złapać sieć tych krajów. Zdarza się to szczególnie w regionach górskich – najczęściej przy granicy Polsko-Ukraińskiej i w Alpach, wzdłuż granicy ze Szwajcarią.

5. Dlaczego nie mogę złapać sieci ?

O najczęstszym z powodów mówię w filmie – ustawionym „na sztywno” 2G lub 3G, w miejscu gdzie taka sieć nie działa. Często jednak są inne, trudniejsze do wychwycenia. Na przykład to, że zamiast dzwonić na numer polski dzwonimy na numer kraju, w którym jesteśmy. Najczęściej to efekt tego, że numeru nie poprzedziliśmy polskim prefixem +48. Bywają także sytuacje, w których pomimo, że wszystko powinno działać nie funkcjonuje transfer danych – wtedy warto przestawić w ustawieniach telefonu protokół internetowy z ipv6 na ipv4. Na Androidzie możliwość tę znajdziecie w Ustawieniach, w grupie Sieć komórkowa, a następnie „Punkty dostępowe”. A może po prostu wyłączyliście transmisję danych w roamingu?

Udostępnij: Roaming w Orange – odpowiadam na 5 najczęściej zadawanych pytań
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  BartekCh 16:59 23-07-2018
  Fajnie, że wspominacie o usłudze WiFi Calling. Ma ona tę przewagę nad klasycznym roamingiem, że nie ważne gdzie jesteście na świecie, to po WiFi dzwonicie tak, jak byście nie ruszali się z kraju. Ale ! UWAGA ! - powyższa zasada obowiązuje wyłącznie dla rozmów do kraju, czyli na +48. Jeżeli zadzwonicie na numer lokalny będąc za granicą - zapłacicie jak za połączenie międzynarodowe z PL do tego kraju. Zatem WiFi Calling przydaje się przede wszystkim do taniego (darmowego) dzwonienia do domu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Luukass 09:10 24-07-2018
   Słuszna uwaga. Tylko czy ta usługa jest przez Oragne rozwijana? W dalszym ciągu nie można wysyłać SMSów przez WiFi. Ponadto w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na rynku pojawiło się sporo nowych modeli telefonów, a żaden z nich (może poza nowym Samsungiem) nie ma wsparcia dla VoLTE/WiFi Calling? Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na dodanie wsparcia dla Huaweii? Np. P10 - na rynku 1,5 roku, wciąż brak wsparcia dla VoWiFi, Mate 10 Pro - na rynku od 8 miesięcy, wciąż brak wsparcia dla VoLTE/VoWiFi. P20 - na rynku od kilku miesięcy wciąż brak wsparcia dla obu usług. Dodatkowo czy możecie w końcu rozwiązać problem częstego braku kodeka HD Voice przy połączeniach poza sieć? Obecnie mamy idiotyczną sytuację, bo dzwoniąc przez "przedpotopowe" 3G niemal zawsze mamy bardzo dobrą jakość połączeń. Używając "super nowoczesnego" VoLTE, w połączeniach poza sieć, niemal za każdym razem nie ma HD Voice a jakość rozmowy jest na poziomie lat 90-tych.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Luukass 10:29 24-07-2018
    BTW. Wasza podstrona o VoLTE nie widziała aktualizacji chyba od jesieni. Wśród wspieranych modeli nie ma np.: ubiegłorocznych iPhona 8 oraz X oraz tegorocznych Samsungów. Z podstroną o VoWiFI jest niewiele lepiej (wciąż brak np. Galaxy S9).
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 18:43 23-07-2018
  Ad.3. Warto też wyłączyć lokalizację po sieci komórkowej A-GPS. Ona też mimo wyłączenia danych mobilnych nadal działa, szczególnie na samsungach.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:54 25-07-2018
   Dokładnie. Czasem taka mała rzecz, może spowodować że rachunek urośnie nam o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Najdroższym kierunkiem jak dotąd dla mnie był Izrael.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 23:39 23-07-2018
  To ja mam pytanie: dlaczego cena 1MB w roamingu jest bez żadnych pakietów ponad 100 razy wyższa niż w pakiecie GO? Skoro jesteście w stanie zaoferować w niektórych krajach pakiety w których 1MB kosztuje 30gr, to przecież do tego nie dopłacacie. Dlaczego z klientów zdzieracie 100 razy tyle? To już nie jest chęć zarobku na wyższej marży, to jest zwykła chciwość i rozbój!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Puczi 16:54 24-07-2018
   Nie trzeba szukać w roamingu, bo Orange w kraju też zdziera za neta masakryczną cenę, w prepaid Orange POP cena poza pakietem neta jest z kosmosu. Od dawna w prepaidzie nie dzieje się nic, zupełnie czarna dziura. Czekamy na pakiety minut nie drogo i na miesiąc, a także dodanie MMSów do smsów za 10zł!
   Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 20:32 24-07-2018
   @ Michał, coś kosztem czegoś. Ja osobiście wolę mieć niskie ceny w kraju niż za granicą. A operator też musi na czymś pieniądze zarabiać.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Michał 22:47 24-07-2018
    Dziwi mnie tylko że biznes na roamingu polega tak na prawdę na łapaniu nieświadomych osób (przykład Szwajcarii), osób w kryzysowych sytuacjach lub zarabianiu na pewnej grupie urzędników defraudujących publiczne pieniądze. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie korzystał z neta za 30-40zł/MB. Zamiast konkurować z lokalnymi operatorami (wygodą) oraz z sieciami wifi (bezpieczeństwem), polskie telekomy utrwalają swoją polityką cenową zasadę że z roamingu (poza UE) się po prostu nie korzysta... Zachęcanie przez rzecznika do korzystania z wifi za granicą uważam za paranoję...
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 02:28 26-07-2018
    @Pan Pikuś dokładnie :) Wakacje są po to by odpocząć a nie wisieć na "telefonie". Wisieć co najwyżej można w objęciach czy to ukochanej żony czy dziewczyny :) Wakacje to czas na regenerację mózgu od fal gsm ;p
    Odpowiedz
 • komentarz
  Puczi 18:33 25-07-2018
  Zniesienie roamingu z założenia było dobre, ale faktycznie są nadużycia, dlatego w prepaid powinny być wprowadzone atrakcyjne pakiety roamingowe, aby będąc za granicą móc tanio kontaktować się a nie nadużywać.
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 16:50 04-09-2018
  Odpalcie Wifi calling w prepaidzie to będę korzystał ;P
  Odpowiedz
 • komentarz
  De 09:09 12-09-2022
  Po 4 miesiącach nie logowania się do polskiej sieci roaming został wyłączony a w umówię o takiej sprawie nie ma miejsca to nie ładnie
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej