Informacje prasowe

Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

13 stycznia 2015

Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

Mieszkańcy 22 miejscowości, w których nie ma na co dzień kin, w styczniu będą mogli obejrzeć najgłośniejsze obecnie tytuły: „Idę” – polskiego kandydata do Oscara, ekranizację bestsellerowego kryminału „Ziarno prawdy”, „Carte blanche” – film oparty na prawdziwej historii, „Hiszpankę” – fantazyjną megaprodukcję inspirowaną Powstaniem Wielkopolskim oraz dwie polskie komedie „Pani z przedszkola” i „Dzień dobry, kocham Cię”. W repertuarze Kina Orange znalazły się też dwie zagraniczne premiery: „Bezwstydny Mortdecai” i „Paddington”.

Z nowym rokiem Kino Orange kontynuuje trasę promując polskie kino i pokazując najlepsze tytuły filmowe z całego świata. W minionym roku aż 11 pozycji z repertuaru stanowiły rodzime produkcje – wśród nich znalazły się kopropdukcje Orange i jednocześnie największe hity 2014 roku: „Bogowie”, „Miasto 44”, „Jack Strong” i „Obywatel”. W zeszłym roku to największe kino objazdowe w Polsce odwiedziło wszystkie 16 województw, a w kolejnych odwiedzanych miejscowościach otworzyły się kina stacjonarne: do m.in. Drawska Pomorskiego, Tczewa, Złocieńca i Pyrzyc dołączyły Lidzbark Warmiński i Zduńska Wola.

Początek 2015 roku obfituje w wiele wyczekiwanych premier, które pokazywane będą także podczas styczniowej trasy Kina Orange. Zobaczyć będzie można najnowszą kreację Johnny’ego Deppa, który wciela się w tytułową rolę w komedii akcji „Bezwstydny Mortdecai”. Jednemu z najbardziej charyzmatycznych hollywoodzkich aktorów na planie towarzyszą m.in. Gwyneth Paltrow oraz Ewan McGregor. Fabuła toczy się wokół kradzieży bardzo cennego obrazu i pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Druga światowa premiera w Kinie Orange to „Paddington” – zrealizowana z rozmachem ekranizacja przygód najsłynniejszego niedźwiadka świata. Szalone przygody misia Paddingtona bawią całe pokolenia od 1958 roku, kiedy powołany został do życia jako główny bohater książki Michaela Bonda. Pełnometrażowej ekranizacji podjął się producent filmów o Harrym Potterze, a w polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Artura Żmijewskiego, Maję Ostaszewską oraz Jolantę Fraszyńską.

Wśród premierowych tytułów znalazła się wyczekiwana ekranizacja drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”. Najnowszy film Borysa Lankosza to wciągająca intryga, mocne wrażenia oraz gwiazdorska obsada: w główną rolę, prokuratora Teodora Szackiego, wcielił się Robert Więckiewicz, na planie towarzyszą mu Jerzy Trela, Magdalena Walach oraz izraelski aktor Zohar Strauss. Kolejna premiera to „Carte blanche” – poruszający scenariusz filmu oparty został na autentycznej historii lubelskiego nauczyciela, który pewnego dnia traci wzrok. Mimo tego nie poddaje się i stara się żyć jak dawniej, nadal ucząc młodzież historii. W główną rolę wcielił się Andrzej Chyra, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów, obok którego w filmie wystąpili też m.in. uczniowie lubelskiego liceum. Bardzo ciekawą pozycją w styczniowym repertuarze jest też „Hiszpanka”. Do tej potężnej produkcji, której fantazyjny scenariusz zainspirowany został wydarzeniami Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku, zaangażowana została międzynarodowa obsada aktorska: w roli Ignacego Paderewskiego wystąpił Jan Frycz, a w Dr Abuse wcielił się ekscentryczny hollywoodzki aktor Crispin Glover. Obok nich na ekranie pojawią się m.in. Jakub Gierszał, Florence Thomassin oraz Magdalena Popławska. Oprócz wymienionych tytułów widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwie polskie komedie: pełną inteligentnego humoru „Panią z przedszkola” w gwiazdorskiej obsadzie oraz romantyczną historię pod tytułem „Dzień dobry, kocham Cię”.

Styczeń w branży filmowej jest wyjątkowy, bo to właśnie w tym miesiącu ogłaszane są ostateczne nominacje do Oscarów oraz następuje rozdanie Złotych Globów. Nagrodzona już ponad 60 razy na całym świecie „Ida” Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara oraz została nominowana do Złotych Globów. Film, który wyświetlany będzie na specjalnych pokazach Kina Orange w styczniu, opowiada historię wychowującej się od urodzenia w zakonie młodej siostry zakonnej Anny. Tuż przed przyjęciem święceń Anna poznaje swoją ciotkę Wandę Gruz (nagrodzona kilkakrotnie za tę rolę Agata Kulesza), od której dowiaduje się, że jej rodzice byli Żydami a ona sama nazywa się Ida Lebenstein. Ten minimalistyczny czarno biały obraz poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Jest wspólnym dziełem mieszkającego w Wielkiej Brytanii Pawła Pawlikowskiego oraz Rebecki Lenkiewicz.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

Informacje prasowe

„Kamienie na szaniec” głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

7 marca 2014

„Kamienie na szaniec” głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

Aż trzy premierowe tytuły znalazły się w wiosennej trasie Kina Orange – największego kina objazdowego w Polsce. Od 8 marca mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin, będą mogli zobaczyć jedną z najważniejszych polskich produkcji tego roku, „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Kolejne premierowe hity to „Akademia wampirów”, nowy film producentów „Transformers” oraz amerykańska mega produkcja „300: Początek imperium”, w spektakularnej wersji 3D. W marcu Kino Orange kontynuuje także wyświetlanie filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. Z kolei na najmłodszych widzów czekają dwie animacje: „Piłkarzyki rozrabiają” oraz „Skubani” – obie w wersji 3D.

Kamienie na szaniec” to filmowa wersja powieści Aleksandra Kamińskiego.  Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Bohaterowie Szarych Szeregów: Rudy, Zośka, Alek byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec… W rolach głównych występują utalentowani młodzi aktorzy – Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel.

„Akademia wampirów” to film producentów „Transformers” i reżysera komedii „Wredne dziewczyny”. Jest opowieścią o przygodach i miłosnych perypetiach dwóch nietypowych nastolatek. W roli dyrektorki szkoły występuje była dziewczyna Jamesa Bonda – Olga Kurylenko, w postaci przyjaciółek wcieliły się Lucy Fry i Zoey Deutch („Piękne istoty”). Z kolei „300: Początek imperium” 3D to sequel wielkiego przeboju kinowego „300”. Film przedstawia przyczyny wybuchu wojen perskich i skupia się na bitwach stoczonych pod Maratonem i Artemizjonem. Filmu powstał na postawie powieści graficznej Franka Millera. Za reżyserię adaptacji odpowiada Noam Murro, a za produkcję – Zack Snyder, reżyser pierwszego filmu.

8 marca Kino Orange po raz pierwszy zawita do miejscowości Kozienice. Jednym z zaprezentowanych tego dnia filmów będzie polska komedia „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, w którym główną rolę zagrała Katarzyna Maciąg, rodowita kozieniczanka. Po projekcji filmu aktorka spotka się z widzami ze swojej rodzinnej miejscowości aby porozmawiać o pracy na planie zdjęciowym.

Kino Orange prowadzi przedsprzedaż online. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.

* * * *
Kino Orange, najlepiej zaprojektowana usługa roku w konkursie Dobry Wzór 2013, to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie 1. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem.

Partner Technologiczny Kina Orange: NEC Display Solutions Europe GmbH. Patroni medialni: TVP Info, miesięcznik KINO, serwis filmowy STOPKLATKA.PL, portal WP.pl

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: „Kamienie na szaniec” głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

Informacje prasowe

Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

7 lutego 2014

Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

Kino Orange rusza w lutową trasę, podczas której zaprezentuje najnowsze polskie produkcje. Pierwsza to „Jack Strong” – sensacyjna opowieść o najsłynniejszym polskim szpiegu. Drugi film to „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, świetna propozycja na walentynki. W lutowym repertuarze nie zabraknie również oscarowych hitów – „American Hustle” i „Wilk z Wall Street”

Najnowsze kinowe propozycje zobaczą mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Na ekranie największego w Polsce objazdowego kina wyświetlony będzie najnowszy film Władysława Pasikowskiego – „Jack Strong”. Druga nowość, to komedia o poszukiwaniu miłości w wielkim mieście –  „Facet (nie)potrzebny od zaraz”. Ponadto w lutowej trasie kontynuowane będą projekcje filmu Wojtka Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Plejadę polskich gwiazd młodego pokolenia m.in. Katarzynę Maciąg i Joannę Kulig, będzie można spotkać 14 lutego, w Szczytnie, na walentynkowym spotkaniu z widzami Kina Orange.

Luty to także miesiąc oscarowy i właśnie oscarowych hitów nie zabraknie w najbliższej trasie Kina Orange. Widzowie zobaczą obsypany aż 10-cioma oscarowymi nominacjami „American Hustle” z gwiazdorską obsadą, m.in.: Amy Adams i Jennifer Lawrence. Kontynuowane będą pokazy filmu Martina Scorsese „Wilk z Wall Street” z nominowanym do Oscara Leonardo DiCaprio. 2 marca, w dniu, w którym w Los Angeles wręczane są Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, Kino Orange zaprasza do Kłodawy na wieczór oscarowy, podczas którego oprócz wspomnianych już filmów  wyświetlona zostanie również nominowana w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny belgijsko-holenderska produkcja „W kręgu miłości”.

Dla najmłodszych widzów Kino Orange  przygotowało animację „Piłkarzyki rozrabiają” w wersji 3D. To historia o przyjaźni, dorastaniu i pokonywaniu trudności, którą pokochają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Wybór repertuaru ułatwia widzom   multimedialny plakat elektroniczny, na którym równocześnie prezentowany jest repertuar, plakaty i zwiastuny filmów, wyświetlanych w mieście, do którego dotrze Kino Orange. To unikatowe w Polsce rozwiązanie, oferujące widzom  atrakcyjną formę dostępu do informacji. Multimedialny plakat elektroniczny wyświetlany podczas projekcji powstał dzięki rozszerzeniu współpracy z firmą NEC Display Solutions Europe GmbH, która stała się oficjalnym Partnerem Technologicznym Kina Orange.

Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie jednego. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem. Kino Orange prowadzi przedsprzedaż biletów online. Na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Polskie premiery i oscarowe hity w lutowej trasie Kina Orange

Informacje prasowe

Rusza styczniowa trasa Kina Orange

16 stycznia 2014

Rusza styczniowa trasa Kina Orange

Aż pięć premierowych filmów, w tym dwa w wersji 3D będzie można zobaczyć w  największym objazdowym kinie w Polsce. Od 17 stycznia  Kino Orange rusza w trasę z wyjątkowym repertuarem. Mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin, będą mogli zobaczyć m.in.  „Pod Mocnym Aniołem” Wojtka Smarzowskiego czy najnowszy film Martina Scorsese „Wilk z Wall Street”.

Na projekcjach 3D widzowie Kina Orange zobaczą dwa znakomite tytuły. Pierwszy to zabawna, animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii – „Skubani 3D” – z Piotrem Fronczewskim i Cezarym Pazurą w polskiej wersji językowej. Drugi to wielki powrót Keanu Reevesa w amerykańskiej megaprodukcji „47 Roninów 3D”, opartej na prawdziwej historii japońskich samurajów. Nowy panoramiczny ekran kina objazdowego (7 m w podstawie), da widzom jeszcze większy komfort przeżywania oglądanych historii.

Na pokazach specjalnych widzowie Kina Orange zobaczą „Wilka z Wall Street” – jeden z tegorocznych faworytów oscarowych, z rewelacyjną rolą Leonardo DiCaprio, nagrodzonego Złotym Globem oraz polską produkcję „Pod Mocnym Aniołem”. Uzupełnieniem repertuaru będą pokazy filmu „Biegnij, chłopcze, biegnij”, prawdziwej historii ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta.

Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin. Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie 1. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem.

Aby ułatwić widzom zakup biletów, uruchomiona została przedsprzedaż online. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.
Patroni medialni: TVP Info, miesięcznik KINO, serwis filmowy STOPKLATKA.PL, portal WP.pl

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39
e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Rusza styczniowa trasa Kina Orange

Film

Upalne noce i tłumy kinomaniaków

29 lipca 2013

Upalne noce i tłumy kinomaniaków

W ostatnich dniach wysoka temperatura nie daje o sobie zapomnieć. Wraz z nadejściem upałów i bardzo ciepłych nocy przybywa amatorów kina pod gwiazdami. W te ostatnie dni lipca będziecie mogli zobaczyć trzy bardzo dobre filmy: „Mamma Mia” z Amanda Seyfried i niezastąpioną aktorką (moim zdaniem) Meryl Streep, „Les Miserables. Nędznicy” w głównych rolach m.in.: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway oraz „Bejbi blues” z Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, Renata Dancewicz.  W ostatnim tygodniu seanse takich filmów jak „Yuma”,  „Mroczny rycerz powstaje” czy „Django” gromadziły nadkomplety publiczności na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach.

6cc168db89209d20e50852c1fe8d4db7ae3

Dla osób przebywających w Trójmieście przypominam, ze do końca tego miesiąca możecie zobaczyć wystawę Martyny Wojciechowskiej „Zwierzaki świata”, która towarzyszy festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013 i ma charakter otwarty dla wszystkich spacerujących po sopockim Molo zarówno w dzień jak i w nocy, a już od 2 sierpnia wystawę będzie można oglądać w Zakopanem, przy Górnej Równi Krupowej, na terenie miasteczka filmowego Orange Kino Letnie. Cały repertuar możecie znaleźć tutaj. 

 

Udostępnij: Upalne noce i tłumy kinomaniaków

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej