Rozrywka

Robyn, Diplo, Anna Calvi i Kodaline na Open’er Festival powered by Orange

Kasia Barys Kasia Barys
21 grudnia 2018
Robyn, Diplo, Anna Calvi i Kodaline na Open’er Festival powered by Orange

Giganci popu i muzyki tanecznej, brytyjska bogini gitary i jedna z największych irlandzkich grup dekady – muzyczne prezenty na koniec roku. Robyn, Diplo, Anna Calvi i Kodaline dołączają do line-upu Open'er Festival powered by Orange.

ROBYN

Niewiele osób potrafi tak jak Robyn mistrzowsko łączyć chwytliwe popowe melodie i klubową elektronikę z tekstami o dość skomplikowanych emocjach i relacjach międzyludzkich. Chociaż karierę muzyczną rozpoczynała jeszcze w latach 90., niewątpliwym przełomem na skalę międzynarodową był 2007 rok, kiedy nagrany z Kleerupem singiel "With Every Heartbeat" trafił na szczyt listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Już wtedy wiedziała, że chce tworzyć muzykę wyłącznie na własnych zasadach. Kilka lat wcześniej rozwiązała umowę z dotychczasową wytwórnią i założyła własną - Konichiwa Records. Natomiast seria albumów "Body Talk", dała jej status głosu pokolenia, a brzmienie przebojów "Dancing On My Own", "Call Your Girlfriend" czy "Hang With Me" do dziś pozostaje inspiracją dla największych współczesnych gwiazd popu. Wydany w 2018 roku album "Honey" określany jest mianem wielkiego powrotu. Płyta zbiera fantastyczne recenzje (m.in. trafiła do sekcji Best New Music serwisu Pitchfork), a Robyn ponownie rusza w trasę. Nie mogło jej zabraknąć również na Open'er Festival powered by Orange.

DIPLO

Amerykański DJ i producent, rozgrzeje publiczność na Orange Main Stage. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a pierwsze sukcesy zaczął odnosić w połowie ubiegłej dekady, między innymi za sprawą współpracy z M.I.A (współprodukował m.in nominowany do Grammy przebój "Paper Planes"). Od tamtej pory Diplo rozpoczął współpracę z największymi muzycznymi gwiazdami, wliczając Justina Biebera, Lil Wayne'a, Beyoncé, Britney Spears czy Arianę Grande. Jednak największy rozgłos zyskał w ostatnich latach, jako filar formacji Major Lazer, z którą stworzył takie hity jak "Powerful", "Light It Up" oraz jeden z największych przebojów XXI wieku, czyli "Lean On". W ostatnim czasie zaistniał również jako członek projektu Silk City oraz supergrupy LSD, w której skład weszli również Labrinth i SIA.

ANNA CALVI

Już w momencie swojego imiennego debiutu w 2011 roku Anna Calvi została okrzyknięta w Wielkiej Brytanii jedną z najważniejszych współczesnych artystek alternatywnego rocka. Zarówno ten, jak i kolejny album „One Breath” otrzymały między innymi nominacje do prestiżowej Mercury Music Prize. Od tamtego czasu współpracowała z legendami pokroju Briana Eno, Marianne Faithfull, Davida Byrne’a czy Briana Wilsona. Krytycy i fani zachwycili się nie tylko jej umiejętnościami kompozytorskimi, ale także gitarową wirtuozerią i niezwykle ekspresyjnymi występami na żywo. W 2018 roku Anna Calvi zaprezentowała swój trzeci album „Hunter” – wyjątkowo osobistą, oczyszczającą płytę, na której między innymi mierzy się z dotychczasowymi, stereotypowymi definicjami kobiecości i płci.

Kodaline

Jeden z najważniejszych irlandzkich zespołów ostatnich lat. Debiutancki album Kodaline „In a Perfect World” z 2013 roku z miejsca pojawił się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Zespół zbudował również silną pozycję w USA i w Europie. Drugi album Kodaline, „Coming Up for Air” ukazał się na początku 2015 roku i szybko powtórzył sukces debiutu. Latem 2016 roku ogromną popularnością cieszył się singiel „Raging” nagrany przez Kodaline wspólnie z norweskim producentem muzyki elektronicznej Kygo. Od tamtego czasu muzyka Kodaline nabrała elektronicznej mocy i brzmi bardzo przebojowo. Trzecia płyta „Politics of Living” została stworzona z plejadą producentów – guru muzyki pop Waynem Hectorem, Jonnym Cofferem (Beyonce, Emeli Sande, Naughty Boy) i Two Inch Punch (Rag ‘n’ Bone Man, Sam Smith).

REGULAR TICKETS już w sprzedaży (do 10.06 lub do wyczerpania puli) dostępne są na http://www.altersklep.pl.pl lub www.ebilet.pl

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 12:07 21-12-2018

Super 🙂 To już wiem gdzie……… ;p Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia 🙂

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 13:07 21-12-2018

Super 🙂 To już wiem gdzie……… ;p Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia 🙂

Odpowiedz

Oferta

Dobra zmiana w KWR w Orange na kartę

Piotr Domański Piotr Domański
19 grudnia 2018
Dobra zmiana w KWR w Orange na kartę

Konto Ważne Rok jest znane i lubiane. Nie dziwi mnie to i Was pewnie też nie. Zauważyliśmy jednak, że wielu zapomina o doładowaniu konta głównego po roku i 30 dniach, tylko przypomina sobie o nim, gdy telefon już całkiem zamilknie.. Potem przychodzi czas telefonów na infolinię i próśb o przywrócenie. Dlatego, by nieco ułatwić Wam (i sobie) życie przedłużyliśmy w usłudze Konto Ważne Rok okres, w którym możecie jedynie odbierać połączenia z 30 dni do 93 dni. Uznaliśmy, że jeżeli ktoś przez kwartał nie zauważy, że nie może odbierać połączeń to chyba naprawdę ten numer nie jest mu on potrzebny i nie będzie żałował jego utraty.

Od razu zaznaczam, zmiana nie działa wstecz – więc odpali się dopiero od kolejnej aktywacji Konta Ważnego Rok. Dla przypomnienia – by to zrobić wystarczy wysłać SMS o treści START pod numer 8002. Dla klientów z mniej niż 3 miesiącami stażu usługa kosztuje 3 zł, później jest darmowa. Pozwala ona na przedłużenie ważności środków na koncie głównym właśnie o rok, w czasie którego możecie dzwonić i odbierać telefony. Potem możecie przez kolejny kwartał wyłącznie odbierać telefony, chyba że doładujecie konto lub ponownie włączycie Konto Ważne Rok.

Komentarze


Sieć

Zajrzeliśmy do sieci rdzeniowej – Jak to działa #11

Piotr Domański Piotr Domański
17 grudnia 2018
Zajrzeliśmy do sieci rdzeniowej – Jak to działa #11

Nasza wspólna (bo macie przecież wpływ na tematy) seria minęła sprawnie pierwszą dziesiątkę i pędzi dalej przed siebie. Dzisiaj zajrzymy do sieci rdzeniowej – tej części  sieci, która jest unikalna właśnie dla nas – nikt w Polsce nie ma jej tak rozbudowanej jak Orange.

Sieć rdzeniowa to telekomunikacyjne autostrady, które docierają do wielu mniejszych i większych ośrodków miejskich. Pozwolę sobie nawet na stwierdzanie, że są takie węzły naszej sieci rdzeniowej, do których drogi szybkiego ruchu jeszcze nie docierają. Dane pędzą nimi z olbrzymimi prędkościami, rzędu setek Gb/s po jednym światłowodzie takiej sieci.

Temat Was zainteresował? Jeżeli tak, to zanim obejrzycie wideo przeczytajcie te dwa teksty  o sieci rdzeniowej (zwanej także szkieletową): „Sieć szkieletowa czyli jak działa IP network” i „Sieć szkieletowa – ROADM, czyli „autostrada” w sieci szkieletowej”.

Wyprawa do węzła sieci rdzeniowej w Katowicach

Jednym z takich węzłów są Katowice, gdzie wybraliśmy się, by pokazać czym dla Was jest ta sieć rdzeniowa i w jaki sposób pliki, filmy i inne dane płyną do Was. Począwszy od Waszych domów, przez kolejne etapy sieci dystrybucyjnej aż wreszcie do samego rdzenia. Ten rdzeń nie jest jakimś podziemny tunel niczym z filmu SF lecz po prostu zestawem szaf serwerowych i światłowodów. Cała magia leży w jego organizacji i zapewnieniu, by wszystko działało bez zarzutu.

W Katowicach koleżanki i koledzy każdego dnia ciężko pracują nad tą siecią. Jest tam centrum kontroli GNOC, podobne do tego, które pokazałem w jednym z wcześniejszych wideo, są zespoły pracujące nad jej utrzymaniem i rozwojem.

Zapraszam Was na spotkanie z nimi i wizyty w tym bardzo ciekawym miejscu.

Ogłoszenia organizacyjne

Do tej pory materiał publikowałem zawsze w połowie miesiąca. Jednak pojawiła się świetna seria Marty i by materiały wideo rozkładały się w miarę równomiernie w ciągu miesiąca dlatego już od stycznia seria „Jak to działa” będzie pojawiać się pod koniec miesiąca. Przyszły rok zamierzamy zacząć od sieci mobilnej, a później czeka Was (i nas) kilka ciekawych materiałów o światłowodzie. Będziemy jeździć po całej Polsce, by pokazać, że Orange i nasze usługi to nie tylko Warszawa i inne duże miasta.

P.S. na YouTube pojawiły się pytania o rurę na którą wskazuję w studzience. To mikrokanalizacja, którą biegną światłowody. Pisałem o niej w tekście o tym jak rewitalizujemy naszą sieć szkieletową.

Komentarze

Scroll to Top