Muzyka

Miasteczko festiwalowe za nami i …przed nami

28 czerwca 2016

Miasteczko festiwalowe za nami i …przed nami

Na każdym porządnym festiwalu ważne jest to, co na scenie. Ale nie bez znaczenia są atrakcje, jakie organizatorzy przygotwali dla festiwalowiczów pomiędzy koncertami. Dobre foodtruckowe jedzenie, charytatywny taniec, spotkania z artystami a nawet prawdziwą plażę w centrum miasta. To wszystko i wiele więcej mogliście zobaczyć na Orange Warsaw Festival 2016.

Ale to nie wszystko, bo przed nami, kolejny duży festiwal. Open’er Festival powered by Orange rusza w najbliższy czwartek. A będzie co robić pomiędzy koncertami: spektakle sztuki: „Zrób siebie”, „Samotność pól bawełnianych” i „Ewelina płacze”, wystawę we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, która prezentuje związki pomiędzy kulturą rave w latach 90. a sztuką współczesną w Polsce. Będzie można w Alterkinie obejrzeć film np o Bjork czy Ninie Simone. Nie przegapcie atrakcji na Open’er Festival powered by Orange. Szczegóły znajdziecie tu.

 

 

Udostępnij: Miasteczko festiwalowe za nami i …przed nami

Muzyka

Kaliber 44 na Orange Warsaw Festival 2016

21 czerwca 2016

Kaliber 44 na Orange Warsaw Festival 2016

Kaliber to legenda polskiej sceny hip-hopowej. I choć nie byli pierwsi, wnieśli bardzo dużo do tego nurtu w polskiej muzyce. Album  „Księga Tajemnicza. Prolog” był czymś zupełnie nowym i świeżym. Później stało się dużo dobrych i złych rzeczy, aż ostatnio Kaliber 44 w dwuosobowym składzie – AbradAb i Joka, czyli bracia Michał i Marcin Martenowie wystąpił w tym roku na Orange Warsaw Festival.
Miałem okazję porozmawiać z nimi przed  koncertem.  Było o spotkaniu po latach na płycie, inspiracjach i muzyce.

W sumie, to raczej powinniśmy zapowiadać już Opener, który w tym roku jest powered by Orange, lecz nagraliśmy dużo dobrego materiału w czasie Orange Warsaw Festival i chcemy się wszystkim z Wami podzielić.

Udostępnij: Kaliber 44 na Orange Warsaw Festival 2016

Informacje prasowe

Baw się w Orange Strefie na Orange Warsaw Festival 2016

24 maja 2016

Baw się w Orange Strefie na Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival 2016 to przede wszystkim muzyka na żywo w wykonaniu artystów z całego świata. Ale to wydarzenie, które łączy ludzi także pomiędzy koncertami. Na terenie festiwalu stanie więc Orange Strefa. Miejsce, gdzie będzie można potańczyć w rytmie charytatywnego silent disco, przyłączyć się do akcji recyklingu telefonów, odpocząć, naładować telefon i kupić festiwalowe gadżety.

Po raz kolejny fani muzyki będą mogli wziąć udział w charytatywnym silent disco. Za każdą minutę tańca w #RytmPomagania Fundacja Orange przekaże złotówkę na naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Im więcej wytańczonych minut, tym więcej środków na rozwój młodych talentów.

Nieużywany już telefon komórkowy może pomóc. W jaki sposób? Wystarczy przynieść go do strefy Orange Recykling i przekazać do wyceny, a jego wartość wesprze dobry cel Fundacji Orange: naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Jeśli okaże się, że telefon nie ma wartości, to Orange Polska przekaże 5 zł na ten cel.  Każdy telefon to także szansa na wygranie jednego z dwóch smartfonów iPhone 6. Aby go zdobyć, należy przekazać co najmniej jeden telefon komórkowy oraz wziąć udział w grze konkursowej  udostępnionej na tablecie na stoisku Orange Recykling.

Każdy, kto przyniesie dwa i więcej telefonów, otrzyma nagrody dodatkowe: okulary przeciwsłoneczne (za 2 oddane telefony), power bank od Orange Energia (za 3 oddane telefony), zabezpieczenie smartfona niepękającym szkłem hybrydowym Flexibleglass firmy 3 mk (za 4 oddane telefony). Liczba nagród każdego dnia jest ograniczona.

Orange kolejny rok promuje ideę recyklingu telefonów i zachęca gości festiwalowej Orange Strefy do włączenia się w działania proekologiczne. Wszystkie telefony zostaną przekazane do recyklingu, dzięki czemu zyska środowisko naturalne.

Dużo pozytywnej energii można wykorzystać ładując swój telefon. Wystarczy zaszaleć na energy dance floor w strefie Orange Energia. Na obrazie z kamer termowizyjnych będzie można zobaczyć swój taniec, jednocześnie ładując telefon w przeznaczonych do tego darmowych ładowarkach.

Warto przedłużyć koncertowy klimat, kupując festiwalowe gadżety, idealne dla każdego fana muzyki w plenerze. Można będzie kupić m.in. powerbank, matę czy plecak. Festiwalowe pamiątki można uwiecznić na zdjęciu w przygotowanej fotobudce lub zrobić selfie z Orange Warsaw Festival i wrzucić je do sieci, wykorzystując do tego aplikację Orange Warsaw Festival 2016 oraz bezpłatne wi­fi, dostarczone dzięki szybkiemu światłowodowi Orange. Za zakupy w festiwalowym sklepiku, który będzie czynny każdego dnia od 15.00 do ostatniego koncertu, można płacić kartą.

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na światowym poziomie. 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu zagrają między innymi: Lana Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, Tom Odell, MØ i Daughter. Festiwal potrwa 2 dni, a na dwóch scenach wystąpią artyści z całego świata.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Baw się w Orange Strefie na Orange Warsaw Festival 2016

Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

17 maja 2016

Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

Dziewiąta edycja Orange Warsaw Festival 2016 jest wydarzeniem dla wszystkich fanów dobrej muzyki, także tych ze szczególnymi potrzebami. Dla nich właśnie przygotowana została specjalna kategoria biletów D uprawniających do skorzystania ze wszystkich udogodnień dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami, m.in. wejścia na imprezę z osobą wspierającą, skorzystania z miejsca parkingowego oraz zabawy na specjalnych platformach w pobliżu scen.

Fani muzyki z niepełnosprawnościami niekiedy potrzebują szczególnych udogodnień gwarantujących bezpieczny i komfortowy udział w wydarzeniu. Tak będzie po raz kolejny podczas Orange Warsaw Festival – największego miejskiego festiwalu bez barier, który odbędzie się 3 i 4 czerwca. Idea zapewnienia dostępności dla wszystkich fanów jest realizowana przez Orange Polska od kilku lat. Chcemy, by Orange Warsaw Festival 2016 był festiwalem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Zależy nam, żeby wszystkie wydarzenia sponsorowane przez Orange były dostępne dla każdego. – mówi Anna Kowalik-Mizgalska, odpowiedzialna za CSR i sponsoring w Orange Polska.

W tym roku miejsce festiwalu zostało przeniesione na utwardzoną część Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, co z pewnością ułatwi poruszanie się osobom na wózkach, a dodatkowo ułożone utwardzenia pomogą dotrzeć poprzez tereny zielone m.in. do stref gastronomicznych.

Listę przyjaznych rozwiązań otwiera bilet kategorii D, umożliwiający wejście na teren festiwalu osobie z niepełnosprawnością wraz z towarzyszem. Kategoria D uprawnia również do skorzystania z dedykowanego parkingu (pod warunkiem posiadania ważnej Karty Parkingowej oraz zakupu biletu parkingowego) oraz skorzystania z platform ustawionych przy obu scenach – ORANGE STAGE oraz WARSAW STAGE – na których wraz osobami wspierającymi będą mogli wygodnie i bezpiecznie się bawić.

Osoby nie posiadające Karty Parkingowej będą mogły skorzystać z parkingu typu Kiss & Ride, dzięki czemu będą mogły zostać podwiezione blisko wejścia na teren festiwalu. Ci, którzy przyjadą komunikacją miejską, będą miały do dyspozycji transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Służewieckiego do bramek wejściowych na teren festiwalu. W poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej czy dotarciu na platformy pomogą przeszkoleni wolontariusze Fundacji Orange.

W Punkcie Obsługi Priorytetowej, który znajdzie się przed bramkami wejściowymi na festiwal, obok kasy, będzie  można otrzymać wszystkie informacje o dostępnych rozwiązaniach, obejrzeć mapę z naniesionymi udogodnieniami, a także uzyskać fachową pomoc i asystę wolontariuszy. Tu będzie również możliwość zdalnego połączenia z tłumaczem Polskiego Języka Migowego.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale także scenografia, światła i wyjątkowe wrażenia wizualne, które chcemy udostępniać również osobom z dysfunkcjami wzroku. Dlatego codziennie audiodeskrybowane będą dwa ostatnie koncerty na Orange Stage na częstotliwości 91,5 FM. Sygnał radiowy dotrze do wszystkich miejsc wokół sceny głównej. Usługa będzie darmowa i aby z niej skorzystać, wystarczy posiadać radio, np. w telefonie komórkowym. Nowością w tym roku jest działające przez całą imprezę Radio Festiwalowe. O każdej pełnej godzinie i co 30 minut będzie podawało dokładną aktualizację line-upu oraz relacjonowało, jakie inne wydarzenia odbywają się na terenie festiwalu.

Także osoby słabosłyszące i niesłyszące będą mogły liczyć na wsparcie podczas Orange Warsaw Festival 2016. Przy każdej ze scen oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej zostanie zainstalowana pętla indukcyjna. Teren działania pętli zostanie czytelnie oznaczony piktogramem.

Wszystkie szczegóły dotyczące udogodnień i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie internetowej http://orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. W dedykowanej zakładce znajdują się kompleksowe i przydatne informacje, m.in. poradnik dla osób z ograniczoną mobilnością, w którym można znaleźć informacje dotyczące dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec transportem publicznym, dostępność przystanków autobusowych na trasie dojazdu, oraz aktualności o utrudnieniach w okolicy. Trwają prace nad wdrożeniem wszystkich rozwiązań, aby strona internetowa była w pełni dostępna.

W przygotowaniu koncepcji oraz realizacji udogodnień dedykowanych poszczególnym grupom osób z niepełnosprawnościami pomagają sprawdzeni partnerzy: Fundacja Polska Bez Barier, Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Fundacja Widzialni i Fundacja Orange.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

Informacje prasowe

Ekologiczny Orange Warsaw Festival 2016

13 maja 2016

Ekologiczny Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival 2016, który odbędzie się 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec, będzie zorganizowany z troską o środowisko naturalne. Wszystkim uczestnikom proponujemy zaangażowanie się w działania proekologiczne takie jak: recykling telefonów czy selektywną zbiórkę odpadów.

Stary, nieużywany już telefon komórkowy może pomóc. W jaki sposób? Wystarczy przynieść go do strefy Orange Recykling na Orange Warsaw Festival i przekazać do wyceny, a jego wartość wesprze dobry cel Fundacji Orange: naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Jeśli okaże się, że telefon nie ma wartości, to Orange Polska przekaże 5 zł na ten cel.  Każdy telefon to także szansa na wygranie smartfona iPhone 6 i otrzymanie nagród dodatkowych. Im więcej telefonów zostanie przekazanych, tym więcej   nagród będzie można odebrać, m.in. okulary przeciwsłoneczne, power banki, zabezpieczenia smartfona szkłem hybrydowym 3 MK. Liczba nagród jest ograniczona każdego dnia, a szczegóły można znaleźć na stronie www.orangewarsawfestival.pl/orange-strefa/‎. Wszystkie telefony zostaną przekazane do recyklingu, dzięki czemu zyska środowisko naturalne.

Podczas festiwalu będzie również prowadzona zbiórka odpadów powstałych podczas montażu i demontażu infrastruktury festiwalowej oraz w strefach gastronomicznych. Kolejny raz będzie można także włączyć się do selektywnej zbiórki odpadów. Fani, którzy przyniosą do Eko-punktu 50 kubków zebranych na terenie festiwalu, będą mogli wymienić je na bidony wielokrotnego użytku. Tutaj także przy pomocy belownicy będą zgniatane plastikowe odpady, dzięki czemu zmniejszą swoją objętość. W ten sposób ograniczona zostanie liczba transportów odpadów i tym samym emisja dwutlenku węgla.

Na festiwalu fani będą mieli okazję dowiedzieć się, jak zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko, dlaczego warto odzyskiwać odpady wtórne oraz nauczyć się, jak m.in. z butelek PET zrobić użyteczne przedmioty. Do włączania się w ekologiczne działania na terenie festiwalu zachęcać będzie grupa wyspecjalizowanych eko-patroli – wolontariuszy Fundacji Orange. Po zakończeniu festiwalu z banerów wykorzystanych do zbudowania  Strefy Orange  zostaną uszyte trwałe, praktyczne i oryginalne torby wielokrotnego użytku.

Działania w obszarze ochrony środowiska na Orange Warsaw Festival wynikają ze strategii CSR Orange Polska. Firma podejmuje m.in. zobowiązanie dotyczące odzyskiwania i recyklingu używanych telefonów komórkowych z rynku.
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: Ekologiczny Orange Warsaw Festival 2016

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej