;

Odpowiedzialny biznes

Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas (3)

Wojtek Jabczyński

9 września 2022

Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas
3

Kiedy wszyscy spali, „wklepywała” do aplikacji listy od dzieci, aby dostały prezenty. Była wolontariuszką w ośrodku dla samotnych matek i organizowała wsparcie dla rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. – Pomaganie nadaje sens życiu – przekonuje.

Z Agnieszką Węcławek, ekspertką R&D i „komunikatorką” naszej sieci znamy się wiele lat. Zgodziła się porozmawiać, kiedy obiecuję napisać, że jej pomoc opiera się na pracy zespołowej i w naszej firmie zawsze znajdą się chętni, aby razem podziałać. 

Listy do M w aplikacji

– W Fundacji Orange do dziś wspominają, że siedziałaś po nocach, aby dzieciaki dostały wymarzone prezenty na czas – zagajam. – To prawda, ale mieli tego nie rozpowiadać – śmieje się. – Zaczynałam od 21:00, a kończyłam nad ranem. Jak się chce, to można.

Pomysł wspólnego pomagania podopiecznym z domów dziecka urodził się w „sieciowym” zespole Orange Polska kilka lat temu. Nazwali go „Choinka świątecznych marzeń”. Dzieci pisały odręczne listy do św. Mikołaja, o czym marzą na gwiazdkę. Pracownicy je czytali i działali.

– Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami. Żeby kontynuować akcję podrzuciłam ideę pomocy dla mniejszych, rodzinnych ośrodków i przeniesienia jej do webowej aplikacji. Wcześniej korzystaliśmy z prostszego rozwiązania – wspomina. – Piotr Michalak z B2B napisał super apkę, a mnie została logistyka i wklepywanie listów z palca. Dwa lata temu było  listów 110, rok później 130. Sporo pracy, ale najważniejsze, że dzieciaki dostały prezenty a rodziny potrzebną pomoc. I nie wydarzyłoby się to wszystko gdyby nie cały zespół wspaniałych wolontariuszy, którzy koordynowali współpracę z rodzinami w całej Polsce i kupili prezenty.

To były naprawdę różne marzenia: buty wojskowe, manga, odżywki sportowe, maty edukacyjne, a nawet głowa do stylizacji, którą darczyńcy kupili w hurtowni fryzjerskiej. Hojność moich kolegów i koleżanek zawsze mnie wzruszała.

Agnieszka „polubiła” się z pracą w nocy wcześniej. Przez kilka lat była wolontariuszką w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”. – Remontowaliśmy m.in. gabinet psychologa. Trzeba było dokończyć pracę, którą wcześniej wykonywaliśmy całym zespołem i akurat najwygodniej było zrobić to w nocy. Wojtek, przecież wiesz, jak my pracujemy. Dopiero wtedy jest wolny czas – dodaje z uśmiechem.

Na szczęście w dzień udało się urządzić w ośrodku pracownię internetową, organizować pikniki, prowadzić zajęcia jogi i zumby.

Inni bardziej potrzebują

Agnieszka jest wolontariuszką od wielu lat. Dużą część tej drogi przeszła razem z Fundacją Orange. – Pamiętam pierwsze warsztaty z bezpiecznego internetu, które prowadziłam razem z kolegami 8 lat temu w szkole i w przedszkolu w Skarżysku-Kamiennej. Do dziś widzę ciekawość dzieciaków, którym mogłam przekazać trochę wiedzy – wspomina. Organizowała też święta w „Etezji” i dla dzieci z hospicjum.

Jej zdaniem, żeby skuteczniej pomagać warto rozejrzeć się poza Warszawę. Wyjść z wielkomiejskiej bańki. Właśnie dlatego pojawił się pomysł wspierania kilkudziesięciu rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w ramach „Choinki świątecznych marzeń”. – Pamiętam komentarz pani z domu w okolicy Jeleniej Góry: „Jak  nas znaleźliście? I dlaczego my, przecież są inne rodziny, które bardziej potrzebują pomocy”. To było wzruszające – wspomina.

Każdy rodzinny dom dziecka ma swoje historie. Często trudne, bo dziecko zawsze cierpi najbardziej. Dlatego lepiej jak zajmuje się nim rodzina niż nawet najlepiej prowadzony dom dziecka. – Im dłużej jestem zaangażowana w pomoc dla nich, tym bardziej jestem o tym przekonana – mówi.

– Dzięki wolontariatowi czuję się lepszym człowiekiem. Nie uratuję świata, ale mogę robić pożyteczne rzeczy i pomagać innym ludziom. Dobro do nas wraca. Daje też poczucie sprawczości, że masz na coś wpływ. I to dobry wpływ.

***

Spotkanie z Agnieszką Węcławek jest kolejnym odcinkiem cyklu, w którym przybliżamy wolontariuszki i wolontariuszy Orange Polska, zaangażowanych m.in. w pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy. Tutaj znajdziecie ich sylwetki: Ani Grodeckiej, Renaty Niezabitowskiej-Gerard, Janusza Osiadły, Kasi Barys, Cezariusza Banaszka, Grzegorza Wejkucia, Martę Sas-Witko, Aleksandry Kolędy-Lewandowskiej, Piotra Karni i Michała Ślempa.

Prawie 1 000 pracowników Orange Polska wspiera ponad 130 różnych inicjatyw m.in. dzięki grantom ufundowanym przez Fundację Orange. Aktualnie Fundacja Orange przyznała kolejnych 12 grantów w wysokości od 20 tys. do 50 tys. zł na długofalową współpracę wolontariuszy i organizacji pozarządowych. Chodzi o wsparcie inicjatyw na rzecz integracji społecznej wokół kryzysu humanitarnego.

Udostępnij: Pomagam w nocy, bo wtedy jest czas
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Kasia 10:20 09-09-2022
  Dziękuję za ten inspirujący artykuł. Istnienie takich osób jak p.Agnieszka dodaje skrzydeł i chęci by się samemu ruszyć z kanapy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ada 15:37 09-09-2022
  Aga, masz wielkie ❤️
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:24 13-09-2022
  Orange co Wy robicie że macie tak dużo dobrych ludzi w swoich szeregach? Ewenement na skalę światową.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

PLNOG30, czyli niezmiennie ciekawie, acz trochę pusto (2)

Michał Rosiak

8 września 2022

PLNOG30, czyli niezmiennie ciekawie, acz trochę pusto
2

Czy tak jak pandemia Covid-19 szybko wprowadziła do biur pracę hybrydową, tak samo zmieni się nasze podejście do konferencji? PLNOG30, czyli wracająca po kilkuletniej przerwie legendarna konferencja operatorów sieciowych, zostawiła mnie z paroma przemyśleniami.

Ludzie! Prawdziwi, żywi ludzie! Wiem, pisałem o tym już kilkukrotnie na blogu. Ale naprawdę siedzenie w domu przed telewizorem i donoszenie przed streama zawartości lodówki to NIE JEST konferencja. Konferencja to sytuacja, gdy radośnie rozmawiając w kółku wzajemnej adoracji w pierwszych rzędach przed sceną, prelegent, członek rzeczonego kółka, orientuje się, że ci ludzie w dalszych rzędach to chyba czekają na jego prezentację 🙂 Śmieszkowanie śmieszkowaniem, ale tu pojawia się pierwsze przemyślenie:

Wszyscy powymieramy

Nie chodzi oczywiście o oczywistą oczywistość. Po prostu fakt, że ludzie po powrocie do konferencji w formule „na miejscu” stęsknieni za sobą zbili się w koła zainteresowań, jest też dowodem na to, że to znów są ci sami ludzie. Edycja po edycji, rok po roku, robimy się coraz starsi. A młodych twarzy jak na lekarstwo! Nomen omen – to trochę tak jak z lekarzami właśnie, branżą niesłychanie ważną, starzejącą się w szybkim tempie, znacznie szybszym, niż uzupełnianie. Oczywiście praca w cyberbezpieczeństwie jest bardziej „sexy” i pewnie fajniejsza, niż robota sieciowca. Ale jeśli zabraknie sieciowców, to nie będzie czego bronić.

A może przesadzam i po prostu na PLNOG30 młodzi nie przyjechali? To nie tylko moje spostrzeżenie. Pamiętam poprzednią edycję tej konferencji w tym samym miejscu, gdzie w lobby ze stoiskami partnerów ciężko było się przepchnąć. Teraz między uczestnikami chwilami hulał wiatr… Ciekaw jestem, czy to w ogóle nowa post-pandemiczna rzeczywistość? Trochę rozleniwienie, trochę firmy tnące koszty delegacji i biletów na konferencje?

Jeśli tak, to może dobrym pomysłem jest podejście, które przetestuję jeszcze w tym miesiącu na konferencji Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w internecie (o niej też Wam oczywiście opowiem)? Tam część uczestników weźmie udział osobiście (ja też), zaś pozostali w formule on-line.

Z ogródka prezesa – do Ukrainy

Choć w samej nazwie PLNOG30 tkwi angielskie słowo „Network” ja akurat na dedykowaną kwestiom sieciowym ścieżkę nie trafiłem ani razu. Nie moje tematy, na prelekcje na takim poziomie jak na tej imprezie jestem – wybaczcie bezpośredniość – za głupi (merytorycznie).

Co innego, gdy René Fichtmüller, prezes zarządu Global Network Operators Group, opowiada o tym, co działo się w jego życiu po wybuchu wojny w Ukrainie. Gdy po podróży do Lwowa i dalej z pomocą humanitarną, zobaczył na własne oczy jak wojna wpływa na telekomunikację. Jak ważny jest internet w codziennych aktywnościach nie tylko humanitarnych na terenie objętym działaniami wojennymi. Jak błyskawicznie te ostatnie potrafią zniszczyć infrastrukturę telko i w jakich warunkach (gruzy, leje, wraki), gdy tylko zrobi się bezp… cóż, mniej niebezpiecznie, pracują naprawiający zniszczenia inżynierowie.

Akcja „Keep Ukraine connected” szybko okazała się potężnym wyzwaniem logistycznym. Od stworzenia bazy danych (chętnych, oferujących różnorodny sprzęt, było mnóstwo, trzeba było te dane skorelować z oczekiwaniami z Ukrainy) poprzez magazynowanie (gdy ogródek Rene był już pełen pudeł, kolejne przyjmowali jego sąsiedzi) skończywszy na pieniądzach na to wszystko (z tym było paradoksalnie najprościej, w sumie do Ukrainy trafił do tej pory sprzęt wartości przeszło miliona dolarów).

Żaden sprzęt jednak nie pomoże, gdy jedną z pierwszych rzeczy, które po wejściu do miasta robiły okupacyjne wojska, było znalezienie centrum komunikacyjnego. A tam „przekonanie” – nierzadko przystawiając broń do głowy – obecnej tam obsługi by jednak wyłączyła sieć…

PLNOG30, czyli o (prawie) wszystkim

Chciałem Was spytać, czy pamiętacie swój numer GaduGadu, gdy przypomniał mi się ten mem:

To może inaczej. Korzystacie z Messengera? No ba! A może z WhatsAppa? Signala? Te trzy komunikatory pojawiły się w sieci odpowiednio w 2011, 2009 i 2014 roku. GaduGadu natomiast, wyprzedzone tylko przez ICQ (którego de facto było klonem) powstało w roku 2000. Czyli jest starsze od obecnych studentów pierwszych lat 🙂 Prezentacja Romualda Remusa i Grzegorza Leszczyńskiego przedstawiła jak dla mnie wzorcowe studium upadku naprawdę ciekawego polskiego pomysłu. Najpierw przeinwestowanego (z mnóstwem serwisów pobocznych i jedynie komunikatorem zarabiającym na reklamach i 300 pracownikami!), a potem oddającego pole nowym tworom, „bo przecież to zagraniczne to na pewno lepsze”.

Adam Lange z – między innymi – Zaufanej 3 Strony opowiedział historię niejakiego Łukasza Rubackiego, który tworząc fałszywe zbiórki miał tyle tupetu, by rejestrować domeny, używane w scamach na prywatnego maila (i który „wypłynął” mi już trzy lata temu podczas innego śledztwa).

Fraud wykryty w sekundę

Łukasz Bromirski z Cisco, jeden z 14 prelegentów z… pierwszej edycji PLNOG, przygotował prezentację o BGP hijackingu tak dobrą, że nawet ja ją zrozumiałem 🙂 Maciej Broniarz uświadomił uczestników, że niektórzy są tak lekkopółsprytni, że „na w razie czego” w logach ich systemów można znaleźć nawet hasła użytkowników. Andrzej Karpiński opowiadał o testowanym obecnie na ok. milionie klientów kilku polskich banków (za ich zgodą oczywiście) systemie biometrii behawioralnej. Rozpoznaje on po sposobie w jaki używamy klawiatury/myszy/smartfona z 96% prawdopodobieństwem, że to my. Jeśli nie my – potrafi w ciągu sekundy zablokować podejrzaną aktywność. Mnie tym „kupił” – chciałbym, żeby mój bank z tego korzystał.

A na koniec z rozdziawionymi ustami słuchałem opowieści Wojciecha Ścigały z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o tym jak wiele dzieje się w eterze przed startem i w trakcie lotu statku powietrznego i Marcina Kowalskiego z CloudFerro, wyjaśniającego, że cykliczne obrazowanie satelitarne może wykazać osuwanie terenu na poziomie milimetrów (a dane, które póki co zgromadzili, mieszczą się w 30 zapełnionych „pod korek” szafach rackowych 🙂 )

PLNOG30 przeszedł do historii. Jak zwykle było ciekawie, rozpiętość tematów spora (od juniora do hardkora). Za pół roku kolejna edycja – ciekawe, czy potwierdzi, czy rozmyje moje obawy? Ja chętnie zajrzę, na pewno będzie warto.

Udostępnij: PLNOG30, czyli niezmiennie ciekawie, acz trochę pusto
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:22 13-09-2022
  Ciekawe testy z tą biometrią, w Chinach podobno da się płacić "wzrokiem", wystarczy podejść do urządzenia które zrobi skan tęczówki......i zapłacone.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 16:27 18-09-2022
   Ja jestem przeciw takim "technologiom"!!! :P
   Odpowiedz

;

Oferta

Nowości Apple w ofercie Orange (36)

Wojtek Jabczyński

8 września 2022

Nowości Apple w ofercie Orange
36

Jak co roku przyszedł czas wielkiej ekscytacji premierowymi produktami Apple. Wczoraj amerykański koncern pokazał nowego iPhone`a w 4 wariantach. Regularna sprzedaż 3 modeli ruszy na 16 września. Chodzi o: iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Ostatni – iPhone 14 Plus, będzie dostępny od 7 października.

Wszystkie będziemy mieć w ofercie. Z przedsprzedażą planujemy ruszyć jak najszybciej będzie to możliwe, ale jesteśmy uzależnieni od dostaw smartfonów. Na dziś sterujemy w początek przyszłego tygodnia.

W ofercie Orange Polska pojawią się także inne nowości. Regularna sprzedaż Apple Watch Series 8 i Apple Watch SE wystartuje 16 września. Natomiast Apple Watch Ultra od 23 września. W przypadku zegarków również planujemy uruchomić możliwie szybko przedsprzedaż. Słuchawki AirPods drugiej generacji pojawią się w sprzedaży od 23 września.

Jeśli chcecie poznać bliżej poszczególne produkty zapraszam na www.apple.com i strony każdego z polskich portali technologicznych.

Udostępnij: Nowości Apple w ofercie Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Apple Tom 13:40 08-09-2022
  Kiedy dostępne w ofercie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 14:12 08-09-2022
   Wszystkie daty wprowadzenia do sprzedaży poszczególnych urządzeń i modeli zawarłem w tekście. Pozdrawiam
   Odpowiedz
  • komentarz
   Ser 17:06 08-09-2022
   Naucz się czytać
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:00 08-09-2022
  Mega fajne urządzenia. Ale....dla wielu ludzi cena będzie zaporowa. Z wielu informacji które są pisane na blogach tylko wynika że w Polsce mamy jedne z najwyższych cen za te urządzenia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr 21:48 08-09-2022
  Ale od kiedy zacznie się przedsprzedaż na stronie Orange?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 08:19 09-09-2022
   Powtórzę, co napisałem w poście: "Z przedsprzedażą planujemy ruszyć jak najszybciej będzie to możliwe, ale jesteśmy uzależnieni od dostaw smartfonów. Na dziś sterujemy w początek przyszłego tygodnia." Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Mateusz 09:38 09-09-2022
    Panie Wojciechu, z przedsprzedażą najlepiej odświeżać stronę główną Orange czy bloga w poniedziałek (żeby dowiedzieć się pierwszych szczegółów - a później już proces jest znany)?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Wojciech Jabczyński 10:49 09-09-2022
     Można próbować :-) Pozdrawiam
     Odpowiedz
     • komentarz
      Tomek 14:53 09-09-2022
      To ciekawe kiedy przedsprzedaż ruszy- w t-mobile już jest ;]
      Odpowiedz
     • komentarz
      kwiatek 10:19 12-09-2022
      Panie Wojtku, czekamy mam 3 wymiany :)
      Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 09:32 12-09-2022
  Dzień dobry . I gdzie te Iphony obiecane ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 10:06 12-09-2022
  Dzień dobry. Gdzie te obiecane Iphony 14 pro ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   M 10:23 12-09-2022
   Wyluzuj, będą to będą 😅
   Odpowiedz
 • komentarz
  Bart 10:29 12-09-2022
  Czy będzie dostępny roaming dla Apple Watch w Orange i Orange Flex?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Terax 17:24 12-09-2022
  O godz 16.40 weszły na stronę. Dostępny jest jeden iPhone 14 reszty nie ma... Czy to jakiś błąd czy dodajecie je powoli?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ja 17:40 12-09-2022
   Czy były chociaż przez chwilę dostępne iPhony 13 pro 128GB ?
   Odpowiedz
  • komentarz
   yeloo 17:46 12-09-2022
   Klasycznie będą dodawane powoli, za każdym razem tak jest.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kbienio 17:31 12-09-2022
  Czy wszystkie modele w przedsprzedaży tak szybko się wyprzedały ze pozostała już tylko zwykła 14 256?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ja 17:58 12-09-2022
   A czy były chociaż przez chwile dostępne iPhony 13 Pro 128GB ? Sprawdzałem od samego rana i nic nie było...
   Odpowiedz
  • komentarz
   Pawcio 18:35 12-09-2022
   Właśnie się pojawiły wszystkie odmiany
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 18:32 12-09-2022
  Witam, czy to jakiś błąd ze telefonów już prawie nie ma?? wszędzie są dostępne w innych sieciach a u was ich już prawie nie ma..
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 19:19 12-09-2022
   W przedsprzedaży mamy urządzenia, które dostaliśmy/dostajemy od producenta. Na bieżąco będziemy aktualizować ich dostępność. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marcin 20:24 12-09-2022
    Dobry wieczór, iPhone 14 Pro Max 128GB 5G występuje u Pańtwa 2 x w kolorze fioletowym, natomiast nie ma kompletnie koloru złotego :( czy to błąd? Pozdrawiam.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Rogers 11:51 13-09-2022
  Wysyłka zamówień na czas czyli w czwartek z piątkowymi dostawami? :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 12:55 13-09-2022
   Dokładnie tak celujemy, aby urządzenia kupione w przedsprzedaży trafiły do odbiorców w piątek. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  Wera 12:46 13-09-2022
  Czy będą dostępne inne kolory niż czarny w wersji iPhone 14 pro 128 GB i ewentualnie kiedy można by było się ich spodziewać?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 12:56 13-09-2022
   Czas dostaw zależy od producenta. To, co dostajemy trafia od razu do sprzedaży. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kwiatek 18:55 14-09-2022
    Panie Wojtku kiedy będzie dostępny Apple Watch Ultra
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 15:56 14-09-2022
  Panie Wojtku, kiedy pojawi się Apple Watch Ultra?
  Odpowiedz
  • komentarz
   WILQ 13:43 15-09-2022
   Widziałem że series 8 oraz SE2 już jest, kiedy możemy się spodziewać możliwości zamówienia Apple Watch Ultra ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jerzyk 17:33 15-09-2022
  Dzień dobry. Panie Wojtku, kiedy pojawią się Apple Watch Ultra, czy będą paski w kolorze Orange...? :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kbienio 17:51 16-09-2022
  Ehhh, zamówiony Pro Max 128gb fioletowy, otrzymany za to kolor złoty. Brawo Orange. Teraz zabawa w anulowanie przedłużenia umowy i reklamacja.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Terax 19:08 16-09-2022
   U mnie lepiej. Zamówiłem fioletowy pro max 128gb. Jeszcze przez godzinę były dostępne. Dzwonię się upewnić tak jest dla pana zarezerwowany i wyślemy niedługo . Wczoraj dostaje numer przewozowy i nagle wchodzę w moje sprawy na mój Orange i pisze że zamówienie anulowane. Dzwonię na infolinię oni nie wiedzą dlaczego. Rozumiecie? Sami nie wiedzą kto i dlaczego anulował moje zamówienia. Dzwonią co tydzień starając się wcisnąć mi nowe oferty kryjąc się tym że dostanę zniżkę na obecny. Koniec końców chcą wcisnąć mi kolejna kartę tłumacząc się że ale no żeby panu dala rabat i więcej internetu musi pan mieć nowa kartę . Tak jak wciskali mi rabat na umowę i anulowali HBO max który dostałem na przedłużenie. 4 tygodnie czekania na rozwikłanie reklamacji. Jak tak dalej pójdzie to chyba koniec z tym operatorem
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jerzyk 17:49 22-09-2022
    U mnie podobnie, byłem szczęśliwym posiadaczem Apple Watch Ultra, dokładnie 2 dni! Został nadany nr przesyłki, dokumenty przygotowane, status ciągle się zmieniał, już człowiek cieszy się, że jutro przesyłka dotrze..., bo paczka już jest pakowana... Do dzisiaj, do godz. 14.50... O tej godzinie zamówienie zostało ANULOWANE..., bez powodu... Jest to bardzo przykre, że traktują tak Państwo swoich stałych, wiernych Klientów. Jestem nim od ponad 10 lat. Do dzisiaj miałem na prawdę bardzo dobrą opinie o ORANGE... Do dzisiaj... Żaden konsultant nie potrafi odpowiedzieć dlaczego tak się stało..., po prostu, wygląda na to, że sprzedajecie towar, które nie ma w magazynie, a później, są właśnie takie sytuacje. Bardzo zawiodłem się na Was... Panie Wojtku, tak być nie powinno, przydałoby się trochę refleksji...
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 14:09 20-09-2022
  No dzień dobry . Kiedy będzie dostępny Apple Watch ultra w sprzedaży ? Dziękuje za odpowiedz .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jerzyk 19:18 21-09-2022
   Apple Watch Ultra był wczoraj - 20.09., ale już wszystko wykupione..., mi się udało :-)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej