Oferta

Test vivo V21 5G. Smartfon ze świetnym aparatem do selfie

Karol Owczarek Karol Owczarek
19 października 2021
Test vivo V21 5G. Smartfon ze świetnym aparatem do selfie

Vivo w Polsce jeszcze nie zdobyło powszechnej rozpoznawalności, ale globalnie znajduje się już w pierwszej piątce największych producentów smartfonów. Od niedawna telefony tej chińskiej firmy są dostępne w ofercie Orange. Jednym z nich jest średniopółkowy vivo V21 5G. Tym, co go wyróżnia na tle konkurencji, jest aż 44-megapikselowy aparat do selfie z podwójnym doświetleniem LED.

vivo V21 5G wygląda podobnie do smartfonów w swojej klasie – ma wąskie ramki wokół ekranu, niewielkie wcięcie na przedni aparat i wyspę z głównym modułem aparatu. Choć obudowę wykonano z plastiku, sprawia wrażenie solidnej. To smukła konstrukcja, o grubości zaledwie 7,39 mm i wadze 177 gramów, dzięki czemu telefon trzyma się w ręku z przyjemnością. Miło jest też patrzeć na gradient pokrywający tylny panel.

vivo V21 5G

Nie ma gniazda słuchawkowego, ale w pudełku znajdziemy przejściówkę z USB-C do minijack i słuchawki. Dołączono też ładowarkę do szybkiego ładowania. Należy docenić obecność tych akcesoriów w zestawie z telefonem – kiedyś była to oczywistość, teraz staje się rzadkością. Do szufladki możemy włożyć dwie karty nanoSIM albo w miejsce jednej z nich – kartę microSD, co pozwala zwiększyć 128 GB pamięci ROM nawet o 1 TB. Czytnik linii papilarnych został ukryty w ekranie i działa bez zarzutu.

vivo V21 5G

Sprawnie i bez problemów

Smartfon vivo V21 5G ma 6,44-calowy ekran AMOLED FullHD+ z opcjonalną częstotliwością odświeżania 90 Hz, co oznacza dobre wrażenia wizualne. W zależności od swoich preferencji, możemy wybrać tryb wyświetlanych kolorów: standardowy, profesjonalny lub jasny. Nie zabrakło też automatycznego dostosowywania jasności oraz funkcji ochrony oczu, ocieplającej barwy. Bardzo rozbudowane jest menu tzw. efektów dynamicznych, czyli wyboru animacji uruchamianych przy różnych okazjach, np. podczas ładowania czy rozpoznawania twarzy. Doskwierać może brak głośników stereo – musimy się zadowolić jednym, znajdującym się na dole obudowy.

Przeczytaj też: Smartfony z najlepszym ekranem. W tych telefonach wyświetlacze zachwycają jakością obrazu

vivo V21 5G

Płynną pracę smartfona zapewniają procesor MediaTek Dimensity 800U i 8 GB pamięci RAM. W codziennych zastosowaniach, jak również podczas korzystania z popularnych aplikacji, nie powinniśmy się spotkać z żadnymi przestojami. Bateria o pojemności 4000 mAh nie należy do największych stosowanych w tej klasie telefonów, powinna jednak wystarczyć na dzień dość intensywnej pracy. Szybkie ładowanie 33W pozwala naładować do pełna akumulator w około godzinę. Należy odnotować brak ładowania indukcyjnego.

Przeczytaj też: Procesor w telefonie – jakie znaczenie ma liczba i rodzaj rdzeni?

Ulepszony Android

W vivo V21 5G system operacyjny Android 11 został zmodyfikowany nakładką producenta Funtouch OS. Na szczęście nie oznacza to w tym przypadku zainstalowanych domyślnie wielu zbędnych i obniżających wydajność urządzenia aplikacji. Funtouch OS to przede wszystkim dodatkowe funkcje w menu. Możemy korzystać ze skrótów uruchamiających zdefiniowanymi gestami zrzut ekranu lub podział ekranu na dwie części. Latarka może być uruchamiana potrząśnięciem smartfona lub przytrzymaniem dłużej przycisku obniżającego głośność. Dla osób o mniejszych dłoniach przygotowano tryb obsługi jedną ręką, w którym pomniejszony obszar roboczy przesuwa się do prawego dolnego rogu wyświetlacza.

vivo V21 5G

Do dyspozycji mamy też EasyShare, czyli narzędzie umożliwiające łatwe przesyłanie danych, a także iManager, służący do optymalizacji pracy smartfona. Dla graczy przygotowano kilka udogodnień – w nazwanym szumnie trybie e-sportowym do minimum ograniczane są powiadomienia, a ustawienia graficzne, w tym częstotliwość odświeżania, są optymalnie dostosowywane do temperatury procesora.

Przeczytaj też: Jaki telefon z Androidem wybrać? Sprawdź dobre smartfony ze średniej półki cenowej

Szałowe selfie

Czas omówić być może najciekawszy element w vivo V21 5G, czyli jego przedni aparat. Choć obiektyw wygląda niepozornie, ma aż 44 megapikseli, a do tego wyposażono go w optyczną stabilizację obrazu i autofocus potrafiący śledzić oczy fotografowanej lub filmowanej osoby. Jakby tego było mało, w trybie nocnym możemy korzystać z rozbudowanego doświetlania – nie tylko samym ekranem, jak ma to miejsce w większości smartfonów, lecz także podwójną diodą LED. 

To wszystko sprawia, że w niemal każdych warunkach oświetleniowych uzyskamy wysokiej jakości zdjęcie portretowe. Jeśli wierność aparatu w odwzorowywaniu naszych rysów twarzy wcale tak bardzo nas nie cieszy i chcielibyśmy oszukać naturę, możemy skorzystać z licznych filtrów i funkcji upiększania twarzy. Są tu takie tryby jak wygładzanie, wybielanie, smukła twarz, zmiana kształtu szczęki, czy wąska rynienka podnosowa… Ciekawe efekty można też uzyskać dzięki możliwości nakładania na siebie dwóch zdjęć.

Tylny aparat prezentuje się nieco mniej spektakularnie, ale daje przyzwoite efekty. Składa się z 64-megapikselowego obiektywu głównego, 8-megapikselowego obiektywu szerokokątnego o kącie widzenia 120° i soczewki supermakro. Tu również  skorzystamy z optycznej stabilizacji obrazu. Zdjęcia w ciągu dnia są dość szczegółowe, zwłaszcza w standardowym trybie, ale w tej klasie cenowej mogłoby być lepiej – zdarzają się szumy i zniekształcenia.

Obiektyw główny:

vivo V21 5G  vivo V21 5G

Obiektyw szerokokątny:

vivo V21 5G

Tryb nocny, obiektyw główny:

vivo V21 5G

Makro:

vivo V21 5G

Podsumowanie – czy warto kupić vivo V21 5G?

Zalety vivo V21 5G:

  • smukła obudowa
  • wysoka jakość wykonania
  • świetny aparat do selfie z podwójnym doświetleniem LED
  • dobre tempo pracy
  • ekran AMOLED
  • szybkie ładowanie
  • nakładka systemowa, która oferuje wiele dodatkowych funkcji
  • obsługa 5G

Wady vivo V21 5G:

  • brak głośników stereo
  • brak gniazda słuchawkowego
  • brak ładowania indukcyjnego

Sprawdź smartfon vivo V21 5G w sklepie Orange>>

 

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 19:24 19-10-2021

Może design i parametry Oki, ale aparat nie powala.

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Przybliżamy cyfrowy świat seniorom

Monika Kulik Monika Kulik
19 października 2021
Przybliżamy cyfrowy świat seniorom

Niedawno pisałam o naszej kampanii społecznej „Cyfrowy świat dla wszystkich”. W drugiej odsłonie kampanii skupiamy się już na konkretach - jak cyfrowy świat przybliżamy seniorom.

W czasach przed pandemią prowadziliśmy stacjonarne warsztaty cyfrowe dla seniorów. Obecnie, z uwagi na bezpieczeństwo, przenieśliśmy się do sieci. Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób nie dotrzemy do tych seniorów, którzy są całkowicie off-line, dlatego wrócimy do warsztatów stacjonarnych, jak tylko będzie to możliwe. Na razie swoje działania kierujemy do tych seniorów, którzy pierwsze kroki w cyfrowym świecie mają już za sobą, ale wciąż nie czują się w nim pewnie.

Strona dla seniora

Oprócz szkoleń on-line zapraszamy też na naszą stronę interntową www.orange.pl/dlaseniora, na której zgromadziliśmy wiele przydatnych informacji dla starszych klientów.

Przede wszystkim edukujemy. Przygotowaliśmy kilkanaście filmów edukacyjnych na temat smartfonów - jak włączyć internet, korzystać z Wi-Fi, ustawić kontakty, wysłać SMS. Pokazujemy też krok po kroku, jak korzystać z naszych usług i aplikacji – jak zainstalować Mój Orange, doładować konto, opłacić fakturę. Podejmujemy też temat bezpieczeństwa – pokazujemy, jak stworzyć bezpieczne hasło czy chronić się przed oszustwami. Kolejne filmy są w przygotowaniu.

Naszym partnerem w tworzeniu materiałów edukacyjnych jest Fundacja Zaczyn, która od wielu lat zajmuje się tematem seniorów i dobrze zna ich potrzeby i oczekiwania.

Na stronie znajduje się też opis naszej oferty, rekomendacje dotyczące telefonów czy aktualności dotyczące tematów dla seniorów.

Zaangażowanie pracowników

Wiele dzieje się też wewnątrz firmy. Zbudowaliśmy zespół, który w kompleksowy sposób zajmuje się tematem seniorów. W gronie specjalistów z obsługi, sprzedaży, komunikacji, marketingu, portalu, PR i CSR pracujemy nad konkretnymi zmianami, procesami, ofertami.

Przygotowaliśmy między innymi nowe szkolenie dotyczące standardu obsługi starszych klientów dla pracowników sprzedaży i obsługi. W tematach innowacji pracowniczych pojawiło się nowe wyzwanie dotyczące pomysłów na usprawnienie oferty i obsługi dla tej grupy klientów. Działamy dalej.....

 

Komentarze

mike278
mike278 10:01 14-11-2024

Bonus ok i faktycznie gratis. Natomiast start promocji fatalny że względu na problemy w aplikacji.

Odpowiedz
Maniu
Maniu 12:25 14-11-2024

A kiedy będzie rozstrzygnięty konkurs wakacje z Orange?

Odpowiedz
fajera
fajera 14:38 15-11-2024

co to są mobilne usługi głosowe?

Odpowiedz
Wake Up
Wake Up 12:19 16-11-2024

już był

Odpowiedz
mst
mst 14:34 22-11-2024

Katastrofa. Nie da się tego uruchomić w aplikacji. Klikam dołącz i brak reakcji….

Odpowiedz
Robi
Robi 15:52 22-11-2024

Brak gb po 2 pompowaniu , po reklamacji na czacie wpadły na 1 nr z 3 , zachwytów nie było końca jak to odpowiedni dział pozytywnie naprawił , podczas 2 reklamacji konsultant podał mi „mój” nr z kosmosu , dzięki jeszcze zadzwonię.

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Jak prosto i bezpiecznie zastrzec utraconą kartę

Kasia Barys Kasia Barys
19 października 2021
Jak prosto i bezpiecznie zastrzec utraconą kartę

Zgubienie bądź kradzież karty płatniczej to  spory stres i kłopoty. Zostajemy pozbawieni dostępu do konta bankowego, a w najgorszym przypadku karta może zostać użyta przez osobę trzecią. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po utracie karty płatniczej jest jej zastrzeżenie.  Aby usprawnić ten proces Związek Banków Polskich stworzył jednolity system zastrzegania kart zastrzegam.pl. Zostaliśmy jego partnerem.

W Orange chcemy, by nasi klienci czuli się bezpiecznie i spokojnie, nawet w trudnych sytuacjach. Ci, którzy zgubią kartę bankową lub zostanie skradziona, mogą ją szybko zastrzec łącząc się z numerem wgranym w pamięć karty SIM. Sukcesywnie, nowo produkowane karty SIM będą miały zapisany numer infolinii systemu zastrzegania kart 828 828 828.

zastrzegam

Jak to działa?

Po wybraniu uniwersalnego numeru infolinii, zapisanego przez operatora na liście kontaktów, zostaniemy poproszeni o wypowiedzenie nazwy banku, który wydał kartę, a automatyczny system rozpoznawania mowy połączy nas z odpowiednią infolinią. W rozmowie z konsultantem szybko zablokujemy możliwość korzystania z karty płatniczej, dzięki czemu odpowiedzialność za kolejne transakcje poniesie bank, a poszkodowany będzie mógł ubiegać się o zwrot skradzionych pieniędzy.

Pamiętajmy o tym, że łatwość zastrzeżenia karty nie powinna uśpić czujności właścicieli kart. Bank powierza nam wygodny klucz do swojego sejfu w postaci karty, ale oczekuje od nas dbałości o jej bezpieczeństwo.

Komentarze

Scroll to Top