Oferta

Co obejrzeć w maju? Nowości w Orange VOD

Beata Giska Beata Giska
07 maja 2021
Co obejrzeć w maju? Nowości w Orange VOD

Doskonałe thrillery, fascynujące dramaty i spora dawka fantastyki czekają na Was w maju w Orange VOD na dekoderach Telewizji Orange i w aplikacji Orange TV Go. Obejrzyjcie takie filmy, jak „Wiedźmy”, „Ruchomy chaos”, „Wirtuoz. Pojedynek zabójców” czy „Dreamland”.

 

Premiery VOD

Od 5 maja polecamy trzymający w napięciu thriller pt.: „Wirtuoz. Pojedynek zabójców”, w którym wystąpił zdobywca dwóch Oscarów® Anthony Hopkins. Wirtuoz to płatny zabójca, przed którym nie ma ucieczki. Zawsze skrupulatny i opanowany, nigdy nie popełnia błędów. Wkrótce dostaje nowe zlecenie - ma wytropić zbuntowanego kolegę po fachu. Jednak sęk w tym, że nie zna jego tożsamości. Czy tym razem uda mu się wykonać zadanie i ujść z życiem?

Od 7 maja obejrzyjcie dramat biograficzny pt.: „Dobry zdrajca”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Henrika Kauffmanna, duńskiego dyplomaty w Waszyngtonie, który po wybuchu II wojny światowej miał odwagę zaryzykować wszystko i walczyć o przyszłość swoich rodaków.

11 maja w naszej ofercie znajdziecie „Francuskie wyjście”, czyli doskonały słodko-gorzki komediodramat z Michelle Pfeiffer w roli głównej. To opowieść o 60-letniej bogatej wdowie z Nowego Jorku, która po stracie całego majątku musi zrezygnować z wystawnego życia. Postanawia opuścić Manhattan i zamieszkać w wynajmowanym mieszkaniu, w Paryżu, ze swoim pozbawionym ambicji synem i bardzo specyficznym…kotem.

Od 12 maja zobaczcie niezwykle optymistyczny i „dodający skrzydeł” „Magiczny świat Davida Copperfielda”. To ekranizacja bestsellerowej powieści Karola Dickensa, w której wystąpili m.in.: Tilda Swinton i Hugh Laurie. Poznajcie losy tytułowego Davida, który próbuje odnaleźć się w realiach wiktoriańskiej Anglii. Pomimo trudnego dzieciństwa i wielu przeciwności losu bohater nie poddaje się i robi wszystko, aby spełnić swoje marzenia.

13 maja w Orange VOD będą rządziły „Wiedźmy” z Anne Hathaway na czele. Obejrzyjcie najnowszy film Roberta Zemeckisa, reżysera takich hitów, jak „Powrót do przyszłości” czy „Cast Away - poza światem”. To pełna mrocznego humoru, ale także wzruszeń opowieść o małym chłopcu, który musi pokrzyżować niecne plany diabolicznych wiedźm.

Od 20 maja polecamy doskonałą produkcję pt.: „Dreamland”, w której główną rolę zagrała Margot Robbie. To historia złodziejki, która po kolejnym napadzie na bank staje się celem numer jeden dla stróżów prawa. Kobieta zrobi wszystko, aby nie wpaść w ręce władz. Wkrótce jednak na jej drodze staje młody chłopak, od którego decyzji będzie zależało jej życie.

Także 20 maja zobaczcie elektryzujący thriller „Uwikłana”, w którym wystąpili: zdobywca Oscara® Morgan Freeman oraz Ruby Rose, znana z seriali "Orange Is The New Black" oraz "Batwoman". Emerytowany policjant porywa córkę byłej przestępczyni i zmusza ją do wykonania śmiertelnie niebezpiecznego zadania. Kobieta jeszcze nie wie, że to dopiero początek koszmaru.

27 maja obejrzyjcie fantastyczną produkcję pt.: „Ruchomy chaos”, ekranizację pierwszej części bestsellerowej trylogii Patricka Nessa. W filmie wystąpiły takie gwiazdy, jak Tom Holland, Daisy Ridley czy Mads Mikkelsen. To mroczna i pełna tajemnic opowieść o dystopijnym świecie, w którym wszystkie kobiety wyginęły, a mężczyźni bez przerwy słyszą Szum, czyli myśli innych mieszkańców. Po wielu latach na planecie rozbija się statek kosmiczny, a jedyną ocalałą z katastrofy jest Viola. Skąd przybyła i dlaczego nie umarła, jak inne kobiety?

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2021/05/maj-VOD.mp4[/KGVID]

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 22:38 07-05-2021

Maj pełen super produkcji. Choć nie jestem kino maniakiem to niektóre z tych filmów też chętnie bym obejrzał.

Odpowiedz

Innowacje

Fotowoltaika produkuje energię i… chroni przed deszczem

Daria Drabik Daria Drabik
07 maja 2021
Fotowoltaika produkuje energię i… chroni przed deszczem

Firma Ryłko, to ceniona marka na rynku obuwniczym, która perfekcyjnie łączy tradycje z nowoczesnymi rozwiązaniami. I nie chodzi tylko o projektowanie butów. Dzięki naszemu rozwiązaniu IoT Smart Energy, słońce zasila ich maszyny i urządzenia.

Na terenie zakładów Ryłko powstały instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 498 kWp. Zajęliśmy się wszystkim. Od audytu i planów, przez „papierologię”, montaż, testy aż do uruchomienia. Rozwiązanie przyniesie firmie znaczące oszczędności na rachunkach za prąd, ponieważ instalacja wyprodukuje blisko 500 MWh energii rocznie. To mniej więcej tyle energii, ile przez rok zużywa 300 gospodarstw domowych. Tyle samo energii potrzebowałby samochód elektryczny, aby okrążyć kulę ziemską… 85 razy.

Za monitoring pracy instalacji oraz podłączonych do niej urządzeń i obwodów odpowiada Smart Energy Controller, unikalne rozwiązanie z zakresu Internetu Rzeczy od Orange. O tym „mózgu” instalacji fotowoltaicznej możecie poczytać tutaj.  W skrócie - to sprytne urządzenie, które kontroluje w czasie rzeczywistym kilkadziesiąt parametrów energetycznych. Wysyła też alarmy, gdy wykryje nieprawidłowości oraz pełni funkcję „strażnika mocy” tzn. umożliwia zdalne wyłączenie urządzeń lub całych obwodów.

No i najważniejsze: instalacja fotowoltaiczna w Ryłko to korzyści dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu ekologicznego źródła energii, firma ograniczy swoją emisję CO2 o ok. 380 ton rocznie. To tyle, ile dwutlenku węgla absorbuje 76 tys. drzew.

Właśnie takie rozwiązania, z których płynie wiele różnych korzyści, lubimy najbardziej. Dzięki nowym technologiom wspieramy klientów w ich zielonej transformacji. Pomagamy zmniejszyć rachunki za prąd i ograniczamy emisję CO2. W nieoczywisty sposób, z fotowoltaiki skorzystają też pracownicy Ryłko. Instalacja tworzy… rodzaj zadaszenia, chroniącego ich przed deszczem i słońcem w drodze z parkingu do miejsca pracy.

Komentarze

SmaugousSus
SmaugousSus 10:28 20-12-2024

Owszem bardzo dobre podpowiedzi moja mama będzie kupuwala skarpetki i jestem z tego bardzo rad

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Uważajcie na „reklamy” udające bank!

Michał Rosiak Michał Rosiak
06 maja 2021
Uważajcie na „reklamy” udające bank!

Czasami sieciowy przestępcy potrafią działać w sposób wyrafinowany. Innym razem uderzają „na rympał” – bezczelnie i z tupetem takim, że ciężko uwierzyć. Tak właśnie wygląda trwająca w momencie publikacji tego teksty kampania phishingowa adresowana do klientów Banku Ochrony Środowiska i BNP Paribas.

„El” zamiast „i”

Wszystko zaczęło się wczoraj, w środę, gdy nasze systemy wykryły specyficzny ruch w zakresie rejestracji nowych domen internetowych. Mechanizmy, które opisywałem tydzień temu, wypatrzyły serię rejestrowanych witryn, do złudzenia przypominających adresy BOŚ i BNP Paribas. O nietypowej aktywności poinformowaliśmy przede wszystkim zainteresowanych, publikując również tekst na stronie i krótką informację na Twitterze. Podejrzane domeny w przypadku drugiego z banków wykorzystywały starą sztuczkę z podmianą „i” na „el”. Dodatkowo, wszystkie adresy, które do nas trafiły, umiejscowione były w domenie .com – niestandardowej jak na funkcjonujące w Polsce banki.

Szybko okazało się, że była to tylko część aktywności złych ludzi.

Reklama (nie)prawdę Ci powie?

Kilka godzin później koledzy z Prebytes SIRT ostrzegli, że fałszywe strony Banku Ochrony Środowiska zaczynają pojawiać się w płatnych wyszukiwaniach Google, zaś w czwartek na Twitterze CSIRTu Komisji Nadzoru Finansowego pojawiła się informacja, że podobna sytuacja ma miejsce w przypadku BNP Paribas!

Przypadek? Nie sądzę...

Na czym polega taki sposób ataku? Przestępcy wykupują reklamy na słowa kluczowe kojarzące się z bankiem, by w sytuacji, gdy ofiara zamiast adresu strony wpisze nazwę banku w wyszukiwarce, na górze witryny zobaczyła stronę podstawioną przez oszustów. A, że adres będzie opisany jako reklama? Przyznam Wam szczerze, że sam czasami nie zauważam, które treści w wyszukiwarkach są reklamowe...

Nie byłbym oczywiście sobą, gdybym nie przyjrzał się co na podejrzanych witrynach dzieje się dalej.

Tylko na komórki

Na początku oszustom udało się mnie zmylić, bowiem w sytuacji, gdy wpisanie fałszywego adresu okazało się przekierowywać na prawdziwą stronę banku (co zresztą opisywałem w tekście na stronie CERT Orange Polska) doszedłem do wniosku, że mamy do czynienia jedynie z przygotowaniem do nadchodzącej kampanii. Gdy jednak wspominane reklamy zaczęły się pojawiać na szeroką skalę, kuleczka puknęła mnie w głowę, niczym pomysłowego Dobromira i wszedłem na jedną z witryn przy użyciu emulatora urządzenia mobilnego.

Bingo!

Po wpisaniu loginu ban... tzn. przestępcy proszą o wpisanie HASŁA. Ciekawe, czy dlatego wielkimi literami, żeby brzmiało bardziej przekonująco?

A na koniec... Cóż, nie wiem co na koniec. Biorąc pod uwagę, że poniższy obrazek

widniał, a kółeczko kręciło się, przez kilka minut, stawiam, że przestępcy sprawdzali w locie wpisany login i hasł. Dopiero, gdyby okazały się prawdziwe, pojawiłyby się kolejne monity, w których za pośrednictwem socjotechnicznych sztuczek namawialiby mnie do oddania im moich pieniędzy. Oczywiście nie wpisałem prawdziwego hasła (choćby dlatego, że nie mam konta w żadnym z tych banków). Ciekawe, czy oszustom podobały się „pozdrowienia”, które przesłałem im zamiast hasła? Nie mogłem się powstrzymać :)

Co robić?

Będę powtarzał DO ZNUDZENIA:

Logując się do banku przy użyciu podanego linku zawsze dokładnie sprawdzaj adres strony. Jeśli cokolwiek budzi Twój niepokój – nie wpisuj loginu ani hasła!

Najlepiej zadzwoń wtedy do banku i poinformuj o podejrzanej witrynie (bądź potwierdź, że to prawdziwa).

Uważajcie na siebie. W takich akcjach łupem przestępców padają nawet oszczędności całego życia. Oni nie mają skrupułów ani sumienia.

Komentarze

Scroll to Top