Informacje prasowe

Zmiany w kierownictwie Orange Polska od 1 września

23 maja 2023

Zmiany w kierownictwie Orange Polska od 1 września

1 września 2023 r. Julien Ducarroz, po zaakceptowaniu przez tamtejszą Radę Dyrektorów, obejmie stanowisko prezesa Orange Romania. Z początkiem września prezeską Orange Polska zostanie Liudmila Climoc.

W ciągu siedmiu lat jej prezesury, Liudmila i jej zespół w Rumunii zrealizowali wiele innowacyjnych projektów, takich jak uruchomienie usług 5G, wykazując się kreatywnością, entuzjazmem i niesłabnącą energią. Co ważniejsze, Ludmila przeprowadziła transformację Orange Romania z operatora komórkowego w operatora konwergentnego. Jest przywódczynią o wysokich kompetencjach i jestem przekonana, że jest w stanie zapewnić zrównoważony wzrost i kontynuować misję Juliena w Polsce – powiedziała Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, wiceprezeska Grupy Orange odpowiedzialna za Europę (poza Francją). – Dzięki swojej pasji i umiejętnościom Julien dokonał ważnej zmiany w Orange Polska. Opracował strategię na niespokojne czasy i osiągnął wyniki finansowe i komercyjne znacznie powyżej oczekiwań, co pozwoliło firmie na rozwój i umocnienie pozycji rynkowej pomimo płynących z otoczenia przeciwności. Dziękuję Julienowi za prowadzenie zespołu Orange Polska z dobrą energią przez trudny czas pandemii i poważnych zawirowań w geopolityce i w otoczeniu makroekonomicznym, wynikających z wojny w Ukrainie. Jestem przekonana, że równie skutecznie poradzi sobie z wyzwaniami w Bukareszcie – dodała.

Orange Polska będzie trzecim krajem Grupy Orange, w którym Liudmila Climoc obejmie stanowisko prezeski zarządu. Climoc posiada 25 lat doświadczenia w telekomunikacji. W 2008 r. została prezeską Orange Moldova, a od 2016 kieruje Orange Romania. W trakcie jej kadencji Orange Romania przeszedł kompleksową transformację ze spółki działającej wyłącznie na rynku telefonii komórkowej w operatora w pełni konwergentnego, która rozpoczęła się w 2016 roku wraz z uruchomieniem pierwszych usług pakietowych dla klientów indywidualnych i była kontynuowana wraz z rozwojem zasięgu światłowodów. W 2021 roku firma przyspieszyła realizację strategii konwergentnej, nabywając większościowy pakiet akcji Orange Romania Communications (poprzednio Telekom Romania Communications). Dziś oferuje usługi konwergentne i zintegrowane rozwiązania cyfrowe zarówno klientom indywidualnym, jak i lokalnym firmom.

Koncentrując się na innowacjach, Liudmila Climoc i jej zespół zapewnili klientom rumuńskiego Orange dostęp do najnowszych technologii i usług oraz umożliwili rozwój złożonego lokalnego ekosystemu 5G od Orange. Rumunia jest pierwszym krajem w Grupie Orange, który uruchomił 5G. Operator otworzył dwa laboratoria 5G w głównych miastach, które działają jako centra innowacji dla społeczności badawczej i startupowej, a rozwiązania Orange ICT przyczyniają się do rozwoju dużych projektów i do transformacji cyfrowej firm w Rumunii. Pod kierownictwem Climoc cyfrowa linia biznesowa Orange Romania została skonsolidowana, m.in. dzięki wprowadzeniu w 100% cyfrowej oferty YOXO, popularnej wśród klientów. Dzięki skupieniu się na doświadczeniach klientów i najwyższej jakości łączności, Orange Romania jest obecnie siecią nr 1 z najszybszą stacjonarną i mobilną siecią 5G, umacniając swoją wiodącą pozycję na rynku.

Po trzech latach spędzonych w Polsce z powodów osobistych wracam do Rumunii. Znam Liudmilę bardzo dobrze i jestem przekonany, że wraz z zespołem Orange Polska poprowadzi firmę na ścieżce dalszego zrównoważonego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Julien Ducarroz jest prezesem Orange Polska S.A. od 1 września 2020 roku. Pod jego kierownictwem firma ogłosiła i wdrożyła strategię .Grow. Wykorzystując siłę core businessu, innowacyjny rozwój cyfrowy i transformację wewnętrzną z silnym naciskiem na odpowiedzialność klimatyczną, strategia już na półmetku zaowocowała przyspieszeniem wzrostu sprzedaży i zysków firmy oraz wzmocnieniem pozycji rynkowej operatora. Podczas jego kadencji Orange Polska zrealizował swój flagowy projekt infrastrukturalny – sprzedaż 50% akcji w hurtowym operatorze światłowodowym Światłowód Inwestycje – który zapewnił dalszą ekspansję zasięgu światłowodowego, wzmocnił bilans spółki i przyczynił się do walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce. Operator uruchomił pierwsze w Polsce sieci kampusowe 5G u klientów, tworząc mocne fundamenty pod dalszy rozwój sieci piątej generacji. W ciągu ostatnich 3 lat Orange Polska stał się wiodącym dostawcą Smart City w Polsce i ugruntował swoją pozycję na rynku hurtowym. Orange Flex stał się pierwszą na polskim rynku zeroemisyjną usługą telekomunikacyjną, a firma zrealizowała swoje ambicje klimatyczne co najmniej 65% OZE w miksie energetycznym na 2 lata przed założonym terminem.

W trakcie swojej kadencji Julien z nawiązką zrealizował plan, który przedstawił obejmując stery w Orange Polska. Przestawił firmę na nowe tory, wprowadzając bardziej zwinny i elastyczny model pracy, niezbędny w dzisiejszych realiach. A przede wszystkim – jest inspirującym liderem, na którego pomysłach możemy dalej budować – powiedział Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

 

Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
Twitter: @RzecznikOrange
www.biuroprasowe.orange.pl

Udostępnij: Zmiany w kierownictwie Orange Polska od 1 września

Informacje prasowe

Rada Fundacji Orange powołała Ewę Krupę na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji Orange

26 października 2015

Rada Fundacji Orange powołała Ewę Krupę na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji Orange

Ewa Krupa wygrała konkurs i została nową prezes Fundacji Orange. Z organizacją jest związana od momentu jej utworzenia w 2005 roku i przez cały ten czas była jej dyrektorem. Od wielu lat angażuje się w prowadzenie projektów społecznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju nowoczesnych metod kształcenia dzieci i młodzieży, a także wzmacniania społeczeństwa informacyjnego. Aktywnie uczestniczy też w inicjatywach podnoszących standardy działania fundacji korporacyjnych – zakładanych przez firmy. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2013 roku pełni rolę Przewodniczącej Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe polskie fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność grantodawczą. W styczniu 2014 roku została Wiceprzewodniczącą Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zainicjowanej przez Lidera Cyfryzacji. W skład Porozumienia wchodzą instytucje, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe, które zadeklarowały aktywny udział w prowadzeniu projektów na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych Polaków.

26 października Ewa Krupa przejęła obowiązki Prezesa Fundacji Orange od Konrada Ciesiołkiewicza, który pełnił  tę rolę tymczasowo od marca tego roku, łącząc ją ze swoim pierwotnym stanowiskiem dyrektora komunikacji korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Fundacja Orange została powołana w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych, jest jedyną fundacją korporacyjną wśród telekomów w Polsce, a swoje działania skupia głównie na wzmacnianiu cyfrowych kompetencji Polaków. Prowadzi autorskie programy społeczne i edukacyjne, w ramach których nauczyła ponad 30 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wsparła powstanie narzędzi ochrony on-line i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży. Wyposażyła w bezpłatny internet 3,5 tys. bibliotek publicznych i 10 tys. szkół, wspomogła 1000 szpitali, ponad 900 organizacji w Polsce oraz 3 tys. dzieci z wadą słuchu. Wyposaża i pomaga prowadzić multimedialne pracownie w małych miastach i wsiach. We wrześniu 2015 w związku z jubileuszem 10lecia otworzyła nowy program na rzecz świetlic szkolnych – MegaMisja. Działanie organizacji jest częścią strategii społecznej odpowiedzialności Orange.
Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange 

Udostępnij: Rada Fundacji Orange powołała Ewę Krupę na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji Orange

Informacje prasowe

Bruno Duthoit prezesem Orange Polska

19 września 2013

Bruno Duthoit prezesem Orange Polska

Rada Nadzorcza powołała dziś Bruno Duthoit na stanowisko prezesa Orange Polska. Zgodnie z zapowiedzią, zmiana w zarządzie Orange Polska została przeprowadzona w formie sukcesji, zapewniając maksymalną ciągłość w realizacji celów biznesowych firmy. Dotychczasowy prezes Orange Polska, Maciej Witucki został powołany na przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy.

Bruno Duthoit jest absolwentem Politechniki Paryskiej oraz francuskiej Krajowej Wyższej Szkoły Telekomunikacji (École Nationale Supérieure des Télécommunications).

Karierę zawodową rozpoczął jako inżynier w spółce France Télécom S.A. (obecnie Orange S.A.). Wkrótce awansował na stanowisko zastępcy dyrektora regionalnego ds. inwestycji sieciowych w Regionie Dolnej Normandii, które zajmował do 1983 roku. Przez następne sześć lat piastował kierownicze stanowiska w administracji publicznej, w Międzyresortowej Delegaturze ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego (DATAR), na szczeblu regionalnym i krajowym. W 1991 roku powrócił do Orange S.A., stając na czele przedstawicielstwa Grupy w Czechach i Słowacji.

W latach 1996-2013, był prezesem lub członkiem zarządu szeregu zagranicznych spółek zależnych Grupy, w tym między innymi prezesem Orange Slovensko (1996-1999), Orange Moldova (2006-2008), Orange Armenia (2008-2012) oraz Ethiotelecom w Etiopii (2012-2013). Od 2001 do 2006 roku był członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej, odpowiadając za szeroki wachlarz zagadnień: od transformacji poprzez sprzedaż, marketing i obsługę klientów po strategię i inwestycje.

Zdjęcia do pobrania

***

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
tel: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Bruno Duthoit prezesem Orange Polska

Odpowiedzialny biznes

Orzełek nie poleci do Wilanowa

12 grudnia 2012

Orzełek nie poleci do Wilanowa

1 września 2023 r. Julien Ducarroz, po zaakceptowaniu przez tamtejszą Radę Dyrektorów, obejmie stanowisko prezesa Orange Romania. Z początkiem września prezeską Orange Polska zostanie Liudmila Climoc.

W ciągu siedmiu lat jej prezesury, Liudmila i jej zespół w Rumunii zrealizowali wiele innowacyjnych projektów, takich jak uruchomienie usług 5G, wykazując się kreatywnością, entuzjazmem i niesłabnącą energią. Co ważniejsze, Ludmila przeprowadziła transformację Orange Romania z operatora komórkowego w operatora konwergentnego. Jest przywódczynią o wysokich kompetencjach i jestem przekonana, że jest w stanie zapewnić zrównoważony wzrost i kontynuować misję Juliena w Polsce – powiedziała Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, wiceprezeska Grupy Orange odpowiedzialna za Europę (poza Francją). – Dzięki swojej pasji i umiejętnościom Julien dokonał ważnej zmiany w Orange Polska. Opracował strategię na niespokojne czasy i osiągnął wyniki finansowe i komercyjne znacznie powyżej oczekiwań, co pozwoliło firmie na rozwój i umocnienie pozycji rynkowej pomimo płynących z otoczenia przeciwności. Dziękuję Julienowi za prowadzenie zespołu Orange Polska z dobrą energią przez trudny czas pandemii i poważnych zawirowań w geopolityce i w otoczeniu makroekonomicznym, wynikających z wojny w Ukrainie. Jestem przekonana, że równie skutecznie poradzi sobie z wyzwaniami w Bukareszcie – dodała.

Orange Polska będzie trzecim krajem Grupy Orange, w którym Liudmila Climoc obejmie stanowisko prezeski zarządu. Climoc posiada 25 lat doświadczenia w telekomunikacji. W 2008 r. została prezeską Orange Moldova, a od 2016 kieruje Orange Romania. W trakcie jej kadencji Orange Romania przeszedł kompleksową transformację ze spółki działającej wyłącznie na rynku telefonii komórkowej w operatora w pełni konwergentnego, która rozpoczęła się w 2016 roku wraz z uruchomieniem pierwszych usług pakietowych dla klientów indywidualnych i była kontynuowana wraz z rozwojem zasięgu światłowodów. W 2021 roku firma przyspieszyła realizację strategii konwergentnej, nabywając większościowy pakiet akcji Orange Romania Communications (poprzednio Telekom Romania Communications). Dziś oferuje usługi konwergentne i zintegrowane rozwiązania cyfrowe zarówno klientom indywidualnym, jak i lokalnym firmom.

Koncentrując się na innowacjach, Liudmila Climoc i jej zespół zapewnili klientom rumuńskiego Orange dostęp do najnowszych technologii i usług oraz umożliwili rozwój złożonego lokalnego ekosystemu 5G od Orange. Rumunia jest pierwszym krajem w Grupie Orange, który uruchomił 5G. Operator otworzył dwa laboratoria 5G w głównych miastach, które działają jako centra innowacji dla społeczności badawczej i startupowej, a rozwiązania Orange ICT przyczyniają się do rozwoju dużych projektów i do transformacji cyfrowej firm w Rumunii. Pod kierownictwem Climoc cyfrowa linia biznesowa Orange Romania została skonsolidowana, m.in. dzięki wprowadzeniu w 100% cyfrowej oferty YOXO, popularnej wśród klientów. Dzięki skupieniu się na doświadczeniach klientów i najwyższej jakości łączności, Orange Romania jest obecnie siecią nr 1 z najszybszą stacjonarną i mobilną siecią 5G, umacniając swoją wiodącą pozycję na rynku.

Po trzech latach spędzonych w Polsce z powodów osobistych wracam do Rumunii. Znam Liudmilę bardzo dobrze i jestem przekonany, że wraz z zespołem Orange Polska poprowadzi firmę na ścieżce dalszego zrównoważonego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Julien Ducarroz jest prezesem Orange Polska S.A. od 1 września 2020 roku. Pod jego kierownictwem firma ogłosiła i wdrożyła strategię .Grow. Wykorzystując siłę core businessu, innowacyjny rozwój cyfrowy i transformację wewnętrzną z silnym naciskiem na odpowiedzialność klimatyczną, strategia już na półmetku zaowocowała przyspieszeniem wzrostu sprzedaży i zysków firmy oraz wzmocnieniem pozycji rynkowej operatora. Podczas jego kadencji Orange Polska zrealizował swój flagowy projekt infrastrukturalny – sprzedaż 50% akcji w hurtowym operatorze światłowodowym Światłowód Inwestycje – który zapewnił dalszą ekspansję zasięgu światłowodowego, wzmocnił bilans spółki i przyczynił się do walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce. Operator uruchomił pierwsze w Polsce sieci kampusowe 5G u klientów, tworząc mocne fundamenty pod dalszy rozwój sieci piątej generacji. W ciągu ostatnich 3 lat Orange Polska stał się wiodącym dostawcą Smart City w Polsce i ugruntował swoją pozycję na rynku hurtowym. Orange Flex stał się pierwszą na polskim rynku zeroemisyjną usługą telekomunikacyjną, a firma zrealizowała swoje ambicje klimatyczne co najmniej 65% OZE w miksie energetycznym na 2 lata przed założonym terminem.

W trakcie swojej kadencji Julien z nawiązką zrealizował plan, który przedstawił obejmując stery w Orange Polska. Przestawił firmę na nowe tory, wprowadzając bardziej zwinny i elastyczny model pracy, niezbędny w dzisiejszych realiach. A przede wszystkim – jest inspirującym liderem, na którego pomysłach możemy dalej budować – powiedział Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

 

Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
Twitter: @RzecznikOrange
www.biuroprasowe.orange.pl

Udostępnij: Orzełek nie poleci do Wilanowa

Odpowiedzialny biznes

Lato – to już jest koniec

26 września 2012

Lato – to już jest koniec

Grzegorz Lato nie będzie rzadził polską piłką od listopada br. W ostatniej chwili wycofał sie z wyborów, jak mówił „dla dobra polskiej piłki”, a jak mówi Kazimierz Greń, prezes podkarpackiego Związku, i w sumie otwarcie wszyscy potwierdzają, dlatego, że nie zebrał nawet 15 głosów poparcia dających mu prawo do startu w wyborach. Jest to więc nie przegrana  – ale totalna klęska. A jeszcze niedawno Lato deklarował  po przegranej w Euro 2012,  że do dymisji się nie poda.


Za chwilę pojawi się wiele podsumowań czteroletniej kadencji  i nie ma co ukrywać nie będzie tam wiele pozytywów. W sumie większość na gorąco pamięta, o dziesiątkach gaf  typu „na setkę trzy sekundy” czy „jak Ukraina nie da rady to zorganizujemy Euro 2012 choćby z Niemcami”. Mamy w pamięci taśmy Kulikowskiego, karty kibica, aferę z orzełkiem na koszulkach, która zjednoczyły przeciw tej decyzji praktycznie wszystkich Polaków. Mamy wreszcie klęskę na Euro i na świeżo kłopoty z rozegraniem meczu reprezentacji  – odwołany wczoraj mecz w Bydgoszczy.  Szersze podsumowanie – czyli 53 punkty jak zapamiętamy tę prezesurę znalazłem poniżej. Ciekawe co o tym sądzicie i jak Wy zapamiętaliście tę prezesurę?

https://www.facebook.com/cafefutbolfp/posts/285272058240812

Odejście Grzegorza Laty daja szanse na zmiany i to dość radykalne w Związku. Ale z drugiej strony może też dojść do kontynuacji obecnej lini Związku. Pytanie, kto z tych którzy najprawdopodobniej zebrali 15 głosów zostanie nowym szefem polskiej piłki. Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina, Edward Potok to obecnie najpoważniejsi, choć jeszcze nie ostatecznie potwierdzeni kandydaci. Dziś nikt niejsze nie jest w stanie ocenić kto ma z nich największe szanse.

Udostępnij: Lato – to już jest koniec

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej